Ana içeriğe atlayın
ÇÖZÜM

Transportation Cybersecurity

Bağlı araçları ve akıllı ulaşım sistemlerini güvenli hale getirme

Ürün

Akıllı sistemler her yerdedir: karayolu ve demiryolu altyapısını kontrol etme, araç performansını iyileştirme, yolcu ve sürücü deneyimini geliştirme. Eğlence, GPS ve tanılama gibi harici veri kaynaklarıyla arabirim oluşturan araç içi ECU'ların çoğalması, yeni güvenlik açıkları ve siber saldırı için fırsatlar oluşturur. Araçlar ve ulaşım için eksiksiz güvenlik sağlayan ve temelde yeni ve bütünsel bir tasarım yaklaşımı gereklidir.

Güvenli İletişim Birimi (SCU)

KasperskyOS tarafından desteklenen ve güçlendirilen, güvenilir ve esnek bir yazılım platformu, motor üreticilerinin bağlı araç ECU'larına yönelik tek bir güvenli ağ geçidi geliştirmelerine ve uygulamalarına olanak tanıyor. Böylece, siber saldırıya karşı koruma ile kablosuz (OTA) bağlantılar üzerinden gelişmiş tanılama teknolojilerini bir araya getiriyor.

İşletim Sistemi düzeyinde Dahili Güvenlik

KasperskyOS, farklı ve karmaşık gömülü sistemleri kötü amaçlı kod, virüsler ve korsan saldırılarının sonuçlarından koruyacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir işletim sistemidir. Bu, güvenli ve güvenilir güvenlik metodolojileri ve patentli teknolojiler kullanılarak kısmen güçlü ayırma ve ilke uygulama yoluyla sağlanır.

Ulaşım Tehdit İstihbaratı Hizmeti

Otomotiv, demiryolu ve daha geniş ulaşım sektörü için güvenlik operasyonlarını geliştirmek ve gelişmiş tehditlere karşı proaktif bir yaklaşım ortaya koymak için gereken analiz ve bilgiyi sağlayan bir dizi siber güvenlik hizmeti

Kullanım

 • Güvenli Şekilde Bağlı Araba

  Güvenli şekilde bağlı ve yakında sürücüsüz bir araba oluşturmaya yönelik daha bütünsel bir yaklaşım aşağıdakilere dayalıdır:

  • SCU: dahili ECU'lar, TCU'lar vb. ile arabirim oluşturdukları harici hizmetler ve kaynaklar arasında tek bir güvenli ağ geçidi
  • KasperskyOS: güvenli yazılımın yürütülmesini sağlar ve siber saldırı ile kötü amaçlı yazılımın yanı sıra rastgele yazılım hatalarına karşı korur
  • Tehdit İstihbaratı Hizmetleri: araçlara ilişkin siber güvenlikle ilgili eksiklikleri ortaya çıkarmaya, analiz etmeye ve gidermeye yardım eder
 • Demiryolu ve Hızlı Ulaşım Sistemleri

  Haberleşme Tabanlı Tren Kontrolü (CBTC) ve Avrupa Tren Kontrol Sistemlerinin (ETCS) devreye alınması, üreticilerin ve ulaşım sistemi operatörlerinin lokomotif, zemin ve istasyon otomasyon sistemlerinin siber güvenliklerine daha da fazla önem vermesi gerektiği anlamına gelir.
  Sunduğumuz demiryolu ve hızlı ulaşım çözümleri, temel otomasyon bileşenlerinin yaşam döngüsünün farklı aşamalarında (güvenlik hizmetlerinin analizinden yönetimine ve gömülü Otomatik Tren Kontrolünden çevrimiçi bilet satışına kadar) çalışır.

 • Güvenlik Değerlendirmesi ve Sızma Testi

  Aşağıdakilere ait Güvenlik Değerlendirmesi ve Analizi:

  • Araç iç bileşenleri (ECU'lar, TCU'lar, TPMS, RKE, PATS vb.) ve arabirimler
  • Kaynak kodu ve mimarisi dahil olmak üzere uygulamalar
  • Telematiklerin olduğu bulut tabanlı ve veri merkezi sistemleri (uzaktan kumandalı park etme, eğlence, gerçek zamanlı trafik güncellemeleri vb)
  • Telekom İstemci taraflı güvenlik değerlendirmesi: bağlı araç servis platformlarıyla harici haberleşme

  Sızma testi ve taklit edici sistemler dış ve iç saldırganların yaklaşımlarını atlar

7/24

Üstün Destek ve Profesyonel Hizmetler

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky Lab güvenlik kurulumunuzdan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Üstün destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

Risk

Kaspersky Ulaşım çözümleri, yazılım tabanlı bağlı araçları ve akıllı ulaşım sistemlerini yetkisiz erişimden ve aşağıdakiler dahil siber saldırıların yol açtığı süregelen zararlardan korur:

 • Sürücünün ve yolcunun kimlik bilgilerinin ve gizli verilerinin çalınması ve kötüye kullanılması

 • Yetkisiz ürün yazılımının uygulanması

 • USB ve OBD2 tabanlı saldırılar

 • Mobil cihazlar aracılığıyla uzaktan erişim ve saldırılar

 • Verileri yakalama ve "işlemlere müdahale etmeye yönelik" saldırılar

 • Genel ve sektöre özgü uygulamalardaki yazılım güvenlik açıklarından faydalanma

İlgili Ürünler ve Hizmetler