Tüm Çözümleri Görüntüleyin

Kaspersky Industrial CyberSecurity

Endüstriyel kontrol sistemleri için uzman koruma

BİZE ULAŞIN

Tehdit Ortamı

Endüstriyel kontrol sistemi (ICS) ortamlarını etkileyen ihlal olayları önemli ölçüde arttı. Endüstriyel alanlarla dış dünya arasındaki mesafeler geçmişte iyi bir koruma düzeyi sunmak için yeterli olsa da artık durum böyle değil. Son araştırmalar, siber saldırıların endüstriyel ağ arızası olaylarının %35'ine neden olduğunu ortaya koydu. Mesafelerin kapatılması ve böylece izole bir ICS'ye virüs bulaşmasının örneğin bir USB bellek yöntemi gibi pek çok yolu vardır. Ayrıca, İnternete doğrudan bağlı olmayan sistemler, şirketin iş BT sistemleriyle etkileşim yoluyla dolaylı olarak bağlanabilir.

Endüstriyel Zorluk

ICS ortamlarının korunması, iş BT sistemlerinin korunması için kullanılandan çok farklı bir yaklaşımı zorunlu hale getirir. İş BT ağları için ilk öncelik, hassas işletme verilerinin gizliliğinin korunmasıdır ve BT hizmetinin kullanılabilirliği önemli olmasına rağmen, gizlilik ve bütünlük kadar hayati değildir. Ancak, sürecin sürekli olarak kullanılabilirliğinin en önemli unsur olduğu endüstriyel kontrol için bu durumun tersi doğrudur. Burada mesele tamamen sürecin korunması ve kesintilerin ortadan kaldırılmasıdır.

Diğer önemli fark, ICS ortamlarında kullanılan teknolojilerle alakalıdır. İş BT ağları çoğunlukla birkaç standart işletim sistemi, uygulama ve donanım bileşenine dayalı olmasına rağmen, endüstriyel sistemlerde bu durum söz konusu değildir. ICS ortamları, olağanüstü özelleştirilmiş ve karmaşık olabilir. Örneğin; patentli teknolojileri, SCADA sunucuları, İnsan-Makine Arayüzlerini, PLC'leri ve eski veya kullanılmayan alt sistemleri içerebilir. Her işletmenin kontrol altyapısı benzersiz olduğu ve güvenlik çözümünün buna uygun olarak düzenlenmesi gerektiğinden, bu durum güvenliği daha zorlu hale getirir. Ayrıca, Nesnelerin İnterneti patlaması, geleneksel güvenlik teknolojileri işe yaramayacağından ele alınması gereken yeni saldırı yüzeyleri ve tehditler ortaya çıkarmaktadır.

Sunduklarımız

Endüstriyel siber güvenlik çözümümüzü geliştirdiğimizde, sürecin kullanılabilirliğini her şeyden öncelikli olarak ele aldık. Kaspersky Industrial CyberSecurity, çeşitli tescilli sistemleri içeren karmaşık endüstriyel ortamları korumak için özel olarak tasarlanmıştır. Her bir kurulumun benzersiz ihtiyaçlarına özel olarak ayarlanabilen, oldukça esnek bir güvenlik çözümüdür. Sistemlerinizin altyapısı tamamen denetlendikten sonra, profesyonel hizmetler personeli güvenlik teknolojileriniz ve hizmetlerinizin ideal yapılandırmasını tasarlar.

Çözümümüz, insanlardan süreçlere ve teknolojilere kadar, kapsamlı endüstriyel siber güvenliğe giden mantıklı, kademeli bir yol sunar:

  • Eğitimler

    C seviyesi yöneticiler, BT, BT güvenliği ve mühendisler için eğitim ve farkındalık gelişimi

  • Hizmetler

    Güvenlik açığı değerlendirmesinden olay yanıtına kadar tam güvenlik hizmetleri döngüsü sunuyoruz

  • Teknolojiler

    Kaspersky Lab, teknolojik süreçleri ve verileri korumak için uzman, benzersiz ürünler geliştirdi

İşletmenize Sunduğu Avantajlar

ICS'nizi ve İşletme Sistemlerinizi Korur

Çoğu tehdit iş BT sistemleri ve endüstriyel sistemler arasında aktarılabildiğinden, tüm altyapınızın korunması önemlidir. Planlama ve lojistik, operasyon yönetimi sistemleri gibi iş BT sistemlerinizi korumak için çeşitli işletme güvenliği çözümlerimiz var. Masaüstü, dizüstü bilgisayarlar ve dosya sunucuları için ödüllü güvenliğe ek olarak kontrol araçları, veri şifreleme ve mobil güvenlik sunmanın yanı sıra, posta sunucularını, iş birliği sunucularını, sanal ortamları ve web ağ geçitleri üzerinden akan trafiği koruyoruz.

Vaka Çalışmaları

Tüm Vaka Çalışmalarını Görüntüleyin

Tanıma

Tanıtım Metinleri

Tüm Tanıtım Metinlerini Görüntüleyin

İlgili Ürünler

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir