Endüstriyel Siber Güvenlik farklıdır

Tehditler içinde bazı çakışmalar olabilir ancak ICS ortamlarının siber güvenlik gereksinimleri ile genel iş birimlerinin siber güvenlik gereksinimleri arasında çok büyük farklar bulunur.

Kurumsal ortamlar gizli verileri korumaya odaklıdır; her duruş dakikasının veya hata sayısının önemli olduğu endüstriyel sistemlerde ise en önemli öncelik kesintisiz çalışmadır. Endüstriyel siber güvenliği diğer alanlardan ayıran ve doğru güvenlik tedarikçisiyle çalışmayı bu kadar önemli kılan nokta budur.


 • Süreç

  Hazır bir endüstriyel siber güvenlik mevcut değildir. Bu, aşamalı olarak kullanıma hazır hale getirilerek ilerleyen bir süreçtir.

 • Kişiler

  Yönetimden fabrikada çalışana kadar tüm çalışanların siber güvenlikte bir rolü vardır. Eğitimler ve farkındalık büyük önem taşır.

 • Teknoloji

  KICS programımız, BT ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Hatadan etkilenmeme ve kesintisiz olma özellikleri sayesinde boşlukların olduğu koşullarda çalışabilir.

Vaka Çalışmaları

Kaspersky güvenlik çözümlerinin iş yerinde, sahadaki örneklerini keşfedin

 • AGC Glass Germany GmbH
  AGC Glass Germany GmbH

  Otomotiv endüstrisi tedarikçisi olarak, AGC için iş süreçlerinin sürekliliği çok önemlidir. Bu nedenle, üretim hatları Kaspersky Endüstriyel Siber Güvenlik ile korunmaktadır.

 • Pavlodar Petrokimya Rafinerisi (POCR LLP)
  Pavlodar Petrokimya Rafinerisi (POCR LLP)

  Pavlodar Petrokimya Rafinerisi, Kazakistan'ın kuzeydoğusunda petrol arıtma ve petrol ürünleri üretimi yapan en büyük işletmedir.

Recognition
Kaspersky Industrial CyberSecurity
Competitive Landscape: Operational Technology Security, October 2018 (Rekabetçi Manzara: Çalışma Teknolojisi Güvenliği, Ekim 2018).
Kaspersky Security Awareness and Training Services
Forrester'ın "Now Tech: Security Awareness And Training Solutions, Q1 2019 (Şimdi Teknoloji: Güvenlik Farkındalığı ve Eğitim Çözümleri, 2019 yılı 1. Çeyrek)
Kaspersky Industrial CyberSecurity
Kaspersky, Gelişmiş Siber Güvenlik Çözümleri, 2018 ile İlerleme Kaydediyor

Kullanım

 • Farklı sektörler için özelleşmiş siber güvenlik çözümü

  Kaspersky Endüstriyel Siber Güvenlik; SCADA sunucuları, HMI'lar, mühendislik iş istasyonları, PLC'ler, ağ bağlantıları ve hatta mühendisler dahil olmak üzere kuruluşun endüstriyel katmanlarını ve öğelerini, operasyonel sürekliliği ve endüstriyel sürecin tutarlılığını etkilemeden güvende tutmak için tasarlanmış teknolojiler ve hizmetlerden oluşan bir portföydür. Her endüstriyel müşteri ve süreci benzersiz olduğundan Petrol ve Gaz, Güç Nakil Şebekesi, Üretim vb. gibi farklı sektörler için çözümümüzü farklılaştırdık.

 • Güvenilir Endüstriyel Siber Güvenlik sağlayıcısı

  Öncü endüstriyel kuruluşların güvenilir bir güvenlik sağlayıcısı olan Kaspersky uyumluluğu sağlamak, özelleşmiş prosedürleri ve endüstriyel ortamları hedefli saldırılar dahil olmak üzere mevcut ve büyümekte olan tehditlerden koruyan iş birliği çerçevelerini belirlemek amacıyla Emerson, Siemens, Schneider Electric, Industrial Internet Consortium ve diğerleri dahil olmak üzere iyi bilinen endüstriyel otomasyon tedarikçileriyle iş birliği yapar.

 • Uyarlanabilir Güvenlik Çerçevesi

  Kaspersky Endüstriyel Siber Güvenlik, Kaspersky'in genel çok katmanlı güvenlik stratejisi doğrultusunda koruma metodolojilerinin bir bileşimini sunar. Uzmanlaşmış endüstriyel engelleme ve algılama teknolojilerini kullanarak olası saldırı vektörlerin tahmin edilmesinden bir siber olaya proaktif olarak müdahale etmeye kadar endüstriyel siber güvenlik için bütünsel bir yaklaşım benimsemek şirketinizin kesintisiz ve güvenli çalışmasının nihai garantisidir.

7/24

Üstün Destek

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky güvenlik kurulumunuzdan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Üstün destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

Endüstriyel Siber Güvenlik İş Ortaklarımız

Dünya çapında ünlü şirketler, Kaspersky'in yardımıyla üstün siber güvenlik yeteneklerini kendi özel bulutlarından açık bulutlarına doğru zaten genişletmiştir.

Konuşmayı Başlatalım ve Gerçek Siber Güvenliğin kurumsal güvenlik stratejinizi nasıl bilgilendirebileceği konusunda uzmanlarımızdan biriyle görüşün ve lütfen iletişime geçin.

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir