Threat Management and Defense

Dijital dönüşüm çağında risk hafifletme

İşletmelerde dijital dönüşüm, bilgi güvenliğini her zamankinden daha önemli kılıyor. Kurumsal şirketlerin rekabet avantajı elde edip müşteri ve iş ortağı bağlılığını sürdürmek için iş sürekliliğini koruması; kritik varlıklar, kurumsal veriler ve BT altyapısının tamamı üzerinde güvenilir koruma yöntemleri uygulaması gerekir. Bu da bilgi güvenliği stratejisinde yeni bir düzeye geçmek anlamına gelmektedir.

Kaspersky Threat Management and Defense, Uyarlanabilir Güvenlik Stratejisi uygulamayı destekleyen lider teknoloji ve hizmetleri benzersiz bir kombinasyonla sunarak güvenlik ekibinize saldırıların birçoğunu engelleme, yeni benzersiz tehditleri hızla algılama, gerçekleşen olaylara müdahale etme ve gelecekteki tehditleri öngörme konularında yardımcı olur.


 • Tehditleri etkin bir şekilde ÖNLEYİN

  Sistemleri güçlendirmek ve siber güvenlik risklerine ilişkin genel farkındalığı artırmak, verimli otomasyon ve etkili korumanın ilk adımıdır.

 • Güvenlik ihlallerini zarara yol açmadan önce hızla TESPİT EDİN

  Sıklıkla karşılaşılan tehditlerin ortadan kaldırılmasının yanı sıra benzersiz ve yeni tehditlerin (kötü amaçlı eylemler ve kötü amaçlı yazılım dışı saldırılar) tespit edilebilmesi, siber güvenlik olgunluğu açısından kritik önem taşır.

 • Olaylara dikkatli bir şekilde MÜDAHALE EDİN

  En karmaşık tehditlere bile insan tarafından yönetilen, merkezileştirilmiş hızlı müdahale, etkili Olay Yönetimi sürecinin kritik bir adımıdır.

 • Gelecekteki siber tehditleri ÖNGÖRÜN

  Hem şirket içinde hem şirket dışında tam görünürlüğe sahip olmak SOC planlamasının temel unsurudur. Tehdit istihbaratı, mevcut olan ve gelecekte ortaya çıkabilecek tehditlere karşı doğru öngörülerde bulunmak ve koruma sağlamak için iki veri akışını birleştirir, Uyarlanabilir Güvenlik Stratejisinin etkili ve eksiksiz bir şekilde planlanmasına olanak tanır.

Aşağıdakilere Uygundur:

Kaspersky Lab’in dünyadaki en gelişmiş bazı tehditlerin yapısal işleyişini anlaması, kurumsal sektörler için tam entegre ve uyarlanabilir bir güvenlik yaklaşımı sunabilen stratejik bir teknoloji ve hizmet portföyü geliştirmemize olanak tanıdı:

Awards
Kaspersky Hedefli Saldırıdan Koruma Platformu
ICSA Labs: Advanced Threat Defense test (Q1, Q2, Q3, Q4) [Gelişmiş Tehdit Savunması testi (1., 2., 3., 4. Çeyrek)]
Recognition
Kaspersky Threat Management and Defense
Radicati APT Protection Market Quadrant 2019 (APT Koruması Market Quadrant 2019)
Kaspersky Threat Intelligence Services
The Forrester New Wave™: External Threat Intelligence Services, Q3 2018 (Forrester New Wave™: Dış Tehdit İstihbaratı Hizmetleri, 2018 yılı 3. Çeyrek)

Kullanım

 • Tek konsoldan sorunsuz Tespit, Tehdit Analizi, Avlama ve Müdahale çerçevesi

  Kaspersky Anti Targeted Attack platformunun kapsamlı ağ tespiti ile Kaspersky Endpoint Detection and Response’un uç nokta korumasının tek bir arabirimdeki yerel entegrasyonu sayesinde çok sayıda siber güvenlik işlevi izlenebilir ve kontrol edilebilir. Bu, güvenlik ekiplerinin zaman alıcı manuel işler, saatler süren veri toplama işlemleri ve farklı araçlar ile birden çok konsol arasında gidip gelme zorunluluğu olmadan günlük görevleri daha etkili ve verimli bir şekilde gerçekleştirmesine olanak tanır.

 • Tehdit İstihbaratı ile desteklenen Güvenlik Operasyonları Merkezi

  Güvenlik Operasyonları Merkezinin (SOC) rolü, gelişmiş tehditleri algılamakla sınırlı değildir. SOC, hedefli saldırılara karşı savunma konusunda algılama sürecinden müdahale etmeye, güvenlik açıklarını ortadan kaldırmaya ve olası riskleri öngörmeye kadar eksiksiz bir döngü de sunmalıdır. Kaspersky Lab, Threat Management and Defense kapsamında bu döngünün her aşamasında yardımcı olmak üzere sağladığı güvenlik teknolojileri ve hizmetlerinden oluşan eksiksiz bir portföyle SOC'nin etkili çalışmasına olanak tanır.

 • Teknolojiler, hizmetler, eğitim ve destek arasındaki ideal denge

  Kaspersky Threat Management and Defense, güncel ihtiyaçları temel alarak güvenlik ürünleri, uzman eğitimi ve diğer eğitimler ile Olay Müdahalesi, Sürekli İzleme ve Tehdit İstihbaratı Paylaşımı için özel Güvenlik İstihbarat Hizmetlerini güçlü bir yapıda bir araya getirir. İşletmeniz şu anda veya gelecekte hangi bileşenlere ihtiyaç duyarsa duysun, iş girişimi akışınıza uyacak uygun bir çözümümüz vardır.

7/24

Üstün Destek

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky Lab güvenlik kurulumunuzdan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Üstün destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

Risk

Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT'ler) dahil olmak üzere hedefli saldırılar, kuruluşunuz için en tehlikeli riskler arasındadır. Tehditlerin birçoğunu önlemek yeterli değildir. İşletmelerin bir tehlike durumunda tehditler için hızlı bir soruşturma ve müdahale sürecinin uygulandığından, tekrar gerçekleşebilecek girişimlere karşı koruma sağlandığından da emin olması gerekir. Gelişmiş bir siber güvenlik stratejisi olmayan işletmeler sürekli olarak zorluklarla karşılaşmaktadır:

 • Scan

  Net bir olay müdahalesi stratejisi olmadığında, bir güvenlik olayının dolaylı zararları için yapılan masraflar doğrudan zararların maliyetinden bile yüksek olabilir

 • Scan

  Gelişmiş tehditlere karşı mücadelede hiçbir güvenlik ürünü, üst düzey uzmanların verimliliğiyle karşılaştırılamaz

 • Scan

  Görünürlük ve kanıt eksikliği, büyük zararlara neden olabilir

 • Scan

  Gözden kaçırılan tek bir olay bile dijital dönüşüm gerçekleştiren bir işletmeye önemli ölçüde zarar verebilir

 • Scan

  Klasik kontrolleri ve koruma çözümlerini atlatmak için tasarlanan modern ve benzersiz saldırı yöntemleri

 • Scan

  Klasik güvenlik çözümlerine yatırımın kötü bir sonucu

Konuşmayı Başlatalım ve Gerçek Siber Güvenliğin kurumsal güvenlik stratejinizi nasıl bilgilendirebileceği konusunda uzmanlarımızdan biriyle görüşün ve lütfen iletişime geçin.

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir