Kaspersky Endpoint Security for Windows (İş istasyonları ve dosya sunucuları için)

Kaspersky Endpoint Security for Windows, çok katmanlı güvenlik, şifreleme, güçlü kontrol araçları ve merkezi yönetimi bir araya getirip iş akışını minimum düzeyde sekteye uğratarak, tüm siber tehditlere karşı güvenilir koruma ve optimize edilmiş performans sunar.Kaspersky analiz ekibi, her gün 300.000'den fazla benzersiz kötü amaçlı yazılım tespit ediyor. Hedefli saldırılar ve kötü amaçlı yazılım kampanyaları, işletim sistemleri ve uygulamalarda güvenlik açıklıklarından faydalanılması, kimlik avı ve fidye yazılımı saldırıları gittikçe artıyor. Sektör öncüsü güvenlik teknolojileri, uç nokta kontrolleri ve veri şifrelemeyi tek bir entegre çözümde bir araya getiren Kaspersky Endpoint Security for Windows, işletmenizi bilinen kötü amaçlı yazılıma ve gelişmiş tehditlere karşı korur. Büyük veri tehdit istihbaratı, otomatik öğrenme ve insan uzmanlığını bir araya getiren benzersiz HuMachine™ yaklaşımımız, kullanıcılarınıza veya BT sistemlerinize minimum aksaklık sağlayarak Windows tabanlı uç noktalarınızı, cihazlarınızı ve sunucularınızı korur.

Kaspersky Endpoint Security for Business'ta yer alan, özelliklerle dolu uygulama Kaspersky Endpoint Security for Windows:

 • En değerli iş varlıklarınız olan verilerinizi ve iş süreçlerinin sürekliliğini korur
 • Güvenilir, performans açısından optimize edilmiş güvenlik ve kaynaklarda minimum etki ile son kullanıcıya kolaylık sağlar
 • Kaspersky Endpoint Security for Business'ın diğer güvenlik bileşenleriyle aynı konsoldan kolaylıkla dağıtılarak ve yönetilerek iş verimliliği sağlar.
 • Çok katmanlı koruma, en üst düzey kullanıcı verimliliği

  Kaspersky Endpoint Security for Windows, işletmenizin karşı karşıya kaldığı her türlü tehdide karşı çok katmanlı koruma sağlar. Proaktif güvenlik teknolojilerimiz tehditlerin uç noktalara ulaşma şansını en aza indirir ve uç noktalara ulaşan tehditleri güvenilir bir şekilde tanımlayarak engeller. Bulut tabanlı tehdit istihbaratı, minimum hatalı pozitif sonuç ile büyümekte olan tehditlere hızlı yanıt verilmesine olanak tanıyarak kesintisiz iş akışı sağlar.

  • Yeni nesil teknolojiler sunma

   Kaspersky Lab'in benzersiz HuMachine™ yaklaşımı, büyük veri tehdit istihbaratı, otomatik öğrenme ve insan uzmanlığını bir araya getirir. Birlikte çalışarak, her bir unsurun gücü, daha yüksek koruma seviyeleri sunmak üzere en üst düzeye çıkarılmıştır.

  • Bulut destekli tehdit istihbaratının gücünü kullanma

   Dünya çapındaki milyonlarca Kaspersky müşterisi, kendi cihazlarından Kaspersky Security Network'e (KSN) gönüllü olarak anonim tehdit verileri sağlıyor. Bu bulut tabanlı tehdit laboratuvarı, çok büyük hacimlerde kötü amaçlı yazılım meta verilerini toplayıp depolayarak içeriklerin tamamen analiz edilmesine gerek kalmadan dosyaların ve URL'lerin güvenliği ile ilgili hızlı, hassas kararlar alınmasını sağlar. Bu da, yeni çıkan tehditlere karşı anında koruma sağlar.

  • Şüpheli etkinlikleri algılama*

   Sistem İzleyici teknolojimiz, iş istasyonlarındaki şüpheli etkinlikleri algılayıp analiz ederek fidye yazılımı dahil olmak üzere yeni tehditlere karşı koruma sunmaya yardımcı olur. Kötü amaçlı yazılım saldırısı durumunda, kötü amaçlı yazılım engellenir ve bu yazılımın tüm eylemleri otomatik olarak geri alınır.

   * yalnızca iş istasyonlarında kullanılabilir

  • Açıklardan yararlanmaya karşı koruma*

   Güvenlik Açığı İzleme teknolojimiz ile birlikte Kaspersky Lab'in yenilikçi Automatic Exploit Prevention (AEP) teknolojisi, kötü amaçlı yazılımların işletim sistemleri veya ağınızda çalışan uygulamalardaki güvenlik açıklarından faydalanmasını önlemeye yardımcı olur. Otomatik Kullanma Engelleme, bilinmeyen tehditlere karşı ekstra güvenlik takibi ve koruma katmanı sunmak amacıyla Adobe Reader, Internet Explorer, Microsoft Office ve Java gibi en sık hedef alınan uygulamaları özel olarak izler.

   * yalnızca iş istasyonlarında kullanılabilir

  • Kurumsal ağı koruma

   Bağlantı noktası tarama, hizmet reddetme saldırıları ve arabellek taşması saldırıları gibi kurumsal ağları hedefleyen tehditlerin sayısı giderek artmakta. Kaspersky Endpoint Security for Windows'da bulunan Ağ Saldırısı Engelleyici teknolojisi, kurumsal ağınızdaki kötü amaçlı yazılım eylemlerini izleyip algılar ve bu eylemleri engellemek isteyip istemediğinizi yapılandırmanıza izin verir.

  İyileştirilmiş güvenlik ve daha fazla üretkenlik için esnek kontrol araçları

  İş istasyonları için entegre uygulama, web ve cihaz kontrolleri kurumsal ağınızdaki uygulamaları yönetmenize, web kullanımını kontrol etmenize ve kötü amaçlı yazılım ile veri kaybının risklerini en aza indirmenize olanak tanır. Uygulama başlatma denetimi, kontrol araçları özellik setinden Windows tabanlı dosya sunucularında kullanılabilir.

  • Uygulama denetimi için beyaz ve kara listeye alma

   Piyasada binlerce yeni uygulama mevcut ve bu sayı gün geçtikçe artıyor. Hangilerinin tehlikeli olma potansiyeli taşıdığını, hangilerinin taşımadığını takip etmek zor bir iştir. Uygulama denetimleri, tüm ağlarda çalışmasına izin verilen uygulamalar üzerinde yöneticilere tam kontrol sunarak sistemlerin kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasına yardımcı olur.

   Beyaz listeye alma veya kara listeye alma yaklaşımından birini seçebilirsiniz. Beyaz listeye alma sayesinde sistem yöneticileri, beyaz listenizde yer almayan tüm uygulamaları engelleyen Varsayılan Olarak Reddet ilkesini etkinleştirebilirler. Kaspersky müşterileri, yazılımı güvenli listelere manuel olarak ekleyerek kendi beyaz listelerini oluşturabilir veya Kaspersky Lab'in kategori listesini kullanabilirler. Şirket bünyemizdeki beyaz listeye alma laboratuvarı, uygulamaları sürekli kontrol ederek beyaz listeye alınan uygulamalar kategorilere ayrılmış veri tabanına ekler (bu veri tabanında 1,3 milyar benzersiz dosya yer alır ve her gün 1 milyon dosya eklenmektedir).

   Kaspersky müşterileri bu veri tabanına erişim sağlayarak bunu olduğu gibi kullanabilir veya belirli işletme gereksinimlerine uyarlayabilirler. Test modu, işletme için önemli olan uygulamaların kazara engellenmemesini ve işlevsellik veya üretkenlik üzerinde istenmeyen bir etki bırakmamasını sağlar. Bu sürekli olarak güncellenen güvenli uygulama veri tabanları, dinamik beyaz liste yaklaşımının merkezinde yer alır ve ekstra verimlilik ve güvenlik sunmanın yanı sıra yöneticilerin diğer görevlerine devam etmelerine olanak tanır.

   Bir diğer seçenek Varsayılan Olarak İzin Ver senaryosudur. Burada sistem yöneticileri belirli uygulamaları engeller ve kara listede yer almayan diğer tüm uygulamalara izin verir. Varsayılan Olarak İzin Ver; oyunlar, torrent istemcileri ve potansiyel riske sahip diğer yazılımlar gibi kara listedeki uygulamaların ağınızda yürütülmesini sınırlayabilir/engelleyebilir. Sistem yöneticileri kendi listelerini oluşturabilir veya Kaspersky Lab'in kategorilerini kullanarak liste oluşturabilirler. Bu sayede zamandan tasarruf eder ve kara liste stratejinizin işlemesini sağlarsınız.

  • Uygulama ayrıcalıklarını kontrol etme

   Bazı uygulamaların eylemleri, uygulamalar kötü amaçlı olarak sınıflandırılmasalar bile yüksek riskli olarak değerlendirilebilir ve bu eylemlerin denetlenmesi gerekir. Kaspersky'nin Application Privilege Control (Host-Based Intrusion Prevention System – HIPS) teknolojisi, uygulamaya atanan güvenlik seviyesine göre sistem içindeki eylemleri kısıtlar ve uygulamaların, sistem ve kullanıcı dosyaları dahil belirli kaynaklara erişim haklarını sağlamasını sınırlar. Uygulamaların ses ve video kayıt cihazlarına erişimi de kontrol edilebilir.

  • Ağınızdaki cihaz kullanımını kontrol etme

   Kaspersky'nin cihaz kontrolleri, ağınızdaki cihaz kullanımını yönetmek için günün saatine, kullanıcıya veya cihaz türüne göre kontrolleri ayarlamanızı sağlar. Kontrolleri Active Directory ile uyumlu hale getirebilir ve gerekirse birden çok cihazı beyaz listeye almak için maskeler kullanabilirsiniz. Kaspersky Endpoint Security for Windows aynı zamanda çıkarılabilir sürücülerde gerçekleştirilen tüm "sil ve kopyala" işlemlerini kaydeder ve USB'ler, CD'ler, DVD'ler vb. cihazlarındaki "okuma ve yazma" işlemlerinde kullanıcı haklarını yönetir.

  • Çevrimiçi erişim kontrolü

   Kaspersky'nin web kontrol araçları, İnternet erişimi ilkeleri oluşturmanızı veya içerik türü, kaynak türü ya da isme veya URL'ye göre belirli web kaynaklarına erişime izin vermenize veya reddetmenize olanak tanır ve kullanıcı tabanlı ilkeler oluşturmak için Active Directory ile uyumlu hale getirilebilir.

  Kayıp ya da çalınmış cihazlar için şifreleme ile veri koruması

  Kaspersky Endpoint Security for Windows'un şifreleme özellikleri, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, USB bellekler ve diğer çıkarılabilir medyalar için bir diğer koruma katmanı ekleyerek çalınma veya kaybolma durumlarında verilerinizi güvende tutar. Microsoft BitLocker yönetimi, sunuculara yönelik şifreleme seçeneğidir.

  • Güçlü, uyumlu şifreleme

   Kaspersky Endpoint Security for Windows, AES-256 şifreleme algoritmasını kullanarak ve Intel AES-NI'yı destekleyerek gizli bilgilerin güçlü, hızlı şifreleme ile korunmasını sağlar. Dosyalar ve sistemlerin kaybolması veya çalınması durumunda yetkisiz kullanıcılar şifreli verilere erişemez. Şifreleme teknolojimiz FIPS 140-2 ile tamamen uyumludur.

  • Tam Disk ve Dosya Düzeyinde Şifreleme

   Tam Disk Şifreleme (FDE), diskin fiziksel bölümlerinde çalışarak "her şeyi anında şifreleme" stratejisini kullanmayı kolaylaştırır. Dosya Düzeyinde Şifreleme (FLE), verilerin ağınızda güvenli bir şekilde paylaşılmasını sağlar. İki şifreleme modu da hem sabit sürücüler hem de çıkarılabilir sürücülerde kullanılabilir. Microsoft BitLocker yönetimi, işletim sistemine gömülü şifreleme teknolojisinin kullanımına olanak tanıyarak donanım uyumluluğunu iyileştirirken bir yandan da kullanıcı etkisini en aza indirir

  • Basitleştirilmiş oturum açma ve akılı kart/belirteç desteği

   Tek Oturum Açma için destek sunulurken, akıllı kart/belirteç desteği ekstra güvenlik sağlamak üzere şifreli makineler için iki aşamalı kimlik doğrulama seçeneği sunar.

  Merkezi yönetim BT karmaşıklığını ortadan kaldırır

  Windows tabanlı uç noktalar için tüm güvenlik özellikleri, Kaspersky Security Center üzerinden uzaktan kurulup kontrol edilerek BT karmaşıklığı ortadan kaldırılır ve BT güvenliğinizi yönetmeye harcanan zaman azaltılır. Kurumsal ağınız çapında Kaspersky Endpoint Security for Windows'u dağıtın ve yönetin, belirli kötü amaçlı yazılımdan koruma, uç nokta kontrolleri ve veri şifreleme parametrelerini tek bir ilkeyle tanımlayın ve çok çeşitli güvenlik raporları oluşturup bunları özelleştirin.

  Sistemler ve kullanıcılar üzerindeki etkiyi azaltan güvenlik

  Kaspersky Lab güvenlik teknolojileri, düşük kaynak kullanımı ile kullanıcı deneyimi üzerinde minimum etki bırakacak şekilde tasarlanarak güvenlik için üretkenlikten ödün vermemenizi sağlar. Performans üzerinde sürekli yapılan iyileştirmeler bağımsız endüstri testleri ile değerlendirilir.

  Satın alma

  Kaspersky Endpoint Security for Windows şunlarla birlikte verilir:

  • Donanım gereklilikleri

   • Intel Pentium 1 GHz veya daha hızlı işlemci
   • 1 GB RAM
   • Sabit sürücüde 2 GB boş alan
  • Masaüstü bilgisayar işletim sistemleri

   • Microsoft Windows 10 Pro / Enterprise x86 / x64
   • Microsoft Windows 8.1 Pro / Enterprise x86 / x64
   • Microsoft Windows 8 Pro / Enterprise x86 / x64
   • • Microsoft Windows 7 Professional / Enterprise / Ultimate x86 / x64 SP1 veya üzeri
  • Sunucu işletim sistemleri

   • Microsoft Windows Server 2016 х64
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard х64
   • Microsoft Windows Server 2012 Foundation / Standard х64
   • Microsoft Small Business Server 2011 Standard х64
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard / Enterprise х64 SP1 veya sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard / Enterprise х64 SP2 veya sonraki sürümleri
 •  

  Kaspersky Security Center aracılığıyla merkezi yönetim 10

   

  Kaspersky Security Center aracılığıyla merkezi yönetim 10

   

  Kaspersky Security Center aracılığıyla merkezi yönetim 10

   

  Terminal sunucusu koruması

  Terminal sunucusu koruması

  Terminal Hizmetler (Uzak Masaüstü Hizmetleri) Windows Server 2008 R2

  Terminal sunucusu koruması

  Terminal Hizmetler Windows Server 2008 R2 / 2012 / 2012 R2 Citrix XenApp 6.0, 6.5, 7.0, 7.5, 7.6 Citrix XenDesktop 7.0, 7.1, 7.5, 7.6

   

  Sunucu yük dengelemesi

   

  Sunucu yük dengelemesi

   

  Sunucu yük dengelemesi

   

  Yüksek yüklü sunucu algılaması

   

  High-loaded server detection

   

  Yüksek yüklü sunucu algılaması

   

  Küme modu desteği

   

  Küme modu desteği

   

  Küme modu desteği

   

  Core modu desteği

   

  Core modu desteği

   

  Core modu desteği

   

  ReFS desteği

   

  ReFS desteği

   

  ReFS desteği

   

  SNMP desteği

   

  SNMP desteği

   

  SNMP desteği

   

  Her korunan bölge için bireysel koruma parametreleri

   

  Her korunan bölge için bireysel koruma parametreleri

   

  Her korunan bölge için bireysel koruma parametreleri

   

  Uygulama Başlatma Denetimi

   

  Uygulama Başlatma Denetimi

   

  Uygulama Başlatma Denetimi

   

  Güvenlik Duvarı

   

  Güvenlik Duvarı

   

  Güvenlik Duvarı

   

  Anti-Cryptor

   

  Anti-Cryptor

   

  Anti-Cryptor

  *Kaspersky Endpoint Security 10 for Windows (dosya sunucuları için) şu ürünlerde bulunur:

  **Kaspersky Security 10 for Windows Server aşağıdaki ürünlerde bulunur:

  • Donanım gereksinimleri

   • Intel Pentium 1 GHz veya daha hızlı işlemci
   • 1 GB RAM
   • Sabit sürücüde 2 GB boş alan
  • Genel gereksinimler

   • Microsoft Internet Explorer 7.0 veya üzeri
   • Microsoft Windows Installer 3.0 veya üzeri
   • İnternet bağlantısı (uygulamayı etkinleştirmek ve veritabanları ile uygulama modüllerini güncellemek için)
  • İşletim sistemleri

   • Microsoft Windows Server 2016 х64 Standard / Essentials х64*
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard / Essentials x64 (ReFS sınırlı desteklenir. Server Core ve Cluster Mode yapılandırmaları desteklenmez.)
   • Microsoft Windows Server 2012 Foundation / Essentials / Standard x64 (ReFS, Server Core ve Cluster Mode yapılandırmaları desteklenmez.)
   • Microsoft Windows MultiPoint Server 2011 x64 Edition
   • Microsoft Small Business Server 2011 Essentials / Standard x64
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard / Enterprise / Foundation x64 SP0 veya üzeri
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard / Enterprise x86 / x64 SP2 veya üzeri
   • Microsoft Small Business Server 2008 Standard / Premium x64
   • Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard x86 / x64 SP2 veya üzeri
   • Microsoft Windows Server 2003 R2 Enterprise x86 / x64 SP2 veya üzeri
   • Microsoft Windows Server 2003 Standard x86 / x64 SP2
   • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise x86 / x64 SP2 veya üzeri

   * Windows Server 2016 desteği hakkında ayrıntılı bilgi için bkzbağlantı

Bu çözüm aşağıdakilerin bir parçası olarak kullanılabilir:

Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?