Skip to main
ÜRÜN

Kaspersky Anti Targeted Attack Platform

Karmaşık saldırılara karşı etkili kapsamlı algılama ve müdahale olanakları

Anti Targeted Attack Platform

Güvenilir veri koruma, BT altyapısı güvenliği, işletme süreçlerini dengeli yürütme ve uyumluluk, günümüzde sürdürülebilir kurumsal gelişmenin ön koşulları olarak kabul edilir. Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, olgun BT güvenliğine sahip bir kuruluş olarak kurumsal altyapınızı APT benzeri tehditler ve hedefli saldırılardan koruyan güvenilir savunmalar oluşturmanıza, ek BT güvenlik kaynağı kullanımına ihtiyaç duymadan düzenleme uyumluluğunu desteklemenize olanak sağlar. Otomasyon kullanımını artıran ve sonuç kalitesini iyileştiren birleştirilmiş çözüm sayesinde karmaşık olaylar hızlı şekilde belirlenir, soruşturulur ve yanıtlanır. Bu yaklaşım, BT güvenliği veya SOC ekibinizi manuel görevlerden kurtararak ekip verimliliğinin artmasına olanak sağlar.

Kapsamlı analizle güçlü koruma

BT altyapınızda gerçekleşen olayların ayrıntılı şekilde incelenmesi ve en karmaşık tehditler ve hedefli saldırıların zamanında algılanması şu şekilde sağlanır:

 • • Ağ trafiğini ve uç nokta telemetrisini analiz etme
 • • Gelişmiş korumayla tehdit öykünmeleri oluşturma
 • • Gelişmiş keşif teknolojileri ve ATT&CK eşleştirmesi
 • • Threat Intelligence sayesinde tam görünürlük ve zengin içerik
Gizliliği korurken gelişmiş güvenlik sağlar

Bir karmaşık olay soruşturma aracı olan Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, tüm veri toplama, analiz ve depolama işlemlerinin şirket bünyesinde gerçekleştirilmesine imkan tanıyarak tam gizlilik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece güvenlik ekibiniz tam kontrolü elinde tutar. Bu durum, hiçbir veri öğesinin kurumsal BT güvenlik çemberinizin dışına çıkmamasını zorunlu kılan yönetmelikler veya başka nedenler dolayısıyla özellikle önemlidir.

Daha geniş bakış açısıyla daha kapsamlı savunmalar

Kaspersky EDR Expert temelli Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, hem ağ hem de uç nokta düzeyinde birden fazla potansiyel tehdit giriş noktasını güvence altına alır ve genişletilmiş algılama ve müdahale olanağı sağlar. BT güvenlik uzmanı, çok boyutlu tehdit keşfi, derinlemesine soruşturma, proaktif tehdit avlama ve karmaşık olaylara merkezî müdahale için kapsamlı bir araç seti ile donatılmıştır.

Uygunluk

Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, ağ ve uç nokta seviyesinde çok boyutlu tehdit saptama, görünürlük, karmaşık sorgulama ve yanıt olanağı sağlayan kapsamlı bir savunma katmanıdır ve şunlar gibi kuruluşlar için uygundur:

Kullanım

 • Tek bir çözümde kanıtlanmış siber savunma yaklaşımları

  Geliştirilmiş EDR özelliklerine sahip Kaspersky Anti Targeted Attack, Genişletilmiş Algılama ve Müdahale çözümü oluşturur. Kaspersky EDR Expert ile tek bir aracıyı paylaşan Kaspersky Endpoint Security for Business'ın yanı sıra Kaspersky Security for Mail Server ve Kaspersky Security for Internet Gateway ile de karmaşık tehditlere otomatik ağ geçidi düzeyinde müdahale sağlamak için tamamen entegre olur.

 • Hedefli saldırılara karşı benzersiz süreç

  Altyapınıza olası giriş noktalarının merkezileştirilmiş şekilde izlenmesi ve kontrolü, geleneksel kurumsal ağ korumalarını atlatmayı başaran saldırganların eylemlerinin hızlı şekilde tanımlanmasını sağlar. Veri toplamayı otomatik hale getirme, analiz gerçekleştirme olanağı, soruşturma ve yanıt görevlerinin tek web konsolundan uygulanması olay işleme hızını ve BT güvenliği ekibinin verimliliğini artırır. Tam görselleştirme, derin ağ trafiği analizi gerçekleştirme olanağı, gelişmiş korumayla tehdit öykünmesi ve güçlü EDR becerileri gibi özelliklerin tümü, karmaşık tehditler ve çok aşamalı saldırıların soruşturulması ve yanıtlanması süreçlerini hızlandırır.

 • Threat Intelligence ve MITRE ATT&CK zenginleştirmesi

  Platform, tehdit kapsamına yönelik ayrıntılı analiz sağlayarak ve kurum içi soruşturma sonuçlarının küresel tanınırlık verileriyle (Kaspersky Security Network) ve manuel tehdit sorgularıyla (Kaspersky Threat Intelligence Portal) karşılaştırılmasını destekleyerek etkin tehdit saptama için daha fazla içerik sağlar ve olay soruşturma sürecini hızlandırır. MITRE ATT&CK veriyle zenginleştirme, kullanılan ATT&CK tanımlı teknikler, açıklamalar ve azaltma stratejileri hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Kurum içi uzmanlarınız için daha fazla iş yükü oluşturmadan, en üst seviyede tehdit istihbaratından otomatik olarak yararlanın.

24/7

Üstün destek

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky güvenlik kurulumunuzdan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Üstün destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

Tehditler

Bulut, büyük veri, mobil, IoT ve yapay zeka gibi dijital teknolojilerin genel anlamda kurumlar ve toplum aracılığıyla daha fazla benimsenmesiyle birlikte her şey arasında bağlantının daha da artması güvenlik, uyumluluk ve veri koruma açısından daha önce hiç olmadığı kadar büyük zorluklar ortaya koymaktadır:

 • <p>Veri yönetimi ve uyumluluk sorunlarının iş geliştirme sürecini yavaşlatması</p>

  Veri yönetimi ve uyumluluk sorunlarının iş geliştirme sürecini yavaşlatması

 • <p>Olay Müdahalesi açısından güvenlik stratejisi planlama ve tümleştirme eksikliği</p>

  Olay Müdahalesi açısından güvenlik stratejisi planlama ve tümleştirme eksikliği

 • <p>İşlevsiz BT departmanlarının ve kurumsal varlıklar üzerindeki düşük görünürlüğün getirdiği riskler</p>

  İşlevsiz BT departmanlarının ve kurumsal varlıklar üzerindeki düşük görünürlüğün getirdiği riskler

 • <p>Yeni iş girişimlerin etkili ya da uygun olmayan güvenlik çözümlerinden zarar görmesi</p>

  Yeni iş girişimlerin etkili ya da uygun olmayan güvenlik çözümlerinden zarar görmesi

 • <p>"Hatalı pozitif sonuçlar" sebebiyle doğrulanması gereken uyarı sayısında artış</p>

  "Hatalı pozitif sonuçlar" sebebiyle doğrulanması gereken uyarı sayısında artış

 • <p>Çalınan kimlik ve izin bilgilerinin işletmeleri önemli risklerle karşı karşıya bırakması</p>

  Çalınan kimlik ve izin bilgilerinin işletmeleri önemli risklerle karşı karşıya bırakması

İlgili Çözümler