Kaspersky Security for Microsoft Exchange Servers

E-posta, şifreli kilitleyicilerin, kötü amaçlı yazılımların ve spam'in dağıtıldığı ana kanallardan biridir. Siber suçlular, tek bir kullanıcı (ör. muhasebeciniz) tarafından açılması sonucunda şirketinizin gizli bilgilerine erişmek isteyenler için kapı işlevi gören tek bir e-postayla karmaşık, hedefli saldırılar düzenleyebilir.

İşletmenizin bu tür risklere maruz kalmasını engellemek ve şirket altyapınızın tamamını korumak için etkili bir Mail Server güvenlik çözümü kullanmalısınız.

Kaspersky Security for Microsoft Exchange, güçlü bir kötü amaçlı yazılımdan koruma motoru, kapsamlı kötü amaçlı yazılımdan koruma tarama özellikleri ve akıllı spam algılamasıyla Microsoft Exchange posta sunucularınız için birinci sınıf kötü amaçlı yazılımdan koruma ve anti-spam koruması sunar. İçerik bilinçli DLP modülü* ve Kaspersky Private Security Network desteğiyle tüm hassas iş verisi sızıntılarını engelleyebilirsiniz.

*Ayrıca lisanslanır

Posta sunucularınızı koruyan Kaspersky Security for Microsoft Exchange, kurumsal ağınızın tamamını koruyarak esas ticari operasyonlarınıza güvenle odaklanmanızı sağlar.

 • Öne Çıkan Noktalar

  • Güçlü kötü amaçlı yazılım koruması ve anti-spam motorları

   Güçlü teknolojiler düşük sistem kaynağı tüketimiyle artan tarama hızı sağlar.

  • Eksiksiz koruma

   Uygulama Microsoft Exchange Server için eksiksiz koruma sunar ve DAG (Veritabanı Kullanılabilirlik Grubu) ile uyumludur.

  • Esnek ayarlar

   Kaspersky Security for Microsoft Exchange istenmeyen e-posta ve kötü amaçlı yazılımlara karşı iş güvenlik amaçlarınıza uygun koruma sağlamak için esnek, kullanıcı dostu ayarlar sunar.

  • Çoklu dil desteği

   Uygulama Asya dilleri de dahil olmak üzere çeşitli dillerde yazılmış mesajların anti-spam taramalarını yapar.

  • Veri sızıntısı koruması

   Giden e-postalar analiz edilir ve kişisel veriler, gizli şirket verileri ya da hassas bilgiler içeren mesajlar veya ekler otomatik olarak kaydedilir ve mesaj ya da ek taranıp ekli görsel veya pdf olarak gönderilmiş olsa bile aynı zamanda otomatik olarak engellenebilir. DLP modülünde, HIPAA ve PCI DSS gibi tüm başlıca uyumluluk düzenlemeleri için önceden tanımlı sözlükler içerir.

  • Yüksek performans

   Motor, minimum bellek gereksinimleri ile daha yüksek performans ve istikrar sunar.

  • Esnek lisanslama 

   Ölçeklenebilir seçenekler ve kullandıkça öde seçenekleri veya sabit yıllık lisanslama ile esnek aylık lisanstan birini seçin. Yönetilen Servis Sağlayıcıları, çoklu kullanıcılı konsoluyla birden çok müşteri için güvenliği uzaktan kolaylıkla yönetebilir.

  Akıllı algılama ile etkili anti spam koruması

  • Akıllı spam tanıma teknolojileri

   Uygulama, gönderenin e-posta adresi ve IP adresi, mesaj boyutu ve mesaj başlığı gibi biçimsel özelliklere dayanarak tüm mesajları tarar. Ek olarak, görüntü biçimindeki spam'i algılayan özel grafik imzalar dahil olmak üzere akıllı teknolojiler kullanılarak mesaj içeriği ve mesaja iliştirilen ekler analiz edilir. Kaspersky Security for Exchange, Kaspersky'nin bulut tabanlı veritabanına erişmek ve yeni spam hakkında gerçek zamanlı bilgi elde etmek üzere Kaspersky Security Network (KSN) entegrasyonuna sahiptir.

  • Tanınırlık filtrelemesi

   Artık istenmeyen e-posta algılamanın doğruluğunu artırıp Anti-Spam hatalı pozitif sonuçların olasılığını azaltan ek bir anti-spam tarama hizmeti olan Tanınırlık Filtrelemesi'ni kullanabilirsiniz.

  • İlave mesaj taraması

   İstenmeyen e-postaya karşı ek koruma için mesajlar, istenmeyen e-posta gönderenlerin adreslerinin yer aldığı DNSBL listeleri ve mesajdaki istenmeyen e-posta URL'lerini algılayan SURBL teknolojisi kullanılarak taranır.

  • Mesaj sınıflandırma

   Yönetici olarak, herhangi bir bilgi kaybını önlemek amacıyla her bir istenmeyen posta kategorisi için ayrı işleme kuralları yapılandırabilirsiniz. Örneğin, spam olduğu bilinen mesajlar engellenebilir, şüpheli posta doğrudan İstenmeyen Posta klasörüne gönderilebilir ve mesaj teslimi veya "mesaj okundu" onayları gibi biçimsel mesajlar, doğrudan Gelen Kutusuna gidebilir.

  • Beyaz ve kara listeler

   Bireysel kullanıcılar için gönderenin SMTP veya IP adresine göre kendi güvenilir (beyaz) ve kara listelerini oluşturma işlevi vardır. Beyaz liste, alıcının SMTP adresini kullanarak da oluşturulabilir. Beyaz listedeki gönderenlerden alınan mesajlar taranmaz ve doğrudan alıcıya ulaştırılır. Ancak, adres kara listedeyse mesaj özel bir başlıkla etiketlenir ve tarafınızca, yani yönetici tarafından yapılandırılan kurallara göre işlenir.

  Kötü amaçlı yazılımlara karşı güçlü koruma

  • Gerçek zamanlı tarama

   Kaspersky Security for Microsoft Exchange, hemen hemen her biçimden ekler dahil, gelen ve giden mesaj akışındaki her tür kötü amaçlı yazılımı, solucanı, Trojanları ve diğer kötü amaçlı nesneleri algılar ve temizler. Yalnızca bilinen kötü amaçlı yazılımları değil aynı zamanda tehlikeli olma potansiyeli taşıyan programları ve MS Office belgelerinde makrolar bulunan e-postaları da algılar ve temizler.

  • İsteğe bağlı tarama ve programlanan zamanda arka planda tarama

   Arka planda tarama, tüm nesnelerin işlenmesi amacıyla en yeni sürüm antivirüs veritabanlarını kullanarak sunucudaki tüm klasörleri ve mesajları tarar. Dilediğiniz zaman belirli bir posta kutusu için bir esnek arka plan programı ayarlayabilir veya isteğe bağlı tarama çalıştırabilirsiniz. Tüm bunlar sunucu yükü ve iş üretkenliği üzerinde minimum etkiyle gerçekleştirilir.

  • Yedek kopyalama

   Uygulama, mesajları silmeden önce yedek kopyaları oluşturur; böylece bir nesnenin temizlenmesi başarısızlıkla sonuçlanırsa ya da bir mesaj yanlışlıkla istenmeyen e-posta kategorisinde tanımlanmışsa önemli bilgiler geri yüklenebilir. Çok çeşitli arama parametreleri, yedekleme depolaması alanında nesneleri bulmanızı kolaylaştırır.

  Kapsamlı veri koruması

  • E-postalardaki gizli bilgilerin algılanması

   Uygulama, kişisel bilgiler ve ödeme kart bilgileri gibi belirli veri türlerini algılamanın dışında e-postaları "Finans", "Yönetim Belgeleri" ve "Rahatsızlık Yaratabilecek ve Uygunsuz Dil" de dahil olmak üzere önceden yüklenmiş bir dizi temalı sözlük içinde geçen kelimeler veya ifadeler için tarar. Bu kurumunuz için hassas bilgileri korumada ve yasalara uygunluğu sağlamada değerli bir araç haline gelebilir.

  • Özel sözlükler

   Standart sözlüklerin her biri düzenli olarak güncellenir. Fakat yöneticiler de kendi işleriyle veya özel projelerle alakalı anahtar sözcükler veya ifadeler içeren özel sözlüklerini oluşturabilirler. Böylece uygulama bu kelimelerden herhangi birini içeren giden e-postaları engeller. Sözlükler aynı zamanda sorgulama dili kullanılarak da oluşturulabilir.

  • E-posta içeriğinin derin analizi

   Yapılandırılmış veriler arama nesneleri olarak da kullanılabilirler. Bu, belirli veri türleri birleşimlerini içeren mesajların veya müşteri veritabanları gibi karmaşık dizilerde veriler içeren mesajların önlenmesine olanak sağlar.

  Esnek yönetim

  • Merkezi yönetim ve izleme 

   Tüm Exchange sunucularınızı kontrol etmenize yardımcı olan merkezi raporlama ve yedekleme içeren tek bir yönetim konsolu. Kaspersky Security for Microsoft Exchange, Kaspersky Security Center ile entegre olduğundan, kurumunuza ilişkin koruma durumunu, önemli olayları ve birleştirilmiş istatistikleri tek bir konsoldan takip edebilirsiniz.

  • Özelleştirilmiş yapılandırma

   Uygulamayı şirketinizin BT güvenlik ilkesine ve donanım özelliklerine göre yapılandırabilirsiniz. Örneğin, bazı dosya türlerini taramanın dışında bırakabilir ya da spam yoğunluk seviyesini yapılandırabilirsiniz. Ayrıca farklı mesaj kategorileri için antivirüs ve anti-spam işleme senaryoları yapılandırabilir, gönderenlerin veya alıcıların adreslerine göre beyaz ve kara listeler oluşturabilir ve benzeri şeyleri yapabilirsiniz.

  • Veritabanı güncellemeleri

   Antivirüs veritabanları talep üzerine ya da bir plana göre otomatik olarak güncellenebilir. Güncellemeleri doğrudan Kaspersky Lab internet sitesinden ya da bir yerel sunucudan indirebilirsiniz. Gerekirse antivirüs ve spam tanıma veritabanlarını ayrı ayrı güncelleyebilirsiniz.

  • Kolay yönetim

   Yönetim arabirimi; uzaktan yönetim seçeneğine sahip olan, popüler Microsoft Yönetim Konsolu'nu temel almaktadır.

  • Ayrıntılı raporlar

   Ayrıntılı HTML raporları kullanarak ya da Windows olay günlüğüne bakarak uygulamanın çalışmasını ve antivirüs koruma durumunu izleyebilirsiniz. Raporların hangi sıklıkla üretileceği ve hangi bilgileri içereceğinin kontrolü tamamen sizdedir. Tüm raporlar sabit sürücüde depolanabilir ya da e-posta ile gönderilebilir.

  • Gelişmiş bildirim sistemi

   Yönetici olarak uygulama çalışırken meydana gelen tüm kritik olaylar hakkında e-posta yoluyla veya Windows olay günlüğüne bakarak bildirim alabilirsiniz.

  • Gizli verilerin e-postalanma girişimlerini raporlar

   Uygulama giden e-posta veya eklerde her gizli bilgi algıladığında ve mesajı engellediğinde e-posta gönderenin yöneticisi potansiyel güvenlik ihlali hakkında uyarı alır. Yöneticiler her e-posta engelleme olayı hakkında ayrıntılı bilgiye de ulaşabilirler.

  • Rol tabanlı erişim

   Güvenlik yönetimi ve gizli bilgilerin dağıtımının yönetimi farklı personele veya iş rollerine atanabilir.

  • Posta sunucusu

   Ürün, aşağıdaki Microsoft Exchange Server sürümlerini destekler:

   • Microsoft Exchange Server 2016
   • Microsoft Exchange Server 2013 SP1
   • Microsoft Exchange Server 2010 SP3
  • Güvenlik sunucusu

   İşletim sistemleri:

   Sunucuda, Microsoft Windows'un aşağıdaki sürümlerinden birinin çalışıyor olması gerekir:

   • Microsoft Windows Server 2016 Standard veya Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard veya Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2012 Standard veya Datacenter
   • Microsoft Windows Small Business Server 2011 SP1 Standard
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1 Standard, Enterprise or Datacenter
  • Yönetim konsolu

   İşletim sistemleri:

   Sunucuda, Microsoft Windows'un aşağıdaki sürümlerinden birinin çalışıyor olması gerekir:

   • Microsoft Windows 10
   • Microsoft Windows 8.1
   • Microsoft Windows 8
   • Microsoft Windows 7 Professional, Enterprise veya Ultimate
   • Microsoft Windows Server 2016 Standard veya Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard veya Datacenter
   • Microsoft Windows Server 2012 Standard veya Datacenter
   • Microsoft Windows Small Business Server 2011 SP1 Standard
   • Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1 Standard veya Enterprise veya Datacenter

   Yönetim Konsolu'nu yükleyip kullanabilmek için Microsoft .NET Framework 4.5'i ve Microsoft Yönetim Konsolu 3.0'ı yüklemeniz gerekir

   Yönetim eklentisini yüklemek için Kaspersky Security Center 10 Service Pack 2 Bakım Sürümü 1'e sahip olmalısınız.

  • Ek gereksinimler

   Ürün, SQL Server'ın yerel makineden veya uzaktan yüklenmiş olmasını gerektirir. Microsoft SQL Server'ın desteklenen sürümleri:

   • Microsoft SQL Server 2016 Express, Standard veya Enterprise
   • Microsoft SQL Server 2014 Express, Standard veya Enterprise
   • Microsoft SQL Server 2012 Express, Standard veya Enterprise
Bu çözüm aşağıdakilerin bir parçası olarak kullanılabilir:

  Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?