Kaspersky Security for Windows Server

Karmaşık kurumsal BT ağları en yüksek koruma seviyelerini gerektirir: Tek bir kötü amaçlı yazılım ağa hızlıca yayılıp iş süreçlerini kesintiye uğratabilir ve BT altyapısını yıkıma uğratabilir. Sunucular, önemli verileri en yeni kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı koruyabilmek için kaynaklar üzerinde minimum etkiyle en ağır yük koşullarında sürekli olarak işleyebilecek özel güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyar.

Kaspersky Security for Windows Server özellikle karmaşık ağları korumak ve değerli kurumsal kaynakların etkili bir şekilde korunduğundan emin olmak için geliştirilmiştir. Başlatma denetimi ve yeni gelişmekte olan tehditlere karşı açıklardan yararlanmayı önleme özellikleriyle birlikte hızlı tehdit algılama ve yanıtlama ve olağanüstü esneklik sayesinde her büyüklükte işletme için gelişmiş sunucu koruması sağlar.

 • Gelişmiş sunucu koruması

  • En yeni kötü amaçlı yazılımlara karşı yeni nesil koruma

   Kaspersky Lab'in benzersiz HuMachine çerçevesine dayanan Kaspersky Security for Windows Server'ın çok katmanlı tehdit koruma sistemi gelişmiş, karmaşık ve yeni gelişmekte olan tehditler dahil olmak üzere her türlü kötü amaçlı yazılımı algılar. Güçlü olmasına rağmen sunucu performansı üzerinde minimum etkiye sahiptir ve sunucu rolüne bağlı olarak (örneğin, uygulama önceliğini yapılandırarak veya işletme açısından kritik güvenilir işlemleri tarama dışında bırakarak) farklı optimizasyon özellikleri sağlar.

  • Bulut destekli sunucu koruması

   Kaspersky Security Network (KSN), yeni tehditlere karşı her zamankinden hızlı tepki vererek koruma bileşenlerinin performansını iyileştirir ve hatalı pozitif sonuç riskini en aza indirir.

  • YENİ: Açıklardan yararlanmayı önleme

   Kaspersky Security for Windows Server, işlem belleğini güvenlik açıklarından koruyan güçlü bir Exploit Prevention mekanizması içerir. Korunan işlemleri izler ve sistem bileşenlerinde ve uygulamalardaki yamanmamış ve hatta sıfır gün güvenlik açıklarından yaralanma girişimlerini engeller.

  • YENİ Sistem güçlendirme

   Veri ihlallerine karşı en güvenilir esneklik, Uygulama Başlatma Denetimi kullanılarak Default Deny senaryosunun uygulanmasıyla elde edilir. Güvenilir sistem bileşenleri ve belirtilen program veya hizmetler dışındaki herhangi bir uygulamanın kullanımı yasaklanarak çoğu kötü amaçlı yazılım türünün otomatik olarak başlatılması engellenir. İstenmeyen herhangi bir depolamanın kullanımını ortadan kaldıran Default Deny modunda çalışan Cihaz Denetimi sayesinde bu bileşenler saldırı alanını önemli ölçüde azaltır ve Kaspersky Lab tarafından korunan sunucunun güvenliğini artırır.

  • Sistem bütünlüğü

   Kritik sistem bileşenlerinin ve işlemlerinin (aynı zamanda yaşamsal uygulamaların) bozulmadan kalmasını sağlamak, sunucunun düzgün işleyişi kadar üzerinde işlenen hassas verilerin güvenliği için de önemlidir.

   Kaspersky Security for Windows Server sistemdeki istenmeyen değişiklikleri önlemenin yanı sıra bir güvenlik ihlalinin belirgin göstergelerini algılamaya ve PCI DSS gibi bir dizi yönetmelikle uyum sağlamaya yardımcı olan Dosya Bütünlüğünü İzleme ve Günlük Denetimi gibi özellikleri sağlayarak bununla ilgilenir.

  • Terminal sunucuların korunması

   Kaspersky Security for Windows Server, Microsoft Terminal Hizmetleri ve Citrix XenApp/Xen Desktop dahil olmak üzere çok çeşitli uzaktan erişim ortamlarını korur:

   • Masaüstü yayınlama modlarındaki son kullanıcı oturumları, fidye yazılımı dahil olmak üzere kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı güvende kalır. Kaspersky Security for Windows Server'ın yeni Trafik Güvenliği bileşeni, Terminal Sunucusundaki web ve posta trafiği için antivirüs ve kimlik avı koruması sağlar.
   • Güvenlik kontrolleri, özellikle Kaspersky kategorilerine sahip Uygulama ve Web Denetimleri, talep görmeyen kaynakların kullanımını kısıtlayarak veri ihlali riskini azaltır.
  • YENİ: Microsoft Windows Server kapsayıcıları için destek

   Docker tabanlı kapsayıcı sanallaştırmasının hızlı yayılması diğer sunucu işlemleri ile aynı çekirdeği kullanan kapsayıcıları dikkate alan özel bir koruma gerektirir. Kaspersky Security for Windows Servers karşılaşabileceğiniz ele geçirilmiş kapsayıcıların işinize zarar vermediğinden emin olarak Windows Server kapsayıcılarını korur.

  • Sanallaştırılmış ortam desteği

   Kaspersky Security for Windows Server, her türlü sanallaştırılmış veya hibrit altyapı (özel, barındırılan veya herkese açık buluttaki) için sağlam güvenlik sunar.

  • YENİ: Harici trafik güvenliği

   Bu yeni sistem; proxy sunucuları, depolama veya başka bir ICAP'i destekleyen sistem gibi ICAP protokolünü destekleyen herhangi harici sistem için Kaspersky kategorilerine dayanan trafik kötü amaçlı yazılım filtrelemesi, web bağlantıları doğrulaması ve web kaynağı denetimi sağlar.

  Depolama koruması

  • Depolama için "her zaman açık" çok katmanlı koruma

   Kaspersky Security for Windows Servers; Hitachi, EMC², IBM, Dell, Oracle ve NetApp gibi en önde gelen tedarikçilerin sunduğu çok çeşitli depolama sistemlerini destekler. Hem erişim üzerine tarama (başlatılan bir dosya değiştirildiğinde) hem de istek üzerine tarama (istek üzerine veya planlı) özelliğini destekler. NetApp Depolama için benzersiz Anti-Cryptor işlevi mevcuttur. Bu teknoloji, NAS paylaşımlarındaki verileri fidye yazılımlarından korur ve şifreli kötü amaçlı yazılımın çalıştığı bağlı herhangi bir ana makineden gelebilecek depolama alanlarındaki verileri şifrelemeye yönelik tüm girişimleri engeller.

  • Paylaşılan klasörleri ve depolama alanlarını şifreli kötü amaçlı yazılımdan korur (Anti-Cryptor)

   Kaspersky Lab ürünleri, şifreleme fidye yazılımlarına karşı uç noktalara özel koruma sağlayan ilk ürünlerden biridir. Sunucular nadiren doğrudan saldırıya uğrasalar da günümüzde şifreleyicilerin yaygın hale gelmesiyle dosya paylaşımlarında depolanan veriler üzerinde uzaktan başlatılan şifreleme işlemleri nedeniyle sürekli olarak zarar görürler.

   Kaspersky Security for Windows Servers aynı ağdaki başka bir makinede çalışan kötü amaçlı bir işlemin paylaşılan kaynaklardaki dosyaları şifrelemesini engelleyebilen benzersiz bir anti-kriptor mekanizması içerir. Bu sistem depolanan dosyaların durumunu sürekli takip ederek korunan paylaşılan klasörleri izler. Sistem, şifreleme etkinliği algılanır algılanmaz saldırı kaynağı makinenin sunucuya erişimini engeller, bu şifreleme işlemini durdurur ve kurumsal verilerin kaybını önler. Bu işlev Windows ve NetApp depolama sistemleri için kullanılabilir.

  Esnek ve kolay yönetim

  • Yönetici ayrıcalıklarının kontrolü

   Her bir sunucu yöneticisi için uygun ayrıcalık seviyesinin seçilmesi, farklı bölümlere ve rollere özel güvenlik gereksinimlerine uymayı kolaylaştırır.

  • Bildirim sistemi

   Bildirimler mesajlaşma hizmeti veya e-posta yoluyla yöneticilere gönderilebilir. Kaspersky Security for Windows Server, Basit Ağ Yönetimi Protokolü (SNMP) ile entegre edilmiştir ve System Center Operations Manager (SCOM) ile birlikte çalışabilir. Alternatif olarak Microsoft Windows veya Kaspersky Security Center olay günlüklerini inceleyerek operasyonları izleyin.

  • YENİ: SIEM entegrasyonu

   Kaspersky Security for Windows Server farklı SIEM sistemleri için entegrasyon özellikleri sağlar. Uygulama, uygulama günlüklerindeki olayları syslog sunucusu tarafından desteklenen biçimlere dönüştürülebilir, böylece bu olaylar tanınabilir ve SIEM'e aktarılabilir. Uygulama, yapılandırılmış veri biçimine ve JSON biçimine dönüştürmeyi destekler.

  • YENİ: Windows Güvenlik Duvarı yönetimi

   Kaspersky Security for Windows Servers, sunucu güvenlik yönetiminin kullanışlılığını geliştirmek için sunucularınızın yerel Windows güvenlik duvarlarını doğrudan Kaspersky Security Center'ın birleştirilmiş konsolundan yapılandırmanıza olanak sağlar.

  • En çok ödül alan, en tanınmış, en çok takdir edilen koruma

   Kaspersky Security for Windows Servers, sürekli olarak analistlerin takdirini kazanan, bağımsız testlerde en üst sıralarda yer alan ve müşterilerin beğendiği teknolojilere dayanır. İşiniz için hayati öneme sahip sunucuları Kaspersky Lab'in korumasına emanet edebileceğiniz bağımsız doğrulama.

  • Hayati öneme sahip sunucular için idealdir

   Kaspersky Security for Windows Servers, sunucu senaryolarının zorladığı en sıkı gereksinimleri karşılamak için oluşturulmuştur. Sistem performansını minimum düzeyde etkileyen yapısı, yüksek yük toleransı ve bakıma daha az ihtiyaç duyması (yeniden başlatma ihtiyacı dahil) onu görev açısından hayati öneme sahip sunucular için mükemmel bir uygulama haline getirir.

  • Olağanüstü çok yönlülük

   Kaspersky Security for Windows Servers; dosya sunucuları, ağ depolamaları ve kurumsal altyapının temel unsurları için koruma dahil olmak üzere çok çeşitli sunucu rolleri ve kullanım şablonları için uygun olup bunların sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

  • Şirketinizin bulut yolculuğuna hazır

   Fiziksel ve sanallaştırılmış sunucuların korunması için uyarlanmış olan Kaspersky Security for Windows Servers yerinde, veri merkezinde veya herkese açık bulut gibi hibrit altyapınızın herhangi bir bölümünde sunucu iş yüklerinizi güvenli bir şekilde çalıştırmanızı sağlar.

  • Merkezi yönetim ile zamandan ve paradan tasarruf edin

   Kaspersky Security for Windows Server seçtiğiniz birleştirilmiş konsol aracılığıyla yönetilir: Kaspersky Security Center veya Kaspersky Endpoint Security Cloud. Tek bir izleme noktasından tüm altyapı üzerinde ister kullanım kolaylığı isterseniz de ayrıntılı denetim olsun, kurumsal güvenliğinizi sisteminizin teknik özelliklerine göre ayarlayabilir ve işletme giderlerini azaltabilirsiniz.

  Satın alma

  Kaspersky Security for Windows Server aşağıdaki ürünlere dahildir:

 • En eksiksiz ve güncel gereksinimler için lütfen Kaspersky Bilgi Tabanı'na başvurun.

  Sunucu koruması için donanım gereksinimleri

  • Genel gereklilikler

   • Tek işlemcili veya çok işlemcili yapılandırmaya sahip x86 uyumlu sistemler
   • Tek işlemcili veya çok işlemcili yapılandırmaya sahip x86-64 uyumlu sistemler
  • Disk alanı

   • Tüm uygulama bileşenlerinin yüklenmesi için: 70 MB
   • Nesneleri karantinada veya yedeklemede depolamak için: 400 MB (önerilen)
   • Günlükleri depolamak için: 1 GB (önerilen)
   • Veritabanlarını depolamak için: 2 GB (önerilen)
  • Minimum yapılandırma

   • İşlemci: 1 Çekirdek, 1,4 GHz
   • RAM: 1 GB
   • Sabit sürücüde boş alan: 4 GB
  • Tavsiye edilen yapılandırma

   • İşlemci: 4 Çekirdek, 2,4 GHz
   • RAM: 2 GB
   • Sabit sürücüde boş alan: 4 GB

  Korumalı sunucu için yazılım gereksinimleri

  • Kaspersky Security 10 for Windows Server yalnızca aşağıdaki Windows sürümlerinden birini çalıştıran sunuculara yüklenmelidir. Microsoft Windows Installer 3.1 de gereklidir

   • Microsoft Windows Server 2008 x86/x64 Standard / Enterprise / Datacenter SP1 veya üzeri (Core modu dahil)
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard / Enterprise / Datacenter SP1 veya üzeri (Core modu dahil)
   • Microsoft Windows Hyper-V Server 2008 R2 SP1 veya üzeri
   • Microsoft Windows Server 2012 / 2012 R2 Essentials / Standard / Foundation / Datacenter (Core modu dahil)
   • Microsoft Windows Hyper-V Server 2012 / 2012 R2 / 2016
   • Windows Server 2016 Essentials / Standard / Datacenter / Core / Storage
  • Kaspersky Security 10 for Windows Server aşağıdaki terminal sunucularına yüklenebilir:

   • Windows 2008 Server tabanlı Microsoft Uzak Masaüstü Hizmetleri
   • Windows 2012 Server tabanlı Microsoft Uzak Masaüstü Hizmetleri
   • Windows 2012 Server R2 tabanlı Microsoft Uzak Masaüstü Hizmetleri
   • Windows 2016 Server Microsoft Uzak Masaüstü Hizmetleri
   • Citrix® XenApp® 6.0, 6.5, 7.0, 7.5, 7.9, 7.15
   • Citrix XenDesktop® 7.0, 7.1, 7.5, 7.5, 7.9, 7.15

  Belirli depolama platformları gereksinimleri

  • NetApp

   • NetApp Clustered Data ONTAP 8.x ve 9.x
   • 7 modlu NetApp Data ONTAP 7.x ve 8.x
  • EMC Celerra / VNX

   • EMC DART 6.0.36
   • Celerra Anti-Virus Agent (CAVA) 4.5.2.3
  • EMC Isilon

   • EMC Isilon OneFS 7.0
  • Hitachi

   • HNAS 3080 / 3090 / 4040 / 4060 / 4080 / 4100.
   • VSP G200 / G400 / G600 / G800 / G1000 / G1500
  • IBM

   • IBM System Storage N series
  • DELL

   • FluidFS 6.x üzerinde DELL FS8600
   • FluidFS 5.x üzerinde DELL FS8600
  • Oracle

   • Oracle ZFS Depolama Aracı
  • Diğer depolama alanları

   • ICAP uyumlu veya RPC uyumlu NAS

  Abonelik için sürüm gereksinimleri

  Bu uygulama Kaspersky Endpoint Security for Business'ın parçası olarak kullanılabilir ve esnek, aylık lisanslama yoluyla satın alınabilir. Ülkenizde aylık aboneliğin sunulup sunulmadığını öğrenmek için lütfen yerel iş ortağınızla görüşün ve uygulama sistem gereksinimlerini buradan inceleyin.

AŞAĞIDAKİLERİN BİR PARÇASIDIR:

  Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?