Kaspersky Security for Business Total

Kaspersky Total Security for Business

İşletmeniz için her açıdan üstün koruma

Kaspersky Lab'in en kapsamlı kurumsal güvenlik çözümü olan Kaspersky Total Security for Business, kurumsal BT ağınız için sıkı koruma sağlar. Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, dosya sunucuları, veri şifreleme, uç nokta kontrol araçları ve mobil cihazlar için güvenliğin yanı sıra posta sunucuları, iş birliği ağ sunucuları ve Web ağ geçidi üzerinden üzerinden akan trafik için koruma sağlar. Genişletilmiş sistem yönetimi araçları çok çeşitli uygulamaları veya yönetim görevlerini otomatikleştirerek zaman ve kaynak tasarrufu sağlar.

 • Büyük veri tehdit istihbaratı, otomatik öğrenme ve insan uzmanlığını benzersiz bir şekilde birleştirilerek sunulan çok katmanlı koruma.
 • Granüler güvenlik yönetimi, tüm güvenlik sorunlarını ekstra entegrasyon ve yönetim çözümlerine ihtiyaç duymadan yönetmeyi ve kontrol etmeyi kolaylaştırır.
 • Güvenli iletişim ve işbirliği sağlanmasıyla artırılmış iş verimliliği
 • Gelişmiş mobil güvenlik ve cihaz yönetimi, verilere nereden erişilirse erişilsin bu verileri korur.
 • Müşterilere mümkün olan en iyi korumayı sunduğu, bağımsız testlerle kanıtlanmıştır. Kaspersky Lab, dünyanın en çok test edilen, en çok ödül alan ve sektörde en yüksek algılama oranına sahip güvenliğidir.
  • İşletmenizin karşı karşıya olduğu tüm siber tehditlere karşı koruma

   Kaspersky Total Security for Business, daha yüksek koruma seviyeleri sunan büyük veri tehdit istihbaratı, otomatik öğrenme ve insan uzmanlığını benzersiz bir şekilde birleştirilerek bilinen, bilinmeyen ve gelişmiş tehditlere karşı çok katmanlı koruma sunar. Güçlü kontrol araçları, uygulamaların nasıl yürütüleceğini yönetmeye, izinsiz çıkarılabilir cihazların kullanımını engellemeye ve internet erişim ilkeleri uygulamaya yardımcı olur.

  • Hassas iş bilgilerini koruma

   Bir dizüstü bilgisayar veya mobil bir cihazın kaybolması gizli bilgilerin yanlış kişilerin eline geçmesine yol açabilir. Şifreleme özelliklerimiz dosyalara, klasörlere, disklere ve çıkarılabilir cihazlara şifreleme uygulamanızı sağlar. Veri şifreleme kolayca yapılandırılabilir ve ağınızda çalışan diğer tüm Kaspersky Lab güvenlik teknolojilerini kontrol etmek için kullanılan yönetim konsolundan yönetilebilir.

  • Mobil uç noktaları koruyarak işletme verimliliğini artırma

   Mobil güvenlik teknolojileri, esnek Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) ve Mobil Uygulama Yönetimi (MAM) özelliklerini bir araya getiren Kaspersky Total Security for Business, akıllı telefon ve tabletlerin yanı sıra kurumsal sistemler ve eriştikleri verileri korur. En popüler mobil platformlarla uyumlu olan teknolojilerimiz, kayıp ve çalınan cihazlar için koruma da dahil olmak üzere hem kurum tarafından verilen mobil cihazlar hem de BYOD mobil cihazlar için koruma sağlar.

  • E-posta iletişimlerini koruma

   Kötü amaçlı ek içeren tek bir e-posta bile zarara neden olabilir ve iş operasyonlarını aksatabilir. Optimize edilmiş güvenlik taraması ve akıllı spam filtresi özelliklerinin bir arada kullanılması posta trafiğini korur, sıfıra yakın hatalı pozitif sonuç oranıyla istenmeyen e-postayı engeller ve kurumsal ağınızdaki trafik hacmini hafifletir. Çok çeşitli posta sunucuları desteklenmektedir. Microsoft Exchange sunucuları için ekstra seçenek olarak içeriğe karşı duyarlı Veri Kaybını Önleme özelliği sunulmaktadır.

  • Kullanıcılar için güvenli gezinme

   İş yerinde gittikçe daha fazla çevrimiçi zaman geçiriyoruz. Windows veya Linux tabanlı en popüler Web ağ geçitleri üzerinden akan web trafiğini koruyan güvenlik teknolojileri içeren Kaspersky Total Security for Business, çalışanlarınızın şirketi riske maruz bırakmadan İnternete erişmelerini sağlar.

  • Güvenli iş birliği sağlama

   Verimlilik kazanımları için faydalı olan iş birliği araçları da korunmaya ihtiyaç duyar. SharePoint'e yönelik güvenlik uygulamalarımız arasında bulunan kötü amaçlı yazılımdan koruma, içerik filtreleme ve dosya filtreleme özellikleri işletmenizin iş birliği ilkelerini uygulamasına ve uygun olmayan içeriklerin kurumsal ağınızda depolanmasının önlenmesine yardımcı olur. İçeriğe duyarlı Veri Kaybını Önleme özelliği ekstra seçenek olarak sunulmaktadır.

  • Güvenlik yönetimini optimize etme

   Bir şirkette gittikçe artan sayıdaki cihazların güvenliğini yönetmek karmaşık ve zaman alan bir iş olabilir. Tüm güvenlik teknolojileri üzerinde merkezi kontrol sağlamanıza olanak veren, yüksek düzeyde entegre yönetim konsolumuz Kaspersky Security Center'ın dahil edilmesiyle kullandığınız Kaspersky Total Security for Business, yönetim işlemlerindeki karmaşıklığı ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

   Daha küçük ölçekli şirketler için önceden yapılandırılmış ilkeler seçeneği sunuyoruz; bu sayede tüm ağınızda hızlı bir şekilde güvenlik uygulayabilir ve koruma sağlayabilirsiniz. Daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyuyorsanız çözümü güvenlik ihtiyaçlarınıza göre ayarlamak için çok çeşitli kurulum seçenekleri sunuyoruz. HP ArcSight ve IBM QRadar gibi güvenlik bilgileri ve olay yönetimi (SIEM) ürünleri ile entegrasyon, kurumsal düzeydeki işletmelerin ihtiyaç duydukları gerçek zamanlı veri izleme özelliklerine sahip olmalarını sağlar.

 • Dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, sunucular, mobil cihazlar, web ağ geçitleri, posta ve iş birliği sistemleri* gibi karmaşık BT ortamları için birinci sınıf güvenlik ve kapsamlı BT sistemleri yönetimi işlevleri ile birlikte.

  *Tam özellik seti platforma göre değişiklik gösterir.

  • Masaüstü bilgisayarlar, sunucular ve mobil cihazlar için çok katmanlı güvenlik

   Çok katmanlı güvenlik ve kontrol

   Kaspersky Total Security for Business, sürekli değişen siber tehdit ortamına karşı tüm cihazları ve ortamları korumak için birçok teknolojiyi bir araya getirir. Güvenlik kontrolleri ile Automatic Exploit Prevention, Host-Based Intrusion Prevention System ve diğerleri, izinsiz kötü amaçlı yazılım girişi olasılığını önemli ölçüde azaltır. Birçok diğer teknoloji ve süreç, uç noktadaki kötü amaçlı yazılımı algılayıp tanımlayarak anında durdurur ve bu yazılımın eylemlerini geri alır.

   Otomatik öğrenme ve insan zekasının en iyisi

   Kaspersky Lab'in benzersiz HuMachine™ yaklaşımı, büyük veri tehdit istihbaratı, otomatik öğrenme ve insan uzmanlığını bir araya getirerek karmaşıklık veya yönetim sorunları olmadan daha yüksek düzeyde çok katmanlı algılama sunar.

   Bulut zekasının gücünü kullanma

   Dünya çapındaki milyonlarca Kaspersky müşterisi, kendi cihazlarından Kaspersky Security Network'e (KSN) gönüllü olarak anonim tehdit verileri sağlıyor. Bu bulut tabanlı tehdit laboratuvarı, şüpheli dosyalardan çok büyük hacimlerde meta veri toplayıp depolayarak içeriklerin tamamen analiz edilmesine gerek kalmadan dosyaların ve URL'lerin güvenliği ile ilgili hızlı, hassas kararlar alınmasını sağlar. Bu da, bilinmeyen tehditlere karşı koruma sunar.

   Şüpheli davranışı algılama

   Kaspersky Endpoint Security for Business Select, hem çalıştırma öncesi hem de çalıştırma aşamasında davranışsal algılama yöntemini kullanır. Davranışsal algılama, çok büyük miktarlarda şüpheli dosya meta verisi depolayan Kaspersky Security Network tarafından desteklenmektedir.

   Öykünmeden faydalanan davranışsal algılama, dosya başlatılmadan önce bilinmeyen ve gelişmiş tehditleri tanımlamada önemli bir rol oynar. Bir uygulama başlatıldığında Sistem İzleyici, dosyaları izleyerek herhangi bir şüpheli etkinlik olup olmadığına bakar. Kötü amaçlı dosya engellenir ve tüm eylemler otomatik olarak geri alınır.

   Açıklardan yararlanmaya karşı koruma

   Hiçbir uygulama veya işletim sistemi, güvenlik açıklıklarından %100 arınmış bir çözüm sunamaz. Kötü amaçlı yazılım bu güvenlik açıklıklarından yararlanarak ağınıza sızabilir, iş istasyonlarınız ve sunucularınıza bulaşabilir ve işlerinizi aksatabilir. Yenilikçi Otomatik Kullanma Engelleme (AEP) teknolojimiz, kötü amaçlı yazılımların işletim sistemleri veya ağınızda çalışan uygulamalardaki güvenlik açıklarından faydalanmasını önlemeye yardımcı olur. Otomatik Kullanma Engelleme, bilinmeyen tehditlere karşı ekstra güvenlik takibi ve koruma katmanı sunmak amacıyla Adobe Reader, Internet Explorer, Microsoft Office ve Java gibi en sık hedef alınan uygulamaları özel olarak izler.

   Ağ saldırılarını engelleme

   Bağlantı noktası tarama, hizmet reddetme saldırıları ve arabellek taşması saldırıları gibi kurumsal ağları hedefleyen tehditlerin sayısı giderek artmakta. Ağ Saldırısı Engelleyici teknolojisi kurumsal ağınızdaki şüpheli davranışları algılar ve izler. Ayrıca şüpheli bir davranış belirlendiğinde sistemlerinizin nasıl yanıt vereceğini önceden yapılandırmanıza olanak sağlar.

  • Masaüstü bilgisayarı aşan güvenlik

   Tüm sunucu ortamlarını koruma

   İşletmelerin BT altyapılarını Windows sunucusu, Linux ve FreeBSD küme sunucularından Microsoft ve Citrix terminal sunucularına kadar çeşitli sunucu platformlarında çalıştırmaları alışılmadık bir durum değildir. Kaspersky bunların tümünü korur ve optimize edilmiş işlemler, sunucu performansında minimum etki anlamına gelir. Dosya sunucularınızdan birinde arıza meydana gelmesi durumunda teknolojilerimiz otomatik olarak dosya sunucunuz ile aynı anda yeniden başlatılır.

   Mobil güvenlik sağlama

   Mobil cihazlar bugün tüm işletmelerde kullanılıyor ve kurumsal ağınıza giden potansiyel bir yol açıyor. Kaspersky Total Security for Business, mobil cihazları en yeni mobil tehditlere karşı korur; kimlik avı koruması teknolojisi bilgi çalmaya çalışan web sitelerine karşı korur korur; anti-spam istenmeyen aramaları ve mesajları filtreler.

   Konteynerleştirme teknolojisi, kurumsal verileri ve uygulamaları kullanıcının kişisel verilerinden ayırarak cihazın kaybolma durumunda kurumsal verileri güvende tutar. Şifreleme ve uzaktan çalıştırılan koruma özellikleri, kişisel verileri ve ayarları etkilemeden kurumsal kapsayıcıyı güvenli bir şekilde silebilir.

  • Uygulamaları, cihazları ve İnternet erişimini yönetmek için güvenlik kontrolleri

   Uygulama denetimi için dinamik beyaz liste

   Piyasada binlerce yeni uygulama mevcut ve bu sayı gün geçtikçe artıyor. Hangilerinin tehlikeli olma potansiyeli taşıdığını, hangilerinin taşımadığını takip etmek zor bir iştir. Kaspersky'nin dinamik beyaz liste yaklaşımı, sistem yöneticilerinin beyaz listenizde yer almayan tüm uygulamaları engelleyen Varsayılan Olarak Reddet ilkesini etkinleştirmelerini sağlar. Şirket bünyemizdeki beyaz listeye alma laboratuvarı, uygulamaları sürekli kontrol ederek beyaz listeye alınan uygulamalar veri tabanına ekler (bu veri tabanında 1,3 milyar benzersiz dosya yer alır ve her gün 1 milyon dosya eklenmektedir). Kaspersky müşterileri bu veri tabanına erişim sağlayarak bunu olduğu gibi kullanabilir veya belirli işletme gereksinimlerine uyarlayabilirler. Test modu, işletme için önemli olan uygulamaların kazara engellenmemesini ve işlevsellik üzerinde istenmeyen bir etki bırakmamasını sağlar.

   Sunucular ve iş istasyonlarından uygulamaları kontrol etme

   Sistem İzleyici teknolojimiz bir uygulamanın davranışlarını, uygulama sunucuda veya çalışan makinesinde çalıştırıldığında izleyerek kötü amaçlı yazılım etkinliklerini belirler. Kötü amaçlı dosyalar engellenir ve kötü amaçlı yazılım etkinlikleri iş istasyonlarından geri alınır.

   Riskleri en aza indirmek için uygulama önceliklerini kontrol etme

   Kötü amaçlı olarak sınıflandırılmış olmasalar bile bazı uygulamaların etkinlikleri yüksek riskli olarak kabul edilebilir. Çoğu durumda, bu etkinliklerin kısıtlanması önerilir. Application Privilege Control (Host-Based Intrusion Prevention System – HIPS) teknolojimiz, uygulamaya atanan "güvenlik seviyesi"ne göre uç nokta içindeki eylemleri kısıtlar ve uygulamaların, sistem ve kullanıcı dosyaları dahil belirli kaynaklara erişim sağlamasını sınırlar. Uygulamaların ses ve video kayıt cihazlarına erişimi de kontrol edilebilir.

   Yetkisiz cihazların erişim sağlamasını önleme

   Kaspersky'nin cihaz kontrolleri, yetkisiz cihazların ağınıza erişim sağlamasını önlemek için günün saatine, coğrafi konuma veya cihaz türüne göre kontrolleri ayarlamanızı sağlar. Granüler yönetim ve ilke ataması için kontrolleri Active Directory ile uyumlu hale getirebilir ve Cihaz Kontrol kuralları oluştururken maskeler kullanabilir ve de gerekirse birden fazla cihazı beyaz listeye alabilirsiniz. Kaspersky Total Security for Business aynı zamanda çıkarılabilir USB cihazlarında gerçekleştirilen tüm "sil ve kopyala" işlemlerini kaydeder ve CD/DVD'lerdeki "okuma ve yazma" işlemlerinde kullanıcı haklarını yönetir.

   Esnek Wi-Fi kontrolü

   Halka açık güvenli olmayan Wi-Fi ağları, cihazları ve kurumsal ağı saldırılara açık hale getirir. Çalışanlara özel güvenilir ağ listesi oluşturarak güvenilir Wi-Fi ağlarına erişime izin verebilir ve çalışan mobilitesini etkilemeden diğer ağların kullanımını engelleyebilirsiniz.

