Stratejik bir avantaj olarak ön bilgi

Korsanlar normalde operasyonlarını düzenlerken bir dizi taktik, teknik ve prosedürü takip ederler. Siber güvenlik uzmanları, bu unsurları inceleyerek tehdit aktörlerini tespit edebilirler. Etkili ve verimli niteleme her zaman adli delil toplama ve soruşturmada tecrübeli, becerikli bir araştırma ekibi içerir ve uzun yıllardır süregelen veri birikimine dayanır. Bu tür veri tabanı, araç olarak paylaşılabilen önemli bir kaynak haline gelmektedir.


 • Tehdit Niteleme

  Yeni bir saldırı ile bilinen Gelişmiş Sürekli Tehdit (Advanced Persistent Threat - APT) kötü amaçlı yazılımı arasında hızlı bir şekilde bağlantı kurarak daha ciddi olayların arasında yüksek riskli tehditi görmenize ve tam vaktinde koruyucu önlemler almanıza yardımcı olur.

 • Zamanında Müdahale

  Tehdit aktörüne özgü taktik, teknik ve prosedürlere dair bilgiye dayanarak etkili soruşturma, önleme ve müdahale sağlar.

 • Kendi Kendine Öğrenen Motor

  Güvenlik ekiplerinin özel aktörleri ve objeleri veri tabanına eklemelerini ve ürünü, onların özel koleksiyonlarındaki dosyalara benzer örnekleri algılamak üzerine "eğitmelerini" sağlar.

 • Gizlilik ve Uyumluluk

  Her uyumluluk gereksinimini karşılamanın yanı sıra, sistemlerinizi ve verilerinizi korumak için güvenli ve ayrı ortamlarda dağıtılabilir.

Kullanım

 • Bir saldırının arkasındaki tehdit aktörünü tespit edin

  Kaspersky Threat Attribution Engine, APT kötü amaçlı yazılım örneklerinden oluşan bir veri tabanıyla Kaspersky uzmanlarının 22 yıldan fazla sürede topladığı temiz dosyaları birleştirir. Her yıl yayınlanan 120'den fazla APT İstihbarat Raporu ile 600'den fazla APT aktörü ve kampanyasını takip ediyoruz. Devam eden araştırma, şu an 60.000'den fazla dosya içeren APT koleksiyonumuzun uygunluğunu sağlıyor. Örnekleri karşılaştırma ve benzerlikleri araştırmadaki benzersiz tescilli metodumuz, yüksek niteleme oranı sağlar ve hatalı pozitif sonuçları neredeyse sıfıra indirir.

 • Hedef mi yoksa ikincil bir kurban mı olduğunuzu anlayın

  Karışık sorgulama ve ters mühendislik süreçlerinden dolayı son derece sofistike tehditleri algılamadan müdahaleye kadar geçen ortalama süre genelde çok uzundur. Bugünün dijital çağında kuruluşlar anında soruşturmak, tüm uyarıları önceliklendirmek ve müdahale süresini hızlandırmak zorundadır. Doğru ve zamanında niteleme, olaya müdahale sürelerini kısaltmaya yardımcı olur ve ayrıca hatalı pozitif sonuçların sayısını azaltarak risk seviyelerine göre olayların önceliklendirilmesine katkı sağlar.

 • Uygun önlemeyi ve müdahale prosedürlerini ayarlayın

  Kaspersky Threat Attribution Engine, ilgili APT aktörleri hakkında detaylı bilgi sağlayan Kaspersky APT İstihbarat Raporlaması'na abonelikle tamamlanabilir. Bu benzersiz raporlara abone olarak, halka asla açılmayacak tüm bu tehditler de dahil olmak üzere devam eden APT soruşturma ve keşiflerimize erişim elde edeceksiniz. Bu bilgiyi kullanarak, bilinen vektörler aracılığıyla gelişmiş saldırıları engelleyebilir, herhangi bir olası zararı en aza indirebilir ve genel siber güvenlik stratejinizi geliştirebilirsiniz.

TANITIM METİNLERİ

Küresel olarak tanınan siber güvenlik uzmanlarımızın düşünce liderliğinden daha fazla bilgi edinin

Bizimle irtibata geçin! Kaspersky'nin kurumsal güvenlik stratejinizi nasıl şekillendirebileceği konusunda uzmanlarımızdan biriyle konuşmak için lütfen iletişime geçin.