Yönetim Ekibi

Eugene Kaspersky

CEO

Eugene Kaspersky

CEO

Eugene Kaspersky, dünyaca ünlü bir siber güvenlik uzmanı ve başarılı bir girişimcidir. Dünyanın en büyük özel siber güvenlik çözümleri tedarikçisi Kaspersky'nin kurucu ortağı ve CEO'sudur.

Eugene, 1989 yılında 'Cascade' virüsünün keşfedilmesi ve başarıyla ortadan kaldırılmasıyla siber güvenlik alanındaki kariyerine başladı. Kötü amaçlı programlar için yok etme modülleri geliştiren çalışması, Kaspersky'nin antivirüs veri tabanının temelini oluşturdu. Bugün Eugene, Siber Bağışıklık kavramının ön saflarında yer almakta, tüm bağlantılı sistemlerin tasarım gereği güvenli olmasını sağlamaktadır.

Andrey Tikhonov

Baş Operasyon Yöneticisi

Andrey Tikhonov

Baş Operasyon Yöneticisi

Andrey, Ocak 2012'de Kaspersky'de Baş Operasyon Yöneticisi görevine atandı. Andrey'in bu pozisyondaki sorumluluğu finans, İK, BT ve iş süreçlerinin dahil olduğu global yönetim işlevlerini denetlemektir.

Andrey bu rolü üstlenmeden önce Kaspersky'de birçok üst yönetim görevinde yer aldı. Mart 2009'da beş yıl boyunca şirketin Teknik Yöneticisi görevini sürdürdükten sonra Bilişim Kurulu Başkanı pozisyona getirildi. Bundan önce proje yöneticiliği görevini başarılı bir şekilde yürüttükten sonra 2002 yılında Novell geliştirme departmanının başına atandı.

Andrey 1989 yılından beri BT sektöründe sürdüğü kariyerine Rusya Savunma Bakanlığı'na ait bir araştırma enstitüsünde başladı ve yarbaylığa kadar yükseldi. Andrey, Kiev'deki bir askeri akademiden yüksek şeref derecesiyle mezun oldu.

Andrey Efremov

Baş İş Geliştirme Sorumlusu

Andrey Efremov

Baş İş Geliştirme Sorumlusu

Önceden Teknolojiden Sorumlu Başkan olarak görev yapan Andrey Efremov, şirketin hem teknolojik gelişiminden hem de iş sonuçlarından sorumludur.

Andrey, Kaspersky'ye 2004 yılında sistem analisti olarak katıldı. Geliştirme Grubu Başkanlığı'ndan Bulut Altyapısı ve Web Geliştirme Müdürlüğü'ne terfi ettiği şirketin araştırma ve geliştirme departmanında 14 yıllık tecrübeye sahiptir. Andrey, 2018 yılında Teknolojiden Sorumlu Başkan olmadan önceki sekiz yılını bulut tabanlı teknolojiler üzerine odaklanarak geçirdi ve Kaspersky ürün ve hizmetlerinin geniş portföyünü oluşturmaya ve geliştirmeye önemli katkılarda bulundu.

Teknolojiden Sorumlu Başkan rolündeyken Andrey, Kaspersky'nin ürün portföyünün stratejik gelişiminden, gelişmiş tehdit algılama, bulut ortamlarının korunması ve gelecek nesil uç nokta güvenliği alanlarında teknolojik üstünlük ve liderlikten sorumluydu. Ayrıca Kaspersky'nin Küresel Şeffaflık Girişimi çerçevesinde Kaspersky ürün ve teknolojilerinin şeffaflığı ile tedarik zinciri risklerine karşı dayanıklılığından sorumluydu.

Andrey, Bauman Moskova Devlet Teknik Üniversitesinden Otomatik Bilgi İşlem ve Kontrol Sistemleri diplomasına sahiptir.

Igor Chekunov

Hukuk Bölümü Başkanı

Igor Chekunov

Hukuk Bölümü Başkanı

Igor, Kaspersky'ye 1998 yılında Hukuk Bölümü Başkanı olarak katıldı. Igor bu rolde tüm şirket faaliyetlerinin yasal gözetiminden sorumludur. Kaspersky'nin Bilgisayar Arızaları Araştırma, Güvenlik ve Fikri Mülkiyet Denetimi gibi departmanları onun liderliğinde çalışmaktadır.

Igor, Moskova'daki Ekonomi ve Hukuk Enstitüsü'nden mezun oldu ve Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı'nın Moskova Üniversitesi'nden Hukuk alanında doktora derecesine sahiptir.

Igor, Kaspersky'ye katılmadan önce Rusya Federasyonu İçişleri, Endüstri, Petrol ve Enerji ile Ulaştırma Bakanlıkları'nda çeşitli görevler yaptı.

Marina Alekseeva

İnsan Kaynakları Grup Müdürü

Marina Alekseeva

İnsan Kaynakları Grup Müdürü

Marina Alekseeva, Ağustos 2012'de Kaspersky İnsan Kaynakları Grup Müdürü olarak atandı. İşe Alım, Eğitim ve Geliştirme, Tazminat ve Yardımlar, Yönetim gibi küresel İK işlevlerinden sorumludur.

Marina, Kaspersky'ye Ocak 2008'de İK Müdür Yardımcısı olarak katıldı.

Marina, BT sektörü dahil olmak üzere İK alanında 15 yıldan fazla deneyime sahiptir. Kaspersky'ye katılmadan önce İK yöneticiliğinden kıdemli yönetici konumlarına yükseldiği T-Systems BDT (Deutsche Telekom AG) ve UniCredit bankasında çalıştı.

Marina, Kuzey Batı Rusya Başkanlık Akademisi Ulusal Ekonomi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu ve ikinci yüksek eğitimi olarak İnsan Yönetimi ve Kurumsal Psikoloji alanında branş yaptı.

Elena Milinova

CFO

Elena Milinova

CFO

Elena Milinova, Temmuz 2020'de şirketin Mali İşler Müdürü olarak atandı. Şirketin tüm mali işlemlerinden, satın alımlarından, ofis alanı yönetiminden ve idari desteğinden sorumludur. Elena ayrıca Kaspersky'nin küresel ticaretinin daha ileri stratejik gelişimine ve şirketin mali hedeflerine ulaşmasına odaklanmaktadır.

Elena Milinova, perakende, yatırım ve otomotiv ile büyük Rus ve uluslararası işletmelerde danışmanlık dâhil olmak üzere sayısız endüstride kapsamlı profesyonel deneyime sahiptir. Kaspersky'ye katılmadan önce Rusya'nın en büyük gıda perakendecileri olan Magnit ve X5 Retail Group'ta, çeşitlendirilmiş yatırım şirketi Marathon Group'ta ve Rusya'nın en büyük kamyon üreticisi KAMAZ'da Mali İşler Müdürü olarak çalıştı.

Elena, 2000 yılında Togliatti Yönetim Akademisi'ndeki (Togliatti Academy of Management - TOAM) Bankacılık ve Finans alanından mezun oldu. Aynı yıl PwC Rusya'da kariyerine başladı.

Alexey De-Monderik

Şirket Danışmanı

Alexey De-Monderik

Şirket Danışmanı

Alexey, Kaspersky Şirket Danışmanı rölünü üstlenmektedir.

Alexey, 1991 yılında KAMI Bilgi Teknolojileri Merkezi'nde Eugene Kaspersky ile bir araya geldi ve daha sonra 1997 yılında Kaspersky'nin kurucularından biri oldu. Projenin başlarında ürün geliştirmeden sorumluydu. Sorumluluğunun odağı daha sonra AV motoruna ve ardından teknoloji geliştirmeye kaydı.

Alexey, 1988 yılında Moskova Havacılık Ensititisü'nden mezun oldu.Sonrasında Sovyet roket bilimi enstitülerinden birinde birkaç yıl bilgisayar mühendisi olarak çalıştı.

Daniil Borschev

Strateji ve Ekonomi'den Sorumlu CEO Yardımcısı

Daniil Borschev

Strateji ve Ekonomi'den Sorumlu CEO Yardımcısı

Daniil Borschev, Mart 2017'de Stratejik Gelişim ve Ekonomi'den Sorumlu CEO Yardımcısı olarak atandı. Bu görevde uzun vadeli iktisadi strateji konularından, şirketin küresel ekonomik düzenini geliştirmekten ve iç denetimden sorumludur.

Bundan önce, Ağustos 2012'den itibaren Kaspersky'de Mali İşler Müdürü olarak çalışmıştır. Daniil, mevcut görevinden önce Kaspersky'nin Finans ve İdari İşler Merkezi Direktörü olarak Mali İşler Müdür Yardımcısı rolünü üstlenmiştir. Bundan önce ise Kaspersky'nin Rusya, BDT ülkeleri ve Baltık Devletleri finans departmanına başkanlık etti.

Daniil, 2000 yılında Kaspersky'ye katılmadan önce bazı denetim, yatırım ve bankacılık şirketleri için çalıştı. Moskova Devlet Üniversitesi'ndeki ekonomi alanından mezun oldu.

Anton Ivanov

Teknolojiden Sorumlu Başkan


Anton Ivanov

Teknolojiden Sorumlu Başkan


Anton Ivanov, şirketin araştırma ve geliştirme departmanına başkanlık yapmaktadır.

Anton, Kaspersky'ye 2011 yılında kötü amaçlı yazılım analisti olarak katıldı. Beş yıl boyunca şirketin Bulgusal Saptama Grubu'nda kıdemli kötü amaçlı yazılım analisti olarak çalıştı. Anton, 2016 yılında Davranış Saptama Grubu'na liderlik etmeye başladı. Ekibin ana odak noktası, engelleyici önlemler alarak müşterileri fidye yazılımı da dâhil olmak üzere farklı türdeki kötü amaçlı yazılım tehditlerinden korumaktı. Anton 2018'de Gelişmiş Sürekli Tehdit (Advanced Persistent Threat - APT) saldırılarını araştırmaktan ve hedeflenmiş saldırı önleyici saptama ürünlerinin kalitesini artırmaktan sorumlu Gelişmiş Tehdit Araştırma ve Saptama Ekibi Başkanı oldu. 2019 yılında Kaspersky'nin Tehdit Araştırma Ekibi'nin tanıtımı ve geliştirilmesi ile şirketin teknoloji yığınının oluşturulması da dâhil olmak üzere şirketteki bir dizi stratejik açıdan önemli işleri denetlemekten sorumlu Tehdit Araştırması Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Evgeniya Naumova

Ticari alanda İş Geliştirme Başkan Yardımcısı, Kurumsal İşletme İdari Başkan Yardımcısı

Evgeniya Naumova

Ticari alanda İş Geliştirme Başkan Yardımcısı, Kurumsal İşletme İdari Başkan Yardımcısı

Evgeniya Naumova, Kaspersky'nin Kurumsal İşletme Departmanı'na liderlik ettiği Kurumsal İşletme İdari Başkan Yardımcısı görevine atandı. Ek olarak Ticari alanda İş Geliştirme Başkan Yardımcısı rolünü üstlendi.

Evgeniya, 2009'dan beri şirkette çalışmaktadır; Ocak 2020'den itibaren Küresel Satış Ağı Başkan Yardımcısı pozisyonunu üstlenmiştir.

Evgeniya, Ulyanovsk - Rusya'daki Ulyanovsk Devleti Teknik Üniversitesi'nden yönetim üzerine master yaparak dereceyle mezun oldu. 2008 yılında Kingston Üniversitesi'nden stratejik yönetim alanında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı edindi. Evgeniya bundan bir yıl sonra Moskova - Rusya'daki Plekhanov Rusya İktisat Üniversitesi'ndeki Ekonomi Bilimleri bölümünde doktorasını tamamladı.

Mikhail Gerber

Tüketici Faaliyetleri İdari Başkan Yardımcısı

Mikhail Gerber

Tüketici Faaliyetleri İdari Başkan Yardımcısı

Mikhail Gerber, Kaspersky'ye kalite kontrol bölümünde test mühendisi stajyeri olarak 2004 yılında katıldı. Şirketteki kariyeri boyunca sistem analisti olarak birçok işletmeden tüketiciye (B2C) ve işletmeden işletmeye (B2B) ürünün geliştirilmesinde yer aldı. Sistem analizi departmanı ile daha yakın dönemde Ar-Ge Program Yönetimi Merkezi'ne liderlik etti. 2018'de İşletmeden Tüketiciye (B2C) Ürün Geliştirme başkanı oldu ve Kaspersky'nin Windows, Mac, Android ve iOS kapsamındaki tüm işletmeden tüketiciye ürünlerinin geliştirilmesinden sorumluydu. Mikhail, Moskova Havacılık Enstitüsü'ndeki Bilgisayarlar, Karmaşık Birimler, Sistemler ve Ağlar bölümünden mezun oldu.