Kaspersky Security for Mobile

Kaspersky Security for Mobile, mobil çalışanların hassas iş verilerini veya kritik iş süreçlerini riske atmadan iş görevlerini yerine getirmek için telefonları ve tabletleri kullanabilmesini sağlar.

Kötü amaçlı yazılımdan koruma, anti-spam, web, uygulama ve cihaz kontrolleri ile hırsızlığa karşı koruma özellikleri dahil olmak üzere çok katmanlı koruma sağlar. Yönetim görevlerini basitleştirmeye yardımcı olmak için tüm işlevler tek bir yönetim konsolundan yönetilir.

Buradan müşterilerin teknolojilerimiz hakkında neler söylediğiyle ilgili daha fazla bilgi edinin ve Gerçek Siber Güvenliğin işletmeniz için neler yapabileceğini keşfedin.

 • Çalışanların işlerini yaparken kullandıkları tüm mobil cihazları yönetmek ve güvende tutmak zor ve zaman alıcı olabilir.

  Kurumsal sistemlerinize erişebilen telefonlar ve tabletlerle birlikte bu kadar hassas kurumsal veriyi depolayabilen mobil cihazların korunması, işletmenizdeki diğer tüm uç noktaların güvenliği kadar önemlidir.

  Kaspersky Security for Mobile, mobil cihazları korur ve işletmenizin sistemlerine ve verilerine erişen tüm telefon ve tabletleri yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz görünürlüğü ve kontrolü sağlar.

  • Mobil tehditlere karşı korur

   Gelişmiş kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojilerimiz mobil cihazları fidye yazılımı, Trojanlar ve kimlik avı saldırıları dahil olmak üzere çok çeşitli tehditlere karşı korur. Esnek yapılandırma araçları, uygulamaların her bir cihazda nasıl çalışacağı konusunda size parçalı kontrol sağlar. Ayrıca bireysel kullanıcılar veya belirli kullanıcı grupları için farklı ilkeler uygulamak da kolaydır.

  • Veri kaybı riskini azaltır

   Her yıl kaybolan ya da çalınan mobil cihazların üçte birinde her işletme için önemli düzeyde bir veri güvenliği olayı geçirme riski vardır. Ayrıca çalışanların zayıf parolalar kullanması ya da güvenli olmayan ve virüslü uygulamaları çalıştırması daha fazla riske neden olur.

   Kaspersky Security for Mobile, işletmelerin güçlü parola kullanımını uygulamasını ve yetkisiz veya güvenli olmayan uygulamaların başlatılmasını önlemesini kolaylaştırır.

   Telefon veya tabletin kaybolması ya da çalınması durumunda hırsızlığa karşı özel koruma özellikleri, cihazda depolanan hassas verilerin korunmasına yardımcı olur. Uzaktan çalıştırılan araçlar, kullanıcıların kaybolan cihazdaki verilere ve uygulamalara erişimi engellemesine, cihazdaki bilgileri silmesine ve cihazın yaklaşık konumunu belirlemesine olanak tanır.

  • Mobil uç nokta yönetimini basitleştirir

   Her çalışanın ortalama üç mobil cihazı bulunur. Bu, işletmenizde korunması gereken çok sayıda telefon ve tablet olduğu anlamına gelir.

   Kaspersky Security for Mobile, diğer Kaspersky Lab iş güvenliği teknolojilerinin büyük çoğunluğunu kontrol edebilmenizi sağlayan aynı merkezi yönetim konsolunu kullanarak Android ve iOS dahil olmak üzere çok çeşitli mobil cihazları yönetmenize ve güvende tutmanıza yardımcı olur. Bu birleştirilmiş merkezi konsol, mobil cihazlar da dahil olmak üzere tüm uç noktalarınızda yönetim görevlerini basitleştirmeye yardımcı olur.

  Satın alma

  Kaspersky Endpoint Security for Mobile aşağıdaki ürünlerde bulunur:

  Yukarıdaki ürünler esnek, aylık lisanslama yoluyla abonelik üzerinden de satın alınabilir. Ülkenizde aylık aboneliğin sunulup sunulmadığını öğrenmek için lütfen yerel iş ortağınızla görüşün ve ilgili sistem gereksinimlerini buradan inceleyin.

 • Mobil Tehdit Savunması

  Kaspersky Lab, son 12 ay içinde 5,8 milyondan fazla mobil kötü amaçlı kurulum paketi algıladı. 2018'in 1. ila 3. çeyreğindeki mobil bankacılık Truva atlarının hacmi, 2017 yılının tamamındaki göre %40 daha yüksekti.

  • Mobil kötü amaçlı yazılımdan koruma en yeni tehditlere karşı koruma sağlar

   Kaspersky Security for Mobile, geleneksel ve imza tabanlı korumanın yanı sıra Kaspersky Security Network tarafından sunulan bulut destekli tehdit istihbaratına sahip bulgusal analiz özelliğini içerir. Böylece işletmeniz en son çıkan mobil tehditlere karşı çok katmanlı ve gerçek zamanlı koruma elde etmiş olur. Over the Air (OTA) güncellemeleri, güvenlik yönetimine yardımcı olmak için tüm çalışanların mobil cihazlarında en yeni güvenlik sistemimizin yüklü olmasını sağlar.

  • Web koruması, İnternet tehlikelerine karşı koruma sağlar

   Kullanıcılar Android cihazlarda güvenli mobil gezinme olanağına erişebilir.

   İster Chrome tabanlı bir tarayıcı ister Samsung İnternet Tarayıcısı kullanıyor olun, web siteleri açılmadan önce kontrol edilir ve kimlik avı veya virüslü web sayfaları otomatik olarak engellenir. Yöneticiler; sosyal medya, kumar siteleri, perakende satış siteleri ve yetişkin içerikli siteler gibi kurumsal kullanım ilkelerine uymayan sitelere ve proxy sunuculara erişimi kolayca engelleyebilir.

  • Rooting koruması olası tehlikeli cihazları engeller

   Kullanıcılar bir mobil cihazda rooting işlemi gerçekleştirdiğinde bu, güvenliği tehlikeye atabilir ve cihazı güvenlik açıklarına maruz bırakabilir. Kaspersky Security for Mobile yöneticiler için şunları kolaylaştırır:

   • Kurumsal verilere ve uygulamalara erişememeleri için rooting işlemi uygulanmış cihazları engelleme
   • Rooting uygulanmış cihazlarda depolanan verileri silme
  • Hırsızlığa karşı koruma özellikleri hassas verilerin güvende tutulmasına yardımcı olur

   Mobil cihaz kaybolduğunda veya çalındığında hassas kurumsal veriler risk altında kalabilir. Bu nedenle Kaspersky Security for Mobile uzaktan çalıştırılabilen birden fazla hırsızlığa karşı koruma özelliği içerir. Kullanıcılar:

   • Kaybolan cihazı kilitleyebilir
   • Verileri cihazdan silebilir
   • Cihazın yaklaşık konumunu bulabilir
   • Cihazda sesli bir alarm çalma
   • Yetkisiz kullanıcının "gizlice" fotoğrafını çekebilir
   • Cihazın SIM kartı değiştirilirse cihazın yeni numarasını otomatik olarak alabilir

   Google Firebase Cloud Messaging (FCM) ve Apple Push Notifications (APN'ler), bu platformlardaki cihazların hırsızlığa karşı koruma komutlarını hızlıca almasına yardımcı olur.

  • Uygulama Denetimi

   Yöneticiler, kurumsal sistemlere ve verilere erişimi olan cihazlarda hangi uygulamaların yükleneceğini veya başlatılacağını kontrol edebilir. Kolay yapılandırma araçları cihazlara yalnızca onaylanmış uygulamaların indirilmesine yardımcı olur. Yöneticiler, izin verilen uygulamaların beyaz listelerini ve engellenmesi gereken uygulamaların kara listelerini oluşturabilir. Kaspersky Security Network ile entegrasyon, kara listelerin ve beyaz listelerin oluşturulmasını ve yönetilmesini kolaylaştırır. Ayrıca uyumluluk denetimi, yöneticilerin uyumlu olmayan cihazların erişimini sınırlandırmasını ve hırsızlığa karşı koruma özelliklerini otomatik olarak uygulamasını sağlar.

  Mobil Cihaz Yönetimi (MDM)

  Kaspersky Security for Mobile, yöneticilere her platformun MDM işlevselliğini yönetmek için tek bir arabirim sunduğundan zamandan tasarruf sağlar ve birleşik güvenlik ilkelerinin uygulanmasına yardımcı olur.

  • MDM desteği yöneticilerin önemli araçlara kolay erişimini sağlar

   Lider mobil cihaz yönetimi platformlarıyla entegrasyon, tek bir arabirim üzerinden Android ve iOS için grup ilkelerini veya bireysel ilkeleri kolayca uygulamayı sağlar.

   Microsoft Exchange ActiveSync, iOS MDM ve Samsung KNOX da desteklenir. Böylece yöneticiler parola kullanımı, APN/VPN ayarları, kamera ve Bluetooth kullanımıyla ilgili kısıtlamalar için zorunlu ilkeler ayarlayabilir.

   Kaspersky Security for Mobile ayrıca iOS ile denetlenen cihazların yönetimini de içerir. Sistem yöneticilerine kapsamlı yönetim hakları sağlar ve kullanıcı güvenliğini daha da artırır.

  • İş profilleri daha fazla kontrol sağlar

   İşletmeler, Android Enterprise'ı kullanarak etkinleştirilmiş Android cihazlar için iş profilleri oluşturabilir. Yöneticiler iş uygulamaları kurabilir ve cihazlarda kullanımlarını yönetebilir.

   Samsung KNOX desteği, yöneticilerin Samsung cihazları için güvenlik duvarı, APN, VPN ve Exchange Server ayarlarını yönetmelerine yardımcı olur.

  Basitleştirilmiş mobilite yetkilendirmesi ve yönetimi

  Kaspersky Security for Mobile, işletmelerin mobil yönetim karmaşıklığını azaltmasına ve güvenlik ile yönetim görevlerini kolaylaştırmasına yardımcı olur.

  • Dağıtım kolaylığı, zamandan ve çabadan tasarruf sağlar

   Mobil uç nokta güvenliğini özelleştirmek ve Google Play, App Store veya Self Servis Portalımız (SSP) aracılığıyla her bir cihaza güvenlik aracı sunmak için Over the Air (OTA) sağlama özelliğini kullanmak kolaydır.

   E-posta veya SMS mesajı olarak her bir mobil cihaza bağlantı veya QR kodu göndermeniz yeterlidir. Dağıtımdan sonra cihaz Kaspersky Security Center'a otomatik olarak bağlanır.

   Samsung Android cihazlar için Kaspersky Security for Mobile, Samsung KNOX Mobil Kayıt konsolu aracılığıyla toplu yükleme ve başlangıç yapılandırması olan cihazları kaydetmek için dağıtılabilir.

   Mobil Tehdit Savunması (MTD) için gelişmiş özellikler; VMware AirWatch, MobileIron, IBM MaaS360 ve SOTI MobiControl dahil olmak üzere üçüncü taraf EMM sistemleri üzerinden de dağıtılabilir ve yönetilebilir.

  • Self-Service Portalı yöneticiler üzerindeki yükü azaltmaya yardımcı olur

   Kaspersky Security for Mobile kullanıcıların kendileri için çeşitli temel yönetim görevlerini gerçekleştirmelerine yardımcı olan parola korumalı bir Self-Service Portalı içerir. Kullanıcı, kurumsal ağınıza yeni bir cihaz bağlamak istediğinde, Self Servis Portalı kullanıcıyı süreç boyunca yönlendirir ve cihaza gerekli güvenliğin yüklendiğinden emin olur.

   Portal ayrıca kullanıcılara önemli hırsızlığa karşı koruma özelliklerine erişim de sağlar. Böylece kullanıcılar, yöneticiden istekte bulunmak zorunda kalmadan kaybolan cihazlarını kilitleyebilir, bulabilir ve verilerini cihazdan silebilir.

  • Merkezi konsol tüm cihazların yönetilmesine yardımcı olur

   Kaspersky Security for Mobile'ın şirket içi sürümü Kaspersky Security Center üzerinden yönetilirken bulut tabanlı sürüm ise bulut tabanlı bir konsol üzerinden yönetilir. Hangi sürümü seçerseniz seçin, yöneticilerin güvenlik işlevlerinin büyük çoğunluğuna merkezi erişimini sağlayan tek bir konsolun rahatlığına sahip olursunuz.

   Her konsolda yöneticilere; mobil cihazlarda, dizüstü bilgisayarlarda, masaüstü bilgisayarlarda, sunucularda, sanal makinelerde ve daha fazlasında güvenlik yönetimi için "tek pencere" görünümü sunulur. Bu düzeyde bir entegrasyon, tüm uç nokta güvenliği teknolojilerimiz şirket bünyesinde, aynı kod tabanıyla geliştirildiği için mümkün olabilmektedir.

  • Koruma göstergesi, her cihazın koruma düzeyini değerlendirir

   Kaspersky Security Center konsolu, yöneticilerin her bir mobil cihazın koruma düzeyini "bir bakışta" değerlendirmesini sağlayan bir koruma düzeyi göstergesi içerir. Gösterge, her bir cihazın koruma düzeyini "yüksek", "orta" veya "düşük" olarak sınıflandırır.

  • Rol Tabanlı Erişim Kontrolü, sorumlulukların atanmasına ve paylaştırılmasına yardımcı olur

   İşletmeniz büyük bir ağ çalıştırıyorsa Rol Tabanlı Erişim Kontrolü, güvenlik yönetimi sorumluluklarını birçok yönetici arasında paylaştırmanıza yardımcı olur. Örneğin, bir yöneticinin uç noktalar ve mobil cihazlar için güvenliği kontrol etmesini ve yönetmesini isteyebilirsiniz. Diğer bir yönetici ise tüm sunucularda güvenliği ele alır.

  • Çoklu platform desteği daha fazla cihazın güvende tutulmasına yardımcı olur

   Android ve iOS desteği sayesinde Kaspersky Security for Mobile, en popüler akıllı telefon ve tabletleri tek bir yönetim konsolundan korumanıza ve yönetmenize yardımcı olur.

  Satın alma

  Kaspersky Endpoint Security for Mobile aşağıdaki ürünlerde bulunur:

  Yukarıdaki ürünler esnek, aylık lisanslama yoluyla abonelik üzerinden de satın alınabilir. Ülkenizde aylık aboneliğin sunulup sunulmadığını öğrenmek için lütfen yerel iş ortağınızla görüşün ve ilgili sistem gereksinimlerini inceleyin.

 • En eksiksiz ve güncel gereksinimler için lütfen Bilgi Bankası'na başvurun.

  • İşletim sistemleri

   • Android 4.2 - 10.0
   • iOS 10.0 - 13, iPadOS
AŞAĞIDAKİLERİN BİR PARÇASIDIR:

  Ek Bilgiler

  Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?