Kaspersky Security for Virtualization

Kaspersky Security for Virtualization Sanal altyapınızı koruyun

 • Sanal sunucular ve VDI için kötü amaçlı yazılım koruması ve IDS/IPS
 • VMware, Citrix, Microsoft ve KVM platformları için güvenlik
 • XenDesktop ve Horizon için güçlü ama hafif güvenlik
 • Altyapınızla birlikte iş üzerinde çalışarak özelliklerini güçlendirir
 • Performansı etkilemeyen son derece dengeli koruma
  • VMware NSX ile entegre aracısız güvenlik

   Kaspersky Security for Virtualization Agentless ile VMware vSphere ve NSX platformlarının yerel entegrasyonu, altyapı ve güvenlik katmanlarının birlikte çalışmasını sağlayarak yazılım tanımlı veri merkezlerine yeni otomasyon ve koruma düzeyleri getirir. Kötü amaçlı yazılımdan koruma taramaları ile imza ve bulgusal analizlerin yanı sıra ağ saldırısı engelleme işlevselliği, güçlü güvenlik cihazlarına (SVM'ler) taşınır ve çalıştırıldığı anda her VM'ye sunulur.

  • Tüm sanal platformlara yönelik kötü amaçlı yazılım koruması

   Kaspersky'nin ödüllü kötü amaçlı yazılımdan koruma motoru, erişim anında ve isteğe bağlı olmak üzere her bir sanal makine (VM) ve VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer ile KVM gibi en popüler sanallaştırma platformlarında otomatik, gerçek zamanlı koruma sağlar.

   Kaspersky Security for Virtualization, "özel olarak tasarlanan" sanallaştırma platformlarından daha fazlasıdır: Hem platformun hem de güvenlik çözümünün güvenlik özelliklerini optimize etmek için bu platformların temel teknolojilerini kullanır. Kaspersky Security for Virtualization ile altyapınız ve güvenlik çözümünüz birlikte çalışarak maksimum verimlilik sunar.

  • Gelişmiş ağ koruması ve IDS/IPS

   Kaspersky Security for Virtualization, ağ koruması işlevselliğini de sunar. Yapılandırmaya bağlı olarak özel bir SVM (Güvenlik Sanal Makinesi) veya konuk makine tabanlı mekanizmalar yoluyla sunulur. İkincisinde esnek bir Uygulama Güvenlik Duvarı, yalnızca protokol değil uygulama düzeyinde de ağ yönetimine olanak tanır. Ağ Saldırısı Engelleyici, belirli girişimleri kullananlar dahil olmak üzere bilinen ve bilinmeyen ağ tabanlı saldırıları tanıyıp engelleyebilen kompakt ama güçlü bir IDS/IPS sistemidir.

  • Windows ve Linux için hafif güvenlik

   VM'lerinizde çalışan işletim sistemlerinden (Microsoft Windows veya Linux) bağımsız olarak Kaspersky Security for Virtualization Light Agent ile olağanüstü güvenlik özelliklerinin ve üstün korumanın altyapınızın her bölümüne sunulmasının verdiği güvenle heterojen veri merkezinizi genişletmeye devam edebilirsiniz.

  • Full ve Server Core Modlarındaki Windows Sunucular için

   Kaspersky Security for Virtualization, hem Full hem de Server Core modunda çalışan Windows Sunucu işletim sistemlerini destekler. İşletmelerin giderek daha fazla kritik altyapı sunucusunu Server Core modunda (ör. Etki Alanı Denetleyicileri, DHCP, DNS) hiçbir kullanıcı arabirim olmadan dağıttığı bu koşullarda bu özellikle önemlidir.

  • VDI ortamları için çok katmanlı güvenlik

   VMware Horizon ve Citrix XenDesktop için son kullanıcı deneyimini ve VDI platformunun tepkiselliğini etkilemeyen olağanüstü çok katmanlı koruma.

   Hafif çözümümüz, VDI için üstün güvenlik sunarak şifrelemeye yönelik kötü amaçlı yazılım ve sıfır gün güvenlik açıklarının yanı sıra yamasız güvenlik açıkları gibi gelişmiş tehditlere karşı koruma sağlar. Bunu, geleneksel dosya düzeyinde koruma üzerinden tehdit algılamasını katmanlı hale getirerek ve teknolojileri (sezgisel araçlar, davranış analizi ve Automatic Exploit Prevention veya AEP gibi) engelleyerek sağlıyoruz. Web, Cihaz ve Uygulama Denetimi gibi ek proaktif güvenlik katmanları, saldırıya karşı direncin büyük ölçüde artmasını sağlar.

  • Kaynak Çoğalmasını Önleyin

   Hipervizöre takılan özel bir SVM (Güvenlik Sanal Makinesi) sayesinde dosya tarama görevleri aktarılarak VM operasyonları ve performans üzerindeki etkiler en aza indirilebilir.

   Kaynak tüketimindeki doruk noktaları da Akıllı Tarama Görevi Yönetimi, gruplandırarak otomatik sıralama ve birden çok VM'de tarama görevlerini önceliklendirme yoluyla azaltılır.

  • Shared Cache

   Büyük ölçekli ortamlarda dosyalar genellikle birkaç VM üzerinde kopyalanır. Tüm VM'ler üzerindeki her dosya örneğini tarayan eski güvenlik ürünlerinin aksine Kaspersky Security for Virtualization, Shared Cache teknolojisini içerir. Birkaç benzer dosyadan oluşan tek örnek taranır ve sonuç, paylaşılan önbellekte depolanarak tarama etkinliğini önemli ölçüde azaltır ve genel VM performansını iyileştirir.

  • Daha iyi verimlilik için Entegrasyon Sunucusu

   Kaspersky Security for Virtualization Agentless Integration Server, VMware vCenter Server ile SVM arasında etkileşimi destekler. Bu sunucu, hem hipervizörler hem de üzerine dağıtılan VM'ler dahil olmak üzere VMware korumalı altyapı hakkında bilgi edinir. Tek bir Integration Server, birkaç VMware vCenter Sunucusuna bağlanarak VMware tabanlı sanal altyapınızdan daha fazla bilgi edinebilir ve platform kaynaklarını korumaya yardımcı olmak için veri alma süreçlerini optimize eder.

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent Integration Server, SVM'den korunan her bir sanal makineye takılan Hafif Aracılara bilgi aktardığından Integration Server, Multicast'in kullanılamadığı durumlarda Hafif Aracılara SVM'lerle ilgili bilgi sunmak için kullanılabilir.

  • Merkezi yönetim konsolu

   Kaspersky Security Center, yöneticilere sanal sunucular ve masaüstü bilgisayarların yanı sıra fiziksel ve mobil cihazlar dahil olmak üzere Kaspersky güvenlik teknolojileri tarafından korunan tüm uç noktaların "tek pencere" görünümünü sunar.

  • Bulut yardımlı güvenlik

   Bulut tabanlı Kaspersky Security Network (KSN) ile entegrasyon, sanal sunucuları ve masaüstü bilgisayarları, gelişmekte olan küresel kötü amaçlı yazılımlara karşı proaktif biçimde savunur; yeni tehditler 0,02 saniye gibi kısa bir süre içinde tespit edilir.

  • Yatırımınızı Koruma

   Kaspersky Security for Virtualization sanal makineleri (VM'ler) korumak için özel olarak geliştirildiğinden, işletmelerin yüksek bir makine yoğunluğunu ve yüksek performansı sürdürmesine yardımcı olur ve güncelleme ve tarama "fırtınaları"nın yanı sıra savunmasız pencereler veya "anında" oluşan boşlukları ortadan kaldırırken sanallaştırma ROI'nizi korur.

  • Optimum Verimlilik

   VMware NSX gibi en popüler sanallaştırma platformlarıyla entegrasyon özellikleri sayesinde güvenlik çözümümüz, altyapı ve BT güvenlik çözümünün birlikte çalışarak optimum verimlilik sunmasını sağlar. Birinci önceliğimiz, gelişmiş performans özellikleriyle düzgün şekilde dengelenen en iyi koruma özelliklerini sunmaktır.

  • Sanallaştırma platformunun performansını korur

   Sanallaştırma yatırımınızın öngörülen finansal getirileri sunduğundan emin olmak için kaynakları ve birleştirme oranlarını olumsuz şekilde etkilemeden güvenliği sağlamak çok önemlidir. Kaspersky Security for Virtualization, geleneksel çözümlerden çok daha hafif bir kaynak ayak izi sunarak dosya düzeyinde tarama görevlerini optimize eder, koruma teknolojilerinin ince ayarlamalarını yapar ve sanallaştırma platformu performansını korumak için tarama görevlerini yönetir.

   Kaspersky Security for Virtualization, her sanal makineye kurulan geleneksel bir güvenlik aracısının yerine sanal ortamınızı korumanın daha etkili bir yolunu sunarak işlemciler, bellek, depolama ve I/O üzerindeki yükü azaltır:

   • Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer, KVM ve VMware vSphere ortamları, her sanal ana bilgisayardaki tek bir Güvenlik Sanal Makinesi (SVM) ve her VM'ye kurulan çok hafif bir aracı yoluyla korunabilir.
   • Alternatif olarak, VMware vSphere ortamları da aracısız bir güvenlik çözümüyle korunabilir. Böylece tek bir güvenlik yazılımı her bir sanallaştırma ana bilgisayarında çalışan tüm VM'leri korur.
  • VDI son kullanıcı deneyimini geliştirir

   Çözüm mimarimiz, performanstan veya oturum açma süresi ve başlatma süresi gibi önemli parametrelerden ödün vermeksizin iyileştirilmiş VDI güvenliği sağlayarak son kullanıcılarınızın deneyimini büyük ölçüde geliştirir.

  • Üstün güvenlik

   Kaspersky Lab'in en yeni ödüllü kötü amaçlı yazılımdan koruma motoru, sıfır gün tehditlerine karşı koruma dahil olmak üzere üstün algılama oranları sağlamak için imza tabanlı, proaktif ve bulut destekli teknolojileri bir araya getirir.

  • Birleşik yönetim ve tam görünürlük

   Birleştirilmiş tek bir yönetim konsolu, BT ekibinizin tüm VM'lerinizin yanı sıra fiziksel altyapınızda ve mobil cihazlarınızda çalışan Kaspersky Lab güvenlik ürünlerini merkezi olarak yönetmesini sağlar. Ekibinizin sanal, fiziksel ve mobil platformları birleştiren hibrit ortamları yönetmesini kolaylaştıran Kaspersky Lab, sanallaştırma projelerini kendi hızınızda gerçekleştirmenize yardımcı olur.

  • Güvenlik maliyeti optimizasyonu

   Size 'VM başına' ('masaüstü başına' ile 'sunucu başına' seçenekleri dahil) veya 'çekirdek başına' lisanslandırma seçimi sunduğumuzdan işletme ihtiyaçlarınız için en uygun maliyetli lisanslandırma modelini seçebilirsiniz. Aracısız güvenlik çözümümüzü seçin, hafif aracılı çözümümüzle devam edin veya ikisini de içeren, hepsiyle uyumlu tek lisans kullanın.

Kaspersky Security for Virtualization

Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?