Kaspersky Security Center

Kaspersky Security Center, güvenlik yönetimi ve BT sistemleri yönetimindeki karmaşayı sona erdirir. Yönetici sorumluluklarının kolaylıkla ayrılmasını tek bir birleşik yönetim konsolundan sağlayan tamamen ölçeklenebilir konsol, değişen güvenlik ihtiyaçlarıyla büyüyen işletmeleri destekler ve kapsamlı sistem ve güvenlik yönetimini kolaylaştırır.

Kaspersky Security Center zengin özelliklere sahiptir:

 • Optimum verimlilik: birleşik ilkelerle kolaylıkla dağıtılan ve yönetilen
 • "Tek pencereden" yönetim: bulut, fiziksel ve sanal makineler ve mobilden oluşan kurumsal ortam genelinde güvenliği görüntüleyen ve yöneten tek bir yönetim konsolu
 • Hazır yükleme; kullanıma hazır yapılandırma.

Kaspersky Security Center; merkezi, dağıtılmış veya karmaşık altyapınızda 10 adet veya binlerce iş istasyonu yönetmenizden bağımsız olarak, kapsamlı güvenlik teknolojilerimizi yüklemeyi, yapılandırmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır. İşinizin güvenlik ihtiyaçları değişmeye devam ettikçe yeni araçları ve özellikleri ölçeklendirme ve etkinleştirme sıkıntısını ortadan kaldırır.

İşletmeler için Gerçek Siber Güvenlik ve müşterilerimizin teknolojilerimiz hakkında neler söylediği hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinin.

 • BT güvenliğini güçlendirme, 360° görünüm elde etme

  Artan platform, cihaz, yazılım ve uygulama çeşitliliği BT güvenlik yöneticilerinin hayatını zorlaştırır. Karmaşıklık güvenliğe zarar verir. Ancak sahip olduklarınıza hakim değilseniz bunları nasıl güvende tutabilirsiniz?

  Donanım bulma, yazılım envanteri ve güvenlik açıklarının zamanında yamalanması yoğun emek gerektirir ve zaman alır.

  Kaspersky Security Center bu zorlukların basitleştirilmesine yardımcı olur. Fiziksel, sanal ve bulut tabanlı uç noktalar tek bir konsoldan birlikte yönetilerek verimlilik artırılır ve toplam sahip olma maliyetiniz (TCO) düşer.

  • Varlıkların kontrolünü ele alma, maliyetleri azaltma

   Kaspersky Security Center ağınızda çalışan donanım ve yazılıma eksiksiz bir görünürlük sağlar. Kullanım haklarını merkezi olarak izleyerek ve sağlayarak lisanslama maliyetlerinden tasarruf edin. Otomatik cihaz algılama, donanım bulma ve yazılım envanteri raporları, kaynakları optimize etmeye yardımcı olur. Kaspersky Security Center ile yazılım lisanslama ve donanım varlıklarını izlemek ve kontrol etmek kolaydır.

  • Güvenlik açıklarını tespit etme ve yönetme

   Kaspersky Security Center'daki Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi özellikleri, uygulamalarınızdaki ve işletim sistemlerinizdeki güvenlik açıklarını tespit ederek kötü amaçlı programların ağınıza girebileceği olası giriş noktalarını tanımlar ve kötü amaçlı yazılımlar kesintiye neden olmadan önce bunları engeller.

   Otomatik güvenlik açığı taraması, açıklardan yararlanma faaliyetlerinde gerçek zamanlı bulut istihbaratına dayanır ve sistemleri ya da kullanıcıları etkilemeden kritik yamaları güncel tutar. Kaspersky Security Center güvenlik açığı izleme özelliği, 150'den fazla yazılım uygulaması desteği ile en sık kullanılan iş uygulamaları için kapsamlı bir koruma sağlar. Güvenlik açıkları algılandıktan sonra öncelik sırasına koyulur ve ilk önce en tehlikeli olan kapatılır.

  • Risk hafifletmeyi otomatik hale getirme

   Fiziksel, sanal veya Amazon EC2 makineye sahip olmanızdan bağımsız olarak yamalar otomatik olarak indirilir, dağıtılır ve yüklenir. Microsoft için optimize edilmiş algoritmalar, daha düşük ağ trafiğini günceller ve daha az disk alanı gerektirir.

   Üçüncü taraf uygulamalar için yamaların ilerlemesine ve etkinliğine ilişkin raporlar alarak yama yükleme durumunu izleyin.

  Rutin görevleri kolaylaştırma

  Kaspersky Security Center, heterojen ağlara yönelik rutin BT görevlerini kolaylaştırmak için geniş bir BT sistem yönetimi özelliklerine sahiptir.

  Kaspersky Security Center'ın genişletilebilir mimarisi, her platforma yönelik güvenlik ürünlerinin yönetimi için eklentiler içerir. Yeni (veya güncellenen) bir güvenlik ürünü yayınlandığında ilgili uzantı, konsolun yeniden yüklenmesi veya yamalanması gerekmeden Kaspersky Security Center'a yüklenebilir. Merkezi yönetim, her bir yöneticinin yalnızca sorumluluklarını ilgilendiren araçlara ve verilere erişebileceği şekilde rol tabanlı erişim ve entegre panolarla tamamlandığında uç nokta yazılım dağıtımı, Kaspersky Security Center'ın müşteri yönetim araçlarıyla kolayca gerçekleştirilebilir.

  • Kolay ölçeklenebilirlik

   İlk kurulumunuzu değiştirmeden ölçeklendirin. Yaklaşık 100.000 fiziksel, sanal ve bulut tabanlı uç nokta, optimize edilmiş yedekleme özellikleriyle birlikte Kaspersky Security Center'ın tek sunucu yüklemesi aracılığıyla yönetilebilir. Yönetim konsolu yüklemesinin yüksek kullanılabilirliğini sağlamak için Microsoft SQL Server Her Zaman Açık Kullanılabilirlik Grupları'nı kullanın.

  • Veri ihlallerini önleyin

   Merkezi olarak yönetilen şifreleme özellikleri, cihaz hırsızlığı veya kötü amaçlı yazılım saldırısı nedeniyle veri kaybını önlemek için ek bir güvenlik katmanı sağlar. Kaspersky Security Center, yöneticilerin FileVault on Mac OS®, mobil cihaz şifreleme, Kaspersky Şifreleme ve Microsoft BitLocker® on Microsoft® Windows®'u merkezi olarak etkinleştirmesini/devre dışı bırakmasını sağlar. Ayrıca, şifrelenmiş cihazların durumunu izler, şifrelenmiş dosyalara engellenen erişimi raporlar ve unutulan erişim kimlik bilgilerini geri yüklemek için şifreleme tuşlarını yedekler.

  • Uzaktan desteği optimize etme

   Kolaylaştırılmış uzaktan sorun giderme ve destek özellikleriyle yanıt sürelerini kısaltın ve verimliliği artırın – Kaspersky Security Center'da RDP aracılığıyla yönetilen müşteri bilgisayarlarına/uzak bilgisayarlara bağlanma, kolay tanılama ve herhangi bir yazılımda sorun giderme sağlar.

  • Uzak ofislere sorunsuz dağıtım

   Şube ofislerinde yeni iş istasyonlarının kurulması, uzaktan ve otomatik olarak yapılabilir. Ayrıca yeni uygulamaları iş saatleri dışında otomatik yükleme için planlayarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bu, sistem görüntülerinin merkezi bir konumdan oluşturulmasını, depolanmasını ve dağıtılmasını sağlar. Örneğin, Microsoft® Windows® 10'a geçiş için idealdir.

  • Platformlar arası mobil cihaz yönetimi

   Kaspersky Security Center, kurumsal ve çalışan mobil cihazlarını aynı konsoldan aynı verimlilikle yönetir. Çalışanlar ofis dışından çalışırken güvenlikten ödün vermeden mobil cihazlarını güvenle kullanabilirler.

  • Mobil çalışmaları güvence altına alma

   Kaspersky Security Center aracılığıyla gerçek zamanlı olarak mobil cihazlar için tehdit korumasını yönetin ve akıllı koruma düzeyi göstergeleriyle tam görünürlük elde edin. Konuk cihazlar dahil olmak üzere kullanıcı cihazlarında şirket verilerini ve kişisel verileri birbirinden ayırın ve kurumsal verilerin zorunlu parola ve/veya şifreleme kullanarak cihazın çalınması veya kaybolması durumunda bu verilerin sızmasını engelleyin.

  • Çalışanlara ait cihazlar için destek

   Kendi cihazını getir (BYOD) girişimi? Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM) için Kaspersky Security Center'da kullanımı kolay yönetim sihirbazları, Over the Air (OTA) sağlama teknolojisi, üçüncü taraf EMM sistemleri (VMWare AirWatch®) ve kayıt konsolları (Samsung KNOX) ile koruma dağıtımına olanak tanır.

  • Self Servis Portalı ile yönetici iş yükünü azaltma

   Mobil cihazın kaybolması veya çalınması durumunda, kurumsal verilere yetkisiz erişimi önlemek için SIM İzleme, Uzaktan Kilitleme, Silme ve Bulma özellikleri Self-Servis Portalı aracılığıyla bir yönetici veya kullanıcı tarafından hemen etkinleştirilebilir.

  Görüntüleme ve kontrol

  Kaspersky Security Center, "tek pencere" üzerinden yönetim konsolu sağlayarak fiziksel, sanal ve mobil tüm cihazlarınızın yönetimini ve güvenliğini kolay hale getirir.

  • Büyük resme bakma

   Entegre Endpoint Detection and Response (EDR) sensörleri, kullanıcı üretkenliğini etkilemeden büyük hacimli verileri yakalar ve analiz eder. Kaspersky Security Center, EDR sunucusu ve uç nokta koruması aracısı arasında komutlar, mesajlar ve bilgiler iletir ve aktarır. Etkili EDR çözümleri, gerçek zamanlı olarak ağdaki her uç noktada tehlike belirtileri gibi izinsiz giriş kanıtlarını araştırırken, SIEM sistemleri için önde gelen SIEM'ler ve genel syslog konektörüyle entegrasyonu daha iyi raporlama sağlar ve güvenliği kolaylaştırır.

  • Sistem bütünlüğünü sağlama ve tehditlere anında yanıt verme

   Kaspersky Security Center, web sunucuları ve ATM'ler gibi varlıklarınızın kritik öneme sahip bileşenlerindeki değişiklikleri izlemenizi ve bu sistemlerin bütünlük ihlallerine anında yanıt vermenizi sağlar. Sistem Bütünlüğü İzleme bileşeninden olayları alma işlemi, yalnızca bir cihazın dosya sistemini (Dosya Bütünlüğü İzleme) değil, aynı zamanda kayıt defteri kovanlarını, güvenlik duvarı durumunu ve bağlı donanımın durumunu da izlemenizi sağlar.

  • Tüm cihazlar için yönetimi kolay güvenlik

   Tüm platformlardaki her bir cihazın güvenlik ilkelerinin dağıtımı, yapılandırması ve yönetimi tek bir konsoldan yürütülerek daha iyi görüntüleme ve aynı zamanda iyileştirilmiş yönetilebilirlik ve kontrol sunar.

  • Halka açık ağlardan gelen saldırıları önleme

   Güvenli olmayan halka açık Wi-Fi ağları, cihazları ve kurumsal ağı saldırıya açık hale getirir. Çalışanlara özel güvenilir ağlar listesi oluşturarak güvenilir Wi-Fi ağlarına erişime izin verebilir ve mobiliteyi veya üretkenliği etkilemeden diğer ağları engelleyebilirsiniz.

  • Basitleştirilmiş güvenlik duvarı yönetimi

   Linux ve Windows işletim sistemlerinde güvenlik duvarı ayarlarını yapılandırın ve yönetin. Kaspersky Security Center, ağ ilkenizi tüm uç noktalara tek bir konsoldan uygulamanızı sağlar.

  • Riskleri azaltma ve çalışan verimliliğini iyileştirme

   Kötü amaçlı yazılıma karşı korunmak için hangi cihazların ve uygulamaların ağınıza erişebileceğini ve nasıl çalışacağını tanımlayın ve denetleyin. Çalışanların hangi cihazlara, uygulamalara ve sitelere erişim sağlayacağını yönetin ve kontrol edin.

  • Bulut ortamlarına kanıtlanmış korumayı anında ekleme

   Yönetim konsolu ve Amazon Web Services bulut ortamı arasındaki yerel entegrasyon, tam görünürlük ve bulutta dağıtılan Kaspersky Endpoint Security for Linux ile Kaspersky Security for Windows Server örnekleri üzerinden kontrol sağlar.

   Ortamınızın korumasını yönetmek veya AWS Marketplace'te mevcut olan AMI'lardan birine abone olmak ve kullanıma hazır Kaspersky Security Center ile örnek almak için Kaspersky Security Center'ı, Amazon EC2 örneğine dağıtın. Bu durumda Kaspersky Security Center, bir şey yapmanıza gerek kalmadan örneğe yüklenir.

  • En iyi denetim uygulamalarını uygulama

   Tüm uç nokta uygulamalarında denetim geliştirmeleri, yöneticilerin değişiklikleri takip etmesini ve önceki ilkeleri geri almasını sağlar. Tek bir yönetilen uygulama için iki ilkeyi karşılaştırdıktan sonra hangi ilke ayarlarının eşleştiğini ve hangisinin farklı olduğunu gösteren bir rapor oluşturulur. Örneğin, farklı yöneticiler ofislerinde tek bir yönetilen uygulama için birden çok ilke oluşturduysa veya tüm yerel ofislerde tek bir üst düzey ilke devreye alındıysa ve her ofis için değiştirildiyse ilkeleri karşılaştırmanız gerekebilir.

  SATIN ALMA

  Kaspersky Security Center şunlarla birlikte verilir:

 • En eksiksiz ve güncel gereksinimler için lütfen Kaspersky Bilgi Tabanı'na bakın.

  Unutmayın: Aşağıda yer alan veriler Yönetim Sunucusu, Yönetim Konsolu ve Ağ Aracısı için minimum RAM ve CPU gereksinimlerini temsil etmektedir. Dağıtımdan önce ürünle birlikte verilen kullanıcı belgelerine başvurarak, kullanıma bağlı sistem gereksinimleri hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin.

  Yönetim Sunucusu

  • Donanım gereklilikleri

   • CPU: Intel Pentium® 1 GHz veya daha hızlı (64 bit işletim sistemi için minimum 1,4 GHz)
   • RAM: 4 GB
   • Boş disk alanı: 10 GB (Sistem Yönetimi işlevi kullanılırken en az 100 GB boş disk alanı bulunmalıdır).
  • Yazılım gereksinimleri

   • Microsoft Data Access Components (MDAC) 2.8 veya daha yeni bir sürüm
   • Windows DAC 6.0.
   • Microsoft Windows Installer 4.5
  • Desteklenen İşletim sistemleri

   • Microsoft Windows 10 Pro
   • Microsoft Windows 10 Enterprise
   • Microsoft Windows 10 Education
   • Microsoft Windows 10 Pro RS1
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS1 (Destek dalı: Enterprise 2016 LTSB)
   • Microsoft Windows 10 Education RS1
   • Microsoft Windows 10 Pro RS2 (Hazır olma tarihi: Şubat 2017)
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS2 (Hazır olma tarihi: Şubat 2017)
   • Microsoft Windows 10 Education RS2 (Hazır olma tarihi: Şubat 2017)
   • Microsoft Windows 10 Pro RS3 (Hazır olma tarihi: Ekim 2017)
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS3 (Hazır olma tarihi: Ekim 2017)
   • Microsoft Windows 10 Education RS3 (Hazır olma tarihi: Ekim 2017)
   • Microsoft Windows 8.1 Pro
   • Microsoft Windows 8.1 Enterprise
   • Microsoft Windows 8 Pro
   • Microsoft Windows 8 Enterprise
   • SP1 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows 7 Professional
   • SP1 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows 7 Enterprise/Ultimate
   • Microsoft Small Business Server 2008 Standard/Premium
   • Microsoft Small Business Server 2011 Essentials
   • Microsoft Small Business Server 2011 Premium Eklentisi
   • Microsoft Small Business Server 2011 Standard
   • Microsoft Windows Server 2008 Datacenter SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 Enterprise SP1 ve sonraki sürümleri
   • SP2 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows Server 2008 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2008 SP1 ve sonraki sürümleri Sunucu Çekirdeği
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard/Enterprise/DataCenter
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Server Core
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Datacenter SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation
   • SP1 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1 ve sonraki sürümleri Core Modu
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2012 Server Core
   • Microsoft Windows Server 2012 Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2012 Essentials
   • Microsoft Windows Server 2012 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2012 Standard
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Server Core
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Essentials
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard
   • Microsoft Windows Server 2016 Datacenter Edition (Hazır olma tarihi: 14.10.2016)
   • Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition (Hazır olma tarihi: 14.10.2016)
   • Microsoft Windows Storage Server 2008 R2
   • Microsoft Windows Storage Server 2012
   • Microsoft Windows Storage Server 2012 R2
  • Desteklenen Sanallaştırma Platformları

   • VMware vSphere 5.5
   • VMware vSphere 6
   • Vmware Workstation 12.x Pro
   • Microsoft Hyper-V Server 2008
   • Microsoft Hyper-V Server 2008 R2
   • Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Hyper-V Server 2012
   • Microsoft Hyper-V Server 2012 R2
   • Microsoft Virtual PC 2007 (6.0.156.0)
   • Citrix XenServer 6.2
   • Citrix XenServer 6.5
   • Citrix XenServer 7
   • Parallels Desktop 11 ve sonraki sürümleri
   • Oracle VM VirtualBox 4.0.4-70112 (yalnızca Windows konuk hesabı)
  • Desteklenen Veritabanları

   • Microsoft SQL Server 2008 Express
   • Microsoft SQL 2008 R2 Express
   • Microsoft SQL 2012 Express
   • Microsoft SQL 2014 Express
   • Microsoft SQL Server 2008 (tüm sürümler)
   • Microsoft SQL Server 2008 R2 (tüm sürümler)
   • Microsoft SQL Server 2008 R2 Service Pack 2 (tüm sürümler)
   • Microsoft SQL Server 2012 (tüm sürümler)
   • Microsoft SQL Server 2014 (tüm sürümler)
   • Microsoft SQL Server 2016 (tüm sürümler)
   • Microsoft Azure SQL Database
   • MySQL Standard Edition 5.5
   • MySQL Enterprise Edition 5.5
   • MySQL Standard Edition 5.6
   • MySQL Enterprise Edition 5.6
   • MySQL Standard Edition 5.7
   • MySQL Enterprise Edition 5.7

  Kaspersky Security Center Web Konsolu için Yönetim Sunucusu

  • Donanım gereklilikleri

   • CPU: 1,4 GHz veya üzeri
   • RAM: 512 MB
   • Boş disk alanı: 1 GB
  • Yazılım gereksinimleri

   Web Sunucusu:

   • Apache 2.4.23 (Windows için)
   • Apache 2.4.23 (Linux için)
  • Desteklenen İşletim sistemleri

   Microsoft Windows

   • Microsoft Windows 10 Pro
   • Microsoft Windows 10 Enterprise
   • Microsoft Windows 10 Education
   • Microsoft Windows 10 Pro RS1
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS1 (Destek dalı: Enterprise 2016 LTSB)
   • Microsoft Windows 10 Education RS1
   • Microsoft Windows 10 Pro RS2 (Hazır olma tarihi: Şubat 2017)
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS2 (Hazır olma tarihi: Şubat 2017)
   • Microsoft Windows 10 Education RS2 (Hazır olma tarihi: Şubat 2017)
   • Microsoft Windows 10 Pro RS3 (Hazır olma tarihi: Ekim 2017)
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS3 (Hazır olma tarihi: Ekim 2017)
   • Microsoft Windows 10 Education RS3 (Hazır olma tarihi: Ekim 2017)
   • Microsoft Windows 8.1 Pro
   • Microsoft Windows 8.1 Enterprise
   • Microsoft Windows 8 Pro
   • Microsoft Windows 8 Enterprise
   • SP1 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows 7 Professional
   • SP1 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows 7 Enterprise/Ultimate
   • Microsoft Small Business Server 2008 Standard/Premium
   • Microsoft Small Business Server 2011 Essentials
   • Microsoft Small Business Server 2011 Premium Eklentisi
   • Microsoft Small Business Server 2011 Standard
   • Microsoft Windows Server 2008 Datacenter SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 Enterprise SP1 ve sonraki sürümleri
   • SP2 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows Server 2008 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2008 SP1 ve sonraki sürümleri Sunucu Çekirdeği
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard/Enterprise/DataCenter
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Server Core
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Datacenter SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation
   • SP1 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1 ve sonraki sürümleri Core Modu
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2012 Server Core
   • Microsoft Windows Server 2012 Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2012 Essentials
   • Microsoft Windows Server 2012 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2012 Standard
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Server Core
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Essentials
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard
   • Microsoft Windows Server 2016 Datacenter Edition (Hazır olma tarihi: 14.10.2016)
   • Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition (Hazır olma tarihi: 14.10.2016)
   • Microsoft Windows Storage Server 2008 R2
   • Microsoft Windows Storage Server 2012
   • Microsoft Windows Storage Server 2012 R2

   Linux/UNIX

   • Debian GNU/Linux 7.х (7.8'e kadar) x32
   • Debian GNU/Linux 7.х (7.8'e kadar) x64
   • Ubuntu Server 14.04 LTS x32
   • Ubuntu Server 14.04 LTS x64
   • CentOS 6.х (6.6'e kadar) x64

  Kaspersky Security Center Web Konsolu

  • Desteklenen Web Tarayıcıları

   Microsoft Internet Explorer 9.0:

   • Microsoft Windows Server 2008,
   • Microsoft Windows Server 2008 R2,
   • Microsoft Windows Server 2012,
   • Microsoft Windows Server 2012 R2,
   • Microsoft Windows Vista,
   • Microsoft Windows 7.

   Aşağıdaki işletim sistemlerinde Microsoft Internet Explorer 10.0:

   • Microsoft Windows 7 SP1,
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1,
   • Microsoft Windows Server 2012,
   • Microsoft Windows Server 2012 R2,
   • Microsoft Windows 8, 8.1
   • Microsoft Windows 10

   Aşağıdaki işletim sistemlerinde Microsoft Edge:

   • Microsoft Windows 10

   Aşağıdaki işletim sistemlerinde Microsoft Internet Explorer 11.0:

   • Microsoft Windows 7 SP1,
   • Microsoft Windows 8.1,
   • Microsoft Windows Server 2012 R2,
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 SP1,
   • Microsoft Windows 10.

   Firefox 47 ve sonraki sürümleri

   Safari 8 with Mac OS X 10.10 (Yosemite)

   Safari 9 with Mac OS X 10.11 (El Capitan)

   Google Chrome 53 veya sonraki sürümleri

  Ağ Aracısı

  Aşağıdaki minimum gereksinimler, Ağ Aracısının yüklü olduğu bilgisayarlar için geçerlidir:

  • Donanım gereklilikleri

   • CPU: 1 GHz veya daha hızlı (64 bit işletim sistemi için minimum 1,4 GHz)
   • RAM: 512 MB
   • Boş disk alanı: 1 GB

   Bir bilgisayar aynı zamanda Güncelleme Aracısı olarak da kullanılıyorsa şu donanım gereksinimleri geçerlidir:

   • CPU: 1 GHz veya daha hızlı (64 bit işletim sistemi için minimum 1,4 GHz)
   • RAM: 1 GB
   • Boş disk alanı: 4 GB
  • Desteklenen İşletim Sistemleri

   Microsoft Windows

   • Microsoft Windows Embedded POSReady 7
   • SP1 ile Microsoft Windows Embedded Standard 7
   • Microsoft Windows Embedded 8 Standard
   • Microsoft Windows Embedded 8 Industry Pro
   • Microsoft Windows Embedded 8 Industry Enterprise
   • Microsoft Windows Embedded 8.1 Industry Pro
   • Microsoft Windows Embedded 8.1 Industry Enterprise
   • Microsoft Windows Embedded 8.1 Industry Update
   • Microsoft Windows 10 Home
   • Microsoft Windows 10 Pro
   • Microsoft Windows 10 Enterprise
   • Microsoft Windows 10 Education
   • Microsoft Windows 10 Home RS1
   • Microsoft Windows 10 Pro RS1
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS1 (Destek dalı: Enterprise 2016 LTSB)
   • Microsoft Windows 10 Education RS1
   • Microsoft Windows 10 Home RS2 (Hazır olma tarihi: Şubat 2017)
   • Microsoft Windows 10 Pro RS2 (Hazır olma tarihi: Şubat 2017)
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS2 (Hazır olma tarihi: Şubat 2017)
   • Microsoft Windows 10 Education RS2 (Hazır olma tarihi: Şubat 2017)
   • Microsoft Windows 10 Home RS3 (Hazır olma tarihi: Ekim 2017)
   • Microsoft Windows 10 Pro RS3 (Hazır olma tarihi: Ekim 2017)
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS3 (Hazır olma tarihi: Ekim 2017)
   • Microsoft Windows 10 Education RS3 (Hazır olma tarihi: Ekim 2017)
   • Microsoft Windows 8.1 Pro
   • Microsoft Windows 8.1 Enterprise
   • Microsoft Windows 8 Pro
   • Microsoft Windows 8 Enterprise
   • SP1 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows 7 Professional
   • SP1 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows 7 Enterprise/Ultimate
   • Microsoft Windows 7 Professional
   • Microsoft Windows 7 Enterprise/Ultimate
   • Microsoft Windows 7 Home Basic/Premium
   • SP1 ile Microsoft Windows Vista Business/Enterprise/Ultimate
   • SP2 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows Vista Business/Enterprise/Ultimate
   • SP3 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows XP Professional
   • SP2 ile Microsoft Windows XP Professional
   • SP3 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows XP Home
   • Microsoft Essential Business Server 2008 Standard/Premium
   • SP1 ile Microsoft Small Business Server 2003 Standard/Premium
   • Microsoft Small Business Server 2008 Standard/Premium
   • Microsoft Small Business Server 2011 Essentials
   • Microsoft Small Business Server 2011 Premium Eklentisi
   • Microsoft Small Business Server 2011 Standard
   • Microsoft Windows Home Server 2011
   • Microsoft Windows MultiPoint Server 2011 Standard/Premium
   • Microsoft Windows 2000 Server
   • SP2 ile Microsoft Windows Server 2003 Enterprise
   • SP2 ile Microsoft Windows Server 2003 Standard
   • SP2 ile Microsoft Windows Server 2003 R2 Enterprise
   • SP2 ile Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard
   • Microsoft Windows Server 2008 Datacenter SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 Enterprise SP1 ve sonraki sürümleri
   • SP2 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows Server 2008 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2008 SP1 ve sonraki sürümleri Sunucu Çekirdeği
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard/Enterprise/DataCenter
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Server Core
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Datacenter SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation
   • SP1 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1 ve sonraki sürümleri Core Modu
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Windows Server 2012 Server Core
   • Microsoft Windows Server 2012 Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2012 Essentials
   • Microsoft Windows Server 2012 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2012 Standard
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Server Core
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Essentials
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Foundation
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard
   • Microsoft Windows Server 2016 Datacenter Edition (Hazır olma tarihi: 14.10.2016)
   • Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition (Hazır olma tarihi: 14.10.2016)
   • Microsoft Windows Storage Server 2008 R2
   • Microsoft Windows Storage Server 2012
   • Microsoft Windows Storage Server 2012 R2

   Linux/UNIX

   • Debian GNU/Linux 8.х x32
   • Debian GNU/Linux 8.х x64
   • Debian GNU/Linux 7.х (7.8'e kadar) x32
   • Debian GNU/Linux 7.х (7.8'e kadar) x64
   • Ubuntu Server 16.04 LTS x32
   • Ubuntu Server 16.04 LTS x64
   • Ubuntu Server 14.04 LTS x32
   • Ubuntu Server 14.04 LTS x64
   • Ubuntu Desktop 16.04 LTS x32
   • Ubuntu Desktop 16.04 LTS x64
   • Ubuntu Desktop 14.04 LTS x32
   • Ubuntu Desktop 14.04 LTS x64
   • CentOS 7.0 x64
   • CentOS 6.х (6.6'e kadar) x64
   • Red Hat Enterprise Linux Server 7.x х64
   • SUSE Linux Enterprise Server 12 (tüm SP'ler) х64
   • SUSE Linux Enterprise Desktop 12 (tüm SP'ler) х64

   MacOS

   • Mac OS X 10.4 (Tiger);
   • Mac OS X 10.5 (Leopard);
   • Mac OS X 10.6 (Snow leopard).
   • OS X 10.7 (Lion)
   • OS X 10.8 (Mountain Lion)
   • OS X 10.9 (Mavericks)
   • OS X 10.10 (Yosemite)
   • OS X 10.11 (El Capitan)
   • macOS Sierra (10.12)
  • Desteklenen Sanallaştırma Platformları

   • VMware vSphere 5.5
   • VMware vSphere 6
   • VMware Workstation 9.x
   • Vmware Workstation 10.x
   • Vmware Workstation 11.x
   • Vmware Workstation 12.x Pro
   • Microsoft Hyper-V Server 2008
   • Microsoft Hyper-V Server 2008 R2
   • Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 SP1 ve sonraki sürümleri
   • Microsoft Hyper-V Server 2012
   • Microsoft Hyper-V Server 2012 R2
   • Citrix XenServer 6.2
   • Citrix XenServer 6.5
   • Citrix XenServer 7

  Abonelik için sürüm gereksinimleri

  Bu uygulama Kaspersky Endpoint Security for Business'ın parçası olarak kullanılabilir ve esnek, aylık lisanslama yoluyla satın alınabilir. Ülkenizde aylık aboneliğin sunulup sunulmadığını öğrenmek için lütfen yerel iş ortağınızla görüşün ve uygulama sistem gereksinimlerini buradan inceleyin.

Bu çözüm aşağıdakilerin bir parçası olarak kullanılabilir:

  Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?