Dijital Varlık İşlemleri İçin Güvenlik ve Güven

Dijital Varlık Arzı, IPO (ilk halka arz) ile benzerdir ancak milli (itibari) para birimleri yerine kripto para birimlerini kullanan şirketlere yönelik bir terimdir. STO'lar tarafından yürütülen dijital varlık satışları aracılığıyla her yıl milyarlarca ABD doları toplanır. STO pazarı birkaç yıldır aktif bir şekilde büyüyor ve görünüşe göre büyümeye de devam edecek. Bununla birlikte ICO ve STO'ların popülaritesi, onları dolandırıcılar ve diğer suçlular için ana hedef haline getiriyor.

Kaspersky'nin sunduğu kapsamlı çözüm, dijital varlık satışları için akıllı sözleşmeler ve web platformlarındaki güvenlik açıklarına ilişkin çeşitli tehditlere karşı güvenlik sağlar. Ayrıntılı kod incelemeleri, kimlik avı algılaması, olay müdahalesi ve personel eğitimi sunuyoruz.

Hepsi bir arada hizmet paketlerimizle dijital para arzınızı güvenli bir ortamda hazırlayın ve gerçekleştirin.


 • Siber Güvenlik Olayı Müdahalesi

  Tehditleri izole edin ve yayılmalarını önleyin. Olayları araştırın ve verileri kurtarın. Olay müdahalesi süresini minimuma indirip sistemler ve veriler ele geçirilmeden önce saldırı yapısını bozun.

 • Akıllı Sözleşme Kaynak Kodu İncelemesi

  Hataları ve belgelenmemiş özellikleri tespit edin. Projeniz piyasaya sürülmeden önce güvenlik açıklarını izleyip tespit ederek düzeltme masraflarından tasarruf edin. Ayrıntılı raporun yanı sıra olası riskleri nasıl azaltabileceğiniz konusunda tavsiyeler sunuyoruz.

 • Eğitim ve Farkındalık

  Ekibinize saldırı durumunda nasıl müdahalede bulunabileceklerini öğretin. Bu konuda profesyonel olmayanlar bile interaktif çevrimiçi eğitimleri tamamlayarak siber güvenlik becerileri edinebilir. Tüm ekibin temel konularda bilgi sahibi olması güvenlik seviyesini artırır.

 • Dolandırıcılık ve Kimlik Avına Karşı Koruma

  Projenize ait web sitesinin sahte kopyaları algılandığından, yatırımcılarınızı derhal uyarma şansınız olur. Hızlı müdahale etmek ve itibar kaybından kaçınmak için sahte arz öncesi ve arz duyurularını takip edin.

Vaka Çalışmaları

Şirketlerin dijital varlık satışlarını, akıllı sözleşmelerini ve ortamlarını Kaspersky çözümleriyle nasıl güvence altına aldığını öğrenin

Kullanım

 • Dolandırıcılık ve Kimlik Avına Karşı Koruma

  Otomatik analiz ve uzman siber güvenlik yardımı sayesinde kimlik avı etkinliklerini sürekli olarak takip edin. Markanız kimlik avı siteleri tarafından hedef alındığında uyarı verilir. Bu sitelerin amacı, kullanıcıların çevrimiçi kimliklerini ele geçirmektir ancak anında verilen uyarılar finansal kayıplardan ve itibar kayıplarından kaçınmanıza yardımcı olur. Siber suçlular tarafından yapılan sahte satış öncesi ve dijital varlık satışı duyurularından kaynaklanan riskleri azaltın. Farklı kötü amaçlı yazılım etkinliği tiplerini takip ederek anında müdahaleye hazır olun.

 • Akıllı Sözleşme Kaynak Kodu İncelemesi

  Akıllı sözleşme kodundaki saldırı riski doğuran güvenlik açıklarının, tasarım hatalarının ve belgelenmemiş özelliklerin tespiti. Akıllı sözleşme, herhangi bir işlemin tüm adımlarının nasıl gerçekleştirildiğini belirleyen algoritmalar içerir. Akıllı sözleşmenin güvenli olması ve güvenlik açıklarına izin vermemesi hayati önem taşır. Kötü amaçlı yazılım uzmanları tarafından gerçekleştirilen inceleme, tespit edilen güvenlik açıkları üzerine bir rapor ve bunları azaltmaya yönelik öneriler içerir.

 • Siber Sağlık ve Eğitim

  Çevrimiçi interaktif kurslar, yeni başlayanlar için bile siber güvenlik becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olur. Eğitim sayesinde ekibiniz, bir saldırıyı analiz edip karar alabilir. Ek olarak teknik konuda profesyonel çalışanlarınız için özel bir güvenlik eğitimi satın alabilirsiniz. Ekibiniz bu eğitimle araştırma gerçekleştirmeyi, saldırı zaman çizelgelerini ve kaynaklarını kurtarmayı ve kötü amaçlı yazılımları tespit etmeyi öğrenir. Ekibinizi başarılı olay düzeltmesi için gereken kapsamlı bilgilerle donatın.

Pazarlama desteği ve tanıtım

Başarılı bir güvenlik denetimi ve güvenlik açığı düzeltmesi sürecinden sonra, medya ortaklarımızın yüzlercesi tarafından paylaşılacak bir basın bülteni yayınlayarak projeniz için pazarlama desteği ve tanıtım sağlamaktan mutluluk duyarız. Bu sayede sosyal ağlardaki binlerce abonemiz projenizle ilgili bilgi sahibi olur.

Tanıtım Metinleri

Küresel olarak tanınan siber güvenlik uzmanlarımızın düşünce liderliğinden daha fazla bilgi edinin

Risk

Saldırganlar; halkla ilişkileri yönettiğiniz, tanıtım belgesi taslağınızı hazırladığınız, giriş sayfasını geliştirdiğiniz ve danışman heyeti oluşturduğunuz ilk aşamalarda bile dolandırıcılık planları için siz ve projeniz hakkında bilgi toplar. Erkenci yatırımcılar için bir dijital varlık arzı başlattığınızda siteniz ve yatırımcılarınızın hesapları saldırıya uğrayabilir. Sahte arz öncesi ve dijital varlık satışı duyurularını yakından takip etmeniz gerekir. Yeterli sermayeyi topladığınızda, ekibiniz aktif olarak projeyi geliştirmeye başlar. Bu süreç boyunca birçok medya kuruluşunun ve elbette korsanların odak noktası haline gelirsiniz. Saldırılar, yatırımcılarınızın cüzdanlarından para çalma veya projenize ya da web sitenize zarar verme amacı taşıyabilir.

 • Scan

  Kötü amaçlı yazılımlara, kimlik avına, sosyal mühendisliğe karşı proje ekibini detaylı olarak araştırma.

 • Scan

  DDoS, hedefli saldırılar ve APT'ler dahil olmak üzere proje web sitesine veya yatırımcı hesaplarına yapılan saldırılar.

 • Scan

  Akıllı sözleşmedeki güvenlik açıklarından yararlanarak para çalma.

 • Scan

  Projenin kaynak koduna sızarak kötü amaçlı kod yerleştirme.

 • Scan

  Bazen orijinalinden bile daha sofistike ve gerçekçi görünen sahte/kimlik avı web siteleri açma.

 • Scan

  Yatırımcıları sahte bir web sitesiyle kandırıp paralarını çalmak için sosyal ağlardan yapılan sahte arz öncesi ve dijital varlık arzı duyuruları.