   İnternet erişimini izleme ve kontrol etme

   İş saatleri dahil çevrimiçi olarak gittikçe daha çok zaman geçiriyoruz. Kaspersky'nin web kontrol araçları, İnternet erişimi ilkelerini belirlemenizi ve İnternet kullanımını izlemenizi sağlar. Kullanıcıların oyun web siteleri, sosyal ağlar veya kumar siteleri gibi web siteleri ve/veya web sitesi kategorilerindeki etkinliklerini yasaklamak, sınırlandırmak, denetlemek ve bu etkinliklere izin vermek kolaydır. Coğrafi kontroller ve saat kontrolleri Active Directory ile uyumlu hale getirilerek ilkelerin yönetilmesine ve belirlenmesine yardımcı olur.

  • Şifreleme ile gizli verileri üstün bir şekilde koruma

   Güçlü, uyumlu şifreleme

   Kaspersky Total Security for Business, gizli bilgilerin korunmasında güçlü şifreleme sağlamak için AES-256 şifreleme algoritmasını kullanır. Dosyalar ve sistemlerin kaybolması veya çalınması durumunda yetkisiz kullanıcılar şifreli verilere erişemez. Şifreleme teknolojimiz FIPS 140-2 ile tamamen uyumludur.

   Entegre şifreleme ile gelişmiş yönetilebilirlik

   Veri şifreleme kolayca yapılandırılabilir ve ağınızda çalışan diğer tüm Kaspersky Lab uç nokta güvenlik teknolojilerini kontrol etmek için kullandığınız yönetim konsolundan yönetilebilir. Şifreleme teknolojilerimiz, birleşik kod tabanı üzerinden şirket bünyesinde tasarlanmıştır; bu sayede şifreleme ayarları, kötü amaçlı yazılımdan koruma savunmalarınızı, uç noktası kontrollerinizi ve diğer uç noktası güvenlik teknolojilerini kapsayan ilkelere uygun şekilde kolaylıkla uygulanır.

   Tam Disk ve Dosya Düzeyinde Şifreleme

   Tam Disk Şifreleme (FDE), diskin fiziksel bölümlerinde çalışarak "her şeyi anında şifreleme" stratejisini kullanmayı kolaylaştırır. Dosya Düzeyinde Şifreleme (FLE), verilerin ağınızda güvenli bir şekilde paylaşılmasını sağlar. Bir dosya şifrelendiğinde ek güvenlik için orijinal, şifrelenmemiş dosya sabit sürücüden silinebilir.

   Çıkarılabilir Ortam Şifrelemesi

   Çıkarılabilir Medya Şifreleme, çıkarılabilir cihazlardaki verileri korumak için Tam Disk Şifreleme ve Dosya Düzeyinde Şifreleme işlemlerini gerçekleştirebilir.

   Taşınabilir mod şifreleme

   Hassas verileri aktarmanız gerekiyorsa parola korumalı, şifreli, kendi kendine çıkarılabilen dosya paketleri ve klasörleri kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Çıkarılabilir ortamda Dosya Düzeyinde Şifrelemeye yönelik özel taşınabilir mod, Kaspersky Security ürünleri çalıştırılmayan bilgisayarlarda bile verilerin güvenli şekilde aktarılmasını sağlar.

   Basitleştirilmiş oturum açma ve akılı kart/belirteç desteği

   Kullanıcı kişisel bilgisayarını açarak kullanıcı adını ve parolasını girdiğinde, Tek Oturum Açma özelliği kullanıcının bilgisayarındaki sabit sürücüde bulunan şifreli verilere hemen erişmesini sağlar. Bu uygulama, şifreleme ve şifre çözme işlemlerinin kullanıcı için şeffaf bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar, etkinlik ve verimliliğin artmasına yardımcı olur. Akıllı kartlar ve belirteçlerle iki aşamalı kimlik doğrulaması da desteklenmektedir.

   Microsoft BitLocker yönetimi

   Microsoft Windows cihazlarında sabit sürücü şifreleme, Microsoft BitLocker teknolojisi kullanılarak yönetilebilir. Microsoft BitLocker yönetimi, işletim sisteminin yerleşik olduğu şifreleme teknolojisinin kullanımına olanak tanıyarak donanım uyumluluğunu iyileştirirken bir yandan da kullanıcı etkisini en aza indirir.

   Intel AES-NI ve daha fazlası için destek

   Kaspersky, Intel AES-NI'yı destekleyerek Intel ve AMD işlemci tabanlı sistemlerin büyük bölümünde verilerin şifreleme ve şifre çözme işlemlerinin daha hızlı yapılmasını sağlar**. Tam Disk Şifreleme Teknolojimiz, UEFI tabanlı platformları da desteklemektedir. QWERTY olmayan klavyeler de desteklenmektedir.

   **AES-NI, tüm işlemciler tarafından desteklenmez.

  • İş birliğini koruma ve veri kaybını önleme

   SharePoint ortamlarını koruma

   Kullanımı kolay güvenlik, dosya filtreleme ve içerik filtreleme özellikleri bir Microsoft SharePoint sunucu topluluğunun tamamının korunmasını tek bir merkezi konsoldan yönetmenize olanak verir. Sistem performansı üzerindeki etki minimumdur.

   Depolamayı optimize etme

   Daha verimli bir depolama için dosya filtreleme teknolojilerimiz, gereksiz dosyaları ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve belge depolama ilkelerinin uygulanmasını kolaylaştırır. Engellenen dosya adları ve uzantılarından oluşan listeler oluşturun veya müzik, video, yürütülebilir dosyalar ve diğerleri için ilkeleri hızlı bir şekilde uygulamak üzere önceden ayarlanmış dosya türü profilleri kullanın. Gerçek dosya biçimlerini dosya uzantısı adından bağımsız olarak analiz eden teknolojimiz, güvenlik ilkelerinin engellenen bir dosya uzantısını kullanmaktan kaçınan dosyalar tarafından ihlal edilmemesini sağlar.

   Esnek içerik filtreleme özelliği sunma

   İçerik filtreleme, tüm belgeleri müstehcen sözler/ifadeler ve rahatsızlık yaratabilecek dil olan yasaklanmış içeriklerin dahil olduğu uygunsuz içerik listeleriyle denetleyerek şirket içi iş birliği ilkelerinin kontrol edilmesine ve atanmasına yardımcı olur. Önceden yüklenmiş sözlükler/kategorilerin yanı sıra kendinize ait engellenmiş sözcük ve ifadeler listenizi oluşturma özelliği ile gereksinimlerinize uygun bir içerik filtrelemesini yapılandırmak kolaydır.

   Gerçek zamanlı durum bilgileri verme

   Kontrol panelimiz, BT güvenlik durumu, veri tabanı sürümleri ve korunan tüm sunucuların lisans durumları gibi verilere gerçek zamanlı erişim sunar. Kaspersky Total Security for Business olaylar ve güvenlik durumu hakkında raporların oluşturulmasını kolaylaştırır.

   Veri korumasını ve uyumluluğu güçlendirme

   Kaspersky Total Security for Business, Microsoft SharePoint Server'da depolanan belgelerin içeriğini analiz eder ve gizli veya hassas veriler içeren her şeyi otomatik olarak kaydederek engeller. Ön yüklü veya özel sözlüklerin yanı sıra yapılandırılmış verileri de tarar.*

   *Veri Kaybı Koruması özellikleri ayrıca lisanslanır.

  • Kurumsal postaları veri sızdırmaya karşı koruma

   Birden çok platformu koruma

   Aralarında Microsoft Exchange, IBM Lotus Notes / Domino, Sendmail, qmail, Postfix, Exim ve CommuniGate Pro'nun da bulunduğu posta sunucuları desteği ile posta sunucusu güvenlik teknolojilerimiz, posta trafiğini ve grup yazılım sunucularını kötü amaçlı yazılımlara ve spam'e karşı korur. Kaspersky Total Security for Business özel bir posta ağ geçidi kurmak için de kullanılabilir.

   Spam'leri filtreleme

   Etkili spam filtrelemesi verimliliği ve üretkenliği artırır. Akıllı spam filtreleme teknolojimiz, spam'in kullanıcıların gelen kutularına düşmesini önlemeye yardımcı olur. Kurumsal ağınızdaki trafiği azaltırken aynı zamanda çok düşük bir hatalı pozitif sonucu elde eder.

   Sunucu kaynaklarını destekleme

   Optimize edilmiş tarama ve belirli öğeleri tarama dışında tutma seçeneği içeren posta sunucusu koruması, sunucu kaynaklarının yük dengelemesini destekler ve bu sayede performansa etki etmeden etkili bir koruma sunar.

  • Web ağ geçitlerini koruma

   Trafiği koruma

   Güvenlik teknolojilerimiz, en popüler Windows veya Linux tabanlı ağ geçitlerinden geçen trafiği korur. HTTP(S), FTP, SMTP ve POP3 trafiğinde görüntülenen kötü amaçlı ve zarar verme olasılığı taşıyan programlar otomatik olarak kaldırılır.

   Performansı düşürmeden yüksek algılama oranları sunma

   Akıllı ve optimize edilmiş tarama ve yük dengelemesiyle Kaspersky Total Security for Business, sistem performansı üzerinde önemli bir etki yaratmadan yüksek algılama oranları sunar.

  • Güvenliği güçlendirme ve BT sistem yönetimini genişletme

   Güvenlik açıklarını tanımlama ve yama işlemi gerçekleştirme

   Hiçbir uygulama veya işletim sistemi, güvenlik açıklıklarından %100 arınmış değildir. Kötü amaçlı yazılım bu güvenlik açıklıklarından yararlanarak ağınıza sızabilir, iş istasyonlarınız ve sunucularınıza bulaşabilir ve işlerinizi aksatabilir. Kurumsal ağda birden fazla uygulama çalışması nedeniyle güvenlik açıklarını manuel olarak tanımlamak ve yazılımı güncel tutmak elverişsiz ve risklidir.

   Kaspersky Total Security for Business'ta bulunan güvenlik açığı değerlendirmesi ve yama yönetimi özellikleri, yazılım güvenlik açıklarını azaltma sürecini otomatik hale getirir. Algılanan güvenlik açıkları otomatik olarak öncelik sırasına konularak ve yamalar ile güncellemeler otomatik olarak dağıtılır. Bu da, kötü amaçlı yazılımların kötüye kullanma girişimi ihtimalini en aza indirir.

   Donanım ve yazılım varlıklarınızı yönetme

   Ağınızdaki tüm cihazlar otomatik olarak bulunup donanım ve yazılım envanterlerine kaydedilir. Donanım envanterinde her bir cihaz ile ilgili ayrıntılı bilgiler yar alır. Yazılım envanteri ise yazılım kullanımını kontrol etmenizi ve izinsiz uygulamaları engellemenizi sağlar. Ağınızda görünen konuk cihazlar bile otomatik olarak bulunabilir ve bu cihazlara kurumsal sistemleriniz ve verilerinizin güvenliğini tehlikeye atmadan erişim ayrıcalıkları verilebilir.

   Uygulama dağıtımını optimize etme

   Yazılımları vereceğiniz komutla dağıtabilir ya da dağıtım işlemini ofis saatlerinin dışında yapılacak şekilde zamanlayabilirsiniz. Bazı durumlarda, yüklenen yazılım paketini özelleştirmek için ek parametreler belirleyebilirsiniz. Tüm masaüstü bilgisayar veya istemci bilgisayarda güvenli, uzak bağlantıların kullanılması sorunların hızla çözülmesini sağlarken, bir izin mekanizması da izinsiz uzak erişimi önler. İzlenebilirlik sağlamak amacıyla uzak erişim oturumu sırasındaki tüm etkinlikler günlüğe kaydedilir.

   İşletim sistemi dağıtımını otomatikleştirme ve optimize etme

   Teknolojilerimiz, güvenli sistem görüntülerinin oluşturulması, depolanması ve klonlanması işlemlerini otomatik hale getirir ve merkezileştirir. Bu görüntüler özel bir envanterde saklanır ve dağıtım sırasında erişime hazırdır. İstemci iş istasyonu görüntü dağıtımı, daha önce ağda kullanılmış olan PXE sunucuları (Preboot eXecution Environment) veya Kaspersky'nin kendi özellikleri kullanılarak gerçekleştirilebilir. LAN Uyanması sinyallerinin kullanılması, görüntüleri otomatik olarak çalışma saatlerinden sonra dağıtmanıza olanak sağlar. UEFI desteği sunulmaktadır.

   Uzak dağıtım ile trafiği azaltma

   Yazılımları veya yamaları uzak bir ofise dağıtmanız gerektiğinde, tek bir yerel iş istasyonu tüm uzak ofis için güncelleme aracısı olarak hareket ederek ağınızdaki trafik düzeylerini azaltmanıza yardımcı olur.

   SIEM sistemleriyle entegrasyon

   Güvenlik bilgileri ve etkinlik yönetimi (SIEM) sistemleri, kurumsal düzeydeki işletmelere gerçek zamanlı izleme sağlama konusunda önemli bir rol oynar. Bu nedenle daha iyi raporlama ve güvenlik işlemlerini kolaylaştırmak için öncü SIEM sistemleriyle entegrasyonu ekledik.

  • Merkezi yönetim

   Yönetilebilirlik özelliklerini artırma

   Sistem yöneticileri stres altındalar ve yönetim ile rapor oluşturmaya harcanan zaman diğer önemli, temel işletme görevlerine harcanabilir. Kaspersky Endpoint Security for Business Select, işletmenizdeki Kaspersky Lab uç nokta güvenliği teknolojilerinin eksiksiz görüntülenmesini ve kontrolünü sağlayan merkezi, yüksek düzeyde entegre yönetim aracı olan Kaspersky Security Center'ı (KSC) içerir. KSC, kullanışlı "tek pencereli" konsoldan mobil cihazlar, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, dosya sunucuları ve sanal makinelerin yönetimini kolaylaştırır ve aynı zamanda rapor oluşturur.

   Yaygın MDM platformlarını destekleyerek mobil cihazları yönetme

   Tüm mobil cihazlarınızı merkezi olarak yönetmek için tüm öncü mobil cihaz yönetimi platformlarıyla entegre olan bir güvenlik çözümüne ihtiyacınız vardır. Kaspersky Endpoint Security for Business Select; Microsoft® Exchange ActiveSync®, iOS MDM ve Samsung KNOX™ platformlarını destekler ve her biri için zorunlu şifreleme, parola kullanımını zorunlu hale getirme, kamera kullanımı, APN/VPN ayarları gibi kolay ilke oluşturmayı sağlar. Android for Work, kurumsal profil oluşturma ve kurumsal uygulama ve cihaz yönetimine olanak tanır.

   Farklı yöneticilere farklı sorumluluklar atama

   Rol Tabanlı Erişim Kontrolü, güvenlik yönetimi ve sistem yönetimi sorumluluklarının birçok yönetici arasında bölünmesini sağlar. Örneğin, bir yöneticiye uç nokta güvenliği, uç nokta kontrolleri ve mobil güvenlik yönetimi işlemlerini atarken bir diğer yöneticiye ise veri şifreleme ve tüm sistem yönetimi işlevleri sorumluluğu kalabilir. Kaspersky Security Center konsolu, her bir yöneticinin yalnızca kendi sorumluluklarıyla ilgili araçlara ve bilgilere erişebileceği şekilde kolayca özelleştirilebilir.

   Yüksek düzeyde entegrasyon özelliği

   Kaspersky Endpoint Security Select'te bulunan teknoloji, şirket bünyesinde yüksek düzeyde entegre bir kod ile geliştirilmiştir; bu da, uğraşmanız gereken herhangi bir uyumluluk sorunu olmayacağı anlamına gelir ve ölçeklenebilirlik kolaydır. BT ortamınızı korumak için daha fazlasını yapan kusursuz şekilde entegre edilmiş güvenlik teknolojilerinden faydalanın ve merkezi yönetim sayesinde zamandan tasarruf edin.

İşletmenize uygun Güvenlik Çözümü hangisi?

Kaspersky Kurumsal BT Güvenlik Çözümlerini karşılaştırın

Kaspersky Total Security for Business

Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?