Mohamad Amin Hasbini

Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı

Mohammad Amin Hasbini, Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi'nde (GReAT) Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı olarak 2013 yılında Kaspersky Lab'e katıldı. Amin, BAE Dubai'deki bölgesel ofisin araştırma geliştirmesi ve bilgi desteğinin yanı sıra Orta Doğu, Türkiye ve Afrika'da Kaspersky'nin uzman yerleştirme sürecinden sorumludur.

Amin, Kaspersky Lab'e katılmadan önce Deloitte & Touche ME'de Kıdemli Güvenlik ve Gizlilik Danışmanı ve bundan önce DataConsult Lübnan'da Güvenlik Mühendisi olarak görev yaptı. Amin, özellikle Orta Doğu ve GCC bölgesinde devlet kurumları, bankalar ve hizmet sağlayıcılar için bir çok altyapı, güvenlik danışmanlığı ve penetrasyon testine liderlik yaptı. Ayrıca Deliller ve kötü amaçlı yazılım analizi, AB Konseyi Etik Bilgisayar Korsanlığı ve Cisco CCNA Güvenliği gibi bilgi güvenliği dersleri vermektedir.

Amin, Siber Tehdit İstihbaratı ve hedeflere yönelik saldırıların hafifletilmesi alanında ihtisas sahibidir. Ağ ve Sistemlerin Güvenliği alanında Profesyonel Lisans derecesine (Saint-Joseph University, Lübnan) sahiptir ve Brunel University London'da doktora derecesi üzerinde çalışmaktadır, ayrıca GIAC, EC-COUNCIL, CISCO, EMC RSA, Harvard Business Publishing ve British Standards Institution'dan farklı sertifikalara da sahiptir.


Bu Ekibin Diğer Üyeleri

  • Costin Raiu

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Müdürü

  • Santiago Pontiroli

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Güvenlik Araştırmacısı

  • Sergey Lozhkin

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı