Uç Nokta Algılama ve Yanıt

Maliyetleri düşürürken uç nokta güvenliğini artırın

Uç noktalar siber suçluların ana hedefi olmaya devam ederken geleneksel uç nokta güvenliği önlemlerinden kaçınmak norm haline dönüştü. Uygun biçimde ve düşük maliyetle müdahale edebilmek için kuruluşların proaktif bir yaklaşım benimsemesi gereklidir. Kaspersky Endpoint Detection and Response (EDR) olaylara ve veri ihlallerine karşı hızlı ve etkili biçimde müdahale ederek saldırganları proaktif bir biçimde tespit eder ve yüksek maliyetli zararlar oluşmadan önce tehditlerin önünü keser. Tüm bunları üretkenliği etkilemeden ve önemli bir yatırım gerektirmeden yapar.


 • Görüntüleme ve kontrol

  Uç nokta verilerinin otomatik analizi, güvenlik ekiplerinin gereken eylemleri hızlı ve doğru biçimde önceliklendirmesine yardımcı olan bilgiler sağlar.

 • Proaktif Tehdit Avı

  Bir merkezi veritabanında gerçekleştirilen hızlı aramaya ek olarak Tehlike Belirtileri (IoC) aramaları uyarıların oluşmasını beklemek yerine güvenlik ekibinizin anormal durumları ve güvenlik ihlallerini tespit etmek için uç noktaları proaktif biçimde tarayarak tehditleri aktif bir şekilde yakalayabileceği anlamına gelir.

 • Uyarlanabilir Tehdit Yanıtı

  Otomatik müdahaleler bir zarar ve kesinti meydana gelmeden izinsiz girişlerin algılanıp giderilmesine yardımcı olarak olası büyük iş kayıplarından kaçınmayı sağlar.

Uygunluk

Bu çözüm, özellikle kurumsal sektörlerin güvenlik gereksinimlerini, endişelerini ve kısıtlamalarını ele almak için çok uygundur.

Kullanım

 • Tehditleri algılayamayan bir işletme, korumayı da başaramaz

  Etkili ve hızlı algılama, siber saldırılara karşı savaşın ilk ve en önemli adımıdır. Birden fazla algılama teknolojisi, ciddi bir zarar ortaya çıkmadan saldırıları ve izinsiz girişleri daha hızlı biçimde tespit etme şansınızı büyük oranda artırabilir.

  Kaspersky EDR gelişmiş statik, davranış tabanlı ve dinamik analizin yanı sıra küresel tehdit istihbaratına ve otomatik öğrenme teknolojilerine gerçek zamanlı erişimi bir arada sunan Gelişmiş Tehdit Algılamasına entegre olan birden fazla algılama motorunu içerir.

 • Kurumunuza özgü yeni ve benzersiz tehditleri aktif biçimde yakalayın

  Kaspersky EDR, tüm ağda geçmişe dönük verileri de kapsayacak şekilde Tehlike Belirtilerinin (IoC'ler) gerçek zamanlı taranmasına olanak sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Güvenlik iş akışınızda köklü değişim yapabilme kapasitesiyle bu çözüm, güvenlik ekiplerine bilinmeyenler de dahil tüm tehditleri yakalamalarını sağlayan arama olanakları sunar. Sonuç, kuruluş genelinde gerçek bir Tehdit Avlama sürecinin kurulmuş olmasıdır.

 • Gelişmiş tehditleri hızla algılayın ve kontrol altına alın

  Kurumsal ağ üzerindeki tüm uç noktalarda Kaspersky EDR olay yönetimi merkezileştirilerek iş akışları sorunsuz hale getirilir. Çok çeşitli otomatikleştirilmiş müdahale seçeneği, silme ve yeniden görüntü oluşturma gibi klasik düzeltme işlemlerinin özünde yer alan yüksek maliyetli duruş ve üretkenlik kayıplarından kaçınmaya yardımcı olur. Çok çeşitli işlevlerin tek bir arabirimden izlenmesi ve kontrol edilmesi sayesinde birden fazla araç ve konsol arasında geçiş yapma ihtiyacı ortadan kalkar ve güvenlik görevleri daha etkili ve verimli şekilde yürütülebilir.

24/7

Üstün destek

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky Lab güvenlik kurulumunuzdan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Üstün destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

Tehditler

Kaspersky Threat Management and Defense ile sağlanan otomatikleştirilmiş uyarlanabilir birleşik güvenlik yaklaşımını uygulama olanağı olmazsa BT altyapınız ve genel olarak kuruluşunuz aşağıdaki sorunlara açık olur:

 • Scan

  Daha yavaş algılama, müdahale ve reaksiyon zamanları sebebiyle bir saldırının hasar verme olasılığı artar.

 • Scan

  Tüm ağ üzerinde Tehdit istihbaratı uygulamadaki zorluklar sebebiyle daha düşük güvenlik

 • Scan

  Manuel/yarı manuel Tehdit Analizi ve Avlama görevlerini gerçekleştirmek için gerekli uzmanlığa sahip personel sayısında yetersizlik

 • Scan

  Benzersiz saldırıların şablonlarla algılanamaması veya gerçekleştiği sırada bilinmemesi

 • Scan

  Tehdit görselleştirme ve soruşturma özelliklerinin olmaması

 • Scan

  Birbiriyle bağlantılı olmayan ve yapılandırılmamış kurtarma ve soruşturma işlemleri sırasında işin kesintiye uğraması

Konuşmayı Başlatalım ve Gerçek Siber Güvenliğin kurumsal güvenlik stratejinizi nasıl bilgilendirebileceği konusunda uzmanlarımızdan biriyle görüşün ve lütfen iletişime geçin.

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir