Ana içeriğe atlayın

KasperskySecurity for Linux Mail Server

Çeşitli Linux tabanlı posta sistemlerine entegre olacak şekilde tasarlanan Kaspersky Security for Linux Mail Server, işletmelerin ve İSS'lerin talep ettiği güvenliği, esnekliği ve yönetim kolaylığını sunar. Kaspersky Security for Linux Mail Server; kötü amaçlı yazılımdan koruma, anti-spam, kimlik avı koruma ve içerik filtreleme dahil olmak üzere çok çeşitli önemli Linux posta sunucusu güvenlik işlevlerini bulut destekli teknolojileri de içeren yönetilmesi kolay bir uygulamada sunarak düşük hatalı pozitif sonuç oranlarının yanı sıra gelişmiş koruma sağlar.

 • Hedefli saldırıları önleme dahil olarak etkili kötü amaçlı yazılımdan koruma motoru

  En yeni antivirüs motorumuz sayesinde Kaspersky Security for Linux Mail Server, hedefli saldırılarda kullanılan, bilinmeyen ve gelişmiş kötü amaçlı yazılımlar dahil olmak üzere kötü amaçlı e-posta eklerini daha hızlı ve doğru bir şekilde algılayan Linux posta sunucusu antivirüs özelliklerini sunabilmek için daha yüksek bir algılama oranına ve tarama hızına ulaşmıştır.

  Çok katmanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma özellikleri

  • Geliştirildi! Gelişmiş antivirüs motoru ve Kaspersky Security Network ile bulut desteği

   Kaspersky Security for Linux Mail Server, Kaspersky Lab’in ödüllü kötü amaçlı yazılımdan korunma motorunun en yeni sürümünü içerir. Ayrıca, bulut tabanlı Kaspersky Security Network'ten (KSN) gerçek zamanlı bilgi alır; böylece, gelen e-postalardaki açıklardan yararlanma, bilinmeyen ve gelişmiş kötü amaçlı yazılımlar dahil olmak üzere kötü amaçlı eklerin algılanması ve kaldırılmasında daha iyi performans gösteren Linux posta sunucusu antivirüs çözümünden faydalanırsınız.

  • Yeni! Kaspersky Security Network aracılığıyla bulut destekli kötü amaçlı URL Web filtresi

   Buluttan alınan gerçek zamanlı güncellemeler ile Kaspersky’nin kötü amaçlı URL Web filtresi, virüslü site bağlantılarını veya kötü amaçlı dosyaları içeren e-postaları engeller.

  Anti-spam ve içerik filtreleme

  • Geliştirildi! Anti-spam motoru

   Kaspersky'nin anti-spam motoru iki güçlü teknoloji içerir:

   Zorunlu Anti-Spam Güncellemeleri Hizmeti (EASUS), gerçek zamanlı güncellemeleri almak için doğrudan bulut tabanlı Kaspersky Security Network'ten push teknolojisini kullanır. "Güncelleme penceresini" 20 dakika gibi bir süreden 1 dakikadan az süreye düşürerek EASUS Sıfır Saat spam'ine ve spam salgınlarına karşı korumaya yardımcı olur.

   Bulut destekli İtibar Filtreleme – şüpheli e-postaları "derecelendirebilir", karantinaya alabilir ve bilgiler güncellendiğinde onları tekrar kontrol edebilir. Bu, hatalı pozitif sonuçların sayısını azaltırken aynı zamanda bilinmeyen spam'lere karşı korunmanıza yardımcı olur.

  • Yeni! Bulut destekli kimlik avı koruması

   Kaspersky’nin yeni kimlik avı koruma modülü kimlik avı web sitelerine giden bağlantıları içeren e-postaların daha etkin bir şekilde tespit edilmesi ve kaldırılması için gerçek zamanlı güncellemeleri bulut tabanlı Kaspersky Security Network'ten alır.

  • Yeni! Toplu posta algılaması

   İstenmeyen toplu postaların son kullanıcılarınıza ulaşmasını engellemek için ilkeleri kolayca belirleyebilirsiniz.

  Entegrasyon desteği

  • Postfix, Sendmail, Exim ve qmail gibi en popüler MTA'larla entegrasyon

   Posta Aktarım Aracı (MTA) tercihinize bağlı olarak entegrasyon yönteminizi seçebilirsiniz. Böylece, eklenti veya Milter API olarak entegrasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

  • Antivirüs komut satırı dosya tarayıcısı

   Kaspersky Anti-Virus On-Demand Scanner; dizinler, normal dosyalar ve sabit sürücü, flash sürücü, DVD-ROM gibi cihazlar gibi nesnelerde isteğe bağlı virüs denetimine olanak sağlar./p>

  • AMaViS (A Mail Virus Scanner)

   Kaspersky Security for Linux Mail Server yüksek performanslı AMaViS arabiriminin kullanıldığı Linux posta sistemleriyle entegrasyonu destekler.

  Bir bakışta izleme ve esnek raporlama

  • Yeni! Kaspersky Security Center ile Entegrasyon

   Kaspersky’nin kullanımı kolay yönetim konsolu olan Kaspersky Security Center, tek bir konsolla kümeler dahil olmak üzere tüm Linux posta sistemleriniz için güvenlik durumunu izlemenize olanak tanır. Bir güvenlik olayı durumunda, sistem yöneticisi etkilenen sunucu ve sorunun kaynağı ile ilgili otomatik olarak bilgilendirilir.

  • Yeni! Yardım masası işlevi desteği

   Yardım masası uzmanları artık standart web arabirimi aracılığıyla, sistem yöneticilerini veya son kullanıcıları rahatsız etmeden kullanıcıların yedeklerine ve kişisel reddedilenler/izin verilenler listelerine erişebilir.

  • Geliştirildi! Gösterge panosu

   Web gösterge panosu, en son bulunan kötü amaçlı yazılımla ilgili bilgiler dahil olmak üzere durumu ve izlemeyi bir bakışta görmenizi sağlar.

  • SNMP (Basit Ağ Yönetimi Protokolü) için tam kapsamlı destek

   SNMP desteği, SNMP olayları ve tuzaklarını kullanarak her tür olayı izlemenizi sağlar.

  • Web ve CLI (Komut Satırı Arabirimi) yönetimi

   Web konsolu veya komut satırı arabirimi (CLI) kullanarak uygulama yönetimi yönteminizi seçebilirsiniz.

  • PDF biçiminde ayrıntılı, esnek raporlama

   Özelleştirilebilir raporlar, güvenlik ve ilkelerinizi izlemenize ve analiz etmenize yardımcı olur.

  • Bildirim sistemi

   Yöneticiler ve belge sahipleri, ilke ihlali durumlarında bilgilendirilir. Böylece, anında eyleme geçilmesine olanak sağlanır./p>

  • Ayrıntılı günlükler

   Sorunun nedenini belirlemenize yardımcı olmak için tüm ürün eylemlerinin ayrıntılı bilgileri otomatik olarak kaydedilir.

  Kolay yükleme ve bakım

  • Basit kurulum

   Kaspersky Security for Linux Mail Server İşletim Sistemine özgü kurulum paketleri seti şeklinde sunulur ve özel, yükleme sonrası komut dosyası, uygulamanın kurulmasını ve var olan posta sistemiyle entegre edilmesini kolaylaştırır.

  • Active Directory ve OpenLDAP entegrasyonu

   Entegrasyon, kuralları ve ilkeleri düzenlemenizde size yardımcı olur. Kaspersky Security for Linux Mail Server ve LDAP sunucusu arasındaki iletişim TLS veya SSL kullanılarak şifrelenebilir.

  • Zengin e-posta trafik yönetimi kuralları

   Kaspersky, grup tabanlı tarama ilkeleri ve kurallarını uygulamanızı kolaylaştırır.

  • IPv6 desteği

   Trafik kurallarını oluştururken İnternet adresleri için IPv6 adlandırmasını kullanabilirsiniz.

  • Ölçeklenebilir mimari

   Sistemin tamamı, test sunucusundan üretim ortamına kolayca geçirilebilir. Böylece, sistemi etkinleştirmeden önce baştan aşağı test edebilirsiniz.

  • Kolay güncelleme

   Antivirüs, anti-spam, kimlik avı koruması modülleri teknolojileri için güncellemeleri manuel olarak çalıştırmaya ek olarak, tamamen otomatik güncellemeler için de kurallar belirleyebilirsiniz.

Bu çözüm aşağıdakilerin bir parçası olarak kullanılabilir: