Santiago Pontiroli

Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Güvenlik Araştırmacısı

Santiago Pontiroli, Ekim 2013'te Kaspersky Lab'e Güvenlik Araştırmacısı olarak katıldı. Latin Amerika Güneyi'ndeki (SOLA) güvenlik tehditlerinin analizi ve araştırılması, web uygulaması güvenliği, tehdit istihbaratı çalışmalarından kaynaklanan otomasyon araçlarının geliştirilmesi kötü amaçlı koda sahip programların tersine mühendisliği Santiago'nun birincil sorumlulukları arasındadır.

Santiago, Kaspersky Lab'e katılmadan önce ekiplerinin tüm teknik yönlerini denetlediği, farklı platformlarda demolar geliştirip sunduğu ve satış ekibine teknik destek sunduğu Site Concept Studio ve Avanade Connected Methods gibi projeler için Accenture'da Geliştirme Lideri olarak görev yaptı. Santiago, Accenture'dan önce birkaç şirket için danışman olarak görev yaptı ve erişim denetimi yazılımı, sistem ve ağ yönetimi, sunucu güçlendirme ve web uygulaması güvenliği konusunda destek sağladı.

Santiago, Buenos Aires Arjantin'de bulunan Universidad Tecnológica Nacional F.R.L.P'den Sistem Mühendisliği ve Sistem Analisti derecesine sahiptir. Önemli uzmanlık alanlarına bitcoin ile ilgili araştırma ve fidye yazılımı analizi dahildir.


Bu Ekibin Diğer Üyeleri

  • Sergey Lozhkin

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı

  • Sergey Novikov

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Müdür Yardımcısı

  • Vitaly Kamluk

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, APAC Müdürü