Ana içeriğe atlayın
SEKTÖR

Finansal Hizmetlerde Siber Güvenlik

Finansal motivasyonlu siber suçları tahmin etme, önleme ve bunlara yanıt verme yoluyla güvenlik düzeylerini artırma

Finans Sektörü için Gelişmiş Çok Katmanlı Koruma Oluşturma

Dijitalleşme, siber güvenlik verimliliğine zarar vermemelidir

Gerçek para ve sürekli olarak yapılan işlemlerin cazibesi, finansal hizmetleri en tehlikeli siber suçluların bazıları için birincil hedef haline getirir. Dolandırıcılık teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte siber suçluların odak noktasının artık "kolay lokma" müşteriler değil, hizmet tedarikçileri tarafından bizzat sağlanan, daha zorlu ancak daha kazançlı hedefler olduğu açıkça görülüyor. Kaspersky'in çok katmanlı yaklaşımı, finansal hizmet tedarikçilerinin uyarlanabilir güvenlik stratejileri uygulamalarına yardımcı olur.
Sistemler artık birbirlerine bağlıdır ve mobil cihazlar, hem uzaktan erişim hem de veri paylaşımı için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu dijitalleşme, finans kuruluşlarını giderek hem genel hem de hedefli saldırılara açık hale getirir.

Finans organizasyonları için uyarlanabilir güvenlik

Kaspersky, sistemlerini ve verilerini gelişmiş tehditler ve hedefli saldırılara karşı koruyan, dünya lideri güvenlik istihbaratıyla desteklenen güvenlik stratejilerini uyarlamak için işletmelere yardımcı olma konusunda öncüdür. Sizin kuruluşunuz gibi kuruluşlara riskleri azaltma, saldırıları erken aşamalarda tespit etme, canlı saldırılarla başa çıkma ve gelecekteki saldırılara karşı korumayı geliştirme konularında yardımcı oluyoruz:

Hedefli saldırı algılaması

Gelişmiş tehditler ve hedefli saldırılar için kapsamlı birden çok vektör algılaması ve risk hafifletme

Uç nokta, ATM ve POS sistemleri güvenliği

Gömülü Sistemler, ATM'ler ve Satış Noktası cihazları için özel olarak tasarlanmış hepsi bir arada güvenlik

Hibrit Bulut Güvenliği

Hibrit bulutunuz için geliştirilmiş sınırsız güvenlik

İzole edilmiş ağlar için tehdit istihbaratı

Siber tehditlere ilişkin içerik ve eyleme geçirilebilir öneriler dahil, delile dayalı bilgi birikimi

Kullanım

 • İş Sürekliliği ve Hizmet Kullanılabilirliğinin Sürdürülmesi

  Siber riski hafifletme ve gelişmiş istihbarat, işletmenizin müşterilere çok daha çeşitli hizmetleri güvenle sunmanın yanı sıra mevcut ürünlerinizi de güvende tutması anlamına gelir. Dolandırıcılığı önleme ve Gelişmiş Kalıcı Tehditleri başarıyla tespit etme gibi teknolojilerle karşı karşıya kalan birçok siber suçlu, odak noktalarını daha az ve daha yüzeysel bir şekilde korunan hedeflere çevirmeyi tercih ediyor. Basitçe söylemek gerekirse saldırmaya değmeyecek kadar güvenli oluyorsunuz.

 • "Canlı" Saldırıları Daha Hızlı Tespit Edin

  Hedefli Saldırılar, hızla büyüyen küresel bir güvenlik sorunudur ve bu saldırıların ilk hedefi finans sektörüdür. Saldırı altında olduğunuzu ne kadar erken öğrenirseniz devam eden hasara karşı o kadar çabuk önlem alabilirsiniz. Bu nedenle size sadece önleyici güvenlik değil, aynı zamanda sistemlerinize gerçekleştirilen "canlı" saldırıları tespit etmek için tasarlanan yenilikçi bir algılama sunuyoruz. Uyarlanabilir güvenlik stratejisinin parçası olarak, Kaspersky Hedefli Saldırıdan Koruma Platformu, geleneksel, önleme odaklı güvenliğin çok ötesinde gelişmiş algılama sağlar.

 • Uyarlanabilir Güvenlik Çerçevesi

  Bir olayın ciddi sonuçlar doğurmadan engellenmesi için Tahmin ve Engelleme süreci birlikte işler. Algılama ve Tepki Verme sürecinde ise oluşan ciddi sonuçlar keşfedilir ve düzeltilir. Bu paradigmada birbirini takip eden her aşama, kendinden önceki aşamadan daha fazla kaynak kullanımı gerektirir.

  Genellikle güvenliğe ayrılan bütçe, aslında gereken miktarda değil, uygun görülen kadardır. Güvenliğe yüksek öncelik verilmeli ve önemli ölçüde yatırım yapılarak başarılı bir dağıtım ve güçlü bir toparlanma süresi hedefi sağlanmalıdır.

7/24

Üstün Destek

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky güvenlik kurulumunuzdan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Üstün destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

Tanıtım Metinleri

Küresel olarak tanınan siber güvenlik uzmanlarımızın düşünce liderliğinden daha fazla bilgi edinin

Risk

Siber saldırılar, finansal hizmetler sektöründe karşılaşılan en tehlikeli iş riskleri arasındadır. Ancak riskler ve siber suçluların benimsediği teknikler sürekli olarak gelişmeye devam etse de çoğu işletme, günümüzdeki ve gelecekteki tehlikelerden korunmak için etkinliğini yitirmiş güvenlik teknolojilerine güveniyor:

 • Şu anda sisteminizde hedefli saldırılar yürütülüyor olabilir

 • İçeriden kişilerin kötü amaçlı yazılım etkinliği sık görülen bir durumdur

 • Veri Merkezi saldırıları çok büyük hasarlara yol açabilir

 • Fidye yazılımı saldırıları kritik verilerinizi ve cihazlarınızı kilitleyebilir

 • Gizli verilerin kaybı yalnızca parasal kayba neden olmaz

 • Uyum ve yönetmelik gereklilikleri eksiksiz olarak yerine getirilmelidir

İlgili Çözümler

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir