Ana içeriğe atlayın

KasperskySecurity Center

Kaspersky Security Center, güvenlik yönetimi ve BT sistemleri yönetimindeki karmaşayı sona erdirir. Yönetici sorumluluklarının kolaylıkla ayrılmasını web tabanlı konsol olarak da kullanılabilen tek bir birleşik yönetim konsolundan sağlayan tamamen ölçeklenebilir konsol, değişen güvenlik ihtiyaçlarıyla büyüyen işletmeleri destekler ve kapsamlı sistem ve güvenlik yönetimini kolaylaştırır.

Kaspersky Security Center zengin özelliklere sahiptir:

 • Herhangi bir sabit veya mobil cihaz aracılığıyla nerede olursanız olun, ilave esnek web tabanlı bir arabirime sahip güçlü bir yönetim konsolu.
 • "Tek pencereli" konsol, bulut, fiziksel ve sanal makineler ile mobil cihazlardan oluşan kurumsal ortamınız genelinde güvenliği görüntülemenizi ve yönetmenizi sağlar.
 • Kullanıma hazır birleşik ilkelerle kolay dağıtım ve güvenlik yönetimi.

Kaspersky Security Center; merkezi veya dağıtılmış ya da her ikisinin de olduğu altyapınızda yüzlerce veya 100.000'lerce iş istasyonunu yönetmenizden bağımsız olarak, kapsamlı güvenlik teknolojilerimizi yüklemeyi, yapılandırmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır. İşinizin güvenlik ihtiyaçları değişmeye devam ettikçe yeni araçları ve özellikleri ölçeklendirme ve etkinleştirme sıkıntısını ortadan kaldırır.

 • BT güvenliğini otomatikleştirin, 360° görünüm elde edin

  Artan platform, cihaz, yazılım ve uygulama çeşitliliği BT güvenlik yöneticilerinin hayatını zorlaştırır. Karmaşıklık güvenliğe zarar verir ve sahip olduklarınıza hakim değilseniz bunları nasıl güvende tutabilirsiniz?

  Donanım bulma, yazılım envanteri ve güvenlik açıklarının zamanında yamalanması yoğun emek gerektirir ve zaman alır. Kaspersky Security Center bu zorlukların basitleştirilmesine yardımcı olur. Fiziksel, sanal ve bulut tabanlı uç noktalar, mobil cihazlar ve yerleşik sistemler tek bir konsoldan birlikte yönetilir, böylece verimlilik artar ve toplam sahip olma maliyetiniz (TCO) düşer.

  • Varlıklarınızın kontrolünü ele alın ve maliyetleri azaltın

   Kaspersky Security Center ağınızda çalışan donanım ve yazılıma eksiksiz bir görünürlük sağlar. Kullanım haklarını merkezi olarak izleyerek ve sağlayarak lisanslama maliyetlerinden tasarruf edin. Otomatik cihaz algılama, donanım bulma ve yazılım envanteri raporları, kaynakları optimize etmeye yardımcı olur. Kaspersky Security Center ile yazılım lisanslama ve donanım varlıklarını izlemek ve kontrol etmek kolaydır.

  • Güvenlik açıklarını tespit etme ve yönetme

   Kaspersky Security Center'da yönetilen Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi özellikleri, uygulamalarınızdaki ve işletim sistemlerinizdeki güvenlik açıklarını tespit ederek kötü amaçlı programların ağınıza girebileceği olası giriş noktalarını tanımlar ve kötü amaçlı yazılımlar kesintiye neden olmadan önce bunları engeller.

   Otomatik güvenlik açığı taraması, açıklardan yararlanma etkinliklerinde gerçek zamanlı bulut istihbaratına dayanır ve sistemleri veya kullanıcıları etkilemeden kritik yamaları güncel tutar. Kaspersky Security Center güvenlik açığı izleme özelliği, 150'den fazla yazılım uygulaması desteği ile en sık kullanılan iş uygulamaları için kapsamlı bir koruma sağlar. Güvenlik açıkları algılandıktan sonra öncelik sırasına koyulur ve ilk önce en tehlikeli olan kapatılır.

  • Risk hafifletmeyi otomatik hale getirme

   Fiziksel, sanal veya bulut tabanlı makineye sahip olmanızdan bağımsız olarak yamalar otomatik olarak indirilir, dağıtılır ve yüklenir. Microsoft için optimize edilmiş algoritmalar, daha düşük ağ trafiğini günceller ve daha az disk alanı gerektirir.

   Üçüncü taraf uygulamalar için yamaların ilerlemesine ve etkinliğine ilişkin raporlar alarak yama yükleme durumunu izleyin.

  Rutin görevleri kolaylaştırma

  Kaspersky Security Center, heterojen ağlara yönelik rutin BT görevlerini kolaylaştırmak için geniş bir BT sistem yönetimi özelliklerine sahiptir.

  Kaspersky Security Center'ın genişletilebilir mimarisi, her platforma yönelik güvenlik ürünlerinin yönetimi için eklentiler içerir. Yeni (veya güncellenmiş) bir ürün piyasaya sürülürse ilgili uzantı, yamaya veya konsolun yeniden yüklenmesine gerek kalmadan Kaspersky Security Center'a yüklenebilir. Merkezi yönetim, her bir yöneticinin yalnızca sorumluluklarını ilgilendiren araçlara ve verilere erişebileceği şekilde rol tabanlı erişim ve entegre panolarla tamamlandığında uç nokta yazılım dağıtımı, Kaspersky Security Center'ın istemci yönetim araçlarıyla kolayca gerçekleştirilebilir.

  • Kolay ölçeklenebilirlik

   İlk kurulumunuzu değiştirmeden ölçeklendirin. Yaklaşık 100.000 fiziksel, sanal ve bulut tabanlı uç nokta, Kaspersky Security Center'ın tek sunucu yüklemesi aracılığıyla yönetilebilir. Bir dağıtım noktası 10.000 ana makineye kadar işleyebilir. Birincil-ikincil hiyerarşileri, birincil sunucuya uygulanan roller ve hakların her ikincil sunucu üzerinden devralındığı ve birincil sunucunun her bir ikincil sunucu tarafından yönetilen her ana makinenin tamamen farkında olduğu birden fazla sunucu için de oluşturulabilir.

  • Verilerinizi koruyun

   Merkezi olarak yönetilen şifreleme özellikleri, kötü amaçlı yazılım saldırısı veya cihazın kaybolması nedeniyle veri kaybını önlemek için ek bir güvenlik katmanı sağlar. Kaspersky Security Center, yöneticilerin FileVault 2.0 on Mac OS®, mobil cihaz şifreleme, Kaspersky Şifreleme ve Microsoft BitLocker® on Microsoft® Windows® ürünlerini merkezi olarak etkinleştirmesini/devre dışı bırakmasını sağlar. Ayrıca, şifrelenmiş cihazların durumunu izler, şifrelenmiş dosyalara engellenen erişimi raporlar ve unutulan erişim kimlik bilgilerini geri yüklemek için şifreleme tuşlarını yedekler.

  • Uzaktan desteği optimize etme

   Kolaylaştırılmış uzaktan sorun giderme ve destek özellikleriyle yanıt sürelerini kısaltın ve verimliliği artırın – Kaspersky Security Center'da RDP aracılığıyla yönetilen müşteri bilgisayarlarına/uzak bilgisayarlara bağlanma, kolay tanılama ve herhangi bir yazılımda sorun giderme sağlar.

  • Uzak ofislere sorunsuz dağıtım

   Şube ofislerinde yeni iş istasyonlarının kurulması, uzaktan ve otomatik olarak yapılabilir. Yeni uygulamaları iş saatleri dışında oto. yükleme için planlayarak uygulamaya koyabilirsiniz. Bu, sistem görüntülerinin merkezi bir konumdan oluşturulmasını, depolanmasını ve dağıtılmasını sağlar. Örneğin, Microsoft® Windows® 10'a geçiş için idealdir.

  • Platformlar arası mobil cihaz yönetimi

   Kaspersky Security Center, kurum ve çalışan mobil cihazlarını aynı konsoldan aynı verimlilikle yönetebilir. Çalışanlar ofis dışından çalışırken, güvenlikten ödün vermeden mobil cihazlarını güvenle kullanabilir.

  • Mobil çalışmaları güvence altına alma

   Kaspersky Security Center'dan mobil cihazlar için tehdit korumasını yönetin ve akıllı koruma düzeyi göstergeleriyle tam görünürlük elde edin. Konuk cihazlar dahil olmak üzere kullanıcı cihazlarında kurumsal ve kişisel verileri birbirinden ayırın ve zorunlu parola ve/veya şifreleme kullanarak cihazın çalınması veya kaybolması durumunda kurumsal veri sızıntılarını engelleyin.

  • Çalışanlara ait cihazlar için destek

   Kendi cihazını getir (BYOD) girişimi? Kaspersky Security Center'da, Over the Air (OTA) sağlama teknolojisi ve kayıt konsolları (Samsung KNOX) ile koruma dağıtımı için kullanımı kolay yönetim sihirbazları sağlıyoruz.

  • Self Servis Portalı ile yönetici iş yükünü azaltın

   Mobil cihazın kaybolması veya çalınması durumunda, kurumsal verilere yetkisiz erişimi önlemek için SIM İzleme, Uzaktan Kilitleme, Silme ve Bulma özellikleri Self-Servis Portalı aracılığıyla bir yönetici veya kullanıcı tarafından hemen etkinleştirilebilir.

  Görüntüleme ve kontrol

  Kaspersky Security Center'ın "tek pencereli" yönetim konsolu tüm fiziksel, sanal ve mobil cihazlarınızın yönetimini ve güvenliğini kolay hale getirir.

  • Bir SaaS güvenlik yönetimi konsolu

   Kaspersky Security Center Cloud konsolumuzla temel güvenlik özelliklerini uzaktan kolayca yönetin. Azure'da dağıtılan bulut tabanlı bir yönetim sunucusudur. Yönetim sunucusunu kurmak ve korumak için zaman ve kaynak harcamaya gerek yoktur. Müşteriler bu sorumlulukları Kaspersky'ye devredebilir ve biz sizin için tüm bunlarla ilgileniriz. Kaspersky Endpoint Security for Business Select ile Windows, Mac ve Linux iş istasyonlarına yönelik güvenlik artık doğrudan bulut konsolundan yönetilebilir.
   Ana özellikler:

   • Merkezi uç nokta bulma ve dağıtma
   • Dağıtım noktası desteği
   • Sunucu hiyerarşisi geçişi destekler (ör. ikincil sunucuyu kurum içinde tutarak birincil sunucuyu buluta taşıma)
   • Geçiş sihirbazı
   • 10.000'e kadar düğümü destekleyerek kuruluşlar da dahil olmak üzere her büyüklükteki işletme için uygundur

   Mevcut yönetim seçenekleri (MMC konsolu ve web konsolu) hala kullanılabilir.

  • Kurum içi yönetim için geliştirilmiş web konsolu

   Kaspersky Vulnerability and Patch Management, Şifreleme ve Uzaktan Masaüstü Yönetimi gibi gelişmiş katman özellikleri yönetimi artık Kaspersky Enterprise Security for Windows, Kaspersky Enterprise Security for Mac ve Kaspersky Security for Windows Server için bir web konsolu üzerinden kullanılabilir.

   Yeni piyasaya sürülen Kaspersky Sandbox ve Kaspersky EDR Optimum ürünlerinin yanı sıra Kaspersky Embedded Systems Security'nin en son sürümü de desteklenmektedir.

  • Sistem bütünlüğünü sağlama ve tehditlere anında yanıt verme

   Kaspersky Security Center, web sunucuları ve ATM'ler gibi varlıklarınızın kritik öneme sahip bileşenlerindeki değişiklikleri izlemenizi ve ihlallere anında yanıt vermenizi sağlar. . Sistem Bütünlüğü İzleme bileşeninden olayları alma işlemi, yalnızca bir cihazın dosya sistemini (Dosya Bütünlüğü İzleme) değil, aynı zamanda kayıt defteri kovanlarını, güvenlik duvarı durumunu ve bağlı donanımın durumunu da izlemenizi sağlar.

  • Tüm cihazlar için yönetimi kolay güvenlik

   Tüm platformlardaki her bir cihazın güvenlik ilkelerinin dağıtımı, yapılandırması ve yönetimi tek bir konsoldan yürütülerek daha iyi görünürlük ve aynı zamanda geliştirilmiş yönetilebilirlik ve kontrol sunar.

  • Halka açık ağlardan gelen saldırıları önleme

   Güvenli olmayan halka açık Wi-Fi ağları, cihazları ve kurumsal ağınızı saldırıya açık hale getirir. Çalışanlara özel güvenilir ağlar listesi oluşturarak güvenilir Wi-Fi ağlarına erişime izin verebilir ve mobiliteyi veya üretkenliği etkilemeden diğer ağları engelleyebilirsiniz.

  • Basitleştirilmiş güvenlik duvarı yönetimi

   Linux ve Windows işletim sistemlerinde güvenlik duvarı ayarlarını yapılandırın ve yönetin. Kaspersky Security Center, ağ ilkenizi tüm uç noktalara tek bir konsoldan uygulamanızı sağlar.

  • Riskleri azaltma ve çalışan verimliliğini iyileştirme

   Kötü amaçlı yazılıma karşı korunmak için hangi cihazların ve uygulamaların ağınıza erişebileceğini ve nasıl çalışacağını tanımlayın ve denetleyin. Çalışanların hangi cihaz, uygulama ve sitelere erişim sağlayacağını yönetin ve kontrol edin.

  • Bulut ortamlarına kanıtlanmış korumayı anında ekleme

   Yönetim konsolu ve Amazon Web Services bulut ortamı arasındaki yerel entegrasyon, tam görünürlük ve bulutta dağıtılan Kaspersky Endpoint Security for Linux ile Kaspersky Security for Windows Server örnekleri üzerinden kontrol sağlar.

   Ortamınızın korumasını yönetmek veya AWS Marketplace'te mevcut olan AMI'lardan birine abone olmak ve kullanıma hazır Kaspersky Security Center ile örnek almak için Kaspersky Security Center'ı, Amazon EC2 örneğine dağıtın. Bu durumda Kaspersky Security Center, bir şey yapmanıza gerek kalmadan örneğe yüklenir.

   Diğer herkese açık bulut ortamları da standart şekilde kullanılabilir.

  • Optimize güncellemeler ve trafik

   Yeni imza güncelleme mekanizması, Kaspersky Security Center sunucunuz ve aracılarınız arasında gerçekleşen güncelleme trafiğinin hacmini 20 kata kadar azaltır.

   Dağıtım noktası olarak bir uzak uç nokta kullanılarak daha fazla hacim optimizasyonu elde edilebilir. Her dağıtım noktası artık uzak ortamlarda Kaspersky Security Network proxy işlevi de görebilir.

   İletişim kanallarınızdaki bu yük hafiflemesi, diğer görevler için daha fazla kullanılabilir bant genişliği anlamına gelir.

  • En iyi denetim uygulamalarını uygulama

   Tüm uç nokta uygulamalarında denetim geliştirmeleri, yöneticilerin değişiklikleri takip etmesini ve önceki ilkeleri geri almasını sağlar. Tek bir yönetilen uygulama için iki ilkeyi karşılaştırdıktan sonra hangi ilke ayarlarının eşleştiğini ve hangisinin farklı olduğunu gösteren bir rapor oluşturulur. Örneğin farklı yöneticiler ofislerinde tek bir yönetilen uygulama için birden çok ilke oluşturduysa veya tüm yerel ofislerde tek bir üst düzey ilke devreye alındıysa ve her ofis için değiştirildiyse özellikle faydalıdır.

  SATIN ALMA

  Kaspersky Security Center şunlarla birlikte sunulur:

Bu çözüm aşağıdakilerin bir parçası olarak kullanılabilir: