Kaspersky Secure Mail Gateway

Kaspersky Secure Mail Gateway, tamamen entegre e-posta sistemini ve posta güvenlik çözümünü paket olarak kullanıma hazır tek bir sanal cihazda sunar. Popüler Kaspersky Security for Linux Mail Server'i temel alarak spam, kimlik avı ve her türlü kötü amaçlı ek dahil olmak üzere bilinen ve bilinmeyen tehditlere karşı yeni nesil e-posta koruması sağlar.

Yüklemesi ve yönetmesi kolaydır. İşinizi güvende tutan ve kullanıcı üretkenliğini artıran ödüllü bir güvenlik sağlarken günlük posta ve posta güvenlik görevlerinizi gerçekleştirirken zamandan tasarruf etmenize imkan tanır.

  • Kullanıma hazır sanal cihaz

   VMware ESXi ve Microsoft HyperV dahil olmak üzere en popüler platformlar için önceden oluşturulmuş sanal cihaz sürümleri. İşletim sistemi/yazılım içermeyen fiziksel sistemler üzerinde hepsi bir arada, kullanıma hazır posta ağ geçidi dağıtımı olarak kullanılabilir.

  Çok katmanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma özellikleri

  • Kaspersky Security Network ile bulut destekli, çok katmanlı tehdit koruması

   Kaspersky Secure Mail Gateway, Kaspersky Lab'in ödüllü kötü amaçlı yazılımdan koruma motorunun en yeni sürümünü içerir. Ayrıca, bulut tabanlı Kaspersky Security Network'ten (KSN) gerçek zamanlı bilgi alır; böylece, gelen e-postalardaki açıklardan yararlanma, bilinmeyen ve gelişmiş kötü amaçlı yazılımlar dahil olmak üzere kötü amaçlı eklerin algılanması ve kaldırılmasında daha iyi performans gösteren Linux posta sunucusu antivirüs çözümünden faydalanırsınız.

  • Kaspersky Security Network aracılığıyla bulut destekli kötü amaçlı URL Web filtresi

   Buluttan alınan gerçek zamanlı güncellemeler ile Kaspersky’nin kötü amaçlı URL Web filtresi, virüslü site bağlantılarını veya kötü amaçlı dosyaları içeren e-postaları engeller.

  • Office dosyalarında kötü amaçlı makroları/ActiveX denetimlerini algılama

   Kötü amaçlı komut dosyalarının Office dosyalarına yerleştirilmesi ExPetr/Petya /NotPetya gibi son derece tehlikeli örnekler tarafından kullanılan popüler bir tekniktir. Kaspersky Lab'in yeni nesil kötü amaçlı yazılım koruması, bu tür tehlikelere karşı etkili koruma sunar.

  • Acil Algılama Sistemi 2, daha fazla spam yakalar

   Kaspersky Lab'in en yeni Acil Algılama Sistemi (UDS) teknolojisi, yeni spamlara karşı korumayı artırmak için kiremit adı verilen yeni tip bir imza kullanır. UDS2, spam mesajı ve ilgili kiremit arasında %100 eşleşme olmasına gerek kalmadan yeni spamı engelleyebilir. Spam mesajlarının değiştirilmiş sürümleri bile engellenir.

  Anti-spam ve içerik filtreleme

  • Anti-spam motoru

   Kaspersky'nin anti-spam motoru iki güçlü teknoloji içerir:

   Zorunlu Anti-Spam Güncellemeleri Hizmeti (EASUS), gerçek zamanlı güncellemeleri almak için doğrudan bulut tabanlı Kaspersky Security Network'ten push teknolojisini kullanır. "Güncelleme penceresini" 20 dakika gibi bir süreden 1 dakikadan az süreye düşürerek EASUS Sıfır Saat spam'ine ve spam salgınlarına karşı korumaya yardımcı olur.

   Bulut destekli İtibar Filtreleme – şüpheli e-postaları "derecelendirebilir", karantinaya alabilir ve bilgiler güncellendiğinde onları tekrar kontrol edebilir. Bu, hatalı pozitif sonuçların sayısını azaltırken aynı zamanda bilinmeyen spam'lere karşı korunmanıza yardımcı olur.

  • Bulut destekli kimlik avı koruması

   Kaspersky’nin yeni kimlik avı koruma modülü kimlik avı web sitelerine giden bağlantıları içeren e-postaların daha etkin bir şekilde tespit edilmesi ve kaldırılması için gerçek zamanlı güncellemeleri bulut tabanlı Kaspersky Security Network'ten alır.

  • Toplu posta algılaması

   İstenmeyen toplu postaların son kullanıcılarınıza ulaşmasını engellemek için ilkeleri kolayca belirleyebilirsiniz.

  • Anti-spam karantinası

   Şüpheli mesajlar, anti-spam karantinasına yerleştirilir ve web arabiriminden yönetilir. Bu mesajlar daha sonra gözden geçirilebilir.

  • Spam Güven Seviyesi derecelendirmesi

   MS Exchange kullanan kuruluşlar için kullanıcıların mesajlar için eylemleri SCL eşiklerine göre tanımlamasına imkan tanıyan Spam Güven Seviyesi (SCL) derecelendirmesi artık dahildir.

  • Geliştirilmiş karakter desteği

   E-posta adreslerinde uluslararası (Latince olmayan) karakterleri destekler.

  • Unicode etki alanı yanıltması algılaması

   Kaspersky Secure Mail Gateway, meşru posta adreslerinde ve URL'lerdeki uygun karakterlere görsel açıdan benzeyen Unicode sembollerini kullanan, Unicode yanıltması içeren mesajları artık algılar.

  • Çok katmanlı arşiv koruması

   Kaspersky Secure Mail Gateway, artık arşivlerin ve bileşik nesnelerin içindeki belirli türdeki dosyaları tespit eder ve engeller. Dolandırıcıların yaygın olarak kullandığı çok katmanlı arşivlerin içinde algılama sağlar.

  Entegrasyon desteği

  • Kaspersky Hedefli Saldırıdan Koruma Platformu ile Entegrasyon

   Kaspersky Secure Mail Gateway, KATA (Kaspersky Anti Targeted Attack Platform) ile entegre edilebilir. Entegrasyon işlemi sonucu uygulama, KATA'ya tarama için mesajların kopyalarını gönderebilir. KATA taramasının sonuçlarına göre uygulama, bireysel mesajları engelleyebilir.

   Şüpheli mesajlar, KATA karantinasına yerleştirilir ve web arabiriminden yönetilir.

  • Kaspersky Private Security Network ile Entegrasyon

   Kaspersky Security Network'e (KSN) katılamayan kuruluşlar için Kaspersky Secure Mail Gateway ile Kaspersky Private Security Network (KPSN) entegre edilebilir.

   KPSN ile entegrasyon işlemi sonucu uygulama, KSN tanınırlık veritabanını yerel olarak kullanabilir ve kuruluş dışına herhangi bir veri göndermeden en yeni ve global bir kazanım olan tehdit istihbaratından faydalanır.

  Bir bakışta izleme ve esnek raporlama

  • Kaspersky Security Center ile Entegrasyon

   Kaspersky’nin kullanımı kolay yönetim konsolu olan Kaspersky Security Center, tek bir konsolla kümeler dahil olmak üzere tüm Linux posta sistemleriniz için güvenlik durumunu izlemenize olanak tanır. Bir güvenlik olayı durumunda, sistem yöneticisi etkilenen sunucu ve sorunun kaynağı ile ilgili otomatik olarak bilgilendirilir.

  • Yardım masası işlevi desteği

   Yardım masası uzmanları artık standart web arabirimi aracılığıyla, sistem yöneticilerini veya son kullanıcıları rahatsız etmeden kullanıcıların yedeklerine ve kişisel kara liste/beyaz listelerine erişebilir.

  • Gösterge panosu

   Web gösterge panosu, en son bulunan kötü amaçlı yazılımla ilgili bilgiler dahil olmak üzere durumu ve izlemeyi bir bakışta görmenizi sağlar.

  • SNMP (Basit Ağ Yönetimi Protokolü) için tam kapsamlı destek

   SNMP desteği, SNMP olayları ve tuzaklarını kullanarak her tür olayı izlemenizi sağlar.

  • Web ve CLI (Komut Satırı Arabirimi) yönetimi

   Web konsolu veya komut satırı arabirimi (CLI) kullanarak uygulama yönetimi yönteminizi seçebilirsiniz.

  • PDF biçiminde ayrıntılı, esnek raporlama

   Özelleştirilebilir raporlar, güvenlik ve ilkelerinizi izlemenize ve analiz etmenize yardımcı olur.

  • Bildirim sistemi

   Yöneticiler ve belge sahipleri, ilke ihlali durumlarında bilgilendirilir. Böylece, anında eyleme geçilmesine olanak sağlanır.

  • Ayrıntılı günlükler

   Sorunun nedenini belirlemenize yardımcı olmak için tüm ürün eylemlerinin ayrıntılı bilgileri otomatik olarak kaydedilir.

  • Kapsamlı yardım masası kapasitesi

   Kaspersky Lab Teknik Destek'e göndermek üzere uygulamanın işleyişi hakkında bir bilgi arşivi oluşturun.

   Yetkili Yardım Masası hesabı kullanıcıları, uygulama performansı raporlarına ulaşabilirler.

    

  • Kapsamlı bildirim

   Kullanıcılar için taranmış mesajlarının sonuçlarıyla ilgili bildirimleri planlayın ve yapılandırın. Bildirimler, Yedeklemedeki en son mesajların bir listesini içerir.

  • SIEM entegrasyonu

   SIEM sistemlerini kullananlar için günlükler artık Genel Olay Formatında (CEF) oluşturulabilir. Böylece posta ile ilgili olayların güvenliği zenginleştirilir.

  Kolay yükleme ve bakım

  • Basit kurulum

   Kaspersky Secure Mail Gateway'i hayata geçirmek, sanal makineyi bir şablondan dağıtmak kadar kolaydır. Tüm bileşenler, sorunsuz birlikte çalışabilirlik için önceden yapılandırılmıştır; ihtiyacınız olan tek şey, BT altyapınıza entegre etmek için basit bir kurulumdur.

  • Active Directory ve OpenLDAP entegrasyonu

   Entegrasyon, kuralları ve ilkeleri düzenlemenizde size yardımcı olur. Kaspersky Secure Mail Gateway ile LDAP sunucu arasındaki iletişim TLS veya SSL kullanılarak şifrelenebilir.

  • Zengin e-posta trafik yönetimi kuralları

   Kaspersky, grup tabanlı tarama ilkeleri ve kurallarını uygulamanızı kolaylaştırır.

  • IPv6 desteği

   Trafik kurallarını oluştururken İnternet adresleri için IPv6 adlandırmasını kullanabilirsiniz.

  • Ölçeklenebilir mimari

   Sistemin tamamı, test sunucusundan üretim ortamına kolayca geçirilebilir. Böylece, sistemi etkinleştirmeden önce baştan aşağı test edebilirsiniz.

  • Kolay güncelleme

   Antivirüs, anti-spam, kimlik avı koruması modülleri teknolojileri için güncellemeleri manuel olarak çalıştırmaya ek olarak, tamamen otomatik güncellemeler için de kurallar belirleyebilirsiniz.

  Lisans verme ve abonelik yönetimi

  • Kapsamlı uygulama lisans verme kapasitesi

   Kaspersky Secure Mail Gateway bir etkinleştirme kodu ile etkinleştirilebilir. Ürüne abonelik ile de lisans verilebilir.

  • Maliyetinizi düşürür, güvenilirliği artırır

   Çünkü Kaspersky Secure Mail Gateway, şunları da içeren bir sanal cihaz olarak sunulmuştur:

   • Posta aktarım aracı
   • Kaspersky Security for Linux Mail Server
   • Linux işletim sistemi

   … bu özelliklerle uyumluluk sorunları veya karşılıklı bağımlılıklarla uğraşmadan tamamıyla entegre bir e-posta ağ geçidinden ve e-posta güvenlik sisteminden yararlanırsınız. Uygulamanızı basitleştirmesinin ve posta ile güvenlik yönetimi maliyetinizi kontrol etmenizde size yardımcı olmasının yanı sıra donanım maliyetlerinizi düşürmenize de yardımcı olur.

   Ayrıca, bir sanal cihaz olması sayesinde geliştirilmiş hata toleransından da yararlanabilirsiniz. Donanım arızası yaşarsanız Kaspersky Secure Mail Gateway, donanımı başka bir ana makine üzerinden çalıştırmak için hata devri gerçekleştirebilir.

  • Yönetim görevlerini basitleştirir

   İşletim sisteminin, posta aracının ve güvenlik yazılımının önceden entegre edilmesi sayesinde ekibinizin geniş kapsamlı Linux özelliklerine ihtiyacı kalmayacak.

   Dahası, tek bir güçlü Web konsolu, yöneticilerin tüm posta yönetimi ve posta güvenlik işlevlerini kontrol etmesine olanak tanır. Günlük yönetim görevlerinizi basitleştirerek size diğer projeler için zaman yaratıyoruz.

   Kural tabanlı trafik işleme, postaları gönderici-alıcı gruplarına göre işlemenize olanak tanırken güçlü raporlama işlevleri, PDF formatında özel kayıt günlükleri ve raporlar oluşturmanızı sağlar.

   SIEM entegrasyonu, şirket çapında etkinlik bağlamının bir parçası olarak e-posta uyarılarını izlemeye imkan tanır.

  • Kullanıcılarınız için üretkenliği artırır

   Daha fazla spamı ortadan kaldırarak kullanıcılarınızın maliyet konusunda sorun yaşamasını önlüyoruz. Oldukça düşük "hatalı pozitif sonuç" oranı sağladığımız için çok az sorunsuz e-postanın yanlışlıkla spam olarak belirlenmesini sağlıyoruz.

   Spam filtreleme teknolojilerimizin yüksek kalitesi sürekli olarak bağımsız testlerle kanıtlanır. Virus Bulletin'in "SPAM+" testlerinde %99,99 verimlilik elde edilerek ödül kazanılmıştır.

   Kaspersky Secure Mail Gateway, işinizdeki verimliliği artırmaya yardımcı olmak amacıyla yüksek verimlilik ve performansı birleştirecek şekilde tasarlanmıştır.

  • Maliyetli güvenlik olaylarını ve fidye yazılım saldırılarını önler

   Yeni nesil kötü amaçlı yazılımdan koruma, anti-spam ve kimlik avı korumasının güçlü kombinasyonu, botnet oluşturma ve casusluktan finansal dolandırıcılık ve fidye yazılım saldırılarına kadar çeşitli amaçları içeren kötü amaçlı yazılım yayılması ve spam kampanyaları dahil olmak üzere e-posta kullanan tüm saldırı senaryolarına karşı koruma sağlar.

  • Korumanızı güncel tutar

   Küresel Kaspersky Security Network (KSN), aşağıdaki uygulamalarınıza en uygulanabilir tehdit istihbaratı sağlamada merkezi bir rol oynar:

   • Zorunlu Anti-Spam Güncellemeleri Hizmeti (EASUS) ve Tanınırlık Filtrelemesi (URL'ler için) de dahil Anti spam koruması
   • Tanınırlık Filtrelemesi (dosyalar için) de dahil kötü amaçlı yazılımdan koruma
   • Kimlik avı koruması

   … Böylece tehdit alanındaki değişikliklerden bağımsız olarak her zaman korunursunuz.

  • Donanım

   • ESXi veri deposunda boş alan: 100 GB
   • Bellek (RAM): 4 GB
   • 4 çekirdekli işlemci veya daha iyisi
  • Yazılım

   Sanal cihazda görüntülemek, dağıtmak için aşağıdaki hipervizörleri kullanın:

   • VMware ESXi 5.5 Güncelleme 2.
   • VMware ESXi 6.0.
   • Microsoft Hyper-V Server 2012 R2

   Web konsolunda çalıştırmak için aşağıdaki tarayıcıları kullanın:

   • Mozilla Firefox 49 veya üzeri sürüm
   • Internet Explorer 11 veya üzeri sürüm
   • Google Chrome 61 veya üzeri sürüm
Bu çözüm aşağıdakilerin bir parçası olarak kullanılabilir:
 • vb-verified-award

Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?