Tüm Çözümleri Görüntüleyin

Kaspersky DDoS Protection

Tüm DDoS saldırısı türlerine karşı tam savunma

BİZE ULAŞIN

Tehdit Ortamı

Son yıllarda DDoS saldırısı başlatmanın maliyetinin azalması, daha büyük hacimli saldırıların hızla artmasını beraberinde getirdi. Aynı zamanda, daha karmaşık hale gelen bu saldırılar karşısında korunmak ve işletmelerin saldırı sonrası süreçleri atlatması da daha zor hale geldi. Birkaç yıl önce etkili olan basit önleme teknikleri, artık günümüzün karmaşık DDoS saldırıları karşısında koruma sağlamak için yeterli değil. Tehditler daha sinsi hale geldiğinden, korumanızın da daha sıkı olması gerekir.

Fark

Otomatik olarak yayılma eğiliminde olan virüs saldırılarının aksine DDoS saldırıları, insan uzmanlığına dayanır. Siber suçlu genellikle hedeflediği şirketi araştırır. Hedef işletmenin çevrimiçi varlığındaki güvenlik açıklarını değerlendirirler ve ardından kötü amaçlarına erişmelerine en fazla yardımcı olabilecek saldırı araçlarını seçerler. Ardından, saldırı sırasında gerçek zamanlı çalışan suçlu, taktiklerini sürekli olarak düzenler ve zararı en yüksek düzeye çıkarmak için farklı araçlar seçer.

Sunduklarımız

İşletmenizi DDoS saldırılarına karşı korumak için saldırıları olabildiğince hızlı algılayan bir çözüme ihtiyaç duyarsınız. Kaspersky DDoS Koruması, iki cephede DDoS istihbaratı ve Kaspersky'nin özel savunma altyapısı yoluyla savaş verir. Güvenlik istihbaratı ekibimiz, DDoS tehdit ortamını izlemek ve suçluların bir adım önünde yer almak için karmaşık yöntemler kullanır ve DDoS saldırılarını daha kısa sürede algılamamızı sağlarlar. Ayrıca, işletmenizi korumak için saha içi ve saha dışı teknolojileri de bir arada kullanırız.

İşletmenize Sunduğu Avantajlar

Güvenlik İstihbaratı

Sürekli olarak gelişen BT güvenlik tehditlerinin takibi, analizi, yorumlanması ve azaltılması çok büyük bir girişimdir. Tüm sektörlerden kuruluşlar, BT güvenliği tehditleriyle ilişkilendirilen riskleri yönetmeye yardımcı olması için ihtiyaç duydukları güncel, alakalı verilerin eksikliğiyle karşılaşmaktadır. Kaspersky Lab'in siber güvenliğin her alanındaki bilgisi, deneyimi ve derin istihbaratı, dünyanın önde gelen emniyet güçleri ve devlet mercileri tarafından güvenilir bir ortak olarak kabul edilmesini sağlamıştır ve DDoS saldırılarının algılanması ve önlenmesindeki büyük yardımlarını içerir.

Nasıl Çalışır?

Ağ trafiğinizi izlemeniz için sahanızda çalışan özel sensör yazılımı sunuyoruz. İstatistiksel verileri ve davranış analizi verilerini sürekli biriktiren sensör, DDoS saldırılarının başlamış olabileceği sinyalini veren en küçük anormallikleri bile algılama becerisini geliştirir. Saldırı durumunda, sizi uyarır ve size düzeltme amacıyla trafiğinizi Temizlik Merkezlerimizden birine yönlendirme seçeneği sunarız. Gizliliğinizi korumak amacıyla süreçlerimizin hiçbiri, trafiğinizin içeriğini görmez, yalnızca meta verileri görüntülerler.

Algılamadan Saldırı Sonrası Raporlamaya Kadar Tam Hizmet

Kaspersky DDoS Koruması, işletmenizi DDoS saldırılarına karşı savunmanın her aşamasıyla ilgilenir. Şu işlevleri sunar:

  • İnternet trafiğinizi 7 gün 24 saat analiz eder
  • Olası bir saldırı konusunda sizi uyarır
  • Trafiğinizi bir Temizlik Merkezine yönlendirir
  • "Temiz" trafiği ağınıza döndürür

Ardından, sizi saldırıdan koruduktan sonra, tam olarak ne olup bittiğini, ne kadar sürdüğünü ve Kaspersky DDoS Korumasının saldırıyla nasıl başa çıktığını öğrenmenizi sağlayan saldırı sonrası analiz ve raporlamamızı iletiriz.

Tanıtım Metinleri

Kaspersky DDoS Koruması ile finansal ve tanınırlıkla ilgili kayıplara karşı işletmenizi korur

Çözümümüzün sizi en karmaşık DDoS saldırılarından nasıl kusursuz biçimde koruduğunu öğrenin.

PDF İNDİRİN*
Tüm Tanıtım Metinlerini Görüntüleyin

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir