Kaspersky Security for Data Centers | Kaspersky Lab TR
Tüm Çözümleri Görüntüleyin

Kaspersky Security for Data Centers

Veri merkezi altyapısının önemli alanları için özel tasarlanan güvenlik araçları

BİZE ULAŞIN

Tehdit Ortamı

Siber suçlular, en önemli işletme varlığınız olan verilerinizi çalmaya çalışır. Bu nedenle verileri depoladığınız, işlediğiniz ve aktardığınız yer, bir numaralı hedefleridir. Veriler giderek artan hacimleriyle her yerdedir ve veri merkeziniz genelinde kısıtlama olmaksızın dolaşabiliyor olması gerekir. Bu yüzden güvenliğinizin de bu verilerle birlikte dolaşarak bulunduğu her yerde onları koruması gerekir. Yazılım tanımlı veri merkezleri, en az geleneksel benzerleri kadar korumaya ihtiyaç duyar. Bu konuda başarısız olduğunuzda sanallaştırılmış sistemleriniz ve veri depolama alanlarınız veri merkezi güvenlik zincirinizdeki en zayıf halka haline gelir.

Veri Merkezi Güvenliğinizi Gözden Geçirin

Kurumsal veri merkezleri giderek daha yazılım tanımlı hale geliyor. Veriler tüm altyapınızda gezindiğinden ağ etkileşimi, fiziksel dünyadan sanal dünyaya geçerek yepyeni bir dizi olası saldırı senaryosunun önünü açıyor. Yazılım tanımlı veri merkezinin özelliklerini ve altyapısını kullanarak optimum güvenliği sunarken sistem performansını da korumak için özel olarak tasarlanmış bir güvenlik çözümüne ihtiyaç duyarsınız. Asıl hedef, mükemmel güvenlik ve performans dengesini sağlamaktır.

Sunduklarımız

İşin devamlılığı çok önemli olduğundan, Veri Merkeziniz için siber saldırıların püskürtülmesi hayati önem taşır. İki temel teknoloji olan depolama sistemleri ve sanallaştırılmış altyapının korunması, hasara ve pahalı kesintilere neden olan siber olay riskini önemli ölçüde azaltır.

 • Sanallaştırılmış Altyapılar için Özel Bakım

  En yaygın hipervizörlerin tamamı için koruma ve birleştirme oranlarını sürdürme

 • Depolama Altyapısı için Esnek Güvenlik

  Çok çeşitli depolama sistemleri için performansı etkilemeyen koruma

 • Kurumsal Düzeyde Yönetilebilirlik

  Tüm Veri Merkezi güvenlik teknolojilerinin tek merkezi konsoldan yönetimi

Platform Kapsamı

Kaspersky Lab güvenlik çözümleri, önemli Veri Merkezi teknolojilerini performansı etkilemeksizin korumak için tasarlanmıştır. VMware, Microsoft, Citrix ve KVM gibi en yaygın hipervizörleri korurken, yüksek birleştirme oranları elde etmenize yardımcı oluyoruz. Sanal ortamlara özel güvenliğin yanı sıra Ağa Bağlı Depolama (NAS) ve kurumsal dosya sunucularını korumak için de çözüm sunuyoruz.

İşletmenize Yönelik Avantajları

Uyarlanabilir Güvenlik

Veri merkezinizin yazılım altyapısıyla entegrasyon sayesinde güvenliğiniz oldukça esnek, kapsayıcı bir güvenlik modeli için destek sunar. Farklı sanallaştırılmış altyapılar için tasarlanan bir dizi güvenlik tekniğinin yanı sıra hedeflenen güvenlik seçenekleri, kurumsal düzeydeki veri depolama ortamınızın büyümesi ve çeşitliliğinin asla güvenlik çözümünüz tarafından engellenemeyeceği anlamına gelir. Güvenliğiniz her zaman size uyum sağlar ve sizinle birlikte büyür.

Entegrasyon Yoluyla Optimizasyon

Aracısız koruma, platform kaynakları üzerinde neredeyse sıfır etki anlamına gelirken VMware vShield Endpoint ve NSX platformlarıyla yerel entegrasyon, altyapınızın ve güvenlik katmanlarınızın etkileşim kurma biçimini yeniden tanımlar. Sonuçlar arasında şunlar yer alır:

 • Güvenlik cihazlarının otomatik dağıtımı yoluyla İyileştirilmiş Operasyonlar
 • Güvenlik İlkeleri ve Güvenlik Etiketleri yoluyla mümkün olduğunca hızlı sunulan granüler güvenlik özellikleri.
 • Tam Altyapı Taraması seçeneğimiz sayesinde kapatılan VM'ler için bile koruyucu tarama.

Her VM'nin ihtiyaç duyduğu belirli güvenlik özellikleri, sistem üretkenliği hiç etkilenmeksizin anında ve otomatik olarak sunulur.

Hibrit Veri Merkezleri için İdeal

Hangi sanallaştırılmış platformu veya platformları kullanıyor olursanız olun, patentli teknolojileri ve benzersiz mimarisiyle Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, çok daha iyi güvenlik özellikleri sunar. VMware vSphere with NSX, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer ve KVM'nin tümü tek bir uygulamada desteklenir. Platform yapılandırmanız ve hibritleştirmenizden bağımsız olarak kurum içi veya kurum dışında tüm güvenlik yönetimi tek birleşik konsol yoluyla gerçekleştirilir ve tüm sistemlerin verimliliği korunur.

Sınırsız Görünürlük ve Yönetim

Birleşik yönetim ve entegrasyon özelliklerinin ödüllü kombinasyonu sayesinde kurulumlarınızın boyutu, karmaşıklığı ve konumundan bağımsız olarak güvenliğinizi uygulayabilir, yönetebilir ve ölçeklendirebilirsiniz. Çözümlerimiz, gizli veya herkese açık bulutlarda bile güvenlik operasyonlarınızı kontrol etmeyi ve iş yüklerini veri merkezleri arasında güvenli şekilde taşımayı sorunsuz ve kolay hale getirir. Bunun amacı, sizin kullanıcılarınıza odaklanmanızı, sistemlerinizin ise güvende ve her zaman erişilebilir kalmasını sağlamaktır.

Üstün Destek ve Profesyonel Hizmetler

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky Lab güvenlik kurulumundan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Maintenance Service Agreement (MSA) destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

 • 2 4

  SAAT
  GÜN

 • 0 7

  GÜN
  HAFTA

 • 3 6 5

  GÜN
  YIL

DAHA FAZLA BİLGİ

Tanıtım Metinleri

Tüm Tanıtım Metinlerini Görüntüleyin

İlgili Ürünler

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir