Skip to main
ÜRÜN

Kaspersky Embedded Systems Security

Yerleşik sistemleri en güncel tehditlerden korumak için benzersiz çok katmanlı güvenlik.

Kaspersky Embedded Systems Security

Windows Embedded sistemleri, siber suçlular için giderek popüler hale gelen bir hedeftir. Bu cihazlar kurumsal ağ içinde çalışma eğilimindedir, coğrafi bakımdan dağınıktır, genellikle kritik verileri işler ve sıklıkla kredi ve banka kartlarıyla birlikte kullanılır. Tıpkı düşük teknik özellikli donanımlar gibi ömrünün sonuna ulaşan Windows XP hala bu sistemlerin çoğu için standarttır.

Kaspersky Embedded Systems Security, bu sistemlerin içeriklerini hedefleyen ve kısıtlamalarını aşmaya çalışan saldırılara karşı korumak için özel olarak tasarlanmıştır.

Uygulama ve Cihaz Kontrolü

Açıkça izin verilmeyen her şeyin (uygulamalar, sürücüler, kitaplıklar, USB sürücüleri) engellendiği gömülü sistemler için etkili korumanın temeli.

Kötü Amaçlı Yazılım ve Bellek Koruması

En agresif saldırıları bile algılayabilen sektör lideri antivirüs motorunun sunduğu kanıtlanmış koruma.

Ağ Tehdit Koruması

Ağ etkinliklerini izler ve bağlantı noktası tarama, hizmeti engelleme saldırıları ve arabellek aşımları dahil olmak üzere ağ tehditlerini önler.

Dosya Bütünlüğü ve Günlük Denetimi

Yönetmeliklere uyum gerekliliklerini göz önünde bulundurarak kritik dosyalardaki değişiklikleri gözlemler.

Uygunluk

Bu çözüm, özellikle bu kurumsal sektörlerin güvenlik gereksinimlerini, endişelerini ve kısıtlamalarını ele almak için çok uygundur:

Kullanım

 • Gömülü Sistemleri Koruma

  Gömülü sistemlerde belirli ve benzersiz güvenlik endişeleri vardır. Bunlar genel olarak coğrafi bakımdan dağınıktır, yönetilmeleri zor olabilir ve nadiren güncellenirler. Kaspersky Embedded Systems Security gömülü sistemlerinin özünde olan güvenlik risklerini azaltır. ATM ve PoS sistemleri bulunan kuruluşlara ve çalıştıkları tehdit ortamına özel olarak tasarlanmıştır. Benzersiz işlevselliklerini ve İS, kanal ve donanım gereksinimlerini yansıtarak bu mimarilere özel saldırı yüzeylerini korur.

 • Zayıf sistemlerin de korumaya ihtiyacı vardır

  Kaspersky Embedded Systems Security, özellikle düşük teknik özellikli donanımlarda (256 MB RAM ve Pentium III CPU'dan başlayarak) ve eski yazılımlarda (Windows XP'den başlayarak) dahi sistemleri aşırı yük riskiyle karşı karşıya bırakmadan etkili biçimde çalışacak şekilde geliştirildi. Zayıf iletişim kanalları da (56 kbps ve üstü) mobil bir modemin tek iletişim seçeneği olup kötü sinyal sebebiyle sadece 2G'de çalışabildiği zamanlarda bile sorun değildir.

 • Uyum

  Kaspersky Embedded Systems Security'deki kötü amaçlı yazılımdan koruma, uygulama ve cihaz kontrolü, güvenlik duvarı yönetimi, Dosya Bütünlüğünü İzleme ve Günlük Denetiminden oluşan benzersiz ve kapsamlı koruma bileşenleri; sisteminize karşı kötü amaçlı eylemleri tanımlayıp engeller ve güvenlik ihlallerinin çeşitli göstergelerini algılar. Bu, müşterilerin PCI/DSS, SWIFT vb. yönetmeliklerle uyumluluk gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olur.

24/7

ÜSTÜN DESTEK

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky güvenlik kurulumunuzdan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Üstün destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

Tanıtım Metinleri

Tehditler

Gömülü sistemler; bilet makineleri, ATM'ler, büfeler, Satış Noktası sistemleri, tıbbi ekipmanlara kadar her yerde bulunur. Bu liste daha da uzatılabilir.

Kaspersky Embedded Systems Security, Windows tabanlı cihazları yetkisiz erişime ve siber saldırıların neden olduğu hasarlara karşı güvende tutarak işletmenizi şunlardan korur:

 • <p>Müşterilerin kimlik bilgilerinin ve gizli verilerinin çalınması ve kötüye kullanılması</p>

  Müşterilerin kimlik bilgilerinin ve gizli verilerinin çalınması ve kötüye kullanılması

 • <p>Windows Embedded sistemleriniz üzerinden başlatılan hedefli saldırılar</p>

  Windows Embedded sistemleriniz üzerinden başlatılan hedefli saldırılar

 • <p>İtibar ve marka ile ilgili hasarla bağlantılı tüm maliyetler</p>

  İtibar ve marka ile ilgili hasarla bağlantılı tüm maliyetler

 • <p>POS ve ATM bellek yığınları kullanılarak oluşturulan kopya kredi kartlarıyla hırsızlık</p>

  POS ve ATM bellek yığınları kullanılarak oluşturulan kopya kredi kartlarıyla hırsızlık

 • <p>ATM'lerin bilgisayar korsanları tarafından hacklenmesi nedeniyle oluşan nakit kaybı.</p>

  ATM'lerin bilgisayar korsanları tarafından hacklenmesi nedeniyle oluşan nakit kaybı.

 • <p>Güvenliğinizi güncellediğinizde donanım ve işletim sisteminizi güncelleme zorunluluğu</p>

  Güvenliğinizi güncellediğinizde donanım ve işletim sisteminizi güncelleme zorunluluğu

İlgili Çözümler

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir