AVANGATE GERİ ÖDEME POLİTİKASI

Son güncelleme: 1 Nisan 2015

Avangate’e verdiğiniz bir siparişe ilişkin geri ödeme, iade veya değiştirme talepleriniz için support@avangate.com adresinden e-posta ile, +31 88 000 0008 sayılı telefon numarasından ya da Avangate Hesabım üzerinden Avangate’e ulaşarak irtibata geçiniz.

Lütfen bu esnada sipariş numaranızı hazır ederek geri ödeme sürecinizi hızlandırmak amacıyla talebinizi nedenleri ile birlikte sununuz. Talebiniz iki (2) gün içerisinde gözden geçirilecek ve sonuç tarafınıza e-posta yolu ile bildirilecektir.

Geri ödeme, iade ve değişim talepleriniz Siparişinizin Avangate’e ulaştığı tarihten itibaren otuz (30) gün içerisinde kabul edilecektir. Avangate kendi inisiyatifindeki Ürünler’de ve bazı özel durumlarda bu süreyi uzatabilir.

Ödemeyi çek veya havale yolu ile yapmak istemeniz hâlinde Siparişinizi ödeme gerçekleşmeden önce iptal edebilirsiniz; ya da ödemenin otuz (30) gün içerisinde tarafımıza ulaşmadığı durumlarda Avangate Siparişinizi iptal eder.

Siparişinizin verildiği aynı gün siparişinizi iptal etme hakkınız bulunmaktadır; ancak Siparişinizin sevkiyatına başlanmış veya teslimatı yapılmış ise iptal talebinizi onaylamamız mümkün olmayacaktır. Bazı ürünler, teslimatı yapılan Sipariş ve Ürün materyallerinde belirtilen özel iade koşullarına (“Ürün koşulları”) tâbidir; bu nedenle sipariş talebinizi Avangate’e iletmeden önce bu koşulları dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Avangate Geri Ödeme Politikası ile Ürün koşulları arasında bir uyuşmazlık bulunması durumunda mevcut Geri Ödeme politikası öncelikli olarak uygulanır. Ulaşım/taşıma bedelleri Avangate’in kusur veya hatasından kaynaklanan durumlar hâricinde iade edilmez. Bu hâlde Avangate ile irtibata geçerek resmi bir talep ibraz etmeniz gerekir.

Geri ödeme talebinizin Avangate tarafından onaylanması hâlinde ödemeler şu şekillerde yapılır:

  • Kredi / Bankamatik Kartı ile yapılan ödemeler bir (1) iş günü içerisinde;
  • Yapılan havale bedeli nihai tüketiciye ait olmak şartıyla, Elektronik transfer yolu ile veya hesabınızdan yapılan ödemeler yedi (7) iş günü içerisinde;
  • PayPal ödemeleri bir (1) iş günü içerisinde;
  • Diğer tüm ödeme şekilleri ile yapılan ödemeler ise beş (5) ila yedi (7) gün içerisinde geri ödenir.

Uygun düştüğü durumlarda, tarafınızca imzalanmış olan Ürün hasarsızlık beyanı/taahhüdü alınana kadar Avangate’in geri ödenecek bedeli uhdesinde tutma hakkı saklıdır.

Mevcut Geri Ödeme politikası AVANGATE HÜKÜM VE KOŞULLARI’nın bir parçasıdır.