Skip to main

KasperskyEndpoint Security for Windows (iş istasyonları için)

Tüm Windows iş istasyonu güvenlik çözümleri aynı değildir. Bunun anlamı, en tehlikeli kötü amaçlı yazılım ve saldırıların, korunması gereken kurumsal BT ağlarına sızmasını önleyemeyen ürün sayısının giderek artmasıdır.

Birinci sınıf güvenlik teknolojileri ile uç nokta kontrolleri ve veri kriptolama özelliklerini tek bir entegre çözüm halinde bir araya getiren Kaspersky Endpoint Security for Windows (iş istasyonları için) dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarınızı korumak için daha fazlasını yapar. Tek bir merkezi yönetim konsolundan erişilen tüm işlevleri kullanarak dağıtım ve yönetim görevlerinde zamandan kazanabilirsiniz.

 • Çok katmanlı güvenlik

  • Entegre Windows iş istasyonu güvenliği

   Her biri farklı yönetim konsoluna sahip birçok uygulama satın almanızı gerektirebilecek diğer ürünlerin karşısında Kaspersky Endpoint Security for Windows birçok önemli koruma işlevini kapsayan tek bir uygulamadır:

   • Kötü amaçlı yazılımdan koruma, güvenlik duvarı ve Ana Bilgisayar Tabanlı İzinsiz Giriş Önleme Sistemi (HIPS)
   • Uç nokta kontrolleri:
    • Uygulama Denetimi
    • Web Kontrolü
    • Cihaz Kontrolü
   • Cihaz Kontrolü
  • İhtiyacınız olan güvenlik modüllerini seçin

   Kaspersky Endpoint Security for Windows (iş istasyonları için), şirketler için sunulan çeşitli entegre güvenlik çözümlerimize dahildir:

   • Kaspersky Total Security for Business tüm Kaspersky Endpoint Security for Windows (iş istasyonları için) işlevlerini içerir
   • Kaspersky Endpoint Security for Business | Advanced tüm Kaspersky Endpoint Security for Windows (iş istasyonları için) işlevlerini içerir
   • Kaspersky Endpoint Security for Business | Select ürününe veri kriptolama dahil değildir
   • Kaspersky Total Security for Business ve Kaspersky Endpoint Security for Business hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfenburayı tıklatın.
  • Esnek yükseltme yolu

   Güvenlik gereksinimleriniz değiştiğinde, Kaspersky Endpoint Security for Business ya da Kaspersky Total Security for Business'ın bir sonraki kademesine kolaylıkla yükseltebilirsiniz. Yeni kademenin sağladığı ek özelliklere erişmek için yalnızca yeni bir lisans anahtarı kullanmanız yeterlidir.

  Kötü amaçlı yazılım koruması, güvenlik duvarı ve HIPS

  • Çok katmanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma

   En yeni kötü amaçlı yazılımdan koruma motorumuz, imza tabanlı koruma, sezgisel ve davranışsal analiz ve bulut destekli teknolojileri birlikte kullanarak Windows iş istasyonunuzu bilinen, bilinmeyen ve gelişmiş tehditlere karşı korur.

  • Üstün güvenlik ve verimlilik

   Şablon tabanlı algılama teknolojisi, algılama oranlarını artırır ve güncelleme dosyalarının boyutunu küçültmemizi sağlar. Böylece, iletişim bant genişliğinizi daha az kullanan üstün bir güvenlik özelliğinden yararlanırsınız.

  • Bulut yardımlı kötü amaçlı yazılım algılama

   Milyonlarca katılımcı müşteri ve binlerce işletme bulut tabanlı Kaspersky Security Network (KSN) çözümünün bilgisayarlarından kötü amaçlı yazılım ve şüpheli davranışlar hakkında veri almasına izin vermektedir. Bu gerçek zamanlı veri akışı, yeni kötü amaçlı yazılımlara karşı son derece hızlı şekilde yanıt vermemizi ve daha düşük 'hatalı pozitif sonuç' oranları elde etmemizi sağlar.

  • Sistem İzleyici (System Watcher)

   İş istasyonlarınızdaki şüpheli davranışları algılayıp analiz eden Sistem İzleyici teknolojisi, imza veri tabanımıza henüz eklenmemiş yeni tehditlere karşı korunmanızı sağlar. Bir kötü amaçlı yazılım saldırısı işletim sistemini, sistem kayıt defterini veya önemli dosya türlerini etkilediğinde, Sistem İzleyici'nin etkinlik izleme işlevi saldırının neden olduğu değişikliklerin ortadan kaldırılmasını sağlar.

  • Otomatik Kullanma Engelleme

   Otomatik güvenlik açıklarını engelleme (Advanced Exploit Prevention) teknolojimiz, kötü amaçlı yazılımların işletim sistemleri veya ağınızda çalışan uygulamalardaki güvenlik açıklarından faydalanmasını önlemeye yardımcı olur. Otomatik Kullanma Engelleme, bilinmeyen tehditlere karşı ekstra güvenlik takibi ve koruma katmanı sunmak amacıyla Adobe Reader, Internet Explorer, Microsoft Office ve Java gibi en sık hedef alınan uygulamaları özel olarak izler.

  • Ana Bilgisayar Tabanlı İzinsiz Giriş Önleme Sistemi

   Kötü amaçlı olarak sınıflandırılmış olmasalar bile bazı uygulamaların etkinlikleri yüksek riskli olarak kabul edilebilir. Çoğu durumda, bu etkinliklerin kısıtlanması önerilir. Ana Bilgisayar Tabanlı İzinsiz Giriş Önleme Sistemimiz (HIPS), uygulamaya atanan "güvenilirlik düzeyine" bağlı olarak uç noktası içindeki etkinlikleri kısıtlar. HIPS, uygulamaların ağ etkinliğini sınırlayan uygulama düzeyindeki Kişisel Güvenlik Duvarı ile birlikte çalışır.

  • Ağ Saldırısı Engelleyici

   Ağ Saldırısı Engelleyici özelliğimiz, ağınızdaki şüpheli etkinlikleri izler ve şüpheli bir davranışın algılanması durumunda sisteminizin nasıl yanıt vereceğini önceden tanımlamanızı sağlar.

  Esnek uç nokta kontrolleri

  • Uygulama Denetimi

   Uygulama Denetimi özelliğimiz, diğer tedarikçilerin tekliflerinden çok daha üstün özellikler sunar. Kaspersky, güvenlik risklerine karşı uygulamaları denetleyen kendine ait İzin Verilenler Listesini kurmak için yatırım yapan tek güvenlik tedarikçisidir. Bİzin verilenler listesine alınan uygulama veri tabanımız 1,3 milyar benzersiz dosyadan oluşmakta ve bu sayıya her gün 1 milyon dosya eklenmektedir. Uygulama Denetimi ve Dinamik İzin Verilenler Listesi, izin verilenler listenizde yer almayan tüm uygulamaları engelleyen Default Deny ilkesini kolaylıkla çalıştırmanızı sağlar. Ayrıca, Varsayılan Olarak Reddet ilkenizi uygulamak veya güncellemek istediğinizde, yeni test modumuz ilkeyi bir test ortamında uygulamanızı sağlar. Böylece, ilkeyi "uygulamaya koymadan önce" doğru şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını kontrol edebilirsiniz.

  • Cihaz Kontrolü

   Cihaz Kontrolü araçları, hangi cihazların kurumsal BT ağınıza erişebileceğini yönetmede kolaylık sağlar. Kontrolleri, saate, coğrafi konuma veya cihaz tipine bağlı olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, granüler yönetim ve ilke ataması için kontrolleri Active Directory ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Yöneticiler Cihaz Kontrolü kurallarını oluşturma aşamasında maskeler kullanarak birçok cihazın kullanılmak üzere kolayca izin verilenler listesine alınmasını sağlayabilir.

  • Web Kontrolü

   Web Kontrolü araçlarımız, internet erişim ilkeleri oluşturmanızı ve internet kullanımını izlemenizi sağlar. Yönetime ve ilke belirlemeye yardımcı olmak amacıyla coğrafi kontroller ve saat kontrolleri Active Directory ile uyumlu hale getirilebilir.

  Veri kriptolama

  • Güçlü şifreleme

   256 bit anahtar uzunluğuna sahip ve NIST onaylı (#2980) bir AES şifreleme algoritması kullanan Kaspersky, gizli bilgileriniz için güçlü şifreleme özellikleri sunar. Dosyalar veya sistemler kaybolduğunda ya da çalındığında izinsiz kullanıcılar şifreli verilerinize ulaşamaz. Şifreleme uygulamamız ayrıca FIPS 140-2 ile (doğrulama bekleme) uyumlu şekilde tasarlanmıştır.

  • Tam Disk Şifreleme

   "Donanıma yakın" şifreleme ve 'her şeyi aynı anda şifreleme' stratejisini kullanmanızı kolaylaştırmak için Tam Disk Şifreleme (FDE) diskin fiziksel bölümlerinde çalışır. Bir sabit disk şifreleme işleminin devam etmesine izin verilmeden önce, önyükleme sabit sürücüsü otomatik olarak kontrol edilerek Kaspersky Endpoint Security for Windows ile uyumlu olduğu doğrulanır.

  • Dosya Düzeyinde Şifreleme

   Dosya Düzeyinde Şifreleme (FLE) verilerin ağınızda güvenli bir şekilde paylaşılmasına olanak sağlar. Bir dosya şifrelendiğinde ek güvenlik için orijinal, şifrelenmemiş dosya sabit sürücüden silinebilir.

  • Çıkarılabilir Ortam Şifrelemesi

   Çıkarılabilir Ortam Şifrelemesi, çıkarılabilir cihazlara da aktarılması gereken verileri korumak için Tam Disk Şifreleme ve Dosya Düzeyinde Şifreleme işlevlerini uygular.

  • ‘Taşınabilir mod’ şifreleme

   Hassas verileri e-posta, internet veya çıkarılabilir bir cihaz ile aktarmanız gerekirse kolayca parola korumalı, şifrelenmiş, kendi kendine çıkarılabilen dosya paketleri ve klasörler oluşturabilirsiniz. Çıkarılabilir ortamda Dosya Düzeyinde Şifrelemeye yönelik özel 'taşınabilir mod', Kaspersky Endpoint Security for Windows platformu çalıştırılmayan bilgisayarlarda bile verilerin güvenli şekilde aktarılmasını sağlar.

  • Basitleştirilmiş oturum açma

   Kullanıcı kişisel bilgisayarını açarak kullanıcı adını ve parolasını girdiğinde, Tek Oturum Açma özelliğimiz kullanıcının bilgisayarındaki sabit sürücüde bulunan şifreli verilere hemen erişmesini sağlar. Bu uygulama, şifreleme ve şifre çözme işlemlerinin kullanıcı için şeffaf bir şekilde gerçekleştirilmesine, etkinlik ve verimliliğin artmasına yardımcı olur.

  • Akıllı kart/belirteçle oturum açma

   Kullanıcılar kullanıcı adı ve parola yerine bir akıllı kart veya belirteç kullanarak da oturum açabilirler. Popüler akıllı kart ve belirteç türlerinin büyük bölümü desteklenmektedir.

  • Kurtarma araçları

   Bir sistem arızasının oluşması durumunda işletim sistemi başlatılamıyor olsa bile verilerin şifresini çözmek için özel kurtarma araçlarımız kullanılabilir.

  • Intel AES-NI ve daha fazlası için destek

   Kaspersky, Intel AES-NI'yı destekleyerek Intel ve AMD tabanlı sistemlerin büyük bölümünde verilerin şifreleme ve şifre çözme işlemlerinin daha hızlı yapılmasını sağlar*. Tam Disk Şifreleme Teknolojimiz, UEFI tabanlı platformları da desteklemektedir. Ayrıca QWERTY olmayan klavyeler için destek sunulmaktadır.

   *Tüm işlemciler desteklenmez.

  Merkezi yönetim

  • Merkezi yönetimi konsolu

   Kaspersky Endpoint Security for Windows'daki her özellik ve kullandığınız diğer Kaspersky Lab uç nokta güvenlik teknolojileri tek bir merkezi yönetim konsolu üzerinden yönetilebilir. Kullanımı kolay tek bir konsol sunan Kaspersky Security Center sayesinde çalıştırmak zorunda olduğunuz her farklı güvenlik teknolojisi için farklı bir yönetim arabirimiyle uğraşarak zamanınızı boşa harcamamış olursunuz. Bunun yerine, bu tek konsol uç nokta güvenliğinizin "tek bir pencereden" görüntülenmesini ve kontrol edilmesini sağlar. Örneğin:

   • Kaspersky Endpoint Security for Windows ve diğer Kaspersky Lab uç nokta güvenlik uygulamalarının kurumsal ağınızda dağıtım ve yönetimi
   • Kaspersky Endpoint Security for Windows ve diğer Kaspersky Lab uç nokta güvenlik uygulamalarının kurumsal ağınızda dağıtım ve yönetimi
   • Kapsamlı ayrıntılı güvenlik raporları oluşturma ve özelleştirme
  • Rol Tabanlı Erişim Kontrolü

   Ayrıca, yeni Rol Tabanlı Erişim Kontrolü* (RBAC) özelliği ile güvenlik yönetimi sorumluluklarını birçok yönetici arasında kolaylıkla paylaştırabilirsiniz. Kaspersky Security Center konsolu, RBAC kullanılarak her yöneticinin yalnızca kendi sorumluluklarıyla ilgili araçlara ve bilgilere erişebileceği şekilde kolayca özelleştirilebilir.

   *Rol Tabanlı Erişim Kontrolü, yalnızca Kaspersky Endpoint Security for Business | Advanced ve Kaspersky Total Security for Business ürünlerinde bulunur.

   Kaspersky Security Center hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen burayı tıklatın..

Bu çözüm aşağıdakilerin bir parçası olarak kullanılabilir: