Kaspersky Lab Web Siteleri Gizlilik İlkesi

Bu gizlilik ilkesi, bldg. 3, 39A, Leningradskoe Shosse, Moskova, 125212, Rusya Federasyonu adresinde mukim AO Kaspersky Lab ile Kaspersky'nin, verileri alan ve bu Gizlilik İlkesi'ne bağlantı veren iştirakleri ("Kaspersky", "Kaspersky Lab" veya "biz") için geçerlidir. Bu Gizlilik İlkesi'ni göstermeyen veya Gizlilik İlkesi'ne bağlantı vermeyen ya da kendi Gizlilik İlkesi bulunan Kaspersky web siteleri için geçerli değildir. Bu Gizlilik İlkesi'ne bağlantı vermediği takdirde Kaspersky Lab ürün ve hizmetleri için de geçerli değildir.

Bu Gizlilik İlkesi'nde web sitelerimizi kullanırken kişisel verilerinizin işlenmesi ve gizliliği konusunda size bilgi verilmektedir. Bir güvenlik uzmanı şirket olarak veri gizliliği ve veri güvenliği bizim için çok önemli. Bu nedenle, gizliliğinize saygı göstermeye, onu korumaya ve kişisel verilerinizi gizli biçimde işlemeye bağlıyız. Bu Gizlilik İlkesi olası yasa düzenlemeleri veya dahili süreçlerimizdeki değişiklikler nedeniyle güncellenebileceğinden bu web sitesini düzenli olarak ziyaret etmenizi öneririz.

Kaspersky Lab Küresel Gizlilik İlkesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayın.

Son güncelleme: 01.12.2017

1. Kişisel veriler ne anlama gelir?

"Kişisel veriler" tanımlanmış veya tanımlanabilir bir gerçek kişiyle ilgili tüm bilgileri ifade eder. Bir doğrudan bağlantıyı kişisel olarak sizinle ilişkilendiremiyorsak (veya en azından bunun için çok fazla zaman ve çaba gerekiyorsa) bu bilgiler kişisel veri değildir.

2. Genel olarak kişisel verileriniz nasıl işlenir?

Genel prensip

Genel olarak web sitemizin içeriğinin çoğu bölümünü herhangi bir kişisel veri sunmaksızın ziyaret edebilir ve okuyabilirsiniz.

İstatistik verileri

İstediğiniz bilgileri web sitelerimizden alma sürecinde sunucularımız, hizmet sunmak ve/veya istatistik ya da güvenlik amacıyla gerekli olan belirli verileri anonim olarak veya sahte isimle depolar. Bu bağlamda, alan adınız veya tarayıcınızın türü gibi genel bilgiler kaydedilir. Bu veriler, kimliğinizle ilgili sonuç çıkarmamızı sağlamaz. Bu anonim veya sahte isimli veriler, istatistiksel değerlendirme sonrasında hemen silinir.

Premium İçerik

Tanıtım belgeleri, Videolar gibi çeşitli içerik öğelerine erişmek için etkinliklere kaydolun veya özel pazarlama materyallerine ulaşın. Bu premium içeriklere ulaşmak ve size diğer içeriklerle ilgili ek bilgiler sunmak için zorunlu veriler olarak e-posta adresiniz ve adınız istenir. Bu veriler, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetler konusunda size ek bilgi sunmak amacıyla konumunuzdan sorumlu Kaspersky bölge ofisimiz tarafından kullanılır. Bu abonelik gönüllüdür ve e-postadaki abonelikten çıkma bağlantısına tıklayarak istediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz. Bu durumda kayıt verileriniz silinir ve bundan sonra tekrar abone olmadıkça Premium İçerik'e erişemezsiniz.

Ücretsiz deneme ürünleri

Ürünlerimizi test etmek isterseniz sizden e-posta adresinizi ve adınızı da isteriz. Bu bilgiler, size etkinleştirme kodunu göndermek ve deneme süresinin bitiş tarihini hatırlatmak amacıyla kullanılır. Deneme süresinin sonundan itibaren en fazla 14 gün içinde tam lisansı satın almanız için son bir hatırlatma ve teklif alabilirsiniz. Deneme kaydı gönüllüdür ve e-postadaki aboneliği iptal et bağlantısına tıklayarak onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. İptal etmeniz üzerine tam lisans satın almaya karar vermediğiniz takdirde bilgileriniz anında silinir.

Bültenler, Ücretsiz Ürün Güncellemeleri ve Özel Teklifler

Bunlar için kaydolup bize adınızı ve e-posta adresinizi verdiyseniz bu verileri, size ürün ve hizmetlerimize yönelik ücretsiz ürün güncellemeleri ve ilginizi çekebilecek özel teklifler hakkında ek bilgi sağlamak için kullanırız. Bu abonelik gönüllüdür ve her e-postada bulunan abonelikten çıkma bağlantısına tıklayarak istediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz. Bu durumda adınız ve e-posta adresiniz silinir ve siz tekrar kaydolmadıkça artık size bu tür e-postalar göndermeyiz. 

İletişim Formları

İletişim ve destek formlarımızı kullanarak bizimle iletişime geçmek isterseniz iletişim bilgilerinizi paylaşmanız istenir (giriş alanları "*" ile işaretlenir). Bu bilgiler, sizinle iletişime geçmek veya istediğiniz bilgileri sunmak amacıyla gerekli olduğu takdirde özel olarak işlenir veya kullanılır. Tüm geçerli veri koruma gereksinimlerine uygun şekilde işleyeceğimiz ek bilgileri ("*" işaretli olmayan veri alanları yoluyla) sunmakta serbestsiniz. Bu veriler, bulunduğunuz konumdan sorumlu olan Kaspersky bölge ekiplerine yönlendirilir. Kaspersky bölge ekipleri, bu verileri sizinle iletişime geçmek için kullanır.

Canlı Web Sohbeti

Canlı Web Sohbeti hizmetimizi kullandığınızda bize sağlayabileceğiniz kişisel verilerinizi yalnızca size bu hizmeti sunmak ve ilgili yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla işleriz. Özellikle:

 • Size hizmeti sunmak amacıyla IP adresiniz, sohbetlerin tarihi ve saati gibi bilgilerin yanı sıra sohbet içerik verileri ile yüklenen dosyalar gibi sohbet oturum verilerini işleriz
 • Ek olarak, hizmet kalitemizi kontrol edip iyileştirmek ve/veya talepleri önceki sohbetlerle karşılaştırarak daha iyi anlamak amacıyla destek ekibimizle yaptığınız sohbetlerin (sohbet geçmişi) ve yüklenen dosyaların içeriklerini işleriz
 • Müşteri destek temsilcisinin hesap bilgilerinizi görmesini sağlamak için e-posta adresinizi, etkinleştirme kodunuzu ve lisans numaranızı işleriz ve size gönderilen sohbetlerinizin içeriklerini alarak talebinizle ilgileniriz

Teknik Destek kullanıcılarına yönelik Yıllık Müşteri Memnuniyeti Anketleri

Kaspersky Lab, hizmet kalitesini iyileştirmek amacıyla Teknik Destek kullanıcılarına yönelik yıllık anket uygulamaktadır. Yıllık Müşteri Memnuniyeti Anketlerini gerçekleştirmek amacıyla aşağıdaki bilgileri alırız:

 • Sizi veritabanımızdaki bir kullanıcı olarak tanımlamamızı ve ankette belirttiğiniz görüşlerinizi kişilerinizle ilişkilendirmemizi sağlayacak olan e-posta adresiniz ve Teknik Destek Ekibimize gönderilen taleplerin geçmişi.
 • Teknik Destek Ekibimize verdiğiniz puanlama ve Kaspersky Lab Teknik Destek tarafından sağlanan hizmetlerin kalitesini iyileştirmek için kullanılacak tavsiyeler.

Yasal Gereklilik

Hükümet kuruluşları, yargı mahkemeleri veya kolluk kuvvetleri tarafından talep edildiği ya da kamunun veya herhangi bir kişinin güvenliğini korumak ya da yasadışı olduğunu düşündüğümüz bir etkinliği engellemek veya durdurmak için yasal olarak gerekli olduğu takdirde kişisel bilgilerinizi ifşa edebileceğimizi lütfen unutmayın.

3. Özel web sitelerindeki kişisel verilerinizi nasıl işleriz?

My Kaspersky, Kaspersky Small Office Security Management Console, Kaspersky Business Hub, Anti-Theft Web Management ve Protect a Friend, topluca "Portal"

Hesap Kaydı

Portal'ı kullanabilmeniz ve Portal'ın işlevlerinin tümüne erişebilmeniz için kişisel bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunun için bize e-posta adresinizi (kullanıcı adınız olacak) ve bir parola sağlamanız gerekir. Bilgilerinizin işlenmesini veya başka amaçlarla (örn. e-posta yoluyla Kaspersky Lab ürün ve hizmetleri hakkında yararlı haberler almak için) kullanılmasını açıkça tercih etmediğiniz takdirde bu bilgileri yalnızca size Portal hizmetlerini sunmak amacıyla işler ve kullanırız.

Facebook kimlik bilgilerinizi kullanarak My Kaspersky'de oturum açmak istiyorsanız hesabınızı bir Facebook hesabına bağlayın.

Kişisel verilerin işlenmesi hakkında daha fazla bilgi için lütfen Facebook Veri Politikası sayfasını ziyaret edin.

Hesap Ayarları ve Satın Almalar

"Hesap Ayarları" işlevini kullanarak hesap verilerinizi, parolanızı ve tercihlerinizi inceleyebilir, güncelleyebilir veya düzeltebilir ve hatta dilediğiniz zaman hesabınızı silebilirsiniz. Ayrıca, web mağazası sağlayıcımızdan yapmış olduğunuz alışverişlerin geçmişini de inceleyebilirsiniz.

Hesap Ayarları'nda ek Kaspersky Lab ürün ve hizmetlerini kolayca satın almak için bir banka kartını da hesabınıza bağlayabilirsiniz. Bu seçeneği etkinleştirirseniz web mağazası sağlayıcımız, banka kartı verilerinizi hesabınıza bağlar ve bu bilgileri gelecek siparişler için saklar. Kaspersky Lab, web mağazası sağlayıcı hesabınıza özel bir bağlantı oluşturur ve tarafınızdan her gerçekleştirildiğinde sizin adınıza sipariş verir. Ayrıca web mağazası sağlayıcımız bize banka kartınızın son kullanma tarihi ve banka kartı numaranızın son 4 rakamı hakkındaki bilgileri verir. Ancak, web mağazası sağlayıcımız tarafından saklanan diğer kredi kartı verilerinize erişemeyiz. Hesabınıza bağlantı yalnızca dahili bir Kullanıcı Kimliği ve parola kombinasyonu ile teknik olarak gerçekleştirilir. Bu kimlik bilgileri bize banka kartınıza veya web mağazası sağlayıcımız tarafından saklanan diğer kişisel verilerinize erişim hakkı vermez. Dahili Kullanıcı Kimliği, web mağazası üzerinden yaptığınız siparişleri başlatmak için kullanılır.

Cihazlar

Kayıt işleminden sonra Kaspersky Lab ürünlerini kullanarak koruduğunuz tüm cihazlarınızı yönetebilirsiniz. Örneğin, çalınan veya kaybolan cihazlarınızı koruma altına alabilir, her bir cihazdaki Kaspersky Lab ürünlerinin durumunu kolayca kontrol edebilir veya mevcut sorunları giderebilirsiniz. Bunun için bu cihazlara "Cihazlar" işlevini kullanarak bağlanmanız gerekir. Bu durumda kesinlikle Portal hesabınız ve bağlandığınız cihazlar arasında bir bağlantı kurulması gerekir. Bu özellik, başka amaçlarla kullanma seçeneğini açıkça belirtmediğiniz sürece size elbette yalnızca "Cihazlar" yönetim hizmetlerini sağlamak amacıyla kullanılır.

Lisanslar

Her bir ürün için geçerli etkinleştirme kodlarınızı ekleyip lisansı lisansın kullanıldığı cihaza bağlarsanız "Lisanslar" işlevini kullanarak tüm Kaspersky Lab ürün lisanslarınızı yönetebilirsiniz. Ayrıca, size süresi sona eren lisansların otomatik olarak hatırlatılmasını veya otomatik yenileme işlevini kullanmayı seçebilirsiniz. Hatırlatmalar, yalnızca açıkça seçtiğiniz takdirde e-posta yoluyla tarafınıza gönderilir.

Ev ve küçük ölçekli işletme ürünlerinin kullanıcılarına yönelik destek (My Kaspersky portalı aracılığıyla)

Destek hizmetlerini kullanarak Teknik Destek veya Virus Lab ekibimizden destek talep etmeniz durumunda sizden, kayıt/lisans numaranız, e-posta adresiniz ile sorununuzun ilişkili olduğu ürün, bilgisayar donanımınız, yazılımınız ve karşılaştığınız sorunun yapısı hakkındaki bilgiler gibi size bu desteği sunmamızı sağlamak için gerekli olan bilgileri isteriz. Ayrıca, bu amaçla "yükleme" işlevi aracılığıyla sorun yaşadığınız dosyaları bize göndermeniz de yararlı ve hatta gerekli olabilir. Bunlar; dosya adları, meta veriler veya bir kişinin kimliğiyle bağlantılı olan içerikler gibi kişisel verileri içerebilir. Dosya yüklemeyi istemek veya istememek elbette her zaman tercihinize bağlıdır.

Kaspersky Motorsport Web Sitesi

Paddock

Paddock için kaydolduğunuzda adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi ve seçtiğiniz kullanıcı adını/parolayı işleyip size kaydınızı onaylamak için bir e-posta göndeririz.

Oturum açtıktan sonra kişisel tercihlerinizi ayarlayabilir ve diğer kullanıcılara yorum bırakabilirsiniz. Bu yorumlar, sistemimiz tarafından uygun görüldüğü sürece diğer kullanıcılar tarafından görülür ve kullanıcı adınız yorumunuzla birlikte doğrudan görüntülenir. Diğer Paddock kullanıcılarının yararı için yorum ayrıcalıklarını kendi takdirimize bağlı olarak askıya alma hakkını saklı tutarız.

Dilediğiniz zaman Paddock hesabınızı silebilirsiniz. Hesabınızı sildiğiniz takdirde kişisel bilgilerinizi 24 saat içinde kayıtlarımızdan sileriz.

Yeni bir işlevsellik eklendiğinde sizi haberdar etmek, Paddock'un yarışlardan önce ne zaman açık olduğunu bildirmek için ve zaman zaman uygun gördüğümüz ilgili ürünler ile ilgili olarak size e-postalar göndeririz.

Bizimle İletişime Geçin

Bilgilerinizi web sitesinin bu bölümüne girdiğinizde size aboneliğinizi onaylamak için bir e-posta göndeririz. Aboneliğiniz onaylandıktan sonra sizi Kaspersky Motorsport ile ilgili en son haberler hakkında bilgilendirmek için tarafınıza düzenli olarak e-posta göndeririz. Her bir e-posta içinde bulunan ilgili bağlantıları kullanarak bilgilerinizi değiştirebilir ve dilediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Bilgilerinizi web sitesinin bu bölümüne girdiğinizde size sorunuzu aldığımızı doğrulamak için bir e-posta göndeririz. Bu formdaki kişisel bilgilerinizi yalnızca size sorunuz hakkında yanıt vermek için kullanırız.

Kaspersky Endpoint Security Cloud

Hesap Kaydı

Kaspersky Endpoint Security Cloud'u kullanabilmeniz ve bu hizmetin işlevlerinin tümüne erişebilmeniz için kişisel bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunun için bize e-posta adresinizi (kullanıcı adınız olacak) ve bir parola sağlamanız gerekir. Bilgilerinizin işlenmesini veya başka amaçlarla (örn. e-posta yoluyla Kaspersky Lab ürün ve hizmetleri hakkında yararlı haberler almak için) kullanılmasını açıkça tercih etmediğiniz takdirde bu bilgileri yalnızca size Kaspersky Endpoint Security Cloud hizmetlerini sunmak amacıyla işler ve kullanırız.

Hesap Ayarları

"Hesap Ayarları" işlevini kullanarak hesap verilerinizi, parolanızı ve tercihlerinizi inceleyebilir, güncelleyebilir veya düzeltebilir ve hatta dilediğiniz zaman hesabınızı silebilirsiniz.

Cihazlar

Kayıt işleminden sonra Kaspersky Endpoint Security Cloud'da bulunan Kaspersky Lab ürünlerini kullanarak koruma altına aldığınız tüm cihazları yönetebilirsiniz. Örneğin, çalınan veya kaybolan cihazlarınızı koruma altına alabilir, her bir cihazdaki Kaspersky Lab ürünlerinin durumunu kolayca kontrol edebilir veya mevcut sorunları giderebilirsiniz. Bunun için bu cihazlara Kaspersky Endpoint Security Cloud işlevselliğini kullanarak bağlanmanız gerekir. Bu durumda kesinlikle hesabınız ve bağlandığınız cihazlar arasında bir bağlantı kurulması gerekir. Kaspersky Endpoint Security Cloud hizmetlerinin kullanımına yönelik ilgili mevzuata uymak amacıyla Kaspersky Endpoint Security Cloud aracılığıyla cihazlarınızı yönetmeye başlamadan önce tüm gerekli adımları atmanız gerekir. Ek olarak, Kaspersky Endpoint Security Cloud işlevselliğinin ayarlarını kullanım senaryonuza uygun olarak gerektiği şekilde yapmanız gerekir. Ayrıntılar için lütfen çevrimiçi belgelerimize bakın.

Yönetilen cihazlar, Kaspersky Endpoint Security Cloud'un çalışmasını sağlamak için Administration Server'a veri aktarır. Kaspersky Endpoint Security Cloud tarafından yönetilen cihazlar hakkında toplanan veri listesi için lütfen "Veri sağlama hakkında" başlıklı bölüme bakın.

Kaspersky Security for Microsoft Office 365

Hesap Kaydı

Kaspersky Security for Microsoft Office 365'i kullanabilmeniz ve bu ürünün işlevlerinin tümüne erişebilmeniz için kişisel bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunun için bize e-posta adresinizi, şirket adınızı ve parolanızı sağlamanız gerekir. Bir Kaspersky Endpoint Security Cloud hesabını kullanabilirsiniz. Bilgilerinizin işlenmesini veya başka amaçlarla (örn. e-posta yoluyla Kaspersky Lab ürün ve hizmetleri hakkında yararlı haberler almak için) kullanılmasını açıkça tercih etmediğiniz sürece bu bilgileri yalnızca size Kaspersky Security for Microsoft Office 365 hizmetini sunmak amacıyla işler ve kullanırız. Kayıt işlemi sırasında belirtilen e-posta adresi; sizi hizmetin ne zaman kullanılamayacağı, deneme süresinin ne zaman sona erdiği veya güncellemelerin ne zaman yayımlandığı hakkında bilgilendirmek de dahil olmak üzere Kaspersky Security for Microsoft Office 365 hizmetinin sağlanmasına ilişkin bildirimler için kullanılır.

Hesap ayarları

"Hesap Ayarları" işlevini kullanarak hesap verilerinizi, parolanızı ve tercihlerinizi inceleyebilir, güncelleyebilir veya düzeltebilir ve hatta dilediğiniz zaman hesabınızı silebilirsiniz.

Hizmeti yapılandırma

Kaspersky Security for Microsoft Office 365 hizmeti, Exchange Online'a erişim gerektiren Office 365'e doğrudan entegre edilmiştir.

Otomatik yapılandırmayı seçerseniz hizmet sizden Küresel Yönetici kimlik bilgilerinizi ister. Hizmet, formlardaki bu verileri kaydetmez ancak bunun yerine bu verileri yalnızca ilk yapılandırma ve e-posta korumasına yönelik özel bir hesap oluşturma işlemleri için kullanır.

Manuel yapılandırmayı seçerseniz Küresel Yönetici kimlik bilgileri istenmez ve e-posta korumasına yönelik özel hesap, yönetici tarafından manuel olarak oluşturulur.

Hizmetin çalışması

Kaspersky Security for Microsoft Office 365 hizmeti, çalışırken mesajları ve taranması gereken diğer nesneleri (toplantılar, görevler vb.) alır ve bunlar, koruma ayarlarına göre işlenir. Kaspersky Security for Microsoft Office 365, altyapısında tarama gerektiren mesajları veya nesneleri kaydetmez.

Kaspersky Security for Microsoft Office 365 hizmeti tarafından erişilebilecek verilerin listesinin yanı sıra hizmetin çalışması sırasında toplanan veriler de "Veri sağlama hakkında" başlıklı belgeler bölümünde sunulur.

Destek

Teknik destek hizmetlerini kullanarak Teknik Destek veya Virus Lab ekibimizden destek talep etmeniz durumunda sizden, kayıt/lisans numaranız, e-posta adresiniz, sorununuzla ilişkili ürün ve hizmet verileri, bilgisayar donanım ve yazılımınız ile karşılaştığınız sorunun yapısı hakkındaki bilgiler gibi size yardımcı olabilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz bilgileri isteriz. Ayrıca, bu amaçla Şirket Hesabı "yükleme" işlevi aracılığıyla sorun yaşadığınız dosyaları bize göndermeniz de yararlı ve hatta gerekli olabilir. Bunlar; kullanıcıya özgü veya başka şekilde kimlik tanıtıcı dosya adlarını, meta verileri veya içerikleri gibi kişisel bilgileri içerebilir. Dosya yüklemeyi istemek veya istememek elbette her zaman tercihinize bağlıdır.

Kaspersky Lab VirusDesk

Kaspersky VirusDesk, dosyalarda ve URL'lerde virüs taraması yapmak, size tarama sonuçlarını sağlamak, algılama yöntemlerimizi sizin yararınıza iyileştirmemize yardımcı olmak ve aynı zamanda size aşağıdaki özelliklere sahip olabilecek dosyalar veya URL'ler hakkında ek bilgiler sağlamak üzere tasarlanan bir web sayfasıdır:

 1. a) kötü amaçlı ancak Kaspersky Lab'in antivirüs yazılımının algılamadığı ve/veya kötü amaçlı ("Virüslü") olarak derecelendirmediği ya da
 2. B) temiz ancak Kaspersky Lab'in antivirüs yazılımının yanlışlıkla kötü amaçlı olarak derecelendirdiği ("Yanlış Alarm") dosyalar veya URL'ler.

Bu amaçla Kaspersky VirusDesk, sunucularımıza bir dosya (maksimum 50 MB boyutunda) yüklemenizi veya bize bir URL adresi temin ederek bilinen olası kötü amaçlı yazılım yayılması olup olmadığını kontrol ettirmemizi ve Kaspersky Anti-Virus Lab'deki uzmanlarımızın bu bağlamda içeriğe yönelik ek taramalar ve analizler gerçekleştirmesini sağlar.

Kaspersky Lab'de kişisel bilgilerinizi koruma isteğinize saygı gösterilir. Bu nedenle, yalnızca Kaspersky VirusDesk'in tam ölçekli çalışması için gerekli olan kişisel bilgileri toplayıp kullanırız.

Kişisel verileri verip vermemek ile ilgili tüm kararlar size aittir. Ancak istenen bilgileri vermek istemediğiniz takdirde Kaspersky VirusDesk'i kullanamayabileceğinizi lütfen unutmayın. Örneğin, tarama için yüklemek istediğiniz bir dosyanın kişisel veri içermesi durumunda verilerin bizimle paylaşılmasını isteyip istemediğinizi ve verilerin bizimle paylaşılmasına izin verilip verilmeyeceğini değerlendirip belirlemek yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır. Kaspersky Lab olarak bu tür verileri yalnızca olası kötü amaçlı yazılım yayılmasına karşı tarayıp analiz etmek amacıyla kullanırız ancak bu verileri ilk etapta bizimle paylaşma hakkınız konusunda sorumluluk alamayız.

Bize verdiğiniz bilgilere yönelik olası kötü amaçlı yazılım yayılması ile ilgili geribildirim almak isterseniz "Kontrol sonuçlarını e-posta yoluyla almak istiyorum" seçeneğine tıklayıp e-posta adresinizi girebilirsiniz. E-posta adresinizi size bu tür sonuçları sağlamak ve size önceki taleplerinize bağlı olarak müşteri destek hizmetleri sunmak amacıyla kullanırız.

Kaspersky Şirket Hesabı

Hesap kaydı

Şirket Hesabı kullanabilmek ve bu hesabın özelliklerinin tümüne erişebilmek için şunları oluşturmanız gerekir:

 • kişisel hesap
 • çalışma arkadaşlarınız daha önce oluşturmadıysa şirketiniz için bir hesap

Bunun için kurumsal e-posta adresinizi (kullanıcı adınız olacak), parolanızı, adınızı ve soyadınızı, şirket adınız ile ülkenizi ve şirketinizin Kaspersky Lab uygulamalarını kullanmaya yönelik lisansını sağlamanız gerekir. Bu bilgilerin başka amaçlarla işlenip kullanılmasını açıkça seçmediğiniz sürece bu bilgileri yalnızca Şirket Hesabı hizmetlerini ve teknik destek sağlamak için işleyip kullanırız. Kayıt işleminden sonra kişisel hesabınız şirket hesabınıza bağlanır.

Şirketinizin hesabı daha önce oluşturulmuşsa kayıt bilgileriniz (ad ve soyad ile kurumsal e-posta adresi) şirketinizin Şirket Hesabı Yöneticisi'ne gönderilir. Şirketi kaydeden ve kişisel bir hesap için kaydolan ilk şirket çalışanı, genellikle Yönetici olarak atanır.

Hesap ayarları

"Hesabım" sekmesinden dilediğiniz zaman hesap bilgilerinizi ve parolanızı görüntüleyebilir, güncelleyebilir ve hatta hesabınızı silebilirsiniz. Hesabınız silindikten sonra verileriniz, müşteri hizmetlerini iyileştirmek amacıyla Kaspersky Lab tarafından saklanır ancak bu hesabı kullanarak Şirket Hesabı'na erişiminiz engellenir.

Şirketinizin Şirket Hesabı Yöneticisi, hesap ayarlarınızı değiştirebilir ve parolanızı sıfırlayabilir.

Şirketinizin Şirket Hesabı Yöneticisi iseniz tüm çalışma arkadaşlarınızın kişisel hesaplarını düzenleme ve şirketin hesabını tamamen engelleme hakkına sahip olursunuz (çalışanların kişisel hesapları sistemde kalmaya devam eder).

Lisanslar

Şirket Hesabı'nızın "Lisanslar" sekmesinden şirket lisanslarınızı (etkinleştirme kodları veya her bir ürün için anahtar dosyaları) Kaspersky Lab ürünlerine ekleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Kayıt işlemi sırasında sağlanan lisans, şirketinizin Şirket Hesabı'na otomatik olarak eklenir.

Anahtar dosyaları, Şirket Hesabı'nda fiziksel olarak saklanmaz. Sistem, yalnızca şirket lisansınız hakkındaki bir kaydı saklar.

Şirketinizin Şirket Hesabı'na bağlı bir kişisel hesabı olan her şirket çalışanı, lisans listesine erişim hakkına sahiptir.

Şirket Hesabı Yöneticiniz, şirketinizin lisanslarını listeden silerek kaldırabilir.

Sözleşmeler

Şirketiniz ek müşteri destek hizmetleri satın alırsa satın alma işlemi kaydedildikten sonra "Sözleşmeler" sekmesinden satın alınan hizmetlerin listesini görüntüleyebilirsiniz.

Sözleşme listesi, satın alma işlemi sırasında ücretli hizmeti kullanmaya yetkili olarak atanan şirket çalışanlarına sunulur. Bu kişiler, sözleşmenin bitiş tarihi hakkında otomatik olarak bildirim alırlar.

Müşteri destek talepleri

Destek için Müşteri Destek veya Anti-Virus Lab ekibi ile Şirket Hesabı üzerinden iletişime geçtiğinizde sizden, size destek sağlamak için ihtiyacımız olan bilgileri göndermenizi isteyebiliriz. Örneğin, bu bilgiler arasında talebinizle ilişkili ürün, bilgisayar donanımı, şirket ağınız, yazılımlarınız ve karşılaştığınız sorunun yapısı hakkındaki bilgiler bulunabilir. Ayrıca, sorun yaşadığınız dosyaları ya da bilgisayar veya ağ yapılandırmanızı tanımlayan dosyaları bize göndermeniz yararlı ve hatta gerekli olabilir. Bu işlemi talep formundaki "Dosya ekle" seçeneğini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu dosyalar, kullanıcıya özgü veya başka şekilde kimlik tanıtıcı dosya adlarını, meta verileri veya içerikleri içerebilir. Bu dosyaları yükleyip yüklememek her zaman sizin tercihinize bağlıdır. Dosya yüklemek isterseniz lütfen önce dosya yükleme sayfasında bulunan Veri sağlama düzenlememizi okuyup kabul edin.

Talebiniz için doğru müşteri destek departmanını seçmek için şirket lisanslarınız, ülkeniz ve muhtemelen Şirket Hesabı'nızda seçilen arabirim dili hakkındaki bilgileri kullanırız.

Şirket Hesabı Yöneticiniz ilgili ayarları manuel olarak değiştirirse çalışma arkadaşlarınız, taleplerinize erişebilir (Yönetici, talepleri otomatik olarak görüntüleyebilir). Taleplere erişim, zamanla sınırlı değildir ancak yüklediğiniz dosyalar, talebiniz kapatıldıktan altı ay sonra silinebilir.

Kaspersky Lab İş Ortağı Portalı

Sipariş verirken, bir ürünü kaydettirirken, hizmet talebinde bulunurken, bir anketi yanıtlarken, bir yarışmaya katılırken ve bizimle iletişim kurarken veya web sitemizdeki diğer bazı etkinliklere katılırken kişisel bilgileriniz istenir. Örneğin:

 • Bize çevrimiçi bir sipariş gönderdiğinizde işlemin tamamlanabilmesi için adınız, adresiniz ve kredi kartı numaranız gibi bilgileriniz istenir.
 • E-posta veya telefonla teknik destek almak istediğinizde işlemin tamamlanabilmesi için kayıt/lisans numaranız, bilgisayar donanımınız ve yazılımlarınız ile ilgili bilgiler ve karşılaştığınız sorunun niteliği gibi bilgiler istenir.

Kişisel bilgilerin verilmesini gerektiren bir etkinliği sürdürme ya da sürdürmeme kararı tamamen size aittir. Ancak istenen bilgileri vermediğiniz takdirde işlemi tamamlayamayabileceğinizi lütfen unutmayın.

Kişisel bilgiler aşağıdaki amaçlarla kullanılır:

 • Sizlere virüs uyarıları, ürün yükseltmeleri, yeni ürünler ve hizmetler hakkında bilgi verme, bültenler, bilgilendirici e-postalar ve geleceğe yönelik ürün fikirleri veya geliştirmelerle ilgili araştırmalar sunma
 • Sizinle ilgili içerikler oluşturmamıza yardımcı olma
 • Size ilgilenebileceğiniz Kaspersky'ye özgü özel teklifler sunma
 • İhtiyaçlarınızı karşılayacak daha iyi ürünler ve hizmetler oluşturmamıza yardımcı olma
 • Ürün satın almanızı ve indirmenizi, hizmetlere erişmenizi veya seçtiğiniz diğer etkinliklere katılmanızı sağlama
 • Sizin için önemli olan yazılım, hizmet veya ürün bilgilerini hızlı bulmanıza yardımcı olma

Kaspersky Lab, bizim adımıza hizmet sağlaması için harici tedarikçilerin hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bu hizmetler ürünlerin dağıtılması, teknik destek sağlama veya sipariş işlemlerinin yürütülmesi için kullanılabilir. Tedarikçilerimiz, müşterilerimizin kişisel bilgilerini güvenli bir şekilde kesinlikle gizli tutmak ve kişisel bilgileri yalnızca Kaspersky Lab adına kullanmak zorundadır. Kişisel bilgiler, başka hiçbir amaçla kullanılamaz.

4. Kaspersky'nin veri korumasına ilişkin ilkeleri

Web sitelerimiz, esas olarak kişisel verilerin işlenmesini minimum seviye ile sınırlandıracak şekilde tasarlanmıştır. Belirli durumlarda geçerli yasal gereksinimler nedeniyle kişisel verilerinizi üçüncü taraflara aktarmakla yükümlüyüz. Bir suçtan veya web sitemizin kötüye kullanıldığından şüphelenmek için bir neden olduğu durumlar buna örnektir.

Belirli hizmetler için harici servis sağlayıcıları kullanabiliriz. Bu tür harici servis sağlayıcıların kişisel verilere erişmesi gerektiği ölçüde, böyle bir erişimin ilgili hizmet için gerekli olan miktarla sınırlandırıldığından emin oluruz. Ayrıca, bu tür harici servis sağlayıcıların elbette tüm geçerli veri koruma yönetmeliklerine uyacağını belirtmesi gerekir.

5. Tanımlama bilgileri veya sosyal eklentiler kullanıyor muyuz?

Farklı "tanımlama bilgisi" türleri kullanıyoruz (cihazınıza yerleştirilen küçük metin dosyaları):

 • Kullanıcı girişi tanımlama bilgileri
 • Kimlik doğrulama tanımlama bilgileri
 • Üçüncü taraf reklam tanımlama bilgileri
 • Birinci taraf analiz tanımlama bilgileri
 • Sosyal eklenti izleme tanımlama bilgileri

Tarayıcınızın ayarlarını tanımlama bilgilerinin engelleneceği veya sisteminizin bir web sitesi tanımlama bilgisi yerleştirmek istediğinde sizi bilgilendireceği şekilde ayarlayabilirsiniz. Ancak, tanımlama bilgilerinin engellenmesinin artık web sitesi işlevlerimizin tümünü kullanamamanıza neden olabileceğini lütfen unutmayın.

Ayrıca, farklı "sosyal eklenti" türleri kullanıyoruz.

Bkz. web sitelerimize eklenen tanımlama bilgilerinin listesi ve kullandığımız sosyal eklentilerin açıklandığı tablo.

6. İş ortaklarına ve bağlantılara ilişkin veri koruması

Web sitelerimiz özellikle web mağazası sağlayıcımız Digital River gibi iş ilişkileri yürüttüğümüz şirketlerin birden fazla bağlantısını içerir. İş ortaklarımızın web sitelerinin kullanımına ilişkin veri koruma gereksinimlerinden hiçbir şekilde sorumlu değiliz. Bu web sitelerini ziyaret ederken veri korumasıyla ilgili bilgiler için lütfen söz konusu şirketlerin web sitesi gizlilik ilkelerine bakın.

8. Kişisel verilerinizi nasıl koruyoruz?

Aldığımız kişisel veriler, özel olarak korunan sunucularda saklanır. Erişim, web sitelerimizi yönetmek veya özellikle teknik destek bağlamında bunların işlevselliğini sağlamak için erişime ihtiyaç duyan sınırlı sayıda yetkili kişiyle sınırlıdır. Bize gönderilen kişisel bilgileri yetkisiz erişime karşı korumak için sektör standardı olan idari, fiziksel ve elektronik önlemleri uyguluyoruz. Güvenli Yuva Katmanı (SSL) teknolojisini kullanarak tüm kişisel bilgilerin aktarımını şifreliyor ve bu bilgileri yalnızca güvenli veri merkezlerinde saklıyoruz.

9. Kişisel verileriniz konusundaki haklarınız nelerdir?

Hesabınızda oturum açarak profilinize erişebilir ve profili değiştirebilirsiniz.

İsteğiniz üzerine sizinle ilgili hangi kişisel verileri ne amaçla topladığımız konusunda sizi bilgilendireceğiz. Sadece doğru ve geçerli verileri toplamaya dönük çabalarımıza rağmen sizinle ilgili yanlış verilerin depolanmış olması halinde bu veriler, tespit edildiğinde veya isteğiniz üzerine derhal düzeltilir.

Bu gibi durumlarda lütfen bizimle iletişime geçin.

Kişisel verilerinizi silmek veya kişisel verilerinizin işlenmesi için verdiğiniz onayı iptal etmek isterseniz lütfen bizimle aynı şekilde iletişime geçin. Ayrıca, bu ayarı profilinizden onaylayarak veya ilgili özel web sitelerinde sunulan belirli işlevleri kullanarak hesap bilgilerinizi de silebilirsiniz.

Teknik veya yasal nedenlerden ötürü verilerinizin silinmesi mümkün değilse bunun yerine ilgili veriler engellenir.

10. Bizimle nasıl iletişime geçebilirsiniz?

Web sitelerimizi kullanımınızla bağlantılı olarak işlenen kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin sorularınız veya önerileriniz varsa lütfen bizimle iletişime geçin.