Eşsiz deneyim ve bilgi birikimimiz

Yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla insanlar yeni fırsatlar yakalıyor. Ancak sonuç olarak ortaya çıkan BT bağımlılığı, siber güvenliği yalnızca BT uzmanlarının değil her sektörde şirket yöneticilerinin de temel kaygılarından biri haline getiriyor. Dünya daha dijital ve global bir yer haline geldi. Kaspersky olarak biz de gelişmiş ve kapsamlı güvenlik çözümleri ve servisleri portföyü sunan bir teknoloji liderine dönüştük. Portföyümüzde yenilikçi ürün ve teknolojiler, bulut hizmetleri, dünya lideri tehdit istihbaratı ve daha fazlası yer alıyor. İş odağımız “siber güvenlikten” çıkıp daha geniş olan “siber bağışıklık” kavramına evrildi.

Zengin tecrübemiz ve profesyonel ekiplerimizin çalışmaları sayesinde bu yeni kavramı hayata geçirebildik. Kaspersky’deki son derece nitelikli uzmanların üçte birinden fazlası araştırma ve geliştirme üzerine çalışıyor. Bu uzmanlar tüm çözümlerimizi şirket içinde geliştirip sürdürüyor. Bu da güvenliğe bütünsel yaklaşımın temelini oluşturuyor. 40’tan fazla üst düzey güvenlik uzmanından oluşan Global Araştırma ve Analiz Ekibi (GReAT), tüm dünyada faaliyet gösteriyor, öncü tehdit istihbaratı ve araştırma çalışmaları yürütüyor. Bu ekip, siber casusluk ve siber sabotaj tehditleri de dahil olmak üzere dünyanın en gelişmiş tehditlerini keşfedip incelemesiyle biliniyor.

Kaspersky, GReAT tarafından incelenen etkili siber saldırıları Hedefli Siber Saldırı Günlüğü’nde kaydediyor. Temel uzmanlık alanımız siber tehditlerle ilgili olsa da bunlarla mücadele etmemizin nedeni yalnızca müşterilerimizin bugün korunduğundan emin olmak değil, aynı zamanda çözümlerimizin de gelecekteki zorluklara hazır olmasını sağlamak. Bu uzmanlık birikimini, siber tehditleri bir sorun olmaktan çıkaracak teknolojiler geliştirmek için kullanmak bugün bizim için büyük önem taşıyor.