Ferrari'nin Gerçek Siber Güvenliğine Yön Veriyor

"Kaspersky Lab'in kurumsal çözümleri; fiziksel, sanal ve bulut tabanlı sistemler için tamamen ölçeklenebilir koruma özelliklerini bir araya getiren tam bir siber güvenlik platformu oluşturarak günümüzdeki kurumsal işletmelerin güvenlik gereksinimlerini yansıtır."

Antonia Casamassima, Bilişim Kurulu Başkanı, Ferrari S.p.A.

BİZE ULAŞIN

Bağlantı, algılama, koruma

Formula 1 tarihindeki en başarılı takımın kullandığı ve insanların güvenliğinin sizin verilerinizin doğruluğuna ve kullanılabilirliğine bağlı olduğu, dünyanın en ikonik markalarından biri olduğunuzda, risk alma lüksünüz yoktur. Bu nedenle Ferrari, siber güvenlik sağlaması için Kaspersky Lab'e güveniyor.

Dünyaca ünlü Maranello fabrikasından Formula 1 pistine kadar 5000'den fazla küresel Ferrari uç noktası ve sistemleri, dünya öncüsü BT güvenliği uzmanlarının bulunduğu Kaspersky Lab tarafından korunuyor.

İki şirketin teknolojik vizyonu ve yeniliği; bağlantıya sahip arabalar, Nesnelerin İnterneti ve sürekli olarak gelişen web varlığına uzandığı için Kaspersky Lab, Ferrari ile olan teknoloji iş ortaklığını derinleştirerek cihazlardan öteye geçip verilerin kendisine uzanan 7/24 koruma sunuyor.

"Farklı sektörlerde çalışsak da aynı temel işletme değerleri bizi ortak noktada buluşturuyor: Teknolojik liderlik, yenilik tutkusu ve sonsuza dek yaptığımız işte iyiye gitmek." diyor Kaspersky Lab kurucusu ve CEO Eugene Kaspersky.

Hız, güvenlik, en modern yenilik... Harika bir iş ortaklığını derinleştirmek için gereken harika malzemeler.

Her zaman etkin siber güvenlik. Hem de her yerde.

Kaspersky Lab uzmanlarının her gün açığa çıkardığı 300.000'i aşkın benzersiz kötü amaçlı yazılıma ek olarak yeni tehditler her an gelişmeye devam ediyor. Siber suçlular her bir kurbana özel araçlar geliştirdikleri için tehlike göstergeleri işletmelerin saldırıları algılamalarına yardım etme konusunda artık yeterli olamıyor. Fidye yazılım ve dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarının gelişmesi, cihaz bütünlüğüyle Nesnelerin İnterneti ortamında bir araya gelerek özellikle de yeni bulunan bağlantının her zaman siber güvenlik farkındalığıyla birlikte mevcut olmadığı üretim ortamlarında yeni güvenlik açığı alanları oluşturuyor.

Böyle bir ortamda güvenlik açıklarının nerede olduğunu bilmek, siber saldırıları algılayıp engelleme beceriniz kadar önemlidir. Bu farkındalığı en yeni tehdit istihbaratıyla tamamlayarak bir sonraki adımı tahmin etmeye yardımcı olmak Ferrari gibi bir profile ve itibara sahip işletme için hayati önem taşır. Yalnızca en yeni tehditlere ayak uyduran bir güvenlik ortağına değil, bu tehditlerin bir adım ötesinde olan ve en yenilikçi dijital teknolojilerin güvenlik açığı profilini tahmin eden bir ortağa ihtiyaçları var.

Bu nedenle Ferrari, Kaspersky Lab ile olan ortaklığını derinleştirmeyi tercih etti. Uç noktalar, ERP ve PLM gibi şirket teknolojisinin geleneksel alanlarını korumanın yanı sıra Kaspersky Lab şimdi de Ferrari ile birlikte çalışarak penetrasyon testi, güvenlik açığı değerlendirmesi ve tehdit istihbaratı ile markanın dijital dünyasını koruyor.

Kullanılabilirliği garantileyen marka koruması

Küresel web varlığı ve korunması gereken değerli marka nedeniyle bu işi yapmak üzere güvenilen şirketin, yalnızca küresel kapsama sahip olması değil, aynı zamanda tehdit istihbaratı ile analiz becerileri ve uzmanlığında da küresel olması gerekiyordu. Ferrari'nin uç nokta ekosistemini korumakta olan güvenilir iş ortağı Kaspersky Lab teste tabi tutuldu ve bir kez daha şirketin dijital varlığını koruması için en uygun şirket olarak görüldü.

Bilinen web açıklarından yararlanmaya karşı koruma ve tehditler sorun haline gelmeden önce onları öngörme ve azaltma şansı sunan tehdit istihbaratı ve güvenlik açığı değerlendirmesi bir araya gelerek Kaspersky Lab'in siber güvenliğinin bir diğer katmanını oluşturur ve dünyanın en büyük markalarından birini korur. Performansa minimum düzeyde etki ile isteğe bağlı tarama, DDoS saldırılarından koruma, katı platform özellikleri ortamında eyleme geçirilebilir tehdit istihbaratı sunma özelliği ve raporlamada tam gizlilik... Bunlar, Kaspersky Lab'in Ferrari'nin zorlu testlerini geçip avantaj kazanmasını sağlayan sebeplerden yalnızca birkaçı.

Ödün vermeyen gerçek güvenlik

Güvenlik, web ile sınırlı değildir: Sistemler, altyapı ve bunlar üzerinde çalışan uygulamaların genel kullanılabilirliği hayati önem taşır; ancak performans da öyle. "Anlayabileceğiniz gibi performans, Ferrari için çok önemli. Bu nedenle ödün vermeden güvenlik sağlamamız gerek." diyor Teknik Birim Başkanı Francesca Duri.

"Ferrari'nin üretim tesislerinde BT altyapısı kullanılabilirliğini sağlamakla görevli olan Duri, endüstriyel siber güvenlik çözümlerinin birkaç ana akım tedarikçinin böylesine bir uzmanlık sunduğu piyasada Kaspersky Lab'in ayrı bir yer edindiğini belirtiyor. "Kaspersky ile çalışırken bu alanda güvenlik çözümleri olduğunu öğrendiğimde olumlu anlamda şaşırmıştım. Bu nedenle birlikte çalışıyoruz ve birlikte çalışmaya devam ederek aynı siber güvenlik seviyesinin tüm işletme alanlarında uygulanmasını sağlayacağız."

Baskı altında yüksek performans sunmak üstünlük sağlar

Ferrari; benzersiz güvenlik gereksinimlerine sahip, karmaşık, yüksek değerli bir altyapı oluşturmak amacıyla yüksek düzeyde otomasyonun hassas teknikler, test verileri ve 2000'den fazla çalışanla bir araya getirildiği, dünyanın en sofistike üretim hatlarından birini işletiyor.

Buna, yarışın gerçekleşeceği bir hafta sonu taleplerini eklemedik bile: Yarış süresi boyunca biriken araba başına 60 GB'den fazla veri ve bu verileri pistte kullanan, birden fazla, gerçek zamanlı simülasyon ile tehlikede olan çok şey var.

"Kaspersky Lab'in kurumsal çözümleri; fiziksel, sanal ve bulut tabanlı sistemler için tamamen ölçeklenebilir koruma özelliklerini bir araya getiren tam bir siber güvenlik platformu oluşturarak günümüzdeki kurumsal işletmelerin güvenlik gereksinimlerini yansıtır" diyor CIO Antonia Casamassima.

Tüm en iyi ilişkilerde olduğu gibi, bu da aynı vizyon, anlayış ve uzmanlık çerçevesinde büyümekte ve gelişmektedir.