Ana içeriğe atlayın

KasperskyWeb Traffic SecurityYENİ

Web kaynaklı siber tehditler; modern kullanıcıların karşılaştığı en yaygın tehlikeler arasında e-posta kaynaklı saldırılardan hemen sonra gelir. Kaspersky Web Traffic Security, internet ağ geçidinizi koruyarak gelen ve giden trafik için güvenlik sağlarken çalışanlarınızın internet kullanımını yönetir. Bu kritik ilk savunma hattı kötü amaçlı yazılımlar, fidye yazılımları ve kimlik avı gibi web tabanlı tehditler altyapınız aracılığıyla ağınıza girip yayılmadan önce onları tespit edip engeller ve internette dikkatsiz gezinmeden ve uygunsuz veri iletiminden kaynaklanan riskleri en aza indirir.

 • Çok katmanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma özellikleri

  • Kaspersky Security Network ile bulut destekli, çok katmanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma

   Kaspersky Web Traffic Security, Kaspersky Lab'in ödüllü kötü amaçlı yazılımdan koruma motorunun son sürümünü içerir ve bulut tabanlı Kaspersky Security Network'ün (KSN) gerçek zamanlı bilgilerinden beslenir. Sonuç olarak benzersiz seviyelerde ağ geçidi koruması performansı sağlar ve güvenlik açıkları, kötü amaçlı komut dosyaları ve diğer bilinen, bilinmeyen ve gelişmiş kötü amaçlı yazılım biçimleri de dahil olmak üzere tehlikeli nesneleri tespit edip kaldırır.

  • Tanınırlık tabanlı filtreleme

   Bu teknoloji, Kaspersky Security Network veya kapalı döngü sürümü olan Kaspersky Private Security Network'ten alınan global tanınırlık verilerine bağlı olarak şüpheli ve istenmeyen dosyaları ve URL'leri algılar.

  • Kötü amaçlı belge algılaması

   Kötü amaçlı komut dosyalarının belgelere gömülmesi, ExPetr/Petya/NotPetya gibi son zamanlarda geliştirilen en tehlikeli kötü amaçlı yazılımların bazılarında kullanılan bir tekniktir. Kaspersky Web Traffic Security, MS Office dosyaları ve PDF'ler gibi tüm belge çeşitlerini her türlü gömülü kötü amaçlı içeriğe karşı tarar. Bu tür içerik tespit edildiğinde de virüslü dosyanın açılmasını engeller.

  • Zararlı olma potansiyeli taşıyan programları belirleme

   Genişletilmiş koruma seçeneğini kullanan uygulama, sadece bilinen kötü amaçlı programları algılamak ve silmekle kalmaz; aynı zamanda (casus yazılım veya uzaktan yönetim kitleri gibi) zararlı olma potansiyeli taşıyan programları da algılar ve siler.

  • Fidye yazılımı koruması

   Kaspersky Web Traffic Security, yeni büyümekte olan karmaşık örnekler de dahil olmak üzere çok geniş bir yelpazedeki fidye yazılımlarına karşı koruma sağlar.

  İnternet kullanımı kontrolü

  • Kategorizasyonlu web kontrolü

   Web kaynaklarının, geniş URL veritabanımıza göre 40'tan fazla çeşitli gruplar altında kategorizasyonu granüler kısıtlamaların kolay ve hızlı biçimde uygulanabileceği anlamına gelir. URL'lerin engellenmesi, trafik şifrelenmiş olsa bile "SSL engellemesi" gerektirmez.

  • İçerik filtreleme

   İnternet ağ geçidinizde her iki yönde de gerçekleşen dosya iletimi isme (joker karakterler kullanılabilir), uzantıya (yanıltmalara karşı mücadele için biçim tanıyıcısı kullanarak), boyuta, MIME türüne ve/veya karmaya göre engellenebilir.

  Veri alımı

  • ICAP entegrasyonu

   Ürün, ICAP ve ICAP protokolleri aracılığıyla proxy sunucularla ve depolamayla entegrasyonu desteklemektedir.

  • Şifrelenmiş trafik izleme için hazır

   Trafik izleme ("SSL engellemesi") uygulandığında ve mevcut şirket proxy sunucusu yapılandırıldığında Kaspersky Web Traffic Security, SSL şifreli trafiği kontrol edebilir ve güvenli kanaldan geçen nesneleri (HTTPS web trafiği nesneleri gibi) analiz edebilir.

  Dağıtım, performans ve ölçeklenebilirlik

  • Kümelenmiş dağıtım

   Kaspersky Web Traffic Security, aktarım sırasında yüksek hacimli trafiği işlemek için çoklu trafik işleme düğümlerinden (sunuculardan) oluşan küme dağıtımını destekler. Trafikle doğru orantılı olarak güvenliğin de artırılması için daha fazla düğüm dağıtılabilir.

  • Güvenli Web Ağ Geçidi (SWG) yazılım uygulaması YENİ

   Önceden yapılandırılmış kendi proxy sunucusuna sahip bu hepsi bir arada nitelikli ve kullanıma hazır yazılım uygulaması, güvenli bir web ağ geçidi ekleyerek kurumsal BT ağınızın güvenliğini güçlendirmeyi çok kolay hale getirir.

  • Birden çok çalışma alanı desteği

   Kaspersky Web Traffic Security, hızla büyüyen ve çok yönlü işletmelerin bağımsız projeleri veya şube ofislerini ayrı tutmak ve bunların kendi politikaları tarafından yönetilmelerini sağlamak; bunu yaparken de tüm işletmeyi kapsayan üst düzey politikaları ve kontrolü elinde tutmak isteyebileceğini göz önünde bulundurarak birden çok bağımsız çalışma alanını desteklemektedir.

  • Sade yapılandırma dağıtımı

   Güvenliğe yönelik ince ayarların yapılmasının gerekmediği durumlarda (telekomünikasyon senaryolarında toplu trafik taraması gibi) bu yalınlaştırılmış yapılandırma sayesinde performansı daha da artırabilirsiniz.

  Yönetilebilirlik

  • Web tabanlı yönetim konsolu

   Web tabanlı bir konsol, ağ geçidi güvenliği yönetimi için konuma bakılmaksızın rahatlık sağlar ve coğrafi olarak dağıtılmış altyapılar için özellikle önemlidir.

  • Rol tabanlı erişim kontrolü

   Yönetim konsolu alanlarına erişim açısından, farklı yönetici rolleri için farklı kısıtlamalar uygulanabilir.

  • Etkinlik yönetimi

   Tehdit analizi sonuçları, etkinlik merkezli bir yaklaşım kullanılarak sunulur ve gerçek zamanlı etkinlik gösterilir. Ayrıca, kullanıcının internet davranışları da analiz edilebilir.

  • SIEM entegrasyonu

   Ağ geçidi seviyesinde tehdit etkinliği bilgisi, şirketin SIEM sistemi tarafından izlenen altyapı çapındaki etkinlik kapsamına dahil edilebilir.

  • Çoklu kullanım

   Birden çok çalışma alanı, birden çok müşteri kullanıcının merkezi yönetimi için kolaylıkla kullanılabilir. Bu imkan, Kaspersky Web Traffic Security'yi Yönetilen Servis Sağlayıcıları (MSP'ler) için mükemmel bir seçenek haline getirir

DAHİLİ UYGULAMALAR