Alexander Moiseev

Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Başkan (CBO)

Kaspersky Lab Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Başkan’ı Alexander Moiseev’in önemli sorumlulukları arasında satış stratejisi ve global pazarlama yer alıyor. Moiseev, daha önce Satış Bölümü Başkanı olarak global satıştan ve yeni iş geliştirmeden sorumluydu.

Kaspersky Lab'e 2006 yılında İtalya ve İsrail İş Geliştirme Yöneticisi göreviyle katılan Alexander, sadece iki yılda Kaspersky Lab İtalya ve Akdeniz Bölgesi Genel Müdürü olarak terfi etmeyi başardı.

2014’te Kaspersky Lab Avrupa Genel Müdürü olarak atanan Alexander’ın sorumlulukları arasında, Avrupa Bölgesi’ndeki operasyonları denetlemek ve şirketin bu bölgedeki birçok ürün, çözüm ve hizmetinde ticari başarı elde etmesini sağlamak yer alıyordu.

2011 yılından bu yana Kaspersky Lab'in Küresel İş Ortaklıkları ve Sponsorlukları Başkanı olarak görev yaptı ve şirketin küresel sponsorluk projelerini geliştirdi. Bu projelerden en önemlisi, Scuderia Ferrari ile olan iş ortaklığıdır. Alexander aynı zamanda, Kaspersky Lab’in ulaştırma sistemleri siber güvenliği alanındaki teknoloji ve inovasyon yatırımlarının arkasındaki temel destekleyicilerden biri.

Alexander, Moskova Devlet Üniversitesi'nden Mühendislik ile Matematik ve Sibernetik diplomasıyla mezun oldu.


Bu Ekibin Diğer Üyeleri