Ana içeriğe atlayın
04 Temmuz 2024 - Haber Bültenleri
Kaspersky'nin dünya çapında 20 ülkeden Ağ ve Bilgi Güvenliği karar vericileri arasında yaptığı ankete göre, coğrafi olarak dağıtılmış işletmelerin %59'u ve Türkiye’deki işletmelerin %74'ü ayda en az bir kez çoklu tesis yapılarıyla ilgili ağ sorunları yaşıyor. En sık karşılaşılan problemler arasında ağ kesintileri, bağlantı kayıpları ve hizmet ve uygulamaların düşük performansı yer alıyor.
03 Temmuz 2024 - Haber Bültenleri
Kaspersky’nin yaptığı son araştırmasına göre, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinde konteyner üzerinde geliştirme yapan coğrafi olarak yaygın şirketlerin %85'i (dörtte üçünden fazlası) son 12 ayda siber güvenlik olayları yaşadı. Konteyner ve/veya Kubernetes kullanan bu kuruluşlar, veri sızıntıları (%38), finansal kayıplar (%28) ve müşteri güveninde azalma (%38) gibi sonuçlara yol açan çok çeşitli siber olaylarla karşılaştı.
02 Temmuz 2024 - Haber Bültenleri
Halka açık Wi-Fi bağlantıları kafelerde, havaalanlarında, tatil ya da iş seyahatleri sırasında ve yurtdışı gezilerinde oldukça popüler. Bağlantıda kalmanın rahatlığına ve gerekliliğine rağmen, bu yaygın ağları kullanmak kişisel verilerin güvenliğini ve korunmasını sağlamak için dikkatli olmayı gerektiriyor. Kaspersky uzmanları, olası riskleri güvenli bir şekilde yönetmek için yaygın ağları kullanmaya yönelik bir dizi güvenli uygulama yayınladı.
25 Haziran 2024 - Haber Bültenleri
Kaspersky, 2023 yılında güçlü bir performans sergileyerek şirketin net satış rezervasyonlarında yüzde 11'lik* büyüme kaydetti. Bu artış, temel olarak şirketin B2B ürün portföyünün yıllık bazda (YOY) %24 oranında artan güçlü satışlarından kaynaklandı. 2023 yılında Kaspersky'nin küresel denetlenmemiş birleşik geliri 721 milyon ABD doları** olarak gerçekleşti. Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinde Kaspersky %19 oranında ticari büyüme kaydederken, Türkiye'deki B2B büyümesi %25 oldu.
20 Haziran 2024 - Haber Bültenleri
Veri sızıntıları bankacılıktan lojistiğe, çevrimiçi mağazalardan eğlenceye kadar pek çok sektörü etkileyen önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Şirketler, genellikle bu konudan etkilenen müşterileri korumaya çalışırken, bireyler de dijital güvenliği artırmak için kendi başlarına adım atabiliyor. Kaspersky uzmanları, kişisel verilerin sızdırılması durumunda ne yapması gerektiğine dair tavsiyelerde bulunuyor.
31 Mayıs 2024 - Haber Bültenleri
Kaspersky'nin bulgularına göre, dünya genelinde ebeveynlerin %87'si, çocuklarının dijital davranışlarını düzenlemekten birinci derecede sorumlu olduklarına inanıyor. Bu nedenle Kaspersky, ebeveynlerin çocuklarının çevrimiçi etkileşimlerini etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için çocukların çevrimiçi ilgi alanlarına yönelik yıllık incelemeler gerçekleştiriyor. Analiz, Kaspersky Safe Kids kullanıcıları tarafından gönüllü olarak sağlanan anonim veri arama sorgularına dayanıyor. Bu yıl hem mobil (Android) hem de masaüstü platformlar (Windows) için sorgu verileri analiz edildi.
24 Mayıs 2024 - Kurumsal Haberler
Kaspersky, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinin en büyük iş ortağı konferansını düzenledi. 65'ten fazla şirketten 115'ten fazla iş ortağı Mayıs ayı ortasında Tayland'ın Phuket şehrinde bir araya geldi. Şirket, 2023 yılında META bölgesinde %19 B2B büyümesi ile başarılı bir büyüme kaydettiğini paylaştı. Konferans sırasında üst düzey Kaspersky yöneticileri siber güvenlik sektöründeki gelişmeleri, şirketin yenilikçi çözümlerini ve gelecek vizyonunu sundu.
07 Mayıs 2024 - Haber Bültenleri
Kaspersky, gelişen finansal siber tehdit ortamının ayrıntılı analizini sunan yıllık Finansal Tehditler Raporu'nun 2023 sürümünü yayınladı. Rapor, mobil bankacılığa dair kötü amaçlı yazılımlarda ve kripto para ile ilgili kimlik avında önemli artışlar olduğunu ortaya koyarak, dijital finansal varlıklara yönelik artan tehdidi işaret ediyor.
29 Nisan 2024 - Haber Bültenleri
İstanbul Şeffaflık Merkezi'nin açılışının duyurusu, Kaspersky Kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky’nin katılımıyla 12. Boğaziçi Siber Güvenlik Zirvesi sırasında yapıldı ve aynı zamanda Kaspersky ile Boğaziçi Üniversitesi arasında bir Mutabakat Anlaşması imzalandı.
24 Nisan 2024 - Haber Bültenleri
Kısa bağlantılar günümüzün çevrimiçi deneyiminin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Birçok internet kullanıcısı bit.ly, ow.ly veya bir URL kısaltıcı tarafından oluşturulan diğer bağlantılara hiç tereddüt etmeden tıklıyor. Ancak kısa bağlantılar, genellikle dikkate alınmayan önemli gizlilik ve güvenlik tehditleri oluşturabiliyor. Kaspersky bu tarz bağlantılara karşı tetikte olmanın neden önemli olduğunu ve insanların ve şirketlerin kendilerini olası tehlikelerden nasıl koruyabileceklerini açıklıyor.
  • 1 /63