ÇÖZÜM

Blok Zinciri Güvenliği

Kripto Ekonomiye Yönelik Üstün Siber Güvenlik

Sunduklarımız

Blok zinciri tabanlı teknolojiler, her geçen gün yaygınlaşıyor ve artık çok çeşitli görevlerde kullanılıyor. Üstelik bu görevlerin hepsi kripto paralarla ilgili değil. Çok sayıdaki uygulama alanı sayesinde blok zinciri teknolojisi, üretim sektörüne bile uygulanabilecek iş süreçlerini tesis etme konusunda kilit bir rol oynar.

Blok zinciri teknolojisi; Nesnelerin İnterneti (IoT) ağlarında, iş akışı yönetim sistemlerinde, kripto paralarda ve diğer birçok alanda kullanılmaktadır. Artık çeşitli sektörlerden birçok iş alanı için vazgeçilmez bir bileşen ve son teknoloji ürünü bir standart haline gelmiştir.

Ancak güvenliğe dayalı bir platform olması nedeniyle blok zincirinin kendisi çeşitli risklere açıktır. Blok zincirlerinin belirli kullanıcılar ve kuruluşlara ait varlıklar ve altyapı hakkında hassas bilgiler içerdiği düşünüldüğünde, kapsamlı koruma sağlamak hayati önem taşır.

Olay Müdahalesi ve Kurtarma

İzinsiz girişlere, kimlik hırsızlığına ve güvenlik ihlallerine anında müdahale edin. Siber saldırılar güvenliğinizi ihlal edip ağınızın çökmesine neden olmadan önce onları etkisiz hale getirin.

Uygulama Güvenliği Değerlendirmesi

Kod incelemesi, akıllı sözleşmelere ilişkin tehditlerin tespiti ve platform dezavantajları. Akıllı sözleşmelerinizde veya blok zincirinizde kötü amaçlı kodlara bağlı kayıpları önleyin.

Eğitim ve Farkındalık

Her kullanıcı, sızıntıları engellemek için alınan önlemler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Blok zinciri uygulamanız risk altındayken nasıl tepki vermeniz gerektiğini ve güvenlik olaylarını nasıl önleyebileceğinizi öğrenin.

Dolandırıcılık ve Kimlik Avına Karşı Koruma

Sosyal mühendislik, dolandırıcılık ve kimlik avı, korumalı sistemler için bile potansiyel bir tehdit oluşturur.
Kötü amaçlı yazılım etkinliklerinden kaynaklanan kimlik avı ve veri sızdırma riskini azaltın.

Vaka Çalışmaları

Şirketlerin dijital varlık satışlarını, akıllı sözleşmelerini ve ortamlarını Kaspersky çözümleriyle nasıl güvence altına aldığını öğrenin

Kullanım

 • Blok Zinciri Uygulamaları Güvenliği

  Günümüzde blok zinciri tabanlı ağlar ve uygulamalar, çok çeşitli alanlarda kullanılıyor. Ancak güvenli bir teknoloji üzerine inşa edilmiş olsa da blok zincirinin de korumaya ihtiyacı vardır. Açıklardan yararlanma, hedefli saldırılar ya da yetkisiz erişime ilişkin riskler, anında olay müdahalesi ve sistem kurtarma ile azaltılabilir. İzinsiz girişleri engellemek için kaynak kodu incelemesi, dolandırıcılık ve kimlik avına karşı koruma sağlamanın yanı sıra kullanıcılara eğitim veriyoruz.

 • Dijital Varlık Arzı Güvenliği

  Dijital Varlık Arzı veya Dijital Varlık Satışı, şirketin dijital varlıklarının satılması yoluyla yatırımları çekmek için kullanılan bir prosedürdür. Ağırlıklı olarak birleştirilmiş bir teknolojiye dayanan Dijital Varlık Arzı projelerinde hem kod incelemesi hem de uygulama güvenliği değerlendirmesi gereklidir. Buna dolandırıcılık ve kimlik avı koruması, web sitesi güvenlik izlemesi, güvenlik ihlallerine yönelik testler ve DDoS koruması dahildir. Güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak için blok zinciri akıllı sözleşmesi kodunuzu inceliyoruz. Olay incelemesi ve olay raporlaması, her an koruma altında olmanızı sağlar. Bunun yanı sıra Siber Sağlık Eğitimi sayesinde kullanıcılar kritik hatalardan kaçınabilir.

 • Kripto Para Borsası Güvenliği

  Kripto para borsası, kullanıcıların çeşitli kripto varlıkları alıp satabildiği bir platformdur. Tabii ki bu ortam da siber tehditlere açıktır. Kripto para borsalarının 7/24 koruma altında olması ve izlenmesi gerekir. Bu korumaya hedefli saldırılara karşı önlemler, DDoS koruması, web sitesi güvenliği izlemesi ve düzenli kod incelemeleri dahildir. Bunlara ek olarak güvenlik raporları, olay müdahalesi ve güvenlik açıklarına karşı test gibi hizmetler de sunuyoruz. Siber Sağlık Eğitimi programının bir parçası olarak kullanıcılar, dolandırıcılık ve kimlik avı tuzaklarını tanımak ve bunlardan uzak durmak üzere eğitilir.

24/7

Siber Saldırıya mı Uğradınız?

Profesyonel siber güvenlik olay müdahalesi ekibimiz, ihtiyaç duyduğunuz her an yardıma hazır. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7/24 hizmet sunuyoruz. Yaşadığınız güvenlik olayının çözümü için küresel uzmanlığımızın tam kapsamlı etkisinden yararlanın.

Tanıtım Metinleri

Küresel olarak tanınan siber güvenlik uzmanlarımızın düşünce liderliğinden daha fazla bilgi edinin

Risk

Blok zinciri ağı kullanıcıları, kimlik avı saldırılarının hedefi olabilir. Dolandırıcılar, kullanıcıları kandırarak sahte cüzdanlara ödeme yapmalarını sağlamak için sahte ICO web siteleri ve merkezleri kurar. Yapılandırma hatalarının yanı sıra güvenliksiz veri depolaması ve transferleri, hassas bilgilerin sızdırılmasına neden olabilir. Koddaki hatalar nedeniyle bir sistemin kontrolü ele geçirilebilir. Platformda merkezi bileşenler olması bu durumu daha da tehlikeli hale getirir.

 • <p>ICO ve kripto para borsası web sitelerinin birçoğu DDoS saldırılarına karşı savunmasızdır. Bu web sitelerinin kapsamlı korumayla güvenliği artırılmalı ve güvenlik açıkları minimuma indirilmelidir.</p>

  ICO ve kripto para borsası web sitelerinin birçoğu DDoS saldırılarına karşı savunmasızdır. Bu web sitelerinin kapsamlı korumayla güvenliği artırılmalı ve güvenlik açıkları minimuma indirilmelidir.

 • <p>Akıllı sözleşmeler ve blok zinciri kodu, hatalar ya da daha da kötüsü tehlikeli arka kapılar içerebilir. Korsanlar bunlardan faydalanarak sisteme kolayca sızabilir.</p>

  Akıllı sözleşmeler ve blok zinciri kodu, hatalar ya da daha da kötüsü tehlikeli arka kapılar içerebilir. Korsanlar bunlardan faydalanarak sisteme kolayca sızabilir.

 • <p>Blok zinciri uygulamalarının tümü bağımsız değildir. Kripto para borsaları hâlâ önemli merkezi özelliklere sahiptir ve bunlar saldırganlar için cezbedici bir hedeftir.</p>

  Blok zinciri uygulamalarının tümü bağımsız değildir. Kripto para borsaları hâlâ önemli merkezi özelliklere sahiptir ve bunlar saldırganlar için cezbedici bir hedeftir.

 • <p>Dolandırıcılar kullanıcıların oturum açma bilgilerini elde edebildiğinden, blok zinciri gibi sıkı bir şekilde korunan sistemler bile sosyal mühendislik, dolandırıcılık ve kimlik avı tehditlerine karşı risk altındadır.</p>

  Dolandırıcılar kullanıcıların oturum açma bilgilerini elde edebildiğinden, blok zinciri gibi sıkı bir şekilde korunan sistemler bile sosyal mühendislik, dolandırıcılık ve kimlik avı tehditlerine karşı risk altındadır.

 • <p>Bazı durumlarda, saldırganlar blok zinciri gücünün %50'sini kontrol etse bile sahte işlemleri doğrulayabilirler.</p>

  Bazı durumlarda, saldırganlar blok zinciri gücünün %50'sini kontrol etse bile sahte işlemleri doğrulayabilirler.

 • <p>Birçok kullanıcı temel siber güvenlik önlemleri hakkında bilgi sahibi değildir ve bir saldırı durumunda nasıl müdahale edeceğini bilmez.</p>

  Birçok kullanıcı temel siber güvenlik önlemleri hakkında bilgi sahibi değildir ve bir saldırı durumunda nasıl müdahale edeceğini bilmez.

İlgili Çözümler