Kaspersky Security Center

Kaspersky Security Center, güvenlik yönetimi ve BT sistemleri yönetimindeki karmaşayı sona erdirir. Yönetici sorumluluklarının kolaylıkla ayrılmasını web tabanlı konsol olarak da kullanılabilen tek bir birleşik yönetim konsolundan sağlayan tamamen ölçeklenebilir konsol, değişen güvenlik ihtiyaçlarıyla büyüyen işletmeleri destekler ve kapsamlı sistem ve güvenlik yönetimini kolaylaştırır.

Kaspersky Security Center zengin özelliklere sahiptir:

 • Bir taşla iki kuş vurun: Herhangi bir sabit veya mobil cihaz aracılığıyla nerede olursanız olun, ilave esnek web tabanlı bir arabirime sahip güçlü bir yönetim konsolu. "Tek pencereli" konsol: Bulut, fiziksel ve sanal makineler ile mobil cihazlardan oluşan kurumsal ortam genelinde güvenliği görüntülemenizi ve yönetmenizi sağlar.
 • Optimum verimlilik: Kullanımı kolay birleşik ilkelerle kolay dağıtım ve güvenlik yönetimi.

Kaspersky Security Center; merkezi veya dağıtılmış ya da her ikisinin de olduğu altyapınızda yüzlerce veya yüz binlerce iş istasyonunu yönetmenizden bağımsız olarak, kapsamlı güvenlik teknolojilerimizi yüklemeyi, yapılandırmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır. İşinizin güvenlik ihtiyaçları değişmeye devam ettikçe yeni araçları ve özellikleri ölçeklendirme ve etkinleştirme sıkıntısını ortadan kaldırır.

İşletmeler için Gerçek Siber Güvenlik ve müşterilerimizin teknolojilerimizle ilgili neler söylediği hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinin.

 • BT güvenliğini güçlendirmeyi otomatikleştirin, 360° görünüm elde edin

  Artan platform, cihaz, yazılım ve uygulama çeşitliliği BT Güvenlik Yöneticilerinin işini zorlaştırır. Karmaşıklık güvenliğe zarar verir. Ancak sahip olduklarınıza hakim değilseniz bunları nasıl güvende tutabilirsiniz?

  Donanım bulma, yazılım envanteri ve güvenlik açıklarının zamanında yamalanması yoğun emek gerektirir ve zaman alır.

  Kaspersky Security Center bu zorlukların basitleştirilmesine yardımcı olur. Fiziksel, sanal ve bulut tabanlı uç noktalar, mobil cihazlar ve yerleşik sistemler tek bir konsoldan birlikte yönetilir, böylece verimlilik artar ve toplam sahip olma maliyetiniz (TCO) düşer.

  • Varlıkların kontrolünü ele alma, maliyetleri azaltma

   Kaspersky Security Center ağınızda çalışan donanım ve yazılıma eksiksiz bir görünürlük sağlar. Kullanım haklarını merkezi olarak izleyerek ve sağlayarak lisanslama maliyetlerinden tasarruf edin. Otomatik cihaz algılama, donanım bulma ve yazılım envanteri raporları, kaynakları optimize etmeye yardımcı olur. Kaspersky Security Center ile yazılım lisanslama ve donanım varlıklarını izlemek ve kontrol etmek kolaydır.

  • Güvenlik açıklarını tespit etme ve yönetme

   Kaspersky Security Center'da yönetilen Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi özellikleri, uygulamalarınızdaki ve işletim sistemlerinizdeki güvenlik açıklarını tespit ederek kötü amaçlı programların ağınıza girebileceği olası giriş noktalarını tanımlar ve kötü amaçlı yazılımlar kesintiye neden olmadan önce bunları engeller.

   Otomatik güvenlik açığı taraması, açıklardan yararlanma etkinliklerinde gerçek zamanlı bulut istihbaratına dayanır ve sistemleri veya kullanıcıları etkilemeden kritik yamaları güncel tutar. Kaspersky Security Center güvenlik açığı izleme özelliği, 150'den fazla yazılım uygulaması desteği ile en sık kullanılan iş uygulamaları için kapsamlı bir koruma sağlar. Güvenlik açıkları algılandıktan sonra öncelik sırasına koyulur ve ilk önce en tehlikeli olan kapatılır.

  • Risk hafifletmeyi otomatik hale getirme

   Fiziksel, sanal veya bulut tabanlı makineye sahip olmanızdan bağımsız olarak yamalar otomatik olarak indirilir, dağıtılır ve yüklenir. Microsoft için optimize edilmiş algoritmalar, daha düşük ağ trafiğini günceller ve daha az disk alanı gerektirir.

   Üçüncü taraf uygulamalar için yamaların ilerlemesine ve etkinliğine ilişkin raporlar alarak yama yükleme durumunu izleyin.

  Rutin görevleri kolaylaştırma

  Kaspersky Security Center, heterojen ağlara yönelik rutin BT görevlerini kolaylaştırmak için geniş bir BT sistem yönetimi özelliklerine sahiptir.

  Kaspersky Security Center'ın genişletilebilir mimarisi, her platforma yönelik güvenlik ürünlerinin yönetimi için eklentiler içerir. Yeni (veya güncellenen) bir güvenlik ürünü yayınlanırsa ilgili uzantı, konsolun yeniden yüklenmesi veya yamalanması gerekmeden Kaspersky Security Center'a yüklenebilir. Merkezi yönetim, her bir yöneticinin yalnızca sorumluluklarını ilgilendiren araçlara ve verilere erişebileceği şekilde rol tabanlı erişim ve entegre panolarla tamamlandığında uç nokta yazılım dağıtımı, Kaspersky Security Center'ın müşteri yönetim araçlarıyla kolayca gerçekleştirilebilir.

  • Kolay ölçeklenebilirlik

   İlk kurulumunuzu değiştirmeden ölçeklendirin. Yaklaşık 100.000 fiziksel, sanal ve bulut tabanlı uç nokta, Kaspersky Security Center'ın tek sunucu yüklemesi aracılığıyla yönetilebilir. Bir güncelleme arcsı 10.000 ana maknye kadr işlyblr. Yönetici-bağımlı hiyerarşileri, yönetici sunucuya uygulanan roller ve hakların her bağımlı sunucu tarafından devralındığı ve yönetici sunucunun her bir bağımlı tarafından yönetilen her ana makinenin tamamen farkında olduğu birden fazla sunucu için de oluşturulabilir.

  • Veri güvencesi

   Merkezi olarak yönetilen şifreleme özellikleri, cihaz hırsızlığı veya kötü amaçlı yazılım saldırısı nedeniyle veri kaybını önlemek için ek bir güvenlik katmanı sağlar. Kaspersky Security Center, yöneticilerin FileVault on Mac OS®, mobil cihaz şifreleme, Kaspersky Şifreleme ve Microsoft BitLocker® on Microsoft® Windows®'u merkezi olarak etkinleştirmesini/devre dışı bırakmasını sağlar. Ayrıca, şifrelenmiş cihazların durumunu izler, şifrelenmiş dosyalara engellenen erişimi raporlar ve unutulan erişim kimlik bilgilerini geri yüklemek için şifreleme tuşlarını yedekler.

  • Uzaktan desteği optimize etme

   Kolaylaştırılmış uzaktan sorun giderme ve destek özellikleriyle yanıt sürelerini kısaltın ve verimliliği artırın – Kaspersky Security Center'da RDP aracılığıyla yönetilen müşteri bilgisayarlarına/uzak bilgisayarlara bağlanma, kolay tanılama ve herhangi bir yazılımda sorun giderme sağlar.

  • Uzak ofislere sorunsuz dağıtım

   Şube ofislerinde yeni iş istasyonlarının kurulması, uzaktan ve otomatik olarak yapılabilir. Yeni uygulamaları iş saatleri dışında oto. yükleme için planlayarak uygulamaya koyabilirsiniz. Bu, sistem görüntülerinin merkezi bir konumdan oluşturulmasını, depolanmasını ve dağıtılmasını sağlar. Örneğin, Microsoft® Windows® 10'a geçiş için idealdir.

  • Platformlar arası mobil cihaz yönetimi

   Kaspersky Security Center, kurum ve çalışan mobil cihazlarını aynı konsoldan aynı verimlilikle yönetebilir. Çalışanlar ofis dışından çalışırken, güvenlikten ödün vermeden mobil cihazlarını güvenle kullanabilir.

  • Mobil çalışmaları güvence altına alma

   Kaspersky Security Center aracılığıyla gerçek zamanlı olarak mobil cihazlar için tehdit korumasını yönetin ve akıllı koruma düzeyi göstergeleriyle tam görünürlük elde edin. Konuk cihazlar dahil olmak üzere kullanıcı cihazlarında kurumsal ve kişisel verileri birbirinden ayırın ve zorunlu parola ve/veya şifreleme kullanarak cihazın çalınması veya kaybolması durumunda kurumsal veri sızıntılarını engelleyin.

  • Çalışanlara ait cihazlar için destek

   Kendi cihazını getir (BYOD) girişimi? Kaspersky Security Center'da, Over the Air (OTA) sağlama teknolojisi ve kayıt konsolları (Samsung KNOX) ile koruma dağıtımı için kullanımı kolay yönetim sihirbazları sağlıyoruz.

  • Self Servis Portalı ile yönetici iş yükünü azaltma

   Mobil cihazın kaybolması veya çalınması durumunda, kurumsal verilere yetkisiz erişimi önlemek için SIM İzleme, Uzaktan Kilitleme, Silme ve Bulma özellikleri Self-Servis Portalı aracılığıyla bir yönetici veya kullanıcı tarafından hemen etkinleştirilebilir.

  Görüntüleme ve kontrol

  Kaspersky Security Center, "tek pencere" üzerinden yönetim konsolu sağlayarak fiziksel, sanal ve mobil tüm cihazlarınızın yönetimini ve güvenliğini kolay hale getirir.

  • Yeni web konsolu

   Kullanıcı odaklı yaklaşımı ve tamamen yeni tasarımıyla temel güvenlik özelliklerini yeni web konsolumuz aracılığıyla uzaktan ve kolayca yönetin. Kaspersky Endpoint Security for Business Select ile Windows ve Linux iş istasyonlarına yönelik güvenlik artık doğrudan web konsolundan yönetilebilir. Tüm Select ve Advanced katman bileşenlerine yeni konsoldan da erişilebilir.

   Web konsolu, web tarayıcısı üzerinden kullanılabilir:

   • Uzak konsol yazılımını yüklemek veya güncellemek gerekmez
   • İletişim için ağ bağlantı noktalarını yapılandırmak gerekmez
   • Platformdan bağımsızdır
   • Tabletler gibi mobil cihazlardan da erişilebilir
  • Sistem bütünlüğünü sağlama ve tehditlere anında yanıt verme

   Kaspersky Security Center, web sunucuları ve ATM'ler gibi varlıklarınızın kritik öneme sahip bileşenlerindeki değişiklikleri izlemenizi ve bu sistemlerin bütünlük ihlallerine anında yanıt vermenizi sağlar. Sistem Bütünlüğü İzleme bileşeninden olayları alma işlemi, yalnızca bir cihazın dosya sistemini (Dosya Bütünlüğü İzleme) değil, aynı zamanda kayıt defteri kovanlarını, güvenlik duvarı durumunu ve bağlı donanımın durumunu da izlemenizi sağlar.

  • Tüm cihazlar için yönetimi kolay güvenlik

   Tüm platformlardaki her bir cihazın güvenlik ilkelerinin dağıtımı, yapılandırması ve yönetimi tek bir konsoldan yürütülerek daha iyi görünürlük ve aynı zamanda geliştirilmiş yönetilebilirlik ve kontrol sunar.

  • Halka açık ağlardan gelen saldırıları önleme

   Güvenli olmayan halka açık Wi-Fi ağları, cihazları ve kurumsal ağı saldırıya açık hale getirir. Çalışanlara özel güvenilir ağlar listesi oluşturarak güvenilir Wi-Fi ağlarına erişime izin verebilir ve mobiliteyi veya üretkenliği etkilemeden diğer ağları engelleyebilirsiniz.

  • Basitleştirilmiş güvenlik duvarı yönetimi

   Linux ve Windows işletim sistemlerinde güvenlik duvarı ayarlarını yapılandırın ve yönetin. Kaspersky Security Center, ağ ilkenizi tüm uç noktalara tek bir konsoldan uygulamanızı sağlar.

  • Riskleri azaltma ve çalışan verimliliğini iyileştirme

   Kötü amaçlı yazılıma karşı korunmak için hangi cihazların ve uygulamaların ağınıza erişebileceğini ve nasıl çalışacağını tanımlayın ve denetleyin. Çalışanların hangi cihaz, uygulama ve sitelere erişim sağlayacağını yönetin ve kontrol edin.

  • Bulut ortamlarına kanıtlanmış korumayı anında ekleme

   Yönetim konsolu ve Amazon Web Services bulut ortamı arasındaki yerel entegrasyon, tam görünürlük ve bulutta dağıtılan Kaspersky Endpoint Security for Linux ile Kaspersky Security for Windows Server örnekleri üzerinden kontrol sağlar.

   Ortamınızın korumasını yönetmek veya AWS Marketplace'te mevcut olan AMI'lardan birine abone olmak ve kullanıma hazır Kaspersky Security Center ile örnek almak için Kaspersky Security Center'ı, Amazon EC2 örneğine dağıtın. Bu durumda Kaspersky Security Center, bir şey yapmanıza gerek kalmadan örneğe yüklenir.

   Diğer herkese açık bulut ortamları da standart yaklaşımla kullanılabilir.

  • Optimize güncellemeler ve trafik

   Yeni imza güncelleme mekanizması, Kaspersky Security Center sunucunuz ve aracılarınız arasında gerçekleşen güncelleme trafiğinin hacmini 20 kata kadar azaltmıştır.

   Güncelleme aracısı olarak uzak uç noktası kullanılarak daha fazla hacim optimizasyonu elde edilebilir. Her güncelleme aracısı artık uzak ortamlarda Kaspersky Security Network proxy işlevi de görebilir.

   İletişim kanallarınızdaki bu yük hafiflemesi, diğer görevler için daha fazla kullanılabilir bant genişliği anlamına gelir.

  • En iyi denetim uygulamalarını uygulama

   Tüm uç nokta uygulamalarında denetim geliştirmeleri, yöneticilerin değişiklikleri takip etmesini ve önceki ilkeleri geri almasını sağlar. Tek bir yönetilen uygulama için iki ilkeyi karşılaştırdıktan sonra hangi ilke ayarlarının eşleştiğini ve hangisinin farklı olduğunu gösteren bir rapor oluşturulur. Örneğin, farklı yöneticiler ofislerinde tek bir yönetilen uygulama için birden çok ilke oluşturduysa veya tüm yerel ofislerde tek bir üst düzey ilke devreye alındıysa ve her ofis için değiştirildiyse özellikle faydalıdır.

  SATIN ALMA

  Kaspersky Security Center şunlarla birlikte sunulur:

 • En eksiksiz ve güncel gereksinimler için lütfen Kaspersky Bilgi Tabanı'na bakın.

  Lütfen unutmayın: Aşağıda yer alan veriler Administration Server, Yönetim Konsolu ve Ağ Aracısı için minimum RAM ve CPU gereksinimlerini temsil etmektedir. Dağıtımdan önce ürünle birlikte verilen kullanıcı belgelerine başvurarak, kullanıma bağlı sistem gereksinimleri hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin.

  Yönetim Sunucusu

  • Donanım gereklilikleri

   • CPU: 4 cores, 2,500 MHz
   • RAM size: 8 GB
   • Hard disk: 300 GB, RAID recommended
   • Network adapter: 1 gigabit
  • Yazılım gereksinimleri

   • Microsoft Data Access Components (MDAC) 2.8 veya daha yeni bir sürüm
   • Windows DAC 6.0.
   • Microsoft Windows Installer 4.5
  • Desteklenen İşletim sistemleri

   • Microsoft Windows 10 Enterprise 2015 LTSB 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Enterprise 2016 LTSB 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Pro RS3 (Fall Creators Update, v1709) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Pro for Workstations (RS3'deki Yenilikler) (Fall Creators Update, v1709) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS3 (Fall Creators Update, v1709) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Education RS3 (Fall Creators Update, v1709) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Pro RS4 (Nisan 2018'den başlayan güncelleme, 17134) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Pro for Workstations RS4 (Nisan 2018'den başlayan güncelleme, 17134) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS4 (Nisan 2018'den başlayan güncelleme, 17134) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Education RS4 (Nisan 2018'den başlayan güncelleme, 17134) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 8.1 Pro 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 8.1 Enterprise 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 8 Pro 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 8 Enterprise 32 bit/64 bit.
   • SP1 ve sonraki sürümler ile Microsoft Windows 7 Professional 32 bit/64 bit.
   • SP1 ve sonraki sürümler ile Microsoft Windows 7 Enterprise / Ultimate 32 bit/64 bit.
   • Windows Small Business Server 2008 Standard/Premium 64 bit.
   • Windows Small Business Server 2011 Essentials 64 bit.
   • Windows Small Business Server 2011 Premium Eklentisi 64 bit.
   • Windows Small Business Server 2011 Standard 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 Datacenter SP1 ve sonraki sürümler 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 Enterprise SP1 ve sonraki sürümler 32 bit/64 bit.
   • SP2 ve sonraki sürümler ile Microsoft Windows Server 2008 Foundation 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 SP1 ve sonraki sürümler Server Core 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard SP1 ve sonraki sürümler 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard/Enterprise/DataCenter 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Server Core 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Datacenter 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Datacenter SP1 ve sonraki sürümler 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise SP1 ve sonraki sürümler 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation 64 bit.
   • SP1 ve sonraki sürümler ile Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1 ve sonraki sürümler Core Mode 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard SP1 ve sonraki sürümler 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 Server Core 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 Datacenter 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 Essentials 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 Foundation 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 Standard 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Server Core 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Datacenter 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Essentials 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Foundation 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Datacenter (LTSB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Standard (LTSB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Server Core (Yükleme Seçeneği) (LTSB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Server Datacenter RS3 (v1709) (LTSB / CBB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Server Standard RS3 (v1709) (LTSB / CBB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Server Core RS3 (v1709) (Yükleme Seçeneği) (LTSB / CBB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Storage Server 2008 R2 64 bit.
   • Microsoft Windows Storage Server 2016 64 bit.
   • Microsoft Windows Storage Server 2012 64 bit.
   • Microsoft Windows Storage Server 2012 R2 64 bit.
  • Desteklenen Sanallaştırma Platformları

   • VMware vSphere 4.1.
   • VMware vSphere 5.0.
   • VMware vSphere 5.1.
   • VMware vSphere 6.
   • VMware vSphere 6.5.
   • VMware Workstation Pro 14.
   • Microsoft Hyper-V Server 2008 64 bit.
   • Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 64 bit.
   • Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 SP1 ve sonraki sürümler 64 bit.
   • Microsoft Hyper-V Server 2012 64 bit.
   • Microsoft Hyper-V Server 2012 R2 64 bit.
   • Microsoft Hyper-V Server 2016 64 bit.
  • Veritabanı sunucusu (farklı bir cihaza yüklenebilir):

   • Microsoft SQL Server 2008 Express 32 bit.
   • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express 64 bit.
   • Microsoft SQL Server 2012 Express 64 bit.
   • Microsoft SQL Server 2014 Express 64 bit.
   • Microsoft SQL Server 2016 Express 64 bit.
   • Microsoft SQL Server 2017 Express 64 bit.
   • Microsoft SQL Server 2008 (tüm sürümler) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft SQL Server 2008 R2 (tüm sürümler) 64 bit.
   • Microsoft SQL Server 2008 R2 Service Pack 2 (tüm sürümler) 64 bit.
   • Microsoft SQL Server 2012 (tüm sürümler) 64 bit.
   • Microsoft SQL Server 2014 (tüm sürümler) 64 bit.
   • Microsoft SQL Server 2016 (tüm sürümler) 64 bit.
   • Windows 64 bit üzerinde Microsoft SQL Server 2017.
   • Linux 64 bit üzerinde Microsoft SQL Server 2017.
   • MySQL Standard Edition 5.6 32 bit/64 bit.
   • MySQL Enterprise Edition 5.6 32 bit/64 bit.
   • MySQL Standard Edition 5.7 32 bit/64 bit.
   • MySQL Enterprise Edition 5.7 32 bit/64 bit.
   • Amazon İlişkisel Veritabanı Hizmeti (RDS) ve Microsoft Azure üzerindeki tüm desteklenen Microsoft SQL Server sürümleri.

  Kaspersky Security Center 11 Web Konsolu Sunucusu

  • Donanım gereklilikleri

   • CPU: CPU: 4 çekirdek, 2,5 GHz
   • RAM boyutu: 8 GB
   • Sabit disk: 40 GB
  • Yazılım gereksinimleri

   Veritabanı sunucusu:

   • Microsoft SQL Express 2008, 2008 R2, 2012, 2014
   • Microsoft SQL Server 2008, 2008 R2, 2012, 2014, 2016
  • Desteklenen İşletim sistemleri

   • Microsoft Windows x64: 7 SP1, 8, 8.1 ve 10
   • Microsoft Windows Server x64: 2008, 2008 R2, 2012, 2012 R2 ve 2016

  Kaspersky Security Center Web Konsolu

  • Yazılım ve donanım gereksinimleri

   Kaspersky Security Center 11 Web Konsolunun istemci tarafında kullanımı yalnızca bir web tarayıcısı (Google Chrome 60 veya üzeri) gerektirir. Donanım ve yazılım gereksinimleri, kullanılan web tarayıcısıyla aynıdır.

  Ağ Aracısı

  Aşağıdaki minimum gereksinimler, Ağ Aracısının yüklü olduğu bilgisayarlar için geçerlidir:

  • Donanım gereklilikleri

   • CPU: 1 GHz veya daha yüksek çalışma frekansına sahip. 64 bit işletim sistemi için minimum frekans 1,4 GHz'dir.
   • RAM: 512 MB
   • Boş disk alanı: 1 GB

   Ayrıca dağıtım noktası görevi görmek üzere atanmış Ağ Aracısı yüklü cihazın aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

   • CPU: 3,6 GHz veya daha yüksek çalışma frekansına sahip.
   • RAM: 8 GB
   • Kullanılabilir disk alanı: minimum 120 GB.
  • Desteklenen İşletim Sistemleri

   Microsoft Windows

   • En yeni SP ile Microsoft Windows Embedded POSReady 2009 32 bit.
   • Microsoft Windows Embedded POSReady 7 32 bit/64 bit.
   • SP1 ile Microsoft Windows Embedded Standard 7 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Embedded 8 Standard 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Embedded 8.1 Industry Pro 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Embedded 8.1 Industry Enterprise 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Embedded 8.1 Industry Update 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Enterprise 2015 LTSB 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Enterprise 2016 LTSB 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Home RS3 (Fall Creators Update, v1709) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Pro RS3 (Fall Creators Update, v1709) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Pro for Workstations (RS3'deki Yenilikler) (Fall Creators Update, v1709) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS3 (Fall Creators Update, v1709) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Education RS3 (Fall Creators Update, v1709) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Home RS4 (Nisan 2018'den başlayan güncelleme, 17134) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Pro RS4 (Nisan 2018'den başlayan güncelleme, 17134) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Pro for Workstations RS4 (Nisan 2018'den başlayan güncelleme, 17134) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Enterprise RS4 (Nisan 2018'den başlayan güncelleme, 17134) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 10 Education RS4 (Nisan 2018'den başlayan güncelleme, 17134) 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 8.1 Pro 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 8.1 Enterprise 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 8 Pro 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 8 Enterprise 32 bit/64 bit.
   • SP1 ve sonraki sürümler ile Microsoft Windows 7 Professional 32 bit/64 bit.
   • SP1 ve sonraki sürümler ile Microsoft Windows 7 Enterprise / Ultimate 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 7 Professional 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 7 Enterprise/Ultimate 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows 7 Home Basic/Premium 32 bit/64 bit.
   • SP3 ve sonraki sürümleri ile Microsoft Windows XP Professional 32 bit.
   • Microsoft Windows XP Professional for Embedded Systems 32 bit.
   • Windows Essential Business Server 2008 Standard/Premium 64 bit.
   • Windows Small Business Server 2008 Standard/Premium 64 bit.
   • Windows Small Business Server 2011 Essentials 64 bit.
   • Windows Small Business Server 2011 Premium Eklentisi 64 bit.
   • Windows Small Business Server 2011 Standard 64 bit.
   • Microsoft Windows Home Server 2011 64 bit.
   • Microsoft Windows MultiPoint Server 2011 Standard/Premium 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 Datacenter SP1 ve sonraki sürümler 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 Enterprise SP1 ve sonraki sürümler 32 bit/64 bit.
   • SP2 ve sonraki sürümler ile Microsoft Windows Server 2008 Foundation 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 SP1 ve sonraki sürümler Server Core 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard SP1 ve sonraki sürümler 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 Standard/Enterprise/Datacenter 32 bit/64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Server Core 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Datacenter 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Datacenter SP1 ve sonraki sürümler 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise SP1 ve sonraki sürümler 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation 64 bit.
   • SP1 ve sonraki sürümler ile Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1 ve sonraki sürümler Core Mode 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 Standard SP1 ve sonraki sürümler 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 Server Core 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 Datacenter 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 Essentials 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 Foundation 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 Standard 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Server Core 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Datacenter 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Essentials 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Foundation 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Datacenter (LTSB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Standard (LTSB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Server Core (Yükleme Seçeneği) (LTSB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Server Datacenter RS3 (v1709) (LTSB / CBB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Server Standard RS3 (v1709) (LTSB / CBB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Server 2016 Server Core RS3 (v1709) (Yükleme Seçeneği) (LTSB / CBB) 64 bit.
   • Microsoft Windows Storage Server 2008 R2 64 bit.
   • Microsoft Windows Storage Server 2016 64 bit.
   • Microsoft Windows Storage Server 2012 64 bit.
   • Microsoft Windows Storage Server 2012 R2 64 bit.
   • Debian GNU/Linux 9.х (Stretch) 32 bit/64 bit.
   • Debian GNU/Linux 8.х (Jessie) 32 bit/64 bit.
   • Ubuntu Server 18.04 LTS (Bionic Beaver) 32 bit/64 bit.
   • Ubuntu Server 16.04 LTS (Xenial Xerus) 32 bit/64 bit.
   • Ubuntu Desktop 18.04 LTS (Bionic Beaver) 32 bit/64 bit.
   • Ubuntu Desktop 16.04 LTS (Xenial Xerus) 32 bit/64 bit.
   • CentOS 7.0 64 bit.
   • CentOS 6.х (6.6'ya kadar) 64 bit.
   • Red Hat Enterprise Linux Server 6.x 64 bit.
   • Red Hat Enterprise Linux Server 7.x 64 bit.
   • SUSE Linux Enterprise Server 12 (tüm SP'ler) 64 bit.
   • SUSE Linux Enterprise Desktop 12 (tüm SP'ler) 64 bit.
   • Mac OS X 10.4 (Tiger).
   • Mac OS X 10.5 (Leopard).
   • Mac OS X 10.6 (Snow Leopard).
   • OS X 10.7 (Lion).
   • OS X 10.8 (Mountain Lion).
   • OS X 10.9 (Mavericks).
   • OS X 10.10 (Yosemite).
   • OS X 10.11 (El Capitan).
   • macOS Sierra (10.12).
   • macOS High Sierra (10.13).
   • macOS Mojave (10.14).
  • Desteklenen Sanallaştırma Platformları

   • VMware vSphere 6.
   • VMware vSphere 6.5.
   • VMware Workstation Pro 14.
   • Microsoft Hyper-V Server 2008 64 bit.
   • Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 64 bit.
   • Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 SP1 ve sonraki sürümler 64 bit.
   • Microsoft Hyper-V Server 2012 64 bit.
   • Microsoft Hyper-V Server 2012.
   • Microsoft Hyper-V Server 2016.

  Abonelik için sürüm gereksinimleri

  Bu uygulama Kaspersky Endpoint Security for Business'ın parçası olarak kullanılabilir ve esnek, aylık lisanslama yoluyla satın alınabilir. Ülkenizde aylık aboneliğin sunulup sunulmadığını öğrenmek için lütfen yerel iş ortağınızla görüşün ve uygulama sistem gereksinimlerini buradan inceleyin.

Bu çözüm aşağıdakilerin bir parçası olarak kullanılabilir:

  Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?