Şirkete Genel Bakış

Kaspersky Lab'e Genel Bakış: değerlerimiz, işletmemiz, çözümlerimiz ve hizmetlerimiz

 • Kaspersky Lab, siber güvenlik alanında dünyanın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri ve özel şahsa ait en büyük şirketidir. İngiltere'de tescil edilmiş bir şirket olarak 200 ülke ve bölgede faaliyet gösteren, 31 ülkede 35 ofise sahip olan bir kuruluştur. Kaspersky Lab için yaklaşık 3.800 üst düzey uzman çalışmaktadır.

  Küresel vizyona sahip ve uluslararası piyasalara odaklanmış küresel bir şirketiz. 2016 yılı küresel denetlenmemiş UFRS (Uluslararası Finansal Raporlama Sistemi) gelirimiz 644 milyon ABD Doları'dır.

  Bağımsız olmamız, farklı düşünmemiz ve daha hızlı davranmamız için bize daha fazla çeviklik sağlamaktadır. Etkin, kullanışlı ve erişilebilir koruma sağlayarak sürekli yenilik yapıyoruz. Bizi, teknolojilerimizle korunan 400 milyon kullanıcının her birini ve 270.000 kurumsal müşteriyi olası tehditlerin bir adım ilerisinde tutan, dünya lideri güvenlik geliştirdiğimiz için kendimizle gurur duyuyoruz.

  Gelişmiş teknolojimizin yanı sıra insanlara bağlılığımız rekabette önde olmamızı sağlıyor. Şirketimiz, 'büyük üçlü' analist kuruluşları (Gartner, IDC ve Forrester) tarafından uç nokta korumasında 'Lider' olarak konumlandırılmaktadır. Önde gelen uç nokta güvenliği tedarikçileri sıralamasında ilk dört arasında sağlam bir konuma sahip olarak pazar konumumuzu iyileştirmeye devam ediyoruz.

  Uç nokta güvenliği, her zaman özellikle küçük-orta boyutlu işletme segmentinde faaliyetlerimizin temelinde yer alır. Aynı zamanda önümüzdeki birkaç yılda, uç nokta güvenliği dışındaki çözümlerimizin kurumsal güvenlik pazarında ana büyüme faktörlerimizden olmasını bekliyoruz. Tehdit ortamının sürekli değişmesi, müşterilerimizin ihtiyaçlarının da sürekli değişmesini beraberinde getirmektedir. Bu nedenle, kurumsal ürün portföyümüzü Kaspersky Lab küresel siber güvenlik istihbaratıyla güçlendirilen güvenlik çözümleri ve hizmetleriyle sürekli olarak genişletiyoruz.

  • Benzersiz deneyim ve bilgimiz

   Yeni teknolojilerin hızla yayılması insanlara yeni fırsatlar sağlamaktadır. Ancak bunun sonucunda süreçlerin giderek daha BT bağımlı hale gelmesi, siber tehditleri küresel bir sorun haline getirmektedir. BT sektörünün dünyada bu kadar önemli hale gelmesinin sonucunda BT güvenliğinde uzmanlık da iki kat önemli hale gelmiştir. Kaspersky Lab olarak dünyanın siber tehdit ortamını anlıyoruz. Uzmanlarımız tüm kötü amaçlı program formlarının algılanması ve etkisiz hale getirilmesi konusunda yoğun bilgi ve deneyime sahiptir.

   Daha fazla bi̇lgi̇ >
  • Sınır tanımayan güvenlik

   Birlikte çalışmak, siber suçlularla savaşmanın en etkili yöntemidir. Bu düşünceyle, güvenliği sağlamada sınırların olmadığına inanıyor ve deneyim, bilgi ve teknik bulgularımızı dünya güvenlik topluluğuyla paylaşıyoruz.
   Tüm dünyadaki küresel BT güvenliği tedarikçileri, uluslararası kuruluşlar ile ulusal ve bölgesel emniyet teşkilatlarıyla çalışmaktan gurur duyuyoruz.

   Daha fazla bi̇lgi̇ >
  • Kaspersky Lab çözümleri ve hizmetleri

   İşletme stratejimizin temeli, lider güvenlik istihbaratımızı mevcut ve gelişmekte olan siber tehditleri önlemek üzere müşterilerimiz için gerçek korumaya dönüştürmektir.
   Portföyümüz, geniş bir müşteri kitlesine uygun çözümleri kapsamaktadır. Ev kullanıcıları, küçük şirketler, orta ölçekli işletmeler ve kuruluşları farklı tehdit türlerine karşı koruyor ve bunlara güvenliklerini denetlemek ve yönetmek için uygun araçlar sunuyoruz.

   Daha fazla bi̇lgi̇ >
 • KSS ve Global Marka Girişimleri

  Dünyayı kurtarmak olarak ifade ettiğimiz nihai misyonumuz şirketimizin siber dünyayı daha güvenli bir yer haline getirme ve insanlar için en önemli şeyleri korumaya bağlılığımızı göstermektedir. Bu vizyon, şirketin kurumsal hedeflerini ve kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımını birleştirmektedir.

  Sponsorluklarımız

  Bizim gibi yaptıklarına tutkuyla bağlı şirketlerle çalışmaktan her zaman mutluluk duyuyoruz. Bu nedenle 2010'dan bu yana Kaspersky Lab, Scuderia Ferrari Formula One yarış ekibinin resmi sponsoru olmuştur. Scuderia Ferrari, bunun karşılığında eksiksiz, ileri teknoloji ürünü BT güvenliği çözümü sağlamak için bizi seçti. İki şirketin çok fazla ortak yönü olduğu kolayca görülebilir. Her iki şirket de sert rekabet koşullarında mücadele ediyor ve önde yer almak için teknolojik lider konumunda olmak konusunda kararlı. 2012'den bu yana Kaspersky Lab logosunda tulum ve ekip üniformasının yanı sıra Ferrari Formula One arabası bulunmaktadır. 2015 yılında Kaspersky Lab, Scuderia Ferrari Formula One yarış ekibiyle sponsorluk sözleşmesinin uzatıldığını duyurdu.

  Scuderia Ferrari sponsorluğunun yanı sıra, dünyanın en uzak yerlerindeki çok sayıda coğrafi keşfi destekliyoruz. 2012 yılının başlarında Kaspersky Lab desteğiyle İngiliz kaşif Felicity Aston 59 günde 1700 km yolculuk yaparak Antarktika'yı tek başına geçen ilk kadın oldu. Ayrıca Kaspersky Lab 2013 yılında 7 Volkan Keşfini de destekledi. 2015 yılının sonlarında Kaspersky Lab, Yunan "Pompei"si olarak bilinen Santorini Adası'nda bulunan Akrotiri yerleşiminin kazı yerindeki duvar resimlerinin restorasyonuyla ilgili Atina'daki Arkeoloji Topluluğunu desteklediğini duyurdu.

  Eğitim Girişimlerimiz

  Diyaloğun teşvik edilmesi ve eğitim programları başlatılmasının siber suça karşı mücadelede uluslararası iş birliğine doğru atılması gereken adımlar olduğuna inanıyoruz. BT güvenliğinde genç yetenekleri desteklemek için oluşturulmuş bir dizi projeyi içeren Kaspersky Academy'yi bu nedenle aktif halde tutuyoruz.