Kaspersky Security for Mobile

Mobil güvenlik ve yönetim ile uç nokta korumanızı tamamlayın


Mobil Tehdit Savunması (MTD) ve Mobil Tehdit Yönetimi (MTM) çözümü olan Kaspersky Security for Mobile, personelin nerede olursa olsun mobil görevleri güvenle yerine getirebilmesine olanak tanıyarak işletmelerin üretkenliğini ve verimliliğini artırmasına yardımcı olur.

Kaspersky Endpoint Security for Business ve Kaspersky Endpoint Security Cloud'da bulunan diğer uygulamaları tamamlar ve tüm platformlarda koruma sunar.

Mevcut Kaspersky Lab çözümünüzde yer alan Kaspersky Security for Mobile, mobil çalışanlara dayalı şirketler için tasarlanmıştır. Kötü amaçlı yazılımdan koruma, anti-spam, web, uygulama ve cihaz kontrollerinin yanı sıra hırsızlığa karşı koruma özellikleri dahil mobil cihazlara yönelik çok katmanlı koruma sunar ve tümü daha fazla verimlilik sağlamak için merkezi bir kontrol noktasından yönetilir*.

*Kaspersky Security for Mobile'ın tam özellik seti dağıtım türüne göre (kurum içinde veya bulutta) değişiklik gösterir.

 • Şirkete ait, kişisel olarak etkinleştirilen (COPE) akıllı telefonlar ve tabletlerden Kendi Cihazını Getir'e (BYOD) kadar mobil cihazların izlenmesi, yönetilmesi ve korunması zor ve zaman alan bir iş olabilir.

  Mobil kötü amaçlı yazılımların sayısı arttıkça konumdan bağımsız olarak cihaz güvenliği sağlamak, işletmenizdeki diğer uç noktaların korunması kadar önemli hale geliyor. 

  Kaspersky Security for Mobile cihazlarınızı ve cihazlarınızda bulunan verileri koruyarak ağınıza ve kurumsal verilerinize erişimi olan her bir mobil cihazı yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz görüntülemeyi ve kontrolü sağlar.

  • Mobil güvenlik tehditlerine karşı korur

   Gelişmiş kötü amaçlı yazılımlardan koruma teknolojilerimiz mobil cihazları Trojanlar, fidye yazılımı ve kimlik avı saldırıları dahil geniş çeşitlilikte tehditlere karşı korur. Esnek yapılandırma araçları her bir cihazda çalıştırılmasına izin verilen uygulamalar üzerinde eksiksiz bir kontrol sağlar. Kurumdaki belirli gruplar veya bireysel kullanıcılar için farklı ilkeler de uygulayabilirsiniz.

  • Veri kaybı riskini en aza indirir

   Mobil cihazlar büyük hacimlerde hassas iş verileri depolayabilirler. Her yıl cihazların üçte bir kadarının kaybolması veya çalınmasıyla bu büyük bir risktir. 

   Zayıf parolalar, tehlikeli uygulama kullanımı ve şifrelenmemiş veriler hassas verilerin yanlış kişilerin eline geçmesine neden olabilir. 

   Kaspersky Security for Mobile ile güçlü parolaları kolaylıkla oluşturabilir ve yetkisiz ya da güvenli olmayan uygulamaların başlatılmasını önleyebilirsiniz. Konteynerleştirme teknolojisi, iş verileri ve uygulamalarını tüm kişisel bilgiler ve yazılımlardan ayırarak ekstra bir veri koruması katmanı sunar. Konteynerleştirilen tüm uygulamalar ve verilerin şifrelenmesi hassas verilerin ihlali riskini daha da aza indirir. 

   Veri ihlalinde zaman çok önemli bir unsur olduğundan Kaspersky Security for Mobile, hırsızlığa karşı kapsamlı koruma özellikleriyle, cihazların kaybolması veya çalınması durumunda hassas verileri kilitler. Uzaktan, kullanıcı tarafından çalıştırılan özellikler uygulama ve veri erişimini engelleyebilir, seçilen veya tüm bilgileri silebilir ve cihaz konumunu takip edebilir.

  • Verimli ve kolay mobil uç nokta yönetimi

   Çalışan başına ortalama üç veya daha fazla mobil cihaz düşüyor ve bu cihazların hepsini yönetmek, izlemek ve korumak karmaşık ve zaman alan bir süreç olabiliyor. Kaspersky Security for Mobile, Kaspersky Lab güvenlik teknolojileri çalıştıran diğer tüm uç noktalarda kullanılan aynı konsol üzerinden tüm cihazları yönetmenizi ve korumanızı sağlar. Bu da, Android, iOS ve Windows akıllı telefonlar ve tabletlerin yapılandırılması ve yönetilmesini merkezi hale getirerek yönetim yükünüzü en aza indirir.

 • Mobil güvenlik

  Kaspersky Lab, 2016 yılında 8,5 milyondan fazla kötü amaçlı mobil saldırıyı algıladı. 2016 yılında Android tabanlı cihazlara yönelik saldırılar dört katına çıkarken çoğu zaman yanlış bir şekilde "daha güvenli" olarak algılanan iOS, iki kat kötü amaçlı yazılım artışı gördü. Mobil fidye yazılımları ise 2017 yılının ilk aylarında üç kat arttı…

  • Mobil kötü amaçlı yazılımdan koruma

   Kaspersky Lab, geleneksel imza tabanlı koruma ve bulgusal analizi Kaspersky Security Network'ün (KSN) bulut destekli tehdit istihbaratı ile bir arada kullanarak en son mobil tehditlere karşı çok katmanlı, gerçek zamanlı koruma sunar. İsteğe bağlı veya planlı tarama ve Over the Air (OTA) güncellemeleri, tüm cihazlarda en yeni güvenliğin kurulu olmasını sağlar. 

  • Web koruması

   Android cihazlar için Chrome tabanlı tarayıcılar ve iOS ve Windows 10 Mobile için Kaspersky Safe Browser ile güvenli mobil gezinme. Web siteler açılmadan önce kontrol edilir ve kimlik avı veya kötü amaçlı yazılıma hizmet eden sayfalar engellenir. Sosyal medya, kumar siteleri, perakende satış siteleri, yetişkin içerikli siteler ve proxy sunucular gibi kurumsal kullanım ilkelerine uymayan sitelere erişimi engelleyerek çalışan üretkenliğine destek olun.

  • Çağrı ve SMS filtreleme

   Çağrı ve SMS filtreleme özellikleriyle kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini artırırken istenmeyen çağrıların ve mesajların sayısını azaltın.

  • Rooting jailbreak koruması

   Kök erişim özelliğine sahip kötü amaçlı mobil yazılımlar en az 2011 yılından bu yana mevcut ve siber suçlular arasında çok popüler. Bu siber suçlular "süper kullanıcılar" olarak cihazların kontrolünü ele geçirerek kötü amaçlı görevler gerçekleştirir veya verileri değiştirir. Cihazlarda jailbreak veya rooting denemesi yapan son kullanıcılar güvenlikten ödün vererek cihazları bu açıklara maruz bırakır. Kaspersky Security for Mobile, yöneticilerin aşağıdakileri yaparak riskleri hafifletmesi sağlar:

   • Rooting veya jailbreak uygulanan cihazdaki kurumsal verilere ve uygulamalara erişimi engelleme.
   • Tehlikedeki cihazlarda tüm kurumsal verileri veya verilerin tamamını silme. 
  • Hırsızlığa karşı koruma özellikleri

   Çalınmış veya kaybolmuş cihazlar hassas verileri risk altında bırakır. Bu nedenle Kaspersky Security for Mobile'da hırsızlığa karşı birden fazla koruma bulunmaktadır ve hepsi de uzaktan çalıştırılabilir:

   • Kaybolan cihazı kilitleme/Bulunan cihazın kilidini açma
   • Kurumsal verileri silme veya fabrika ayarlarına döndürme
   • Cihazın konumunu harita üzerinde belirleme
   • Cihazda sesli bir alarm çalma
   • Yetkisiz kullanıcıların gizlice fotoğrafını çekme
   • SIM kartın değiştirilmesi halinde cihazın yeni numarasını alma

   Google Firebase Cloud Messaging (FCM) ve Apple Push Notifications (APN'ler), bu platformlardaki cihazların hırsızlığa karşı koruma komutlarını hızlıca almasına yardımcı olur.

  Mobil Uygulama Yönetimi (MAM)

  Etkili bir Bring Your Own Device (BYOD) uygulaması, çalışana ait olan cihazlarda bulunan uygulamalar üzerinde (bu uygulamaların nasıl kullanıldığı da dahil olmak üzere) uygun bir kontrol gerektirir. Kaspersky Lab'in kontrol araçları, uygulamaları konteynerlerde "paketleyerek" işletme verilerini ve kişisel verileri birbirinden ayırır.

  • Konteynerleştirme ve Hassas Veri Koruması

   Kaspersky Lab'in konteynerleştirme teknolojisi ile Android uygulamalarını her kullanıcının cihazındaki özel, güvenli konteynerlerde paketleyerek işletme verilerini kullanıcı verilerinden tamamen ayırabilirsiniz. Konteynerlerin içindeki veriler kopyalanarak konteyner dışına yapıştırılamaz. Konteynerde bulunan uygulamalarda kısıtlı İnternet, arama ve SMS kullanımı da zorunlu hale getirilebilir.

   Konteynerleştirilen verilerin şifrelenmesi de zorunlu hale getirilerek ekstra bir veri koruma katmanına sahip olunur. Daha da fazla güvenlik için belirli bir etkin olmama süresinin ardından uygulamalarda yeniden oturum açma zorunlu hale getirilerek gözetimsiz veya kaybolan cihazlara yetkisiz erişim engellenir. 

  • Seçmeli Silme

   Bir çalışan başka bir şirkete geçtiğinde, çalışanın hassas verilerinizi beraberinde götürmediğinden emin olun: Uzaktan silme özellikleri; fotoğraflar, çalma listeleri, kişi listesi ve kişisel ayarlar gibi kişisel içeriği silmeden bir BYOD cihazında bulunan tüm kurumsal konteyneri silmenize olanak tanır.

  • Uygulama Denetimi

   Kurumsal sistemler ve verilere erişimi olan cihazlarda hangi uygulamaların başlatılacağını veya kurulacağını kontrol edin. Yapılandırması kolay araçlar, uygulama indirmeyi yalnızca yetkili cihazlarla sınırlandırmayı veya beyaz liste ya da kara liste kullanılarak engellenen uygulamaların listesinin oluşturulmasını kolaylaştırır. Uyumluluk kontrolü, yöneticilerin uyumlu olmayan cihazların erişimini sınırlandırmalarını ve hırsızlığa karşı koruma özelliklerini otomatik olarak uygulamalarını sağlar. 

  Mobil Cihaz Yönetimi (MDM)

  Zamandan tasarruf edin ve birleşik mobil güvenlik ilkelerini kolayca uygulayın: Kaspersky Security for Mobile, her bir platformun MDM işlevlerini yönetmek için tek bir arabirim kullanır. 

  • MDM desteği

   Tüm öncü mobil cihaz yönetimi platformlarıyla entegrasyon, tek bir arabirim üzerinden Windows Phone, Android ve iOS cihazları için ortak veya ayrı ilkeleri kolayca uygulamayı sağlar. Microsoft® Exchange ActiveSync®, iOS MDM ve Samsung KNOX™ desteği sayesinde zorunlu şifreleme, parola kullanımını zorunlu hale getirme, kamera kullanımı, APN/VPN ayarları gibi ayarlar yapabilirsiniz. Kaspersky Security for Mobile aynı zamanda iOS ile denetlenen cihazlar için yönetim sunarak sistem yöneticilerine kapsamlı yönetim hakları sağlar ve kullanıcı güvenliğini artırır.

  • İş profilleri

   Etkinleştirilen Android cihazları için Android for Work kullanarak iş profili oluşturun. Google Apps for Work gibi iş uygulamalarını kurun ve bunların cihazlardaki kullanımını yönetin. Samsung KNOX 1.0 ve 2.0 desteği, Samsung cihazlarında güvenlik duvarı, APN, VPN ve Exchange Server ayarlarını yönetmenizi sağlar.

  Basitleştirilmiş mobilite yetkilendirmesi ve yönetimi

  Mobil yönetim karmaşıklığını azaltın ve güvenlik ve yönetim görevlerini aşağıdakiler gibi teknolojilerle kolaylaştırın:

  • Dağıtım kolaylığı

   Kaspersky Security for Mobile, Over the Air (OTA) sağlamayı kullanmadan önce mobil uç nokta güvenliğini özelleştirmenize olanak tanıyarak Google Play, App Store veya Self-Service Portal (SSP) üzerinden her bir çalışanın cihazına güvenlik aracısı sunar. E-posta veya SMS mesajı olarak her bir mobil cihaza bağlantı veya QR kodu göndermeniz yeterli; cihaz, dağıtım sonrasında otomatik olarak Kaspersky Security Center'a bağlanır.

  • Self Servis Portal

   Kaspersky Security for Mobile, BT yöneticilerinin üzerindeki yükü hafifletmek amacıyla mobil kullanıcıların kullanıcı adı ve parola girdikten sonra kendi temel yönetim görevlerini gerçekleştirebileceği bir Self Servis Portal içerir. Self Servis Portal, yeni bir cihaz bağlamak isteyen kullanıcıyı işlem sırasında yönlendirir ve gerekli cihazın korunmasını ve kontrol edilmesini sağlar. Portal ayrıca kullanıcılara önemli hırsızlığa karşı koruma özelliklerine erişim de sunabilir: Kullanıcılar bir BT yöneticisinden istekte bulunmak zorunda kalmadan kaybolan cihazlarını kilitleyebilir, verileri silebilir ve cihazlarını bulabilir

  • Tüm cihazlar için merkezi yönetim

   Kaspersky Security for Mobile, tüm mobil uç noktaları için tek bir yönetim konsolu olan Kaspersky Security Center veya Kaspersky Endpoint Security Cloud üzerinden yönetilir. Aynı araç, "tek pencereli" konsolun kullanışlılığı sayesinde dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, sunucular, sanal makineler ve daha fazlasının yanı sıra mobil cihazların güvenliğinin yönetilmesi için kullanılır. Bu düzeyde bir entegrasyon, Kaspersky Lab'in uç nokta güvenliği teknolojilerinin şirket bünyesinde, aynı kod tabanıyla geliştirilmesi sayesinde mümkün olmuştur. 

  • Yönetim esnekliği

   Rol Tabanlı Erişim Kontrolü* büyük bir ağa sahip kuruluşların güvenlik yönetimi sorumluluklarını birçok yönetici arasında paylaştırmasına olanak sağlar. Örneğin bir yöneticiyi uç noktaları ve mobil cihazların güvenliğini kontrol ve yönetme sorumluluğuyla görevlendirirken bir başka yöneticiyi tüm sanal makinelerin güvenliğiyle ilgilenmek üzere atayabilirsiniz. 

   Kaspersky Security Center konsolu, her bir yöneticinin yalnızca kendi sorumluluklarıyla ilgili araçlara ve bilgilere erişebileceği şekilde kolayca özelleştirilebilir. Yöneticiler, tehditler veya değişikliklerle ilgili kullanıcı bildirimlerini de yönetebilirler. Web konsoluysa herhangi bir çevrimiçi konumdan cihaz yönetimi ve güvenliğinin yanı sıra diğer uç noktaların güvenliğini sağlar.

   *Rol Tabanlı Erişim Kontrolü (RBAC) yalnızca Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced ve Kaspersky Total Security for Business ürünlerinde bulunur.

  • Çoklu platform desteği

   Android, iOS ve Windows 10 Mobile desteği sayesinde en popüler akıllı telefon ve tabletleri tek yönetim konsolumuzdan koruyabilir ve yönetebilirsiniz.

  • Desteklenen işletim sistemleri

   • Android 4.1 - 8.1
   • iOS 9.0 - 11.0
   • Windows Phone 8.0 - 8.1, 10 Mobile*

   *yalnızca kurum içi sürüm için (Kaspersky Endpoint Security for Business Select, Advanced veya Kaspersky Total Security). Kaspersky Security for Mobile'ın tam özellik seti dağıtım türüne göre (kurum içinde veya bulutta) değişiklik gösterir.

  • Yönetici sistem gereksinimleri

   • Kaspersky Security Center 10 SP2 MR1 veya sonraki sürümleri
   • Kaspersky Endpoint Security Cloud 2.0 veya sonraki sürümlerinin yönetim konsolu 
A part of

  Ek Bilgiler

  Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?