Ana içeriğe atlayın
SEKTÖR

Sağlık Hizmeti Siber Güvenliği

En çok önem verdikleriniz için Gerçek Siber Güvenlik

Sağlık Endüstrisinde Siber Tehditlere Karşı Bağışıklık Oluşturma

Dijitalleşme, siber güvenlik verimliliğine zarar vermemelidir.

Sağlık hizmeti sağlayıcıları en çok güvendiğimiz kurumlar arasındadır. Bu kurumlardaki kritik altyapılar, halkın refahı ve güvenliği için hayati öneme sahiptir. Hastane ortaklıkları, medikal enstitüler ve araştırma laboratuvarları benzersiz ve değerli varlıkları yönetirken bu sektörde önemli yeni iş akışları geliştirilmiş, bu da yeni ve hızla büyüyen güvenlik güçlüklerini beraberinde getirmiştir.

Sistemler artık birbirlerine bağlıdır ve mobil cihazlar, hem uzaktan erişim hem de veri paylaşımı için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu dijitalleşme, sağlık kuruluşlarını giderek hem genel hem de hedefli saldırılara açık hale getirmektedir.

En çok ödül alan, en çok talep edilen, en güvenilir güvenlik.

Kaspersky Lab'in Gerçek Siber Güvenlik yaklaşımı, en gelişmiş siber tehditlere karşı sistemleri korumak için bulut destekli tehdit istihbaratı ve makine öğrenimi algoritmalarını uygulayarak fiziksel ve sanal makineler, mobil cihazlar, tıbbi ekipmanlardaki gömülü cihazlar ve hatta bulut iş yükleri dahil olmak üzere uç noktalar için çok katmanlı güvenlik içeren bir dizi Yeni Nesil teknoloji sunar.

Çözümlerimiz, önemli süreçlerde karmaşıklığa yol açmadan veya BT sistemlerinin ve altyapısının hızına ve verimliliğine zarar vermeden son derece uyumlu ve basit bir sağlık hizmetleri güvenlik ekosistemi oluşturmak için gereken hassas özellikleri sağlar.

Hastaların sağlık kayıtlarını güvence altına alın

Kişilerin hassas ve gizli bilgilerini içeren ve işleyen BT sistemleri siber suçlular için çekici bir hedef oluşturur. Hastaların ve çalışanların verilerini hırsızlığa, veri kaybına veya bozulmaya karşı güvence altına almaya yardımcı oluyoruz.

Sağlık hizmetlerinin kullanılabilirliğini sağlayın

Sağlık hizmetlerinin kesintiye uğramasının hasta sağlığı üzerinde yıkıcı bir etkisi olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle siber güvenlik çözümlerimiz, operasyonel sürekliliği desteklemek ve duruş sürelerini en aza indirmek için güvenilirlik, kaynak verimliliği ve esneklik için geliştirilmiştir.

Fikri Mülkiyeti Güvende Tutun

Araştırma laboratuvarları, paydaşların yanı sıra siber suçlular için de büyük öneme sahip fikri mülkiyet şeklinde varlıklar üretir ve barındırır. Çözümlerimiz, bu varlıkları güvende tutmak ve korumak için uyarlanabilir bir siber güvenlik ekosistemi oluşturur.

İtibarı Koruyun

Bir sağlık tesisinin itibarı göz ardı edilemez bir değerdir. Niteliği ne olursa olsun siber saldırı, kamuya açıklanırsa güvenilirliğe zarar verir. Tehdit istihbaratımızı ve uzmanlığımızı paylaşarak ve en gelişmiş güvenlik araçları ile hizmetlerini sağlayarak riski azaltmaya yardımcı oluyoruz.

Vaka Çalışmaları

Günümüzün sağlık hizmeti kuruluşlarının Kaspersky ile güvenlik ve görünürlük konusundaki yatırımlarını nasıl optimize ettiklerini öğrenin

Az Sint-Jan devlet hastanesi

AZ Sint-Jan, yenilikçi ve gelişmiş sağlık hizmetleri sunuyor. Hasta bakımının sayısallaştırılması, hastanenin ICT ortamı üzerinde fazlaca talep yaratır. Çalışanlar doğru verilere hızlıca erişmeli ve aynı zamanda hem bilgilerin hem de ağın güvenliğinin garanti altına alınması gerekmektedir.

Adelante Zorggroep

Adelante Healthcare Group'un temel faaliyetleri; yetişkin rehabilitasyonu ve iş piyasasına yeniden entegrasyon, çocuk rehabilitasyonu, özel eğitim ve barınma, odyoloji ve iletişimdir. Adelante, rehabilitasyon sürecinin yönetiminde her şekilde korunması gereken elektronik hasta dosyalarını kullanmaktadır.

Müşteri Görüşleri

Tanıdığınız Kuruluşlar Tarafından Güvenilmektedir

Modern sağlık tesisleri, geleneksel bir hastaneden çok bir bilim laboratuvarına benzer

Kullanım

 • Güvenliğin Sağlanmasını Hızlandırır

  Siber ortamınıza ve kritik hasta verilerinin toplanması, işlenmesi ve saklanmasına uygun güvenlik özellikleriyle ve aşağıdakileri kullanarak altyapınızın ihlal edilemez olmasına yardımcı oluyoruz:

  • Sabit uç noktalar ve mobil cihazlar için sınıfının en iyi çok katmanlı koruması.
  • İster özel veri merkezinizde ister herkese açık bir bulutta çalışıyor olun tüm iş yükleri için sınırsız güvenlik.
  • Genel ve hedefli saldırıların engellenmesine ve yanıtlanmasına yardımcı olan gelişmiş tehdit yönetimi ve savunma özellikleri.
 • Kolay Ama Güvenli Dijitalleştirme

  Dijital dönüşüm sürecini basitleştirmek ve güvende tutmak için büyük veri tehdit istihbaratı ve makine öğrenimi ile insan uzmanlığının en iyisini bir araya getiriyoruz:

  • Hasta güvenini ve itibarınızı tehlikeye atabilecek veri kaybı riskini azaltan proaktif, çok yönlü yaklaşım.
  • Yeni Nesil kötü amaçlı yazılım algılaması ve azaltma teknolojileri ile en çok test edilen ve en çok ödül alan güvenlik çözümü.
  • Kritik sistemlerin performansı ve operasyonel verimliliği üzerindeki olumsuz etkileri önlemek için şirket içinde tasarlanmış yüksek düzeyde entegre teknolojiler.
 • BT'yi Tamamlayan Güvenlik

  Çok büyük miktarlarda kritik verilerle çalışan bir endüstride BT'nizin şeffaflığı ve çapraz entegrasyonuyla güvenliği bilinen, bilinmeyen ve büyümekte olan tehditlere karşı siber güvenlik durumunuzu belirler.

  • Altyapınızdaki temel teknolojiler ile güvenlik katmanı arasındaki entegrasyon, hastalarınız için daha iyi koruma anlamına gelir.
  • Güvenliğin otomatik olarak sağlanması, itibarınızı korumanıza yardımcı olan yeni teknolojilerin güvende tutulmasını ve ödün vermeksizin benimsenmesini sağlar.
  • Sınıfının en iyi siber güvenlik ürünleri ve hizmetlerinin mükemmel dengeli bir karışımı ile birleşik kurumsal düzeyde güvenlik yönetimi.
7/24

Üstün Destek

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky güvenlik kurulumunuzdan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Üstün destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

Tanıtım Metinleri

Küresel olarak tanınan siber güvenlik uzmanlarımızın düşünce liderliğinden daha fazla bilgi edinin

Risk

Siber tehditlere karşı bağışıklık düzeyinizi tam olarak değerlendirmek ve yükseltmek için güvenlik tedarikçinizin sağlık sektöründeki farklı oyuncuların günlük faaliyetlerindeki süreçleri, korunacak sistemlerin niteliğini, bunların temel varlıklarını ve olabilecek başarılı bir saldırının etkisini anlaması önemlidir.

 • Siber savunmalara dikkat etmemek ya da yeterince yatırım yapmamak, kabul edilebilir altyapı ve veri koruma standartlarının yetersiz kalmasıyla tehlikelere açık hale gelmenize neden olur.

 • Sağlık hizmeti sağlayıcılarının oldukça hassas kişisel verileri topluyor, paylaşıyor ve saklıyor olduğu gerçeği, sağlık hizmeti sağlayıcılarını özellikle çekici bir hedef haline getirir.

 • BT altyapısının karmaşıklığı ve bağlantılı olmayan siber güvenlik, görünürlüğü azaltabilir ve siber saldırganların açıklardan yararlanabileceği güvenlik boşluklarına yol açabilir.

 • Genel saldırıların önlenmesinde, hedefli saldırılara karşı etkili koruma, algılama ve müdahale mekanizmaları geliştirilerek ilerlenmelidir.

Ortaklıklar

Teknoloji ortaklarımızla birlikte hibrit bulutları daha güvenli bir hale getiriyor ve böylece kurumsal dijital dönüşümünüzün durdurulamaz olmasını sağlıyoruz.

İlgili Ürünler ve Hizmetler

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir