Skip to main
ÜRÜN

Kaspersky Research Sandbox

Gelişmiş tehditlerin güvenli şekilde yok edilmesi, analizi ve tespiti için tercih edilen araç

Genel Bakış

Bir nesnenin davranışına dayalı akıllı bir karar verirken eş zamanlı olarak işlem belleğini, ağ etkinliğini vb. analiz etmek, günümüzün karmaşık hedefli ve özel tehditlerini anlamak için en iyi yaklaşımdır. Korumalı alan teknolojileri; bir nesnenin kaynağının araştırılmasına, davranış analizine dayalı IOC'lerin toplanmasına ve daha önce görülmemiş kötü amaçlı nesnelerin tespit edilmesine olanak sağlayan güçlü araçlardır.

Patentli Teknoloji

Genişletilmiş günlük kaydı ve derinlemesine raporlama özelliklerine sahip patentli davranış analizi teknolojisi, bir dosyanın kötü amaçlı doğasını etkili bir şekilde ortaya çıkarır

Kaçınmayı Önlemeye Yönelik Teknikler

Kötü amaçlı yazılım davranışları hakkında Kaspersky tarafından elde edilen tüm bilgileri bir araya getirerek korumalı alan ortamının tespit edilmeden kalmasını sağlar

Özelleşmiş İşletim Sistemi Görüntüleri

Konuk işletim sistemi görüntülerinin özelleştirilmesini izin vererek görüntülerin gerçek ortamlarınıza uyarlanmasını sağlar; bu da tehdit analizi sonuçlarının doğruluğunu artırır

Gizlilik ve Uyumluluk

Her uyumluluk gereksinimini karşılamanın yanı sıra, sistemlerinizi ve bilgilerinizi korumak için güvenli ve ayrı ortamlarda dağıtılabilir.

Aşağıdakilere Uygundur:

Kullanımda

  • Müşterilerinize eyleme geçirilebilir rehberlik sağlayın

    Düzenleyici SOC, CERT veya Güvenlik Kuruluşu olarak çeşitli sektörlerde ve kuruluşlarda olay yönetimini denetlersiniz. Kaspersky Research Sandbox, denetlediğiniz müşterileriniz için hedeflenen tehdit algılamasını önemli ölçüde iyileştirmek üzere tasarlanmış, özel kötü amaçlı yazılım analizi için zengin analiz özelleştirme özellikleri ile sizi destekler.

  • Olay müdahalenizin etkinliğini artırın

    Olay müdahalesi, kötü amaçlı yazılım analiz hizmetlerinden büyük ölçüde yararlanarak tehdidin tam olarak anlaşılmasını sağlar, en etkili müdahaleyi belirler ve kötü amaçlı yazılımları altyapıdan yok eder. Bir API'ye sahip olan Research Sandbox ürünümüz, kötü amaçlı yazılım analizini otomatikleştirip verimliliğini artırırken kötü amaçlı yazılım davranışlarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ayrıntılı raporlama işlevi sağlar.

  • Tehdit istihbaratı özelliklerinizi yeni bilgilerle geliştirin

    Tehdit tespitinizi ve gelecekte benzer olaylara müdahale etme yeteneklerinizi geliştirmek için rakiplerinizin IoC'leri ve TTP'leri de dâhil olmak üzere olay sonrası etkinlikler sırasında eyleme geçirilebilir tehdit istihbaratı oluşturmanız gerekir. Kaspersky Research Sandbox, kötü amaçlı yazılım analizini ve IoC alma sürecinizi kolaylaştırarak algılama mantığının daha fazla geliştirilmesini sağlar.

TANITIM METİNLERİ

Küresel olarak tanınan siber güvenlik uzmanlarımızın düşünce liderliğinden daha fazla bilgi edinin

İlgili Ürünler