Tüm Çözümleri Görüntüleyin

Kaspersky Anti Targeted Attack

Hedefli saldırılara ve gelişmiş tehditlere karşı savunma

Bize Ulaşın PDF İNDİRİN*

İşletmeniz hedefler arasında mı?

İngilizce video

Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT'ler) de dahil olmak üzere hedefli saldırılar, kuruluşlar için en tehlikeli riskler arasındadır. Ancak, tehditler ve siber suçluların kullandığı teknikler sürekli olarak gelişmeye devam etse de çoğu işletme, modern tehlikelerden korunmak için etkinliğini yitirmiş güvenlik teknolojilerine güvenmektedir.

Aynı zamanda, hedefli bir saldırı gerçekleştirmenin maliyeti de düştü ve çoğu saldırgan, ucuz araç setlerini bile oldukça etkili şekilde kullanabiliyor. Sonuç olarak, saldırıların hacmi artmakta ve tüm işletmeler savunmasız hale gelmektedir.

İngilizce video

Hedefli saldırı nedir?

Hedefli saldırılar; güvenliği tehlikeye atan, saldırganlara kurbanın BT'si üzerinde yetkisiz kontrol veren ve saldırganların geleneksel güvenlik teknolojileri tarafından tespit edilememesine yardımcı olan uzun vadeli bir süreçtir.

Bazı saldırılar, oldukça etkili olmasına karşın uygulaması maliyetli olan Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT'ler) kullansa da diğerleri gelişmiş kötü amaçlı yazılım veya sıfır gün gibi basit teknikler kullanabilir.

Bir saldırı size neye mal olur?

Hedefli saldırının kurbanı olan işletmeler çeşitli mali ve işletimsel sorunlarla karşılaşabilir:

 • Siber suçlardan kaynaklı finansal kayıplar
 • İş süreci kesintileri
 • Yönetmelik ve uyum sorunları
 • Müşterilerin, tedarikçilerin veya çalışanların yasal girişimi
 • Rekabetçi konumun ve marka imajının zarar görmesi
 • Başka saldırıları önlemek için karşı önlem alırken oluşacak maliyetler; buna aşağıdakiler dahildir:
  • Eğitim – güvenlik departmanının yetenekleri ve kullanıcıların güvenlik farkındalığını geliştirmek
  • Kadrolama – yeni iş rolleri de dahil olmak üzere görev dağılımı yapmak ve ek uzmanlık taleplerini karşılamak
  • Zayıf noktaları ortadan kaldırma – sistem güvenliğini geliştirmek, güvenlik açıklarını kapatmak ve hedefli güvenlik çözümleri uygulamak

Hedefli saldırılar, saldırılarının her aşamasına uyum sağlayan son derece eğitimli siber suçlular tarafından yönetildiği için işletmeler sürekli gelişen güvenlik istihbaratlarıyla desteklenen bir güvenlik stratejisine ihtiyaç duyar.

Sunduklarımız

Çok katmanlı yaklaşımımız, uyarlanabilir güvenlik teknolojisi uygulamaları için işletmelere yardımcı olabilir.

Kaspersky Lab, gelişmiş tehditler ve hedefli saldırılara koruma sağlayan güvenlik stratejilerini uyarlamak için işletmelere yardımcı olma konusunda öncüdür.

Dünya lideri güvenlik istihbaratıyla desteklenen teknoloji ve hizmetlerin eşsiz kombinasyonuyla, kuruluşlara riskleri azaltma, hedefli saldırıları ilk aşamalarında tespit etme, canlı saldırılarla başa çıkma ve gelecek saldırılara karşı korumayı geliştirme konularında yardımcı oluyoruz.

 • ÖNLEYİN –
  Gelişmiş tehdit ve hedefli saldırı riskini azaltın

 • TESPİT EDİN –
  Hedefli bir saldırı olma ihtimali olan faaliyetleri belirleyin

 • YANIT VERİN –
  Güvenlik boşluklarını kapatın ve saldırıları araştırın

 • ÖNGÖRÜN –
  Yeni hedefli saldırılar nerede ve nasıl gerçekleşebilir

 • Entegre güvenlik çözümlerini ve araçlarını kullanarak sistemlerinizi "güçlendirin"

 • Mevcut güvenlik ihlallerini ve ağınıza sızma teşebbüslerini keşfedin

 • Bir "canlı" saldırının sonuçlarını azaltmak için hızlı bir şekilde aksiyon alın

 • Şirket ağınızdaki olası güvenlik boşluklarını değerlendirin

 • Çalışanlarınızın ve güvenlik ekibinizin tehdit ve BT güvenliği eğilimlerinin farkında olmasını sağlayın

 • Güvenlik olaylarını onaylayın, önem düzeyini değerlendirin ve yanıtınızı önceliklendirin

 • Arasında derin adli delil süreçlerinin de bulunduğu incelemeler yürütün

 • Gelecek tehditlerden korunmak için savunmalarınızı uyarlayın

Kurumsal Avantajlar

Hedefli saldırı riskini azaltın

Kaspersky Lab; iş istasyonları ve mobil cihazları korumak, kötü amaçlı yazılımların yayılmasını önlemek, gizli bilgileri korumak, kurumsal ağlara yetkisiz erişimi önlemek vb. için geliştirilen güvenlik teknolojilerinde bir dünya lideridir.

Güvenlik uzmanlarımız, güvenlik sorunları konusunda farkındalığı artırmak için şirketlerin kullanıcılarını eğitmesine de yardımcı olur. Ayrıca, Gelişmiş Siber Güvenlik Eğitimi, işletmelerin dahili güvenlik personelini eğitmeye yardımcı olur. Bu sayede işletme kendi Güvenlik Operasyonları Merkezi'ni kurabilir veya geliştirebilir.

"Canlı" saldırıları daha hızlı tespit edin

Bir işletme saldırı altında olduğunu ne kadar erken öğrenirse süregelen hasara karşı o kadar çabuk önlem alabilir. İşte tam da bu yüzden Kaspersky Lab sadece ödüllü ve engelleyici güvenlik önermiyor… Sistemlerinizdeki "canlı" saldırıları belirlemek için daha fazlasını yapan yenilikçi algılama sunuyor.

Uyarlanabilir güvenlik stratejisinin bir parçası olarak Kaspersky Hedefli Saldırıdan Koruma Platformu; geleneksel, önlemeye odaklı güvenliklerin çok ötesinde, gelişmiş bir algılama sunar. Ağda ve altyapınızın uç nokta seviyelerindeki faaliyetleri algılamak için çoklu sensör kullanarak, farklı kaynaklardan farklı noktalara saldırabilen karmaşık tehditleri hızlı bir şekilde tespit edebiliyoruz.

Her şeyi hızlıca "eski haline döndürün"

Kaspersky Hedefli Saldırıdan Koruma Platformu; işletmenizin saldırı altında olduğunu belirlediğinde, güvenlik uzmanlarımız saldırıyı analiz etmek ve düzeltme maliyetini yönetmeye yardımcı olmak için eksiksiz bir Olay Yanıtı Hizmeti sunabilir. Bu hizmet şunları içerir:

 • Olay değerlendirmesi
 • Kanıt toplama
 • Adli delil analizi
 • Kötü amaçlı yazılım analizi
 • Düzeltme planı
 • İnceleme raporu

Kendi güvenlik ekibiniz, olay yanıt görevlerinin çoğunu gerçekleştirebiliyorsa uzmanlarımız, ekibinizin izole ettiği kötü amaçlı yazılımı ve/veya kanıtı analiz eden Kötü Amaçlı Yazılım Analiz Hizmeti veya Dijital Adli Delil Hizmeti sunabilir.

Gelecek tehditlere karşı savunmalarınızı geliştirin

Ayrıca, Kaspersky Lab güvenlik uzmanları, işletmelere sistemlerini "güçlendirme" ve gelecek saldırılara karşı savunma hazırlama konularında yardımcı olmak için Sızma Testi Hizmetleri ve Uygulama Güvenliği Değerlendirme Hizmetleri sunabilir.

Kaspersky Lab, küçük işletmelerin bile uzun süre boyunca etkin ve nispeten algılanmadan kalabilen saldırılara uğrayabileceğini bildiği için özel bir Hedefli Saldırı Bulma Hizmeti de sunar. Bu hizmet, herhangi bir hedefli saldırı algılama ürünü satın alma gereksinimi olmadan tek bir denetim sunar.

Tanıtım Metinleri

Kurumsal Güvenlik Uyarlanabilir Hale Geliyor

Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT'ler), sofistike kötü amaçlı yazılımlar ve hedefli saldırılar, kuruluşların karşılaştığı, sürekli olarak gelişen, yeni tehditlerdir. Tahmin, engelleme, algılama ve yanıt gibi temel...

PDF İNDİRİN*

Gelecekteki Risklere Karşı Hazır Olun

Gelişmiş Tehditler için Azaltma Stratejileri Özel Raporu.

PDF İNDİRİN*
View all White Papers

İlgili Ürünler

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir