Şeffaflık Merkezi

Kaspersky: Transparency
 • Siber tehditlerle mücadele prensiplerimiz

  Siber tehditler, coğrafi sınırların ötesine yayılan küresel bir sorun haline gelmiştir. Kaspersky Lab, bir BT güvenlik şirketi olarak kaynağı veya amacından bağımsız şekilde kötü amaçlı programların tüm formlarını algılamaya ve etkisiz hale getirmeye kararlıdır.

  Kaspersky Lab'in siber suç ile mücadelede en önemli varlıklarından biri, dünyanın dört bir köşesinden (Avrupa, Rusya, Amerika ve Orta Doğu) en iyi güvenlik araştırmacılarından oluşan Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi'dir (GReAT).

  Daha fazla bi̇lgi̇ >

 • Emniyet teşkilatları, özel kuruluşlar ve kamuyla işbirliği prensiplerimiz

  Özel bir şirket olarak, herhangi bir devletle siyasi bağımız bulunmamasına rağmen siber suçla mücadelede birçok ülkenin yetkilileriyle, uluslararası emniyet teşkilatlarıyla, özel kuruluşlarla ve kamu kuruluşlarıyla birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. Uluslararası siber güvenlik yararına yetkililerle birlikte çalışıyoruz ve mahkeme emirlerine uygun şekilde veya soruşturmalar esnasında danışmanlık veya kötü amaçlı programların uzman analizlerini sağlıyoruz – tüm bunları endüstri standartlarına uygun olacak şekilde gerçekleştiriyoruz.

  Daha fazla bi̇lgi̇ >

 • Kullanıcı verilerini işleme prensiplerimiz

  İnsanların gizliliğine saygı göstermek ve korumak, Kaspersky Lab’in kullanıcıların verilerini işleme yaklaşımının temel bir prensibidir. İşlenen veriler, WannaCry ve ExPetr gibi yeni ve bilinmeyen tehditlerin tanımlanması ve kullanıcılara daha iyi koruma sağlanması için gereklidir. Koruma kabiliyetlerini güçlendirmek için milyonlarca cihazdan elde edilen büyük veriyi analiz etmek, dünya çapındaki BT güvenliği şirketleri tarafından uygulanan, sektör tarafından en iyi olarak kabul görmüş bir pratiktir.

  Daha fazla bi̇lgi̇ >