Ana içeriğe atlayın

Threat Management and Defense

Dijital dönüşüm çağında risk hafifletme

Dijital dönüşüm, BT güvenliğini daha önemli hale getiriyor. Kuruluşunuzun rekabet avantajı elde edip müşteri ve iş ortağı bağlılığını sürdürmek için iş sürekliliğini koruması; kritik varlıklar, kurumsal veriler ve BT altyapısının tamamı üzerinde güvenilir koruma yöntemleri uygulaması gerekir. Bu, BT güvenlik stratejinizi yeni bir düzeye taşımanız anlamına gelir.

Kaspersky Threat Management and Defense, Uyarlanabilir Güvenlik Stratejisi uygulamayı desteklemek için lider teknoloji ve hizmetleri benzersiz bir kombinasyonla sunarak güvenlik ekibinize birçok saldırıyı engelleme, yeni benzersiz tehditleri hızla tespit etme, gerçekleşen olaylara hızlı ve doğru şekilde müdahale etme ve gelecekteki tehditleri öngörme konularında yardımcı olur.

Tehditleri etkin bir şekilde ÖNLEYİN

Sistemleri güçlendirmek ve siber güvenlik riskine ilişkin genel farkındalığı artırmak, verimli otomasyon ve etkili korumanın ilk adımıdır.

Güvenlik ihlallerini hasar oluşmadan önce hızla TESPİT EDİN

Yeni ve benzersiz tehditlerin (kötü amaçlı eylemler ve kötü amaçlı yazılım dışı saldırılar) tespit edilebilmesi siber güvenlik olgunluğu açısından kritik önem taşır.

Olaylara kapsamlı şekilde MÜDAHALE EDİN

En karmaşık tehditlere bile insan tarafından yönetilen, merkezileştirilmiş hızlı müdahale, etkin olay yönetiminde çok önemli bir adımdır.

Gelecekteki siber tehditleri ÖNGÖRÜN

Kurum içi soruşturmaların güncel tehdit istihbaratıyla karşılaştırılması gelecekteki olası tehditlerin doğru şekilde öngörülmesini ve bu tehditlere karşı koymayı kolaylaştırır.

Aşağıdakilere Uygundur:

Kaspersky'nin dünyadaki en gelişmiş bazı tehditlerin yapısal işleyişini anlaması, şunlar gibi sektörler için tam entegre ve uyarlanabilir bir güvenlik yaklaşımı sunabilen stratejik bir teknoloji ve hizmet portföyü geliştirmemize olanak tanıdı:

Kullanımda

 • Kuruluşunuz için kapsamlı savunmalar

  Kaspersky Threat Management and Defense, hem Kaspersky EDR temelli Kaspersky Anti Targeted Attack Platform hem de çeşitli Kaspersky Siber Güvenlik Hizmetleri'ni barındıran, karmaşık ve hedefli saldırılara karşı üstün savunma sunan özel bir çözümdür. Karmaşık tehditleri tespit eden, mevcut koruma teknolojilerini eksiksiz hale getiren ve SIEM/SOC ile etkileşiminizi destekleyen çözüm, geçerli kurumsal stratejinize entegre edilebilir. Sonuç olarak, işletmenizi hedefli saldırılardan koruyan, riskinizi daha düşük seviyelere indiren ve siber olay kaynaklı doğrudan kayıpları azaltan bütünsel bir yaklaşım ortaya çıkar.

 • Güvenlik Operasyonları Merkezinizi Daha Güçlü Hale Getirin

  En karmaşık güncel siber tehditlere karşı mücadele etmek ve değişen tehdit ortamına uyum sağlamak için Güvenlik Operasyonları Merkeziniz (SOC) gelişmiş teknolojilere sahip olmalı, tehdit istihbaratından faydalanmalı ve gerekli tüm bilgi ve uzmanlığa sahip profesyonellerden oluşmalıdır. Bu yaklaşım; en karmaşık, APT benzeri saldırılara ve hedefe yönelik kampanyalara karşı tam savunma döngüsüne sahip olmanızı sağlar. Kaspersky Threat Management and Defense kapsamında, SOC biriminizin verimliliğini artırmak için gelişmiş savunma teknolojileri ve hizmetlerden oluşan eksiksiz bir cephanelik sunuyoruz.

 • Size en uygun teknolojiler ve hizmetler dengesini seçin

  Kaspersky Threat Management and Defense; güvenlik ürünleri, desteği ve hizmetlerinden oluşan güçlü bir kombinasyon sunar. Ayrıca Kaspersky, ekibinizin uzmanlığını artırmak için geniş bir beceri eğitimi programı yelpazesi ve kurum içi soruşturma sonuçlarını geliştiren tehdit istihbaratı verileri sunar. Yönetilen Algılama ve Yanıt Hizmetimiz, olaya ilişkin işleme görevlerini bize bırakarak veya Kaspersky'nin uzman değerlendirmeleri ve benzersiz tehdit saptama deneyiminden faydalanarak BT güvenliği kaynaklarınızın üzerindeki yükü azaltmanıza olanak sağlar. İşletmeniz BT güvenliği için şu anda veya gelecekte hangi bileşenlere ihtiyaç duyarsa duysun size mutlaka gerekli çözümü sağlarız.

7/24

Üstün Destek

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky Lab güvenlik kurulumunuzdan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Üstün destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

Riskler

Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT'ler) dahil olmak üzere hedefli saldırılar, kuruluşunuz için en tehlikeli riskler arasındadır. Tehditlerin önemli bir bölümünü önlemek yeterli değildir. Bir tehlike durumunda tehditler için hızlı bir soruşturma ve müdahale sürecinin uygulandığından, tekrar gerçekleşebilecek girişimlere karşı koruma sağlandığından da emin olmanız gerekir. Gelişmiş bir siber güvenlik stratejisi olmayan işletmeler sürekli olarak zorluklarla karşılaşmaktadır:

 • Yetersiz olay müdahalesi, bir güvenlik olayının dolaylı zararları için yapılan masrafların, doğrudan zararların maliyetinden bile yüksek olmasına neden olabilir

 • Gelişmiş tehditlere karşı mücadelede hiçbir güvenlik ürünü, üst düzey uzmanların etkililiğiyle karşılaştırılamaz

 • Görünürlük ve kanıt eksikliği, büyük zararlara neden olabilir

 • Gözden kaçırılan tek bir olay bile dijital dönüşüm gerçekleştiren bir işletmeye kayda değer ölçüde zarar verebilir

 • Günümüzün benzersiz saldırıları klasik kontrolleri ve koruma çözümlerini atlatacak şekilde tasarlanmaktadır

 • Bu noktada geleneksel güvenlik çözümlerine yatırım yapmak, yeterli bir çözüm sağlamaktan uzak olacaktır.

İlgili Ürünler ve Hizmetler

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir