Ana içeriğe atlayın

Kaspersky Industrial CyberSecurity

Endüstriyel Otomasyon ve Kontrol Sistemleri’ni özel, sertifikalı ve yerel olarak entegre edilmiş ürünler ve kapsamlı hizmetler setinden oluşan bir ekosistemle koruyun.

Genel Bakış

Endüstriyel kontrol ve otomasyon sistemleri (IACS) ve denetleyici kontrol ve veri toplama sistemleri (SCADA) dâhil olmak üzere endüstriyel sistemlere yönelik kötü amaçlı siber saldırılar son yıllarda önemli ölçüde arttı. Kritik altyapı operatörleri hedef oldu. Örneğin Industroyer ve BlackEnergy saldırıları, kritik bir altyapıya yönelik önemli hedefli saldırı riskleri göstermiştir. Aynı zamanda Colonial Pipeline ve Norsk Hydro olayları, endüstriyel kuruluşlara yönelik kötü amaçlı izinsiz girişlerin potansiyel sonuçlarını gözler önüne sermiştir.

Kaspersky Industrial CyberSecurity (KICS), yerel olarak entegre edilmiş ürün ve hizmetlerden oluşan bir platform sunar. Sistem kullanılabilirliğini veya teknolojik süreç tutarlılığını etkilemeden endüstriyel işletmelerin operasyonel teknoloji(OT) katmanlarını korumak için tasarlanmıştır. Ürün korumalı katmanlar ve ögeler şunları içerir: DCS, SCADA, HMIs, PLC’ler, IED’ler, Robotik Otomasyon, OT Ağ Ekipmanları, Ağ Geçitleri, Operatör ve Mühendislik iş istasyonları gibi kontrolörler. Kaspersky’nin OT, ICS ve IoT siber güvenliğine yaklaşımının yenilikçiliği ve bütünlüğü, Güvenlik Operasyonları düzeyinde BT-OT yakınlaşması ve Kaspersky portföyündeki Kurumsal ve Özel Çözümlerin sorunsuz entegrasyonu etrafında toplanmıştır.

Kaspersky Industrial CyberSecurity ekosistemi

Avantajları

Varlıklarınızın güvenliğine uzanan yol

Gizli noktaları görün
Gizli tehditleri, anormallikleri, güvenlik açıklarını ve ihlalleri tehlikeli hâle gelmeden çok önce gösteriyoruz
Riski en aza indirin
Süreçten ödün vermeden politikaların uygulanmasına, kontrollerin atanmasına ve tehditlerin durdurulmasına yardımcı oluyoruz
Uzmanlığı merkezileştirin
Olaylara hızla müdahale etmeye, başarılı dağıtımları kolayca çoğaltmaya ve karmaşık dağıtılmış altyapıyı yönetmeye yardımcı oluyoruz

Çözüm

 • KICS for Networks

  ICS ağları içindeki erken aşamadaki anormal durumları ve izinsiz girişleri tespit eder ve endüstriyel süreçlerde olumsuz etki oluşmasını önlemek için gerekli önlemlerin alınmasını sağlar.

  Müşterinin en çok güvendiği endüstriyel bilgi işlem cihazı satıcısını seçmesine olanak tanıyan, cihazdan bağımsız bir çözümdür.

  KICS for Networks arabirimi, varlıklar ve güvenlik olaylarıyla birlikte çalışmak üzere canlı bir gösterge panosu ve bir ağ haritası görüntüler. videoyu izleyin veya ürünün yeni özelliklerini keşfedin."

  Nasıl çalıştığını öğrenmek için videoyu izleyin veya ürünün yeni özelliklerini keşfedin.
 • KICS for Nodes

  Minimum düzeyde kaynak tüketmek için özel olarak tasarlanmıştır. Modüler mimarisi, yalnızca ihtiyacınız olan koruyucu bileşenleri kurmanız gerektiği anlamına gelir. Bu bileşenleri tehdit önleme modu veya yalnızca algılama modu için yapılandırabilirsiniz. Bu yaklaşım, maksimum düzeyde mevcut bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyan eski, düşük performanslı makineler için idealdir. Nasıl çalıştığını öğrenmek için videoyu izleyin veya ürünün yeni özelliklerini keşfedin.

  Nasıl çalıştığını öğrenmek için videoyu izleyin veya ürünün yeni özelliklerini keşfedin.
 • Single Management Platform

  Olaylar, olay analitiği ve daha fazlasıyla zenginleştirilmiş coğrafi olarak dağıtılmış tüm varlıkların bir haritası ile tüm BT ve OT altyapısının güvenlik düzenlemesi için merkezî bir güvenlik yönetimi çözümüdür.

Kaspersky ICS CERT

Kaspersky, Kaspersky ICS CERT (Endüstriyel Kontrol Sistemleri Siber Acil Müdahale Ekibi) tarafından desteklenen endüstriyel siber güvenlikte en üst düzeyde uzmanlığa sahiptir. Endüstriyel işletmeleri siber saldırılardan korumak için otomasyon sistemi satıcılarının, endüstriyel tesis sahiplerinin ve operatörlerinin ve BT güvenliği araştırmacılarının çabalarını koordine eder ve endüstriyel otomasyon sistemlerini ve endüstriyel nesnelerin internetini hedef alan potansiyel ve mevcut tehditleri belirler.

Ödüller ve tanınırlık

Kaspersky ürünleri, küresel araştırma firmaları tarafından düzenli olarak değerlendirilmektedir ve şirketlerin ve müşterilerin kendilerini siber saldırılara karşı korumalarına yardımcı olma becerimiz geniş çapta tanınmakta ve kanıtlanmaktadır. En çok test edilen ve en çok ödül alan siber güvenlik sağlayıcısıyız.

Kaspersky, Müşteri Odaklı ve Bütünsel Siber Güvenlik Çözümleri Sunduğu İçin Frost & Sullivan Tarafından Övgüye Layık Görüldü
Frost & Sullivan endüstriyel analistleri, küresel endüstriyel (OT/ICS) siber güvenlik pazarının yakın tarihli analizine dayanarak Kaspersky’yi gerçekten üstün bir endüstriyel siber güvenlik çözümü yaratma vizyonunu ilerlettiği için 2020 Yılın Küresel Şirketi Ödülü’ne layık gördü.
Daha fazla bilgi 
Kaspersky, Endüstriyel IoT’yi güvence altına alma açısından lider konumdadır
1971’den beri IoT ve endüstriyel pazarları kapsayan ABD merkezli bir pazar araştırma şirketi olan VDC Research, bu yıl ilgili pazarlarda ankete katılanlar tarafından en çok tercih edilen satıcılar için ödül programını başlattı.
Daha fazla bilgi 

Sektörler

Yüz binlerce endüstriyel sınıf ürün ve hizmeti teslim ettik ve çeşitli bölgelerden ve endüstriyel alanlardan yüzlerce sanayi kuruluşu müşterisine hizmet veriyoruz. Sizlerle paylaşabileceğimiz bir dizi vaka çalışmasına ulaşabilirsiniz.

İmalat
Kaspersky, Almanya’daki AGC tesisini koruyor
Daha fazla bilgi 
İmalat
Kaspersky Industrial CyberSecurity, Singapur’daki ilk akıllı yüzen balıkçı çiftliğini koruyor
Daha fazla bilgi 

Sertifika

Güvenli ortamlar sağlamak ortak çaba gerektirir; bu nedenle Kaspersky, giderek daha fazla sayıda endüstriyel otomasyon sağlayıcısıyla çalışmakta, sertifikalandırma ve birlikte çalışabilirlik testleri gerçekleştirmekte, ortak referans modelleri hazırlamakta ve farklı ürün ve çözümlerimizi entegre etmektedir. Kaspersky, hataya dayanıklı ve korumalı endüstriyel sistemler oluşturmaya yardımcı olmak için olgun, iyi test edilmiş araçlar sunar.
 • 56 satıcıdan 139 sertifikalı sistem

 • 12 ulusal ve uluslararası sertifika

Başvuru merkezi

Analiz
The Total Economic Impact™ Of Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks
Daha fazla bilgi 
Analiz
Kaspersky ICS Security Anketi 2022
Daha fazla bilgi 
7/24 profesyonel hizmetler
Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her an mevcuttur. 200’den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7/24 hizmet sunuyoruz. Kaspersky güvenlik kurulumunuzdan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Üstün destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

İlgili ürünler

İletişime geçin

Piyasadaki en çok test edilen ve en çok ödül alan ürünle işletmenizi karmaşık siber güvenlik saldırılarından nasıl koruyacağınızı öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.