Ana içeriğe atlayın

Genel Bakış

BT altyapınızın veya belirli uygulamalarınızın olası bir siber saldırı karşısında korunduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Hiçbir BT altyapısı birbirinin aynısı değildir ve en güçlü siber tehditler tek bir kuruluşun kendine özgü güvenlik açıklarından yararlanmak için özel olarak hazırlanır. Düzenli olarak yapılan güvenlik değerlendirmeleri, güvenlik yapınıza dair net bir anlayış sunar ve sektörün en iyi düzenlemeleriyle uyumluluğu sağlar.

Sızma Testi

Potansiyel saldırı vektörlerini gösteren ve bir saldırganın bakış açısından şirketin genel güvenlik yapısını sunan tehdit istihbaratına dayalı düşman simülasyonudur.

Uygulama Güvenliği Değerlendirmesi

Ticari mantık hatalarını ve her türlü uygulamada bulunan uygulama güvenlik açıklarını eksiksiz olarak tespit eder.

Ödeme Sistemleri Güvenlik Değerlendirmesi

Finansal işlemlerin manipülasyonuyla sonuçlanabilen potansiyel dolandırıcılık senaryolarını ve güvenlik açıklarını ortaya çıkarmayı amaçlayan, çeşitli ödeme sistemlerinin donanım ve yazılım bileşenlerinin kapsamlı bir analizidir.

ICS Güvenlik Değerlendirmesi

Vakaya özgü tehdit modellemesi ve Endüstriyel Kontrol Sistemlerinin güvenlik açığı değerlendirmesini içerir. Mevcut saldırı alanlarınız ve potansiyel saldırıların karşılık gelen ticari etkisi hakkında bilgiler sağlar.

Ulaşım Sistemleri Güvenlik Değerlendirmesi

Otomotivden Havacılığa kadar modern ulaşım altyapısının yaşamsal bileşenleriyle ilgili güvenlik sorunlarını saptamaya odaklı özel bir araştırmadır.

Akıllı Teknolojiler ve IoT Güvenlik Değerlendirmesi

Yüksek düzeyde birbirine bağlı modern cihazların ve bunların arka uç alt yapısının detaylı bir değerlendirmesidir. Ürün yazılımı, ağ ve uygulama katmanlarına ilişkin güvenlik açıklarını ortaya çıkarır.

Kırmızı Takım

Güvenlik izleme yeteneklerinizin ve olay müdahalesi prosedürlerinizin etkinliğini değerlendirmeye yardımcı olan Tehdit İstihbaratına dayalı düşman simülasyonu.

DAHA FAZLA BİLGİ

Vaka Çalışmaları

Dünya Satranç Federasyonu

Çözüm: Cybersecurity Services

2017 Şubat ayında FIDE, World Chess ve Kaspersky Lab ilk olarak 2017 - 2018'deki iki yıllık Dünya Satranç Şampiyonasını kapsayan bir siber güvenlik ortaklığı yaptıklarını birlikte duyurdu.

Abu Dhabi Racing

Abu Dhabi Racing gibi şirketler ve BAE Hükümeti için ekonomik büyüme ve teknolojiye açık, bilgiyle beslenen bir toplumun gelişimi, modern BT güvenlik sistemleri ve risk yönetimi ilkelerine ihtiyaç duyulmasına neden oluyor.

Kullanımda

  • Güvenlik boşluklarını faydalanılmadan önce kapatın

    BT altyapınızın potansiyel siber saldırılara karşı korunmasını sağlamak tüm kuruluşlar açısından süregelen bir zorluktur. Verdiğimiz düşman simülasyonu güvenlik değerlendirmesi taahhütlerimiz, güvenlik açıklarını ve farklı saldırı biçimlerinin potansiyel sonuçlarını ortaya çıkararak mevcut güvenlik önlemlerinizin etkinliğini değerlendirerek ve uygun düzeltme işlemleri ve iyileştirmeler önererek size altyapınızdaki güvenlik kusurlarına dair daha iyi bir anlayış sunar.

  • Uygulamalarınızdaki güvenlik açıklarını düzeltin

    Kurumsal uygulamalarınızı ister şirket içinde geliştirin ister üçüncü taraflardan satın alın, tek bir kod hatasının sistemlerinizi saldırılara maruz bırakıp kayda değer finansal ya da itibari zarara neden olacak bir güvenlik açığı haline gelebileceğini bilirsiniz. Tavsiyelerimize uyularak, uygulamalarda ortaya çıkan güvenlik açıkları düzeltilebilir ve bu tür saldırılar önlenebilir.

  • Sektöre özgü altyapıların güvenliğini iyileştirin

    Farklı tedarikçiler tarafından üretilen çeşitli donanım ve yazılım bileşenlerinden oluşan ve kimi zaman güvenlik açısından yeteri kadar dikkate alınmayan karmaşık entegre bilgi sistemleri her zaman artan siber saldırı riski altındadır. Özelleştirilmiş farklı BT ortamlarını (finansal, endüstriyel, ulaşım, IoT vb.) etkileyen tehditler de kapsamlı olarak çeşitlenmektedir. Kaspersky Lab, tüm karmaşıklığına rağmen altyapınızın ayrıntılı bir güvenlik değerlendirmesini sunma konusunda donanımlı olan çok az sayıdaki uzmandan biridir.

İlgili Ürünler ve Hizmetler

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir