Ana içeriğe atlayın

KasperskySecure Mail Gateway

Kaspersky Secure Mail Gateway, tamamen entegre e-posta sistemini ve posta güvenlik çözümünü paket olarak kullanıma hazır tek bir sanal cihazda sunar. Kaspersky Security for Linux Mail Server’ı temel alarak istenmeyen e-posta, kimlik avı ve iş e-postası açıkları (BEC) dâhil olmak üzere bilinen ve bilinmeyen tehditlerin yanı sıra her türden kötü amaçlı eke karşı yeni nesil e-posta koruması sağlar.

Yüklemesi ve yönetmesi kolaydır. İşinizi güvende tutan ve kullanıcı üretkenliğini artıran ödüllü bir koruma sağlarken günlük posta ve posta güvenlik görevlerinizde zamandan tasarruf etmenize imkân tanır.

  • Kullanıma hazır sanal cihaz

   VMware ESXi ve Microsoft HyperV dahil olmak üzere en popüler platformlar için önceden oluşturulmuş sanal cihaz sürümleri.

  Çok katmanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma özellikleri

  • Kaspersky Security Network ile bulut destekli, çok katmanlı tehdit koruması

   Kaspersky Secure Mail Gateway, Kaspersky’nin ödüllü kötü amaçlı yazılımdan koruma motorunun en yeni sürümünü içerir. Ayrıca bulut tabanlı Kaspersky Security Network’ten (KSN) gerçek zamanlı bilgi alır; böylece gelen e-postalardaki casus yazılımlar, fidye yazılımları, silici ve madenci virüsler, güvenlik açıkları ve bilinmeyen gelişmiş kötü amaçlı yazılımlar dâhil olmak üzere kötü amaçlı eklerin algılanması ve kaldırılmasında daha iyi performans gösteren Linux posta sunucusu koruması çözümünden faydalanırsınız.

  • Tanınırlık tabanlı kötü amaçlı URL ve IP adresi filtrelemesi – Kaspersky Security Network aracılığıyla bulut destekli

   Buluttan alınan gerçek zamanlı güncellemeler ile Kaspersky’nin kötü amaçlı URL ve IP filtresi, virüslü site bağlantılarını veya kötü amaçlı dosyaları içeren ve istenmeyen e-posta kaynakları olarak tanınan adreslerden gönderilen e-postaları engeller.

  • Office dosyalarında kötü amaçlı makroları/ActiveX denetimlerini algılama

   Kötü amaçlı komut dosyalarının Office dosyalarına yerleştirilmesi ExPetr/Petya /NotPetya gibi son derece tehlikeli örnekler tarafından kullanılan popüler bir tekniktir. Kaspersky Lab'in yeni nesil kötü amaçlı yazılım koruması, bu tür tehlikelere karşı etkili koruma sunar.

  • Acil Algılama Sistemi 2, daha fazla spam yakalar

   Kaspersky Lab'in en yeni Acil Algılama Sistemi (UDS) teknolojisi, yeni spamlara karşı korumayı artırmak için kiremit adı verilen yeni tip bir imza kullanır. UDS2, spam mesajı ve ilgili kiremit arasında %100 eşleşme olmasına gerek kalmadan yeni spamı engelleyebilir. Spam mesajlarının değiştirilmiş sürümleri bile engellenir.

  Anti-spam ve içerik filtreleme

  • Anti-spam motoru

   Kaspersky'nin anti-spam motoru iki güçlü teknoloji içerir:

   Zorunlu Anti-Spam Güncellemeleri Hizmeti (EASUS), gerçek zamanlı güncellemeleri almak için doğrudan bulut tabanlı Kaspersky Security Network'ten push teknolojisini kullanır. "Güncelleme penceresini" 20 dakika gibi bir süreden 1 dakikadan az süreye düşürerek EASUS Sıfır Saat spam'ine ve spam salgınlarına karşı korumaya yardımcı olur.

   Bulut destekli İtibar Filtreleme – şüpheli e-postaları "derecelendirebilir", karantinaya alabilir ve bilgiler güncellendiğinde onları tekrar kontrol edebilir. Bu, hatalı pozitif sonuçların sayısını azaltırken aynı zamanda bilinmeyen spam'lere karşı korunmanıza yardımcı olur.

  • Bulut destekli kimlik avı koruması

   Kaspersky’nin yeni kimlik avı koruma modülü kimlik avı web sitelerine giden bağlantıları içeren e-postaların daha etkin bir şekilde tespit edilmesi ve kaldırılması için gerçek zamanlı güncellemeleri bulut tabanlı Kaspersky Security Network'ten alır.

  • Toplu posta algılaması

   İstenmeyen toplu postaların son kullanıcılarınıza ulaşmasını engellemek için ilkeleri kolayca belirleyebilirsiniz.

  • Anti-spam karantinası

   Şüpheli mesajlar, anti-spam karantinasına yerleştirilir ve web arabiriminden yönetilir. Bu mesajlar daha sonra gözden geçirilebilir.

  • Spam Güven Seviyesi derecelendirmesi

   MS Exchange kullanan kuruluşlar için kullanıcıların mesajlar için eylemleri SCL eşiklerine göre tanımlamasına imkan tanıyan Spam Güven Seviyesi (SCL) derecelendirmesi artık dahildir.

  • Geliştirilmiş karakter desteği

   E-posta adreslerinde uluslararası (Latince olmayan) karakterleri destekler.

  • Unicode etki alanı yanıltması algılaması

   Kaspersky Secure Mail Gateway, meşru posta adreslerinde ve URL'lerdeki uygun karakterlere görsel açıdan benzeyen Unicode sembollerini kullanan, Unicode yanıltması içeren mesajları artık algılar.

  • Çok katmanlı arşiv koruması

   Kaspersky Secure Mail Gateway, artık arşivlerin ve bileşik nesnelerin içindeki belirli türdeki dosyaları tespit eder ve engeller. Dolandırıcıların yaygın olarak kullandığı çok katmanlı arşivlerin içinde algılama sağlar.

  Entegrasyon desteği

  • Kaspersky Hedefli Saldırıdan Koruma Platformu ile Entegrasyon

   Kaspersky Secure Mail Gateway, KATA (Kaspersky Anti Targeted Attack Platform) ile entegre edilebilir. Entegrasyon işlemi sonucu uygulama, KATA'ya tarama için mesajların kopyalarını gönderebilir. KATA taramasının sonuçlarına göre uygulama, bireysel mesajları engelleyebilir.

   Şüpheli mesajlar, KATA karantinasına yerleştirilir ve web arabiriminden yönetilir.

  • Kaspersky Private Security Network ile Entegrasyon

   Kaspersky Security Network’e (KSN) katılamayan kuruluşlar için Kaspersky Secure Mail Gateway artık Kaspersky Private Security Network ile entegre edilebilir.

   Kaspersky Private Security Network ile entegrasyon işleminin ardından uygulama, KSN tanınırlık veri tabanını yerel olarak kullanabilir ve kuruluş dışına herhangi bir veri göndermeden küresel olarak edinilen en yeni tehdit istihbaratlarından faydalanır.

  Bir bakışta izleme ve esnek raporlama

  • Kaspersky Security Center ile Entegrasyon

   Kaspersky’nin kullanımı kolay yönetim konsolu olan Kaspersky Security Center, tek bir konsolla kümeler dahil olmak üzere tüm Linux posta sistemleriniz için güvenlik durumunu izlemenize olanak tanır. Bir güvenlik olayı durumunda, sistem yöneticisi etkilenen sunucu ve sorunun kaynağı ile ilgili otomatik olarak bilgilendirilir.

  • Yardım masası işlevi desteği

   Yardım masası uzmanları, artık sistem yöneticilerini veya son kullanıcıları rahatsız etmeden standart bir web arabirimi aracılığıyla kullanıcıların yedeklerine ve kişisel reddedilenler/izin verilenler listelerine erişebilir.

  • Gösterge panosu

   Web gösterge panosu, en son bulunan kötü amaçlı yazılımla ilgili bilgiler dahil olmak üzere durumu ve izlemeyi bir bakışta görmenizi sağlar.

  • SNMP (Basit Ağ Yönetimi Protokolü) için tam kapsamlı destek

   SNMP desteği, SNMP olayları ve tuzaklarını kullanarak her tür olayı izlemenizi sağlar.

  • Web ve CLI (Komut Satırı Arabirimi) yönetimi

   Web konsolu veya Komut Satırı Arabirimi (CLI) kullanarak uygulama yönetimi yönteminizi seçebilirsiniz.

  • PDF biçiminde ayrıntılı, esnek raporlama

   Özelleştirilebilir raporlar, güvenlik ve ilkelerinizi izleyip analiz etmenize yardımcı olur.

  • Bildirim sistemi

   Yöneticiler ve belge sahipleri, ilke ihlali durumlarında bilgilendirilir. Böylece, anında eyleme geçilmesine olanak sağlanır.

  • Ayrıntılı günlükler

   Sorunun nedenini belirlemenize yardımcı olmak için tüm ürün eylemlerinin ayrıntılı bilgileri otomatik olarak kaydedilir.

  • Kapsamlı yardım masası kapasitesi

   Kaspersky Lab Teknik Destek'e göndermek üzere uygulamanın işleyişi hakkında bir bilgi arşivi oluşturun.

   Yetkili Yardım Masası hesabı kullanıcıları, uygulama performansı raporlarına ulaşabilirler.

    

  • Kapsamlı bildirim

   Kullanıcılar için taranmış mesajlarının sonuçlarıyla ilgili bildirimleri planlayın ve yapılandırın. Bildirimler, Yedeklemedeki en son mesajların bir listesini içerir.

  • SIEM entegrasyonu

   SIEM sistemlerini kullananlar için günlükler artık Genel Olay Formatında (CEF) oluşturulabilir. Böylece posta ile ilgili olayların güvenliği zenginleştirilir.

  Kolay yükleme ve bakım

  • Basit kurulum

   Kaspersky Secure Mail Gateway'i hayata geçirmek, sanal makineyi bir şablondan dağıtmak kadar kolaydır. Tüm bileşenler, sorunsuz birlikte çalışabilirlik için önceden yapılandırılmıştır; ihtiyacınız olan tek şey, BT altyapınıza entegre etmek için basit bir kurulumdur.

  • Active Directory ve OpenLDAP entegrasyonu

   Entegrasyon, kuralları ve ilkeleri düzenlemenizde size yardımcı olur. Kaspersky Secure Mail Gateway ile LDAP sunucu arasındaki iletişim TLS veya SSL kullanılarak şifrelenebilir.

  • Zengin e-posta trafik yönetimi kuralları

   Kaspersky, grup tabanlı tarama ilkeleri ve kurallarını uygulamanızı kolaylaştırır.

  • IPv6 desteği

   Trafik kurallarını oluştururken İnternet adresleri için IPv6 adlandırmasını kullanabilirsiniz.

  • Ölçeklenebilir kümelenmiş mimari

   Kümelenmiş mimari, programın web arabirimi aracılığıyla kümedeki tüm sunucuları merkezî olarak yönetme becerisiyle tam çözüm ölçeklendirmesini destekler. Bu, artan trafik yüklerinin üstesinden gelmeye ve beklenmedik düğüm arızalarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

  • Kolay güncelleme

   Kötü amaçlı yazılım koruması, istenmeyen e-posta koruması ve kimlik avı koruması modül teknolojileri için güncellemeleri manuel olarak çalıştırmaya ek olarak, tamamen otomatik güncellemeler için de kurallar belirleyebilirsiniz.

  Lisans verme ve abonelik yönetimi

  • Kapsamlı uygulama lisans verme kapasitesi

   Kaspersky Secure Mail Gateway bir etkinleştirme kodu ile etkinleştirilebilir. Ürüne abonelik ile de lisans verilebilir.

Bu çözüm aşağıdakilerin bir parçası olarak kullanılabilir: