Ana içeriğe atlayın
31 Mayıs 2024 - Haber Bültenleri
Kaspersky'nin bulgularına göre, dünya genelinde ebeveynlerin %87'si, çocuklarının dijital davranışlarını düzenlemekten birinci derecede sorumlu olduklarına inanıyor. Bu nedenle Kaspersky, ebeveynlerin çocuklarının çevrimiçi etkileşimlerini etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için çocukların çevrimiçi ilgi alanlarına yönelik yıllık incelemeler gerçekleştiriyor. Analiz, Kaspersky Safe Kids kullanıcıları tarafından gönüllü olarak sağlanan anonim veri arama sorgularına dayanıyor. Bu yıl hem mobil (Android) hem de masaüstü platformlar (Windows) için sorgu verileri analiz edildi.
24 Mayıs 2024 - Kurumsal Haberler
Kaspersky, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinin en büyük iş ortağı konferansını düzenledi. 65'ten fazla şirketten 115'ten fazla iş ortağı Mayıs ayı ortasında Tayland'ın Phuket şehrinde bir araya geldi. Şirket, 2023 yılında META bölgesinde %19 B2B büyümesi ile başarılı bir büyüme kaydettiğini paylaştı. Konferans sırasında üst düzey Kaspersky yöneticileri siber güvenlik sektöründeki gelişmeleri, şirketin yenilikçi çözümlerini ve gelecek vizyonunu sundu.
07 Mayıs 2024 - Haber Bültenleri
Kaspersky, gelişen finansal siber tehdit ortamının ayrıntılı analizini sunan yıllık Finansal Tehditler Raporu'nun 2023 sürümünü yayınladı. Rapor, mobil bankacılığa dair kötü amaçlı yazılımlarda ve kripto para ile ilgili kimlik avında önemli artışlar olduğunu ortaya koyarak, dijital finansal varlıklara yönelik artan tehdidi işaret ediyor.
29 Nisan 2024 - Haber Bültenleri
İstanbul Şeffaflık Merkezi'nin açılışının duyurusu, Kaspersky Kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky’nin katılımıyla 12. Boğaziçi Siber Güvenlik Zirvesi sırasında yapıldı ve aynı zamanda Kaspersky ile Boğaziçi Üniversitesi arasında bir Mutabakat Anlaşması imzalandı.
24 Nisan 2024 - Haber Bültenleri
Kısa bağlantılar günümüzün çevrimiçi deneyiminin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Birçok internet kullanıcısı bit.ly, ow.ly veya bir URL kısaltıcı tarafından oluşturulan diğer bağlantılara hiç tereddüt etmeden tıklıyor. Ancak kısa bağlantılar, genellikle dikkate alınmayan önemli gizlilik ve güvenlik tehditleri oluşturabiliyor. Kaspersky bu tarz bağlantılara karşı tetikte olmanın neden önemli olduğunu ve insanların ve şirketlerin kendilerini olası tehlikelerden nasıl koruyabileceklerini açıklıyor.
22 Nisan 2024 - Kurumsal Haberler
Kaspersky, sağlam uç nokta korumasını EDR'nin (Uç Nokta Tespit ve Müdahale) şeffaflığı ve hızının yanı sıra XDR'nin (Genişletilmiş Tespit ve Müdahale) görünürlüğüyle ve güçlü araçlarla birleştiren yeni amiral gemisi ürün serisi Kaspersky Next'i tanıttı. Müşteriler artık iş gereksinimlerine, BT altyapılarının karmaşa seviyesine ve mevcut kaynaklarına göre uyarlanmış üç ürün katmanından birini seçebiliyor.
01 Nisan 2024 - Haber Bültenleri
Kaspersky, Ekim 2023'ten bu yana Çin, Tayvan, Türkiye ve Özbekistan'daki kurumları aktif olarak tehdit eden Linux hedefli yeni bir DinodasRAT arka kapı varyantını ortaya çıkardı. Bu varyant, siber suçluların tehlikeye atılan sistemleri gizlice izleyip kontrol etmesine olanak tanıyarak Linux güvenliğinin dahi tehditlere karşı dayanıklı olmadığını vurguluyor.
21 Mart 2024 - Haber Bültenleri
Türk kullanıcıları hedef alan yeni ve tehlikeli Android zararlı yazılımı, Kaspersky araştırmacıları tarafından analiz edildi. Bir IPTV uygulamasının reklamsız sürümü şeklinde gizlenen Tambir, mobil cihazların güvenliği için önemli bir tehdit oluşturuyor.
19 Mart 2024 - Haber Bültenleri
Günümüz dünyasında soru birinin sizi hacklemeye çalışıp çalışmayacağı değil, bunu ne zaman yapmaya çalışacağı. Siber suçluların yöntemlerinin daha sofistike hale gelmesiyle, herhangi bir anda bir dolandırıcıyla etkileşime geçmeniz veya bir kimlik avı bağlantısına tıklamanız son derece olası. Bu gibi durumlarda önceden önlem almak zararı gidermeye çalışmaya kıyasla daha etkili olduğundan, Kaspersky uzmanları şüpheli bir etkinlik fark ettiğinizde saldırıya uğramamak için atmanız gereken adımlar hakkında bazı ipuçlarını paylaştı.
14 Mart 2024 - Haber Bültenleri
Kaspersky tarafından düzenlenen Cyber Security Weekend - META 2024 etkinliğinde, uç noktalara (dizüstü veya masaüstü tüm bilgisayarlar) yönelik siber tehditlerin 2023 yılında da devam ettiği açıklandı. 2023 yılında Kaspersky uç nokta çözümleri Orta Doğu'da toplam 72,7 milyon tehdit engellendi. Afrika'da bu rakam 36,7 milyon, Türkiye'de ise 9,4 milyon olarak kaydedildi. Bu saldırılardan potansiyel olarak etkilenebilecek kullanıcıların payı Orta Doğu için %41, Afrika bölgesi için %44 ve Türkiye için %38 olarak şekillendi.
  • 1 /62