2Checkout GERİ ÖDEME POLİTİKASI

Son güncelleme: 1 Nisan 2015

2Checkout’e verdiğiniz bir siparişe ilişkin geri ödeme, iade veya değiştirme talepleriniz için refund@2checkout.com adresinden e-posta ile, +31 88 000 0008 sayılı telefon numarasından ya da 2Checkout Hesabım üzerinden 2Checkout’e ulaşarak irtibata geçiniz.

Lütfen bu esnada sipariş numaranızı hazır ederek geri ödeme sürecinizi hızlandırmak amacıyla talebinizi nedenleri ile birlikte sununuz. Talebiniz iki (2) gün içerisinde gözden geçirilecek ve sonuç tarafınıza e-posta yolu ile bildirilecektir.

Geri ödeme, iade ve değişim talepleriniz Siparişinizin 2Checkout’e ulaştığı tarihten itibaren otuz (30) gün içerisinde kabul edilecektir. 2Checkout kendi inisiyatifindeki Ürünler’de ve bazı özel durumlarda bu süreyi uzatabilir.

Ödemeyi çek veya havale yolu ile yapmak istemeniz hâlinde Siparişinizi ödeme gerçekleşmeden önce iptal edebilirsiniz; ya da ödemenin otuz (30) gün içerisinde tarafımıza ulaşmadığı durumlarda 2Checkout Siparişinizi iptal eder.

Siparişinizin verildiği aynı gün siparişinizi iptal etme hakkınız bulunmaktadır; ancak Siparişinizin sevkiyatına başlanmış veya teslimatı yapılmış ise iptal talebinizi onaylamamız mümkün olmayacaktır. Bazı ürünler, teslimatı yapılan Sipariş ve Ürün materyallerinde belirtilen özel iade koşullarına (“Ürün koşulları”) tâbidir; bu nedenle sipariş talebinizi 2Checkout’e iletmeden önce bu koşulları dikkatli bir şekilde okuyunuz.

2Checkout Geri Ödeme Politikası ile Ürün koşulları arasında bir uyuşmazlık bulunması durumunda mevcut Geri Ödeme politikası öncelikli olarak uygulanır. Ulaşım/taşıma bedelleri 2Checkout’in kusur veya hatasından kaynaklanan durumlar hâricinde iade edilmez. Bu hâlde 2Checkout ile irtibata geçerek resmi bir talep ibraz etmeniz gerekir.

Geri ödeme talebinizin 2Checkout tarafından onaylanması hâlinde ödemeler şu şekillerde yapılır:

  • Kredi / Bankamatik Kartı ile yapılan ödemeler bir (1) iş günü içerisinde;
  • Yapılan havale bedeli nihai tüketiciye ait olmak şartıyla, Elektronik transfer yolu ile veya hesabınızdan yapılan ödemeler yedi (7) iş günü içerisinde;
  • PayPal ödemeleri bir (1) iş günü içerisinde;
  • Diğer tüm ödeme şekilleri ile yapılan ödemeler ise beş (5) ila yedi (7) gün içerisinde geri ödenir.

Uygun düştüğü durumlarda, tarafınızca imzalanmış olan Ürün hasarsızlık beyanı/taahhüdü alınana kadar 2Checkout’in geri ödenecek bedeli uhdesinde tutma hakkı saklıdır.

Mevcut Geri Ödeme politikası 2Checkout HÜKÜM VE KOŞULLARI’nın bir parçasıdır.