Tüm Çözümleri Görüntüleyin

Kaspersky Virtualization Security

Sanal ortamınız ne olursa olsun ihtiyaç duyduğunuz tek güvenlik çözümü

BİZE ULAŞIN

Tehdit Ortamı

Fiziksel makineleri etkileyen siber saldırıların büyük çoğunluğu sanal makinelere (VM) de saldırabilir. Sanallaştırma, güvenlik riski düzeylerinizi gerçekten artırabilir. Sanallaştırma, BT çevikliğini ve verimliliğini iyileştirebilirken daha fazla teknoloji katmanı da ekler. Her katmanın ve nasıl etkileşim kurduklarının tam görünürlüğünü sağlamak zor olabilir. Daha fazla katman genellikle daha fazla "saldırı yüzeyi" anlamına gelir ve siber suçluların işletmenize saldırabileceği yolları artırır.

Sanallaştırılması Güvende Olmadığı Anlamına Gelmez

Virüslü tek bir VM veya dosya, bütün veri merkezinizi çevrimdışı hale getirebilir. Bu nedenle VM'lerin kurumsal güvenliğinizdeki en zayıf halka haline gelmesine izin vermeyin. Kapatılıp tekrar çevrimiçi hale getirilen VM'ler dahil olmak üzere sanal sunucular ve VDI'nın hepsi fiziksel benzerleri kadar etkili şekilde korunmalıdır. Yazılım tanımlı veri merkezinizdeki sanallaştırılmış her nesnenin düzgün şekilde korunması gerekiyorsa geleneksel güvenlik çözümleri faydasızdır.

Sunduklarımız

Kaspersky Security for Virtualization, hem sanal sunucuları hem de VDI'yı korumak için tek çözüm sunar. VMware vSphere with NSX, Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V ve KVM gibi en yaygın şekilde kullanılan platformların tümünü desteklediğinden Kaspersky Security for Virtualization, hibrit yazılım tanımlı veri merkezleri için idealdir. Ödüllü kötü amaçlı yazılımdan koruma motorumuza dayanan bu çözüm, sanallaştırmanın sunduğu teknolojik avantajlardan faydalanarak sanal makinelerde değerli bir alanı kaplamaksızın optimum hız ve verimlilikle güçlü güvenlik sağlar.

 • Aracısız

  Ana bilgisayar başına bir Security Virtual Appliance, tüm sanal makinelerde kötü amaçlı yazılım taraması gerçekleştirir

 • Hafif Aracılı

  Her bir sanal makinede bulunan hafif güvenlik ajanı, korumayı önemli ölçüde artırır

 • Tek Konsol

  Tek konsol, fiziksel ve sanal makinelerin ve mobil cihazların tümünün birlikte yönetilebilmesi anlamına gelir

İşletmenize Yönelik Avantajları

Siber Tehditler Tarihe Karışabilir.

Piyasadaki en fazla ödül alan güvenlik motoruna dayanan Kaspersky Security for Virtualization, doğrudan sanallaştırılmış BT ortamınızın tamamında en gelişmiş tehditler ve güvenlik açıklarıyla savaşmaya yardımcı olur. Güvenlik çözümümüz, sanallaştırma platformlarının sunduğu teknolojik avantajlardan faydalanarak optimum hız ve verimlilikle güçlü güvenlik sağlayacak şekilde özel olarak geliştirildi.

VMware NSX için Geliştirilip Optimize Edildi

Aracısız çözümümüzün VMware NSX platformuyla yerel entegrasyonu, sanal altyapınızın çok daha etkili ve karlı hale gelmesini ifade eder. VMware vSphere with NSX altyapınız ve güvenlik katmanları artık birlikte çalışarak yeni otomasyon düzeyleri ve ilkeye dayalı güvenlik sağlar. Kaspersky Security for Virtualization Agentless ile her bir VM, sistem üretkenliği etkilenmeksizin anında ve otomatik şekilde korunur.

Hibrit Ortamlar için Üstün Esneklik

Sanallaştırılmış veri merkeziniz hızlı büyüyorsa ve heterojense Kaspersky Security for Virtualization Light Agent tam size göre. Patentli teknolojileri ve benzersiz mimarisi; Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V ve KVM'nin yanı sıra VMware vSphere gibi tüm önemli platformlarda çok daha fazla sunucu güvenliği özelliği sunar. Ancak tüm sistemlerin verimliliğini korumak en önemlisidir.

VDI için Yoğunluğu ve Güvenliği En Üst Düzeye Çıkarın

Tekil makineye en gelişmiş güvenlik özelliklerini sunan Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, Sanal Masaüstü Altyapıları (VDI) için idealdir. VDI şablonuna entegre edilen hafif güvenlik aracısı sayesinde, son kullanıcı deneyimini etkilemeksizin her bir VM'de en gelişmiş tehditlere (ör. fidye yazılım) karşı kaynak bakımından verimli, çok katmanlı koruma sağlayabilirsiniz. Yeniden oluşturmak gerekmez. Güvenlik operasyonları bir veya daha fazla özel güvenlik cihazına devredilir.

Vaka Çalışmaları

Riverside Healthcare

Çözüm: Endpoint Security, Virtualization Security

Riverside Healthcare'in özellikle artan personel sayısı nedeniyle güvenlik tehditleri altında olduğundan emin olması gerekiyordu. Hassas bilgilerin korunması şirketin birincil önceliğiydi. Hastaların...

Bank VTB24

Çözüm: Virtualization Security

Ülke genelinde 1000'den fazla şubesi bulunan Bank VTB24, 3000'in üzerinde sanal masaüstü bilgisayar ile karmaşık ve modern bir BT ağına sahip. Şirket, sanal ortamlar için bilgi işlem kaynaklarına fazladan yük bindirmeyecek ve birleşik...

PDF İNDİRİN*
Tüm Vaka Çalışmalarını Görüntüleyin

Üstün Destek ve Profesyonel Hizmetler

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky Lab güvenlik kurulumundan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Maintenance Service Agreement (MSA) destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

 • 2 4

  SAAT
  GÜN

 • 0 7

  GÜN
  HAFTA

 • 3 6 5

  GÜN
  YIL

DAHA FAZLA BİLGİ

Tanıtım Metinleri

Sanal Altyapının Güvenliği. Özel BT Güvenlik Riskleri Raporu

Endüstrideki sanallaştırma teknolojisi, özellikle sanal ortama özgü güvenlik sorunları anlayışının neden mükemmel olmaktan uzak olduğunu öğrenin.

PDF İNDİRİN*

Sanallaştırma Güvenliği: Farkı anlama

Sanallaştırma güvenlik yaklaşımları ve bunların arasındaki farklar hakkında daha fazla bilgi edinin.

PDF İNDİRİN*
Tüm Tanıtım Metinlerini Görüntüleyin

Tanıma

İlgili Ürünler

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir