Alexander Moiseev

Satış Bölümü Başkanı

Alexander Moiseev, Kaspersky Lab'in Satış Bölümü Başkanıdır. Alexander Moiseev'in önemli sorumlulukları arasında küresel satış ve yeni iş geliştirme yönetimi yer alıyor. Moiseev aynı zamanda şirketin ulaşım sistemleri sanal güvenlik alanındaki teknoloji ve yenilik yatırımlarının arkasındaki temel destekleyicilerden biri.

Moiseev daha önce Kaspersky Lab'de Avrupa Genel Müdürü konumundaydı ve bu konumunu Temmuz 2013'ten bu yana korudu. Londra, Birleşik Krallık'ta bulunan Moiseev'in sorumlulukları arasında, Avrupa bölgesindeki operasyonları denetlemek ve şirketin bu bölgedeki birçok ürün, çözüm ve hizmetinde ticari başarı elde etmesini sağlamak yer alıyordu.

Alexander, aynı zamanda şirketin otomotiv siber güvenlik sektörüyle olan derin bağı sonucunda ortaya çıkmış bir alt marka olan Kaspersky Motorsport ekibinde de önemli rol alıyor. 2011 yılından bu yana Kaspersky Lab'in Küresel İş Ortaklıkları ve Sponsorlukları Başkanı olarak görev yaptı ve şirketin küresel sponsorluk projelerini geliştirdi. Bu projelerden en önemlisi, Scuderia Ferrari ile olan iş ortaklığıdır. Kaspersky Lab'e 2006 yılında İtalya ve İsrail İş Geliştirme Yöneticisi göreviyle katıldı. Ardından Nisan 2008'de Kaspersky Lab İtalya ve Akdeniz Bölgesi Genel Müdürü oldu. Alexander, Moskova Devlet Üniversitesi'nden Mühendislik ile Matematik ve Sibernetik diplomasıyla mezun oldu.


Bu Ekibin Diğer Üyeleri