Tüm Çözümleri Görüntüleyin

Kaspersky Mobile Security

Akıllı telefonlar ve tabletler için gelişmiş güvenlik, yönetim ve kontrol

BİZE ULAŞIN

Tehdit Ortamı

Korsanlar, özellikle mobil cihazları hedefleyen, giderek artan hacimde tehdit ortaya çıkarıyor. 2014 yılında Android cihazlara karşı saldırıların sayısı, 2013'ten 4 kat daha fazlaydı. Saldırıların çoğunluğu Android cihazlara odaklanıyor olsa da, şu anda iPhone ve iPad cihazları hedefleyen siber tehditlerin hacmi de giderek büyüyor. iOS cihazları çok popüler olduğundan, siber suçlular bu cihazların güvenliğini tehlikeye atmak için daha fazla çaba harcıyor. Bir iPhone'u şarj etmek için Mac bilgisayara takmak bile kötü amaçlı yazılım tehditlerinin Mac'ten iPhone'a geçmesine neden olabilir.

Kendi Cihazını Getir, Risklerinizi Artırabilir

BYOD (kendi cihazını getir) girişimlerinin giderek artmasını da eklediğimizde, güvenlik riskleri daha da katlanıyor. Çalışanların kendi mobil cihazları hem kişisel uygulama ve verilerini hem de kurumsal verileri ve erişim şifrelerini içerdiğinden, güvenlik ihlallerinin olasılığı büyük ölçüde arttı. Dahası, mobil cihazlar çok küçük olduğu ve kolayca kaybolup çalındığından, bu kayıp cihazlar yetkisiz kullanıcıların kurumsal sistemlere ve verilere doğrudan erişmesini sağlayabiliyor.

Sunduklarımız

Kaspersky Lab çözümleri, Android, iOS ve Windows Phone cihazlarının korunmasına ve yönetilmesine yardımcı olur*. Bulut destekli teknolojimizi ve Kaspersky Security Network'ü içeren çok katmanlı korumamız, akıllı telefonları ve tabletleri en son siber tehditlere karşı korur. Örneğin; Truva Atları, kimlik avı saldırıları ve çok daha fazlası. Kaspersky Mobile Security çözümü; Android, iOS, Blackberry, Windows Phone cihazları gibi neredeyse tüm cihazlar genelinde güvenlik politikaları ve ayarlar uygulamanıza da yardımcı olur. Ayrıca, bir mobil cihazın kaybolması veya çalınması durumunda hırsızlığa karşı koruma işlevleri, kurumsal verilere erişimi engellemenize yardımcı olur. Uzaktan çalıştırılan özellikler sayesinde cihazdaki verilere ve uygulamalara erişimi engelleyebilir, verileri silebilir ve cihazın konumunu bulabilirsiniz.

*Tüm özellikler her mobil platformda kullanılamayabilir.

 • Mobil Güvenlik

  Mobil güvenlik teknolojilerimiz, en son mobil tehditlere karşı çok katmanlı korumanın yanı sıra uzaktan çalıştırılabilen hırsızlığa karşı koruma özellikleri sunar

 • Mobil Uygulama Yönetimi

  "Uygulama paketi" konteynerizasyon teknolojimizle birlikte kontrol araçları, kurumsal verileri ve sistemleri korumaya yardımcı olur ve etkili Kendi Cihazını Getir güvenlik politikası sunar

 • Mobil Cihaz Yönetimi

  Farklı platformların MDM işlevlerine tek arayüzden erişim olanağı sağlayan çözümümüz, zamandan kazandırır ve birleşik mobil güvenlik ilkelerini kolaylıkla uygulamanızı sağlar

İşletmenize Sunduğu Avantajlar

Güvenli Kapsayıcılar, Kendi Cihazını Getir Uygulaması Sonrasında Güvenliğe Katkı Sağlar

"Uygulama paketi" konteynerizasyon teknolojimiz, işletme uygulamalarını kullanıcının cihazında özel kapsayıcılarda saklar. Uygulamalarınız ve verileriniz, kullanıcının kişisel uygulamalarından ve verilerinden tamamen ayrılarak kapsayıcılarda saklanır. Kapsayıcılardaki tüm veriler için veri şifrelemesi uygulayabilir ve kullanıcıların kapsayıcıya koyulan verileri kopyalayıp kapsayıcı dışına yapıştırmalarını engelleyebilirsiniz. Bir çalışan Kendi Cihazını Getir kapsamındaki mobil cihazını alarak ayrıldığında, kapsayıcıda bulunan tüm uygulamaları ve verileri silebilirsiniz.

Size Mobil Güvenlik Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sunar

Esnek kontrol araçları, fazladan güvenlik katmanları ekler. Uygulama Kontrolü, kurumsal sistemlerinize ve verilerinize erişim izni tanıdığınız mobil cihazlarda yüklenip başlatılmasına izin verilen uygulamaları yönetmenize yardımcı olur. Web Kontrolü, kullanıcıların kendi mobil cihazlarında Web erişimine nasıl izin verildiğini yönetmenizi kolaylaştırır. Kötü amaçlı web siteleri engellenir ve sosyal medya, kumar veya yetişkin web siteleri gibi kurumsal güvenlik veya kullanım politikalarınıza uymayan siteleri de engelleyebilirsiniz.

Vaka Çalışmaları

Tüm Vaka Çalışmalarını Görüntüleyin

Üstün Destek ve Profesyonel Hizmetler

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky Lab güvenlik kurulumundan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Maintenance Service Agreement (MSA) destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

 • 2 4

  SAAT
  GÜN

 • 0 7

  GÜN
  HAFTA

 • 3 6 5

  GÜN
  YIL

DAHA FAZLA BİLGİ

Tanıtım Metinleri

MOBIL GÜVENLIK. EN İYI UYGULAMALAR

Mobil Güvenlik. En İyi Uygulamalar

Mobilite, üretkenlik ve sadelik için güvenlik ve veri...

PDF İNDİRİN*
Tüm Tanıtım Metinlerini Görüntüleyin

Related Products

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir