Ana içeriğe atlayın

KASPERSKY SCAN ENGINE

Kaspersky Scan Engine, hemen her uygulama ile entegre olan üst düzey tehdit önleme çözümü sunar.
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

KASPERSKY SCAN ENGINE

Kaspersky Scan Engine (KSE) web uygulamaları, proxy sunucuları, ağa bağlı depolama ve posta ağ geçitleri için kapsamlı koruma sağlar. HTTP ve ICAP üzerinden bağımsız bir hizmet, ölçeklenebilir kümeleme ya da Docker kapsayıcı olarak yönetim ve dağıtım kolaydır.

KSE; Truva atları, kimlik avı tehditleri, solucanlar, rootkit'ler, casus yazılımları ve reklam yazılımları gibi kötü amaçlı yazılımların algılanması ve kaldırılması için en güncel algılama yöntemlerini kullanır.

Kullanım Senaryoları

İç sistemlerin son kullanıcılar tarafından yüklenen dosyalardan gelen tehditlere karşı korunması. Dosya deposu nerede olursa olsun (ister müşterinin iç ağında ister bulutta) KSE, yükleme tarama prosedürünün son kullanıcılardan müşteriye dosya ulaştırma zincirinin herhangi bir bölümüne yerleştirilmesini sağlar.

ICAP protokolü üzerinden proxy, web/mail sunucuları ve benzeri çözümler ile tümleştirme sayesinde dahili ağdan erişim sağlanan URL'lerin otomatik taranması ve web'den indirilen nesnelerin taranması sağlanır. Tehditler, ağınızın çevresini geçer geçmez yakalanır ve engellenir.

Zengin özelliklere sahip REST benzeri bir API ve açık kaynak kod sayesinde, Kaspersky Scan Engine'i ağınızdaki hemen hemen her çözümle kolayca entegre edebilirsiniz. Sonuç olarak, lider kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojilerini altyapınızın her katmanına dağıtmanız mümkündür.

Kaspersky Scan Engine'in temel işlevleri

Kaspersky Scan Engine, Windows ve Linux ortamlarında şu iki moddan birinde çalışabilir:

İstemci uygulamalarından HTTP talepleri alan, bu taleplerde geçen nesneleri tarayan ve tarama sonuçlarıyla birlikte HTTP yanıtlarını geri gönderen REST benzeri bir hizmet.

Bir proxy sunucusu/NAS/Web Uygulaması Güvenlik Duvarı/NGFW/ICAP protokolü aracılığıyla iletişim kuran diğer tüm çözümler üzerinden geçen HTTP trafiğini tarayan ICAP sunucusu. Bu entegrasyon modeli ayrıca kullanıcılar tarafından talep edilen URL'lerin taranmasına da olanak tanır; kötü amaçlı yazılım, kimlik avı veya reklam yazılımı içeriğine sahip web sayfaları daha sonra filtrelenir.

Kaspersky Scan Engine aynı zamanda bir Linux Docker kapsayıcısı olarak da kullanılabilir (HTTP ve ICAP modunda). Docker Swarm'a, Kubernetes'e, AWS EKS'ye ve benzer bulut ortamlarına bağımsız bir kapsayıcı olarak dağıtılabilir.

Kaspersky Scan Engine, ürün davranışını kolayca yapılandırmanızı, hizmet olaylarını ve tarama sonuçlarını incelemenizi sağlayan web tabanlı bir grafik kullanıcı arabirimine sahiptir.

Temel İşlevler

  • Ödüllü Kaspersky kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojisi, üst düzey kötü amaçlı yazılım algılama oranlarını sağlar ve büyümekte olan tehditlere anında tepki verebilir.
  • Büyük Veri Tarafından Desteklenir: Kaspersky Security Network, dosyaların ve Web kaynaklarının tanınırlığı hakkında bilgi sağlayarak daha hızlı ve daha doğru algılama sağlar.
  • Kötü amaçlı URL'leri, kimlik avı ve reklam yazılımı URL'lerini filtreler.
  • Biçim Tanıyıcısı bileşeni ek filtreleme katmanı sağlar. Bu bileşeni, tarama işlemi sırasında belirli biçimlerdeki dosyaları tanımak ve atlamak için kullanabilirsiniz. Yürütülebilir dosyalar, ofis, medya dosyaları ve arşivler dahil olmak üzere düzinelerce biçim desteklenir.
  • Kaspersky Scan Engine küme (cluster) modunda çalışabilir: Kaspersky Scan Engine'in birkaç örneği aynı ağa dağıtılabilir ve Web UI aracılığıyla yönetilebilir.
  • REST benzeri hizmet modunda çalışırken TLS protokolü aracılığıyla iletişim desteklenir.
  • HTTP hizmeti/istemcisi ve ICAP hizmeti için kaynak kodu, özelleştirmeye yönelik dağıtım kitinde bulunur.
  • Kapsamlı belgeler ve platformlar arası API desteği. Linux/UNIX ve Windows sürümleri için benzer API'ler.

Ürün özelliklerinin ayrıntılı bir açıklaması için buraya tıklayarak Kaspersky Scan Engine veri sayfasını indirebilirsiniz.

Platform Entegrasyonu

Kaspersky Scan Engine Amazon S3, Kubernetes/Docker, Nextcloud, ownCloud ve bir dizi başka üçüncü taraf bulut depolama çözümü ve ürünü ile entegre olabilir. Desteklenen platformlar listesi sürekli büyümektedir.

Kubernetes ve Docker

Kaspersky Scan Engine müşterilere, Docker ve Kubernetes gibi hizmetlerde içe aktarılarak kullanılabilecek Docker görüntüleri olarak sunulabilir. Dağıtım paketi dağıtıma yardımcı olacak YAML dosyaları içerir.

Kaspersky Scan Engine Docker görüntülerinin dağıtımı, Amazon Web Services gibi bulut hizmetleri tarafından da desteklenmektedir.

Kaspersky Scan Engine Docker görüntülerini istemek için aşağıdaki geri bildirim formunu kullanarak Kaspersky ile iletişime geçin.

Amazon S3

Kaspersky Scan Engine, Kaspersky tarafından geliştirilen Amazon Lambda işlevi aracılığıyla Amazon S3 bulut depolamanın taranmasını destekler.

Bu çözümü istemek için aşağıdaki geri bildirim formunu kullanarak Kaspersky ile iletişime geçin.

Nextcloud

Kaspersky Scan Engine, en popüler kurum içeriği iş birliği bulut platformlarından biri olan Nextcloud Hub'ın kurumsal kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Müşterilerin, Nextcloud Hub'da karşıya yükleme sırasında tüm dosyaları tarayacak Kaspersky Scan Engine'i kullanabilmeleri için Nextcloud Antivirüs Uygulamasını yükleyip yapılandırmaları gerekiyor.

Kaspersky/Nextcloud ortak çözümüne ilişkin ayrıntılı açıklama ve yükleme talimatları için lütfen buraya tıklayın.

Nextcloud antivirüs uygulaması için lütfen buraya tıklayın.

ownCloud

Kaspersky Scan Engine, ICAP protokolü kullanılarak ownCloud Enterprise ile entegre edilmiştir. Kaspersky korumasını ownCloud ile birlikte kullanmaya başlamak için kullanıcılar ownCloud Anti-Virus App'i yüklemeli, bir Kaspersky Scan Engine lisansı satın almalı, bunu bir sunucuya dağıtmalı ve ardından ownCloud Anti-Virus App'i Kaspersky Scan Engine ile birlikte çalışmak üzere ayarlamalıdır. Anti-Virus App'i yükleme ve kurulum talimatları için lütfen ownCloud desteği ile iletişime geçin.

ownCloud Anti-Virus App için lütfen buraya tıklayın.

F5 ASM

ICAP modunda çalışan Kaspersky Tarayıcı Motoru, F5 ASM  çözümü ile kullanıma hazır entegrasyonu destekler.

Entegrasyon kurulum rehberi içni lütfen şu adrese gidin: https://support.kaspersky.com/ScanEngine/2.1/en-US/221109.htm.

Rspamd

HTTPS modunda çalışan Kaspersky Scan Engine, Rspamd  çözümü ile kullanıma hazır entegrasyonu destekler.

Entegrasyon kurulum rehberi içni lütfen şu adrese gidin: https://rspamd.com/doc/modules/antivirus.html.

Squid

ICAP modunda çalışan Kaspersky Scan Engine, Squid  çözümü ile kullanıma hazır entegrasyonu destekler.

Entegrasyon kurulum rehberi içni lütfen şu adrese gidin: https://support.kaspersky.com/ScanEngine/2.1/en-US/179904.htm.

Bize Ulaşın

Kaspersky Scan Engine hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen aşağıdaki BİZE ULAŞIN düğmesine tıklayın. Temsilcimiz kısa süre içinde sizinle iletişime geçecektir. Alternatif olarak, aşağıdaki DENEME İSTEYİN düğmesine tıklayarak Kaspersky Scan Engine'in ücretsiz deneme sürümünü talep edebilirsiniz.