Ana içeriğe atlayın

KasperskyKaspersky Endpoint Security for Linux

İş istasyonları ve sunucular için


Linux'u hedefleyen tehditlerin sayısı, diğer platformları hedefleyen tehditlerle kıyaslandığında daha düşük olsa da Linux'a karşı saldırılar artmaktadır: Kaspersky veritabanlarında kayıtlı 100.000'den fazla kötü amaçlı dosya bulunmaktadır.

Kaspersky Endpoint Security for Linux en geniş yelpazeye yayılmış Linux platformlarında tüm siber tehditlere karşı yeni nesil, çok katmanlı koruma sağlar. Performans üzerinde minimum etkiyle güvenilir koruma sunar. Bu özellik, Kaspersky Endpoint Security for Business ve Kaspersky Hybrid Cloud Security dahil olmak üzere kapsamlı ürün portföyümüzde mevcuttur ve tüm sistemlerin yönetilmesini ve korunmasını sağlayarak hibrit ortamlarda sürekli olarak tam koruma sunar.

Kaspersky Endpoint Security for Linux aşağıdakiler için dahili teknolojiler sunar:

 • Gereksiz taramaları ortadan kaldırmak ve değerli verileri ve iş uygulamalarını korumak
 • En yeni, büyümekte olan tehditleri tespit etmek ve engellemek
 • Diğer uygulamalar veya genel sistem performansı üzerinde minimum etkiyle optimum güvenlik sağlamak.
 • Siber tehditlere karşı koruma

  Kaspersky Endpoint Security for Linux, dünyanın en çok test edilen ve en çok ödül alan güvenliği üzerine kurulmuştur. Büyük veri tehdit istihbaratı ve makine öğrenimi ile uzmanlıkta gelinen son noktayı birleştirir. Birden çok güvenlik katmanı, bellek veya önyükleme sektörlerinde bile bilinen ve gelişmiş tehditleri algılar.

  • Sıfır gün saldırılarından gerçek zamanlı koruma

   Sıfır gün kötü amaçlı yazılımlarına hızlı yanıt verme, Kaspersky'nin gerçek siber güvenlik özelliklerinin kritik bir parçasıdır. Kaspersky Security Network (KSN), dünya genelinde milyonlarca düğümden gelen anonim tehdit verilerini işleyen ve her kullanıcıya neredeyse gerçek zamanlı tehdit istihbaratı sunmak üzere ileri veri bilimi teknolojilerini kullanan gelişmiş bulut sistemimizdir.

   Bu çeviklik, tehdit bilgisinin uç noktaya ulaşmadığı sıfır gün saldırısı durumlarında bile KSN'nin tehditleri durdurmak için Kaspersky Endpoint Security for Linux ile birlikte çalıştığı anlamına gelir. Şüpheli dosyalardan çok büyük hacimlerde meta verilere kadar büyük veri işleme özelliği, içeriklerinin tamamen analiz edilmesine gerek kalmadan güvenlikleri hakkında hızlı ve doğru kararlar vermeyi sağlayan hızlı yanıt süreleriyle *nix uç noktaları için önemli bir ek güvenlik katmanıdır.

  • Davranış Algılama

   Davranış Algılama, şüpheli davranış kalıplarını belirleyip toplar ve sisteminizi gelişmiş tehditlere karşı etkin bir şekilde koruyarak proaktif koruma sağlar.

  • Çıkarılabilir sürücüleri otomatik tarayın

   Yeni bağlanan depolama cihazlarının otomatik olarak taranması, kötü amaçlı programların çıkarılabilir sürücüler yoluyla kendilerini kopyalamak için işletim sistemi güvenlik açıklarından yararlanmasına izin vermez.

  • Ağ Tehdit Koruması

   Ağ Tehdit Koruması özelliğimiz; bağlantı noktası tarama, hizmeti engelleme saldırıları ve arabellek aşımları dahil olmak üzere ağ tehditlerini önlemeye yardımcı olur. Ağ etkinliklerini sürekli olarak izler ve şüpheli davranış tespit ederse önceden tanımlanmış yanıtları çalıştırır.

  • Web Tehdit Koruması ve kimlik avı koruması

   Web Tehdit Korumamız, web trafiğinde neredeyse %100 tehdit algılama oranı sunar ve zararlı komut dosyalarını engeller.

   Web Tehdit Koruması, web trafiğini kimlik avı web sitelerini ziyaret etme girişimleri bakımından izler ve bunlara erişimi engeller. Kimlik avı tehditleri ve kötü amaçlı web adresleri için web sayfalarındaki bağlantıları kontrol etmek amacıyla Kaspersky Endpoint Security, Kaspersky Security Network'ün sağladığı uygulama veritabanlarını, bulgusal analiz aracını ve verileri kullanır.

  • Uygulama Başlatma Kontrolü ile Linux iş yüklerini güçlendirin

   Uygulama kontrolü, saldırı alanını önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olan en etkili ve en az kaynak gerektiren teknolojilerden biridir. Uygulama kontrolümüz, belirli istenmeyen uygulamaları manuel olarak engellemek veya izin verilen alt kümede yer almayan tüm uygulamaları engellemek için reddedilenler listesi ve izin verilenler listesi modlarını uygulamanıza olanak tanır. Yönetici, uygulama kontrolü yönetimini basitleştirmek için uygulamalara kategoriler atayabilir. Kullanıcı veya kullanıcı grubu tabanlı kontrol kuralları ayarlayarak işleyişte ince ayar yapmak da mümkündür.

  • Cihaz kontrolü ile saldırılara maruz kalma riskini azaltın

   Cihaz kontrolü, saldırı yüzeyinizi azaltır ve kullanıcıların güvenlik ilkeleriyle uyumlu ve güvenli olmasını sağlar.

  • Ağ tehlikelerini tek bir yerden kontrol edin

   Yerleşik Linux işletim sistemi güvenlik duvarı ayarlarını yapılandırın ve yönetin: Kaspersky Endpoint Security for Linux, güvenlik duvarı kuralları ilkesi oluşturulmasını ve ağ etkinliği günlüklerinin ve güvenlik olayı incelemesinin tek bir yerden yapılmasını sağlar.

   Ağ ilkelerini tüm uç noktalara, tek noktadan güvenlik yönetiminiz ve denetiminiz olan Kaspersky Security Center'dan uygulayın.

  • Fidye yazılımlarını durdurur

   Kaspersky Security for Linux, aynı ağdaki başka bir makinede çalışan kötü amaçlı bir işlemden dolayı paylaşılan kaynaklardaki dosyaların şifrelenmesini engelleyebilen benzersiz bir anti-kriptor mekanizması içerir. Bu sistem depolanan dosyaların durumunu sürekli takip ederek korunan paylaşılan klasörleri izler. Sistem, şifreleme etkinliği algılanır algılanmaz saldırı kaynağı makinenin sunucuya erişimini engeller, bu şifreleme işlemini durdurur ve kurumsal verilerin kaybını önler.

  • Yönetmelik gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olur

   Hassas verilerin güvenliği, her işletmenin güvenlik gündeminin en üst sırasında yer alır. Kaspersky Security for Linux güvenliği güçlendirmek ve PCI DSS ile SWIFT kullanım gereksinimleri gibi temel ilkelere uyum sağlamaya yardımcı olmak için temel işlevlerle bunu destekler. Dosya Bütünlüğünü İzleme önemli dosya ve dizinlerdeki yetkisiz değişiklikleri takip ederek sistem dosyalarının, günlüklerin ve kritik uygulamaların bütünlüğünü garanti edebilir.

  • Çalıştırılabilir dosyaların bir envanterini oluşturun

   İster uyumluluk amacıyla, ister rutin bir güvenlik kontrolü yaklaşıyor olsun, Linux iş yüklerinizde çalıştırılabilir bir dosya envanteri oluşturabilirsiniz. Çalıştırılabilir dosyalar listesi, uygulama kontrol kurallarını ayarlamak için de kullanılabilir.

  DevOps Güvenliği

  Kaspersky Endpoint Security for Linux; tehditlere karşı çalışma zamanı koruması, konteynerlerin, görüntülerin ve depoların istek üzerine taranması ve CI/CD ardışık düzenleriyle esnek entegrasyon imkanları sunar.

  • Kapsayıcı tabanlı dağıtım ve tehdit tarama API'si

   Basitleştirilmiş kapsayıcı tabanlı dağıtım, geliştirme ortamınız için hızlıca bir tehdit tarama hizmeti kurmanıza olanak tanır. REST API ve ardışık düzen betik dosyası oluşturma örnekleri otomasyonu basitleştirir ve güvenli geliştirme uygulamalarının sağlanmasına yardımcı olur.

  • Konteynerleştirme platformları için çalışma zamanı koruması

   Güvenli konteynerleştirme ortamları; uygulamaların daha güvenli şekilde geliştirilmesini, paketlenmesini ve yayınlanmasını sağlar. Kaspersky Endpoint Security for Linux; Docker, CRI-O, Podman ve runC gibi konteynerizasyon platformları ve motorlar için kapsamlı güvenlik sunar. Dosya Tehditlerine karşı Erişim Sırasında Tarama (OAS), kötüye kullanmayı, ayrıcalık yükseltmeyi ve konteyner kaçış teşebbüslerini önlemek için gerçek zamanlı Davranış Koruması sağlar. Tehdit niteliğindeki varlığın izolasyonu ve algılama sonrasında kötü amaçlı varlıkla ilgili yapılan eylemlerin parçalı kontrolü için ad alanları desteklenir.

  • Esnek kapsam kontrollü İstek Üzerine Tarama (ODS) görevleri

   Konteynerlerin, görüntülerin, yerel ve uzak depoların İstek Üzerine Taranması; geliştiricilerin ihtiyaçları için depoları zararsız hale getirmenize ve bu durumu korumanıza imkan tanır. Ad alanı izleme, esnek maske tabanlı tarama kapsamı kontrolü ve konteynerlerin farklı katmanlarını tarayabilme işlevleri; güvenli geliştirme operasyonları için en iyi uygulamaların benimsenmesine yardımcı olur.

  • Zengin entegrasyon seçenekleri "Security as Code" (Kod Olarak Güvenlik) yaklaşımına imkan tanır

   Kaspersky Endpoint Security for Linux, "Security as Code" yaklaşımına imkan tanımak için arabirimler sağlar. ODS ile birlikte Kaspersky Endpoint Security for Linux; DevOps'un DevSecOps'a dönüşmesini sağlayarak yalın yazılım çalışmaları ile Tam Zamanında uygulama geliştirme, paketleme ve teslim işlemlerini, süreçleri yavaşlatmadan kontrollü ve güvenli bir şekilde bir araya getirir.

   CI/CD platform entegrasyonları (ör. Jenkins) ardışık düzen oluşturmayı ve otomasyonunu basitleştirir.

  Yüksek performanslı koruma için düşük hizmet alanı

  Kaspersky Endpoint Security for Linux, diğer programlar ve genel sistem performansı üzerinde minimum etkiye sahip olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Grafiksel kullanıcı arabirimi, Linux için optimize edilmiştir ve gelişmiş komut satırı yönetimiyle birlikte görev yürütmeyi ve günlük raporlamayı basitleştirir.

  • Çekirdek düzeyinde yük dengeleme performansı

   Güvenilir işlemleri tarama dışında tutma seçeneği ile kaynak yük dengeleme ve optimize edilmiş tarama teknolojisi, genel performansı artırırken korunacak sistem gereksinimlerini azaltır. (Bilgisayar ya da sunucu yükü düşük veya yüksek olduğunda sistem kaynakları yeniden atanır). Kaspersky Endpoint Security for Linux, erişim üzerine tarama için fanotify (içteki çekirdek nesnesi) uyumluluğuyla olağanüstü tarama performansı sunar.

   Güvenlik taraması sunucu yazılımı güncellenirken arka plan modunda çalıştırılarak sunucu aksama süresi azaltılır.

  • Gereksiz kaynak kullanımını ortadan kaldırır

   Kaspersky Endpoint Security for Linux; yerel sabit disklerin, ortam sürücülerinin, paylaşılan dosya sistemlerinin ve dağıtılmış dosya sistemlerinin isteğe bağlı ve planlı taranmasıyla kaynak kullanımını optimize eder.

   Çok çeşitli ayarlar performanstan ödün vermeden yüksek koruma düzeyleri sağlar. Örneğin:

   • Öncelikli olmayan kullanıcılar için dosya taramasını planlar
   • Kötü amaçlı yazılım koruma düzeyini ayarlar
   • Seçmeli taramayı etkinleştirmek için istisnaları belirler

   Kaspersky Endpoint Security for Linux, ağ paylaşımlarını izleyip denetler ve dosyalar değiştiğinde otomatik olarak tarama yaparak kaynakların optimize edilmesini sağlar.

  Merkezi yönetim: Karma BT ortamlarında bile kullanım kolaylığı için

  BT varlıklarını ve güvenliği yönetmek için daha az zaman ve kaynak harcayın: Kaspersky Security Center'ın "tek pencere" konsolu, tüm Linux uç noktaları için güçlü güvenlik kontrolleri ve yönetim sağlar.

  Windows, Mac OS ve Android dahil olmak üzere diğer platformlar için Kaspersky güvenliğinin yönetildiği aynı konsoldan raporlar oluşturun, grup veya bireysel görevleri ve evrensel ilkeleri yapılandırın, tarama ayarlarını vb. yönetin.

  • Dağıtımı ve çekirdek güncelleme işlemini kolaylaştırır

   Uygulamanın yüklenmesi, x86 ve x64 platformlarda sadece birkaç dakika sürer ve yalnızca bir paket gerektirir. x64 iş istasyonları veya sunucularında çalıştırmak için ek uyumluluk paketleri gerekmez.

   İş istasyonlarında veya sunucularda takip eden çekirdek güncellemelerinin tekrar yüklenmesi ya da kurulması gerekmez. Güvenilir kötü amaçlı yazılım koruması, yönetici müdahalesi ihtiyacı olmaksızın çalışmaya devam eder.

  • Görevleri ve yapılandırma ayarlarını özelleştirin

   Kaspersky Security Center'ı grup görevleri ilkeleri ve ilke profilleri için kullanarak işletme genelinde Linux korumasını yapılandırılmış ve verimli bir şekilde özelleştirin. Farklı görev türleri ve görev önceliği kontrolü, güvenliğinizi hassas bir şekilde ayarlamanıza yardımcı olur.

   Üç yönetim seçeneği mevcuttur:

   • Kaspersky Security Center MMC konsolu
   • Kaspersky Security Center Web Konsolu
   • Kaspersky Security Center Bulut Konsolu
  • Yönetmelik gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olur

   Hassas verilerin güvenliği, her işletmenin güvenlik gündeminin en üst sırasında yer alır. Kaspersky Security for Linux güvenliği güçlendirmek ve PCI DSS ile SWIFT kullanım gereksinimleri gibi temel ilkelere uyum sağlamaya yardımcı olmak için temel işlevlerle bunu destekler. Dosya Bütünlüğünü İzleme önemli dosya ve dizinlerdeki yetkisiz değişiklikleri takip ederek sistem dosyalarının, günlüklerin ve kritik uygulamaların bütünlüğünü garanti edebilir.

  • Her zaman açık

   Kaspersky Endpoint Security for Linux, arıza olması veya durmaya zorlanması durumunda otomatik olarak yeniden başlatılır, böylece uç noktalarınız yönetici müdahalesi gerekmeksizin anında korunur.

  SATIN ALMA

  Kaspersky Endpoint Security for Linux aşağıdaki ürünlerde bulunur:

AŞAĞIDAKİLERİN BİR PARÇASIDIR: