Marco Preuss

Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, Avrupa Müdürü

Marco, Mart 2013'te şirketin Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Avrupa Müdürü olarak atandı. Marco, Avrupa Müdürü olmadan önce Almanya'da Kaspersky Lab Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Başkanı olarak hizmet etti.

Marco, 13 yıldan fazla BT güvenliği deneyimini rolüne taşıyor ve web ile sosyal ağ tehditleri ve Apple OS güvenliği alanında uzmanlaşmanın yanı sıra Avrupa'da tehdit ortamını yönetmekten sorumludur. Marco, araştırmanın dışında bağımsız test ediciler ve güvenlik iş ortaklarıyla yakın irtibatı korumaktan sorumludur.

Marco, Kaspersky Lab'deki kariyerine 2004 yılında Linux ve Unix tabanlı sistemlerde uzman bilgisi sağlayan Teknik Danışman olarak başladı. Özelleştirilmiş çözümleri destekleyen OEM departmanı teknik iletişim sorumlusu olmadan önce kurumsal satış yönetiminde yer aldı. Marco, Pazarlama ve Perakende Satış departmanları için web tabanlı hizmetler ve sistemlerin geliştirilmesine katıldı ve Şirketin ürün tasarımı ekipleriyle kapsamlı şekilde çalıştı. Marco, araştırma ekibine 2009 yılında Virüs Analisti olarak katıldı.


Bu Ekibin Diğer Üyeleri

 • David Emm

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Baş Güvenlik Araştırmacısı

 • Kurt Baumgartner

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Baş Güvenlik Araştırmacısı

 • Dmitry Bestuzhev

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, Latin Amerika Müdürü

 • Vicente Diaz

  Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Baş Güvenlik Araştırmacısı