Ghareeb Saadeldin

Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı

Ghareeb, Kaspersky Lab'e Mayıs 2013'te katıldı. Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı olarak, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika'da bilgi desteği sağlamanın yanı sıra farklı tehdit ve kötü amaçlı yazılım türlerinin incelenmesi ve analiz edilmesinden sorumludur.

Ghareeb, siber güvenlik alanında beş yıldan fazla deneyime sahip, GREM Sertifikalı kötü amaçlı yazılım analistidir. Yüksek profilli devlet kuruluşlarında iki yıl süreyle farklı güvenlik olayları ve saldırılarıyla ilgilendiği Egyptian Computer Emergency Response Team'de (EGCERT) güvenlik olayı işleyicisi olarak başladı. Ayrıca EGCERT Honey-net projesinin oluşturulması ve tasarlanmasında yer aldı. Ardından 3 yıl süreyle farklı kötü amaçlı yazılım ve gelişmiş sürekli tehdit (APT) saldırılarını analiz etme konusunda çalıştığı EGCERT Kötü Amaçlı Yazılım analizi ve tersine mühendislik ekibini oluşturmak üzere seçildi.

Ghareeb, Ain-Shams University'den Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans ve Egyptian Information Technology Institute'den (ITI) Siber Güvenlik alanında diplomaya sahiptir.


Bu Ekibin Diğer Üyeleri

 • Jornt van der Wiel

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Güvenlik Araştırmacısı

 • David Emm

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Baş Güvenlik Araştırmacısı

 • Vicente Diaz

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Baş Güvenlik Araştırmacısı

 • Mohamad Amin Hasbini

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı