Costin Raiu

Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Müdürü

Costin, gelişmiş kalıcı tehditleri ve yüksek seviyeli saldırıları analiz etme konusunda uzmanlaşmıştır. Kaspersky'de Stuxnet, Duqu, Flame, Gauss ve daha yeni, Red October, MiniDuke ve Mask'ın iç çalışmalarını araştıran Küresel Araştırma ve Analiz Ekibine liderlik yapmaktadır. Costin'in çalışmasına kötü amaçlı web siteleri, girişimler ve çevrimiçi bankacılık kötü amaçlı yazılımını analiz etmek dahildir.

Costin, antivirüs teknolojileri ve güvenlik araştırmasında 19 yıldan fazla deneyime sahiptir. Virus Bulletin Technical Advisory Board üyesi, Computer AntiVirus Researchers’ Organization (CARO) üyesidir ve Wildlist Organization International için raporlar hazırlamaktadır. Costin, Kaspersky Lab'e katılmadan önce GeCad için Baş Araştırmacı olarak ve RAV antivirüs geliştirici grubuyla Veri Güvenlik Uzmanı olarak çalıştı.

Costin, Kaspersky Lab'e 2000 yılında katıldı. Costin, 2010 yılında Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Müdürü olmadan önce EEMEA bölgesindeki araştırma çalışmalarını denetleyen Baş Güvenlik Uzmanı pozisyonundaydı.

Satranç, yüksek kesinlik aritmetiği, şifreleme, kimya, fotoğrafçılık ve Bilim Kurgu edebiyatı hobilerinden bazılarıdır.


Bu Ekibin Diğer Üyeleri

 • Sergey Novikov

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Müdür Yardımcısı

 • Dmitry Bestuzhev

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, Latin Amerika Müdürü

 • Marco Preuss

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, Avrupa Müdürü

 • Vitaly Kamluk

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, APAC Müdürü