Endpoint Detection and Response

Gelişmiş tehditlerin getirdiği riskleri ortadan kaldırarak işlerin kesintiye uğramasını önler

EDR pazar kılavuzu VERİ SAYFASIBİR DEMO TALEP EDİN

Maliyetleri düşürürken uç nokta güvenliğini artırın

Uç noktalar siber suçluların ana hedefi olmaya devam ederken geleneksel uç nokta güvenliği önlemlerinden kaçınmak norm haline dönüştü.  Düşük maliyetle ve uygun biçimde müdahale edebilmek için kurumların proaktif bir yaklaşım benimsemesi gerekiyor.

Kaspersky Endpoint Detection and Response (EDR) olaylara ve veri ihlallerine karşı hızlı ve etkili biçimde müdahale ederek saldırganları proaktif bir biçimde tespit eder ve yüksek maliyetli zararlar doğurmadan önce tehditlerin önünü keser. Tüm bunları üretkenliği etkilemeden ve önemli bir yatırım gerektirmeden yapar.

 • Görüntüleme ve kontrol

  Görüntüleme ve kontrol

  Uç nokta verilerinin otomatik analizi, güvenlik ekiplerinin gereken eylemleri hızlı ve doğru biçimde önceliklendirmesine yardımcı olan bilgiler sağlar.

 • Veri uyumluluğu

  Veri uyumluluğu

  Sıfır bulut güvenilirliği tüm ağ çapında sürekli izleme ve olay kaydetmeye tam olanak sağlarken GDPR, PCI DSS ve PSD 2 gibi yönetmeliklere ilişkin gereklilikleri karşılar  

 • Proaktif Tehdit Avı

  Proaktif Tehdit Avı

  Bir merkezi veritabanında gerçekleştirilen hızlı aramaya ek olarak Tehlike Belirtileri (IoC) aramaları uyarıların oluşmasını beklemek yerine güvenlik ekibinizin anormal durumları ve güvenlik ihlallerini tespit etmek için uç noktaları proaktif biçimde tarayarak tehditleri aktif bir şekilde yakalayabileceği anlamına gelir.

 • Milyonlarca uyarıyı işleme

  Milyonlarca uyarıyı işleme

  Kaspersky EDR, otomatik izleme yoluyla kurumların güvenlik uyarılarını doğrulayıp önceliklendirmesine ve her bir saldırının kullandığı yöntem ve taktikleri anlamasına yardımcı olur. 

 • Uyarlanabilir Tehdit Yanıtı

  Uyarlanabilir Tehdit Yanıtı

  Otomatik müdahaleler bir zarar ve kesinti meydana gelmeden izinsiz girişlerin algılanıp giderilmesine yardımcı olarak olası büyük iş kayıplarından kaçınmayı sağlar.

 

Aşağıdakilere uygundur:

 • Ticari kuruluşlar

 • Finansal Hizmetler

 • Sigorta

 • Yönetim

 • Enerji

 • Telekomünikasyon

Kullanım Senaryoları

Tehditleri algılayamayan bir işletme, korumayı da başaramaz

Etkili ve hızlı algılama, siber saldırılara karşı savaşın ilk ve en önemli adımıdır. Birden fazla algılama teknolojisi, ciddi bir zarar ortaya çıkmadan saldırıları ve izinsiz girişleri daha hızlı biçimde tespit etme şansınızı büyük oranda artırabilir.

Kaspersky EDR gelişmiş statik, davranış tabanlı ve dinamik analizin yanı sıra küresel tehdit istihbaratına ve otomatik öğrenme teknolojilerine gerçek zamanlı erişimi bir arada sunan Gelişmiş Tehdit Algılamasına entegre olan birden fazla algılama motorunu içerir.

Kurumunuza özgü yeni ve benzersiz tehditleri aktif biçimde yakalayın

Kaspersky EDR, tüm ağda geçmişe dönük verileri de kapsayacak şekilde Tehlike Belirtilerinin (IoC'ler) gerçek zamanlı taranmasına olanak sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Güvenlik iş akışınızda köklü değişim yapabilme kapasitesiyle bu çözüm, güvenlik ekiplerine bilinmeyenler de dahil tüm tehditleri yakalamalarını sağlayan arama olanakları sunar.  Sonuç olarak kurum çapında gerçek bir Tehdit Avlama süreci elde edilmiş olur.

Gelişmiş tehditleri hızla algılayın ve kontrol altına alın

Kurumsal ağ üzerindeki tüm uç noktalarda Kaspersky EDR ile olay yönetimi merkezileştirilerek iş akışları sorunsuz hale getirilir. Çok çeşitli otomatikleştirilmiş müdahale etme seçenekleri, silme ve yeniden görüntü oluşturma gibi klasik düzeltme işlemlerinin özünde yer alan yüksek maliyetli çalışmama sürelerinden ve üretkenlik kayıplarından kaçınmaya yardımcı olur. Çok çeşitli işlevlerin tek bir arayüz üzerinden izlenmesi ve kontrol edilmesi sayesinde birden fazla araç ve konsol arasında geçiş yapma ihtiyacı ortadan kalkar ve güvenlik görevleri daha etkili ve verimli şekilde yürütülebilir.

 

The Threats

Kaspersky Threat Management and Defense ile sağlanan otomatikleştirilmiş uyarlanabilir tümleşik güvenlik yaklaşımını uygulama olanağı olmazsa BT altyapınız ve daha genel anlamda kuruluşunuz aşağıdaki sorunlara açık olur:

 • Daha yavaş algılama, müdahale ve reaksiyon zamanları sebebiyle bir saldırının hasar verme olasılığının artması.

 • Benzersiz saldırıların şablonlarla algılanamaması veya gerçekleştiği sırada bilinmiyor olması

 • Tüm ağ üzerinde Tehdit istihbaratı uygulamadaki zorluklar sebebiyle güvenliğin zayıflaması

 • Tehdit görselleştirme ve soruşturma olanaklarının olmaması

 • Manuel/yarı manuel Tehdit Analizi ve Avlama görevlerini gerçekleştirmek için gerekli uzmanlığa sahip personel sayısında yetersizlik

 • Birbiriyle bağlantılı olmayan ve yapılandırılmamış kurtarma ve soruşturma işlemleri sırasında işin kesintiye uğraması

İlgili Çözümler