Kaspersky Endpoint Security for Mac

Performans veya mobiliteden ödün vermeden Mac kullanıcılarını en yeni tehditlere karşı koruyun. Kaspersky Endpoint Security for Mac, ilham nereye götürürse götürsün kullanıcıların güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayan rahatsız etmeyen bir güvenlik çözümü sunar.Mac tabanlı işletmeler, yaratıcı süreçlerinin önüne geçmeyecek bir güvenliğe ihtiyaç duyar.

Çalışanlar, işlerini halletmek için yoğun kaynak kullanan uygulamalara bel bağladığında, ihtiyaç duydukları son şey işlemci gücünü veya pil ömrünü tüketen ya da kötü zamanlanmış bir güncellemeyle her şeyi durma noktasına getiren bir güvenlik çözümüdür.

Mac ve Mac kullanarak çalışan kişiler için özel olarak tasarlanan Kaspersky Endpoint Security for Mac, Mac masaüstü bilgisayarları ve dizüstü bilgisayarı iş akışını aksatmadan en yeni siber tehditlere karşı korur.

Çok katmanlı güvenlik çözümümüz, Kaspersky Endpoint Security for Business'ta yer alan diğer güvenlik bileşenlerini tamamlayarak heterojen teknik ortamlarda BT koruması sunar:

 • En değerli iş varlıkları olan verilerinizi ve iş süreçlerinin sürekliliğini korur
 • Son kullanıcı rahatlığı - güvenilir, performansı optimize edilmiş, günlük aktiviteleri aksatmayacak şekilde tasarlanmış güvenlik.
 • İş verimliliği - Kaspersky Endpoint Security for Business'ın diğer güvenlik bileşenleriyle aynı konsoldan kolaylıkla dağıtılır ve yönetilir.

Mac tehditleri işletmenin tamamını etkiler

Diğer platformlara kıyasla MacOS nispeten daha güvenlidir. Ancak Mac'e özel tehditler artışta olmakla birlikte, tecrübeli suçlular bunları daha geniş iş ağına girmek için bir sıçrama tahtası olarak görüyorlar. Ve daha fazla işletme kullandıkça, Mac'e özgü tehdit hacimleri de buna göre artmaktadır.

İstisnasız tüm internete bağlı Mac bilgisayarlar güvenlik sorunlarına karşı savunmasızdır. Trojanlar, Arka Kapılar, fidye yazılımı ve yazılım güvenlik açıkları ve kullanıcı hatasıyla ilişkili tehditler dahil olmak üzere Windows sistemleriyle aynı türde tehditlere maruz kalmaktadırlar. Heterojen ağlarda, güvenli olmayan Mac cihazları genellikle Windows sistemlerini hedefleyen kötü amaçlı yazılımları sisteme sokarlar.

Kaspersky Endpoint Security for Mac, bu zorlukları hedef almak ve Mac kullanan işletmelere kapsamlı koruma sunmak için özel olarak tasarlanmıştır.

 • İşletmenizin karşı karşıya olduğu her türde siber tehditlere karşı koruma

  Kaspersky Endpoint Security for Mac; bilinen, bilinmeyen ve gelişmiş tehditlere karşı çok katmanlı koruma sunar.

  Proaktif güvenlik teknolojilerimiz tehditlerin uç noktalara ulaşma şansını en aza indirir ve uç noktalara ulaşan tehditleri güvenilir bir şekilde tanımlayarak engeller.

  • İşletmenizi koruyan yeni nesil teknolojiler

   Kaspersky Lab'in benzersiz HuMachine™ yaklaşımı, Büyük Veri tehdit istihbaratı, otomatik öğrenme ve insan uzmanlığını bir araya getirir. Tüm bunlar birbirini tamamlayarak ve tek bileşenler oldukları hale kıyasla, bir araya geldiklerinde birbirini daha da güçlendirerek daha yüksek düzeyde koruma sunar.

  • Bulut destekli tehdit istihbaratı

   Dünya çapındaki milyonlarca Kaspersky müşterisi, kendi cihazlarından Kaspersky Security Network'e (KSN) gönüllü olarak anonim tehdit verileri sağlıyor. Bu bulut tabanlı tehdit laboratuvarı, şüpheli dosyalardan çok büyük hacimlerde meta veri toplayıp depolayarak içeriklerin tamamen analiz edilmesine gerek kalmadan dosyaların ve URL'lerin güvenliği ile ilgili hızlı, hassas kararlar alınmasını sağlar. Bu da, bilinmeyen tehditlere karşı koruma sunar.

  • Ağınızı saldırılardan koruyun

   Kaspersky Lab'in Ağ Saldırısı Engelleyicisi; bağlantı noktası tarama, hizmet reddetme saldırıları ve arabellek taşması gibi ağ tehditlerini engeller. Ağ etkinliklerini sürekli olarak izler ve şüpheli davranış tespit edildiğinde önceden tanımlanmış yanıtları çalıştırır.

  • Web koruması ve kimlik avı koruması ile güvenli gezinme

   Kaspersky Endpoint Security for Mac, aynı HuMachine™ yaklaşımını kullanarak gelen ve giden trafiği tarayarak ve zararlı komutları engelleyerek Mac sistemlerini güvende tutar.

   Bulgusal analiz, URL'leri kimlik avı web sitelerine özgü davranışlara karşı kontrol ederek kullanıcıların kazara kötü amaçlı web sitelerini ziyaret etmelerini ve değerli bilgileri açığa çıkarmalarını engeller.

  • Gerçek zamanlı koruma

   BT sistemlerine sızıp zarar vermeden önce tehditleri tespit etmek ve etkisiz hale getirmek için dosyalar açılmadan, kopyalanmadan, çalıştırılmadan ve kaydedilmeden önce gerçek zamanlı olarak taranır.

  Kullanıcılar ve BT sistemleri üzerinde düşük etki

  Kaspersky Endpoint Security for Mac, erişim üzerine tarama sırasında kaynaklara minimum etki ederek kapsamlı güvenlik sunar.

  • Hız ve pil ömrü için geliştirildi

   Kaspersky Endpoint Security for Mac, CPU, disk ve G/Ç bağlantıları da dahil sistem kaynaklarının kullanımını minimum düzeyde tutmak üzere tasarlanmıştır.

  • İstihbarat tarama teknolojisi

   Akıllı, tescilli iSwift/iChecker teknolojisi sık sık erişim sağlanan dosyaların birden fazla kez taranmasını önleyerek genel performansı önemli oranda artırır.

  Verimli güvenlik yönetimi, merkezi yönetim

  Mac cihazlar için tüm güvenlik yönetimi görevleri, Kaspersky tarafından korunan diğer uç noktalarda kullanılan aynı merkezi, yüksek düzeyde entegre yönetim konsolu Kaspersky Security Center üzerinden yönetilir. Karmaşıklığı azaltmak için ek araçlara gereksinim yoktur.

  Daha da fazla verimlilik sunmak için uzmanlar tarafından geliştirilmiş, önceden yapılandırılmış ilkeler seçeneği de sunulmaktadır, böylece güvenliği ağınız genelinde hızlı bir şekilde uygulamaya koyabilirsiniz.

  Çok çeşitli kurulum seçenekleri, çözümü güvenlik ihtiyaçlarınıza göre ayarlamak için size esneklik ve kontrol sunar.

  • Uzaktan dağıtım

   Kaspersky Endpoint Security for Mac, sistem yöneticileri tarafından uzaktan kurulabilir, yönetilebilir ve kaldırılabilir.

  • Koruma yönetimi

   Yöneticiler, Mac cihazların korunmasını yapılandırmak ve yönetmek, uygulamayı dağıtmak ve güncellemek; grup görevleri, ilkeler ve ilke profillerini uygulamak ve rapor oluşturmak için Kaspersky Security Center'ı kullanabilirler.

  • Otomatik güncelleme

   Otomatik öğrenme matematik modelleri ve uygulama modüllerine yönelik güncellemeler isteğe bağlı olarak veya plana göre otomatik olarak gerçekleştirilebilir. Sistem yöneticileri yönetim sunucusunu güncelleme kaynağı olarak ve Ağ Aracısını da taşıma aracı olarak kullanabilir.

  • Merkezi yedek depolama

   Sistem yöneticileri, çalışanların makinelerinde Kaspersky Endpoint Security for Mac tarafından algılanan tüm dosyalara erişmek, dosyaları kurtarmak veya kalıcı olarak silmek için Kaspersky Security Center'ı kullanabilirler.

  Satın alma

  Kaspersky Endpoint Security for Mac şunlarla birlikte verilir:

  • Desteklenen platformlar

   • MacOS Sierra, sürüm 10.12
   • OS X El Capitan, sürüm 10.11
   • OS X Yosemite, sürüm 10.10
   • OS X Mavericks, sürüm 10.9
  • Minimum donanım gereksinimleri

   • Intel® tabanlı Macintosh bilgisayar
   • 1 GB bellek (RAM)
   • 1,2 GB boş disk alanı
Bu çözüm aşağıdakilerin bir parçası olarak kullanılabilir:

  Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